18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Novinky

20.5. Funkce sledování aktivit na webu

Hej chásko, poslouchej! Tohle je důležitý. Teď ti povím, jak funguje funkce „Sledování“, co bude od letoška na webu. Nejedná se o novou vychytávku. Obdobnou funkci bylo možný najít pod klíčovým slovem „Náhradník“, resp. „Přihlásit se jako náhradník“ (tlačítko přímo na webu). Ovšem to se zpětně ukázalo jako matoucí. Spousta suchozemských krys nerozuměla, jak že to k sakru funguje. Takže teď to teda uvedeme na pravou míru.

Pokud se při klikfestu tvoje vytoužená aktivita zaplní příliš rychle a jiný program pro tebe není dostatečně zajímavý, můžeš u dané aktivity kliknout na tlačítko ‘Sledovat’. Pokud se pak někdo z aktivity odhlásí, přijde ti informační e-mail s upozorněním. A tahle vychytávka funguje i na víc aktivit v jeden čas – dobrý ne?

Ale pozor! Jednu aktivitu může „sledovat“ více lidí najednou, a proto musíš bejt rychlej jako vítr a všechny ostatní korzáry předběhnout (systém tě totiž nepřihlásí automaticky).

Přihlásíš-li se už ale v určitým čase na nějakou aktivitu, tak máš s funkcí „Sledování“ pro daný blok utrum. „Sledovat“ můžeš prostě jen blok, kdy máš volno, kapiš? Ptáš se proč? V opačném případě by totiž hrozilo, že by sis prozatím přihlásil nějakou „méně atraktivní“ aktivitu (pfff, jako by takové byly), a přitom jsi stále čekal na tu jednu vysněnou. To by pak mohlo vypravěčům udělat mnoho vrásek na čele a ti by pak mohli dělat vrásky nám. Rozumíme si. A my máme naše vypravěče (i náš kejhák) rádi.

Jo a jenom aby bylo jasno. Pokud už se na nějakou aktivitu, co jsi sledoval, přihlásíš, tak se ti zruší sledování všech ostatních aktivit v daném čase, co jsi sledoval.

Fungování náhradníků přímo na GameConu ale zůstává beze změny. Pokud v daném bloku nemáš přihlášený program a chceš si zahrát nějakou hru, stačí se chvíli před začátkem aktivity (cca 10-15 minut) motat kolem maskota „Náhradníků“ a vypravěč tě, pokud mu do posádky někdo chybí, sám osloví.

20.5. První vlna za dveřmi

Milé hráčky, milí hráči,

první vlna je za dveřmi a my už se nemůžeme dočkat, až se začnete hlásit na aktivity, které jsme pro vás celý rok poctivě vybírali, sháněli a zařizovali. Těšíte se taky tak?

Možná jste si v průběhu roku všimli našich zoufalých e-mailů o potápějícím se IT týmu nebo jste možná marně hledali na webu aktuální datum GameConu. Chvíli se zdálo, že se budete muset přihlašovat poštovními papoušky, opět se ale ukázalo, jak je komunita kolem GameConu skvělá a silná. Takový ohlas na naši výzvu jsme vůbec nečekali a moc nás potěšil. Teď už věříme, že společně s vámi zvládneme cokoliv. I najít tu novou grafičku nebo grafika pro další ročník! Jsi to ty? Znáš někoho?

Na celém Gameconu pracují mraky lidí. Někteří pomáhají hlavně na místě, někteří pomáhají během roku, ale je i nemálo organizátorů, kteří pro festival pracují celý rok a věnují mu několik hodin svého volného času každý týden. Na GameConu pak řeší spoustu věcí – hladký chod programu, prostory, vybavení na hry atd. – a zbývá jim poměrně málo volných bloků, ve kterých by si sami mohli něco zahrát. O to těžší je pro ně pak samotný clickfest. Věříme, že s námi budete souhlasit, když řekneme, že by si lidé, kteří GameCon připravují a drží v chodu, měli celý festival taky pořádně užít!

Proto jsme se rozhodli, že těmto „full orgům“ umožníme jako poděkování přihlásit si jednu vysněnou aktivitu ještě před spuštěním clickfestu, aby se zvýšila jejich šance, že se ve svém volném bloku dostanou na aktivitu, která je pro ně zajímavá a zábavná. Vnímáme jako férové, abyste o tom věděli i vy, naši hráči a vypravěči. Nechceme to dělat pokoutně za vašimi zády a věříme, že si v této komunitě můžeme dovolit to takto otevřeně napsat.

Budeme se řídit našimi interními pravidly, které jsme si pro tuto věc v týmu odhlasovali – na každou aktivitu se mohou přihlásit maximálně 2 organizátoři s výjimkou týmových aktivit, jako jsou mDrD, LKD nebo únikovky, které do výběru nebudou zařazeny. Nebojíme se, že by to nějak zásadně ovlivnilo počet míst pro vás – hráčky a hráče – vždyť loni jsme pro vás měli připraveno přes 3000 míst na víc než 400 aktivitách!

Doufáme, že jsme vás teď příliš nešokovali a že se s vámi všemi můžeme těšit na viděnou na GameConu 2019, který bude letos obzvlášť vypečený!

17.5. Mistrovství v DrD - Začínáme

Obrázek z epika.org


Čas přihlášek na Mistrovství v DrD se kvapem blíží a tak je čas začít vydávat Měsícsvity, které vás stejně jako v loňských ročnících uvedou do děje a dokreslí letošní reálie dobrodružství.

Na stránkách GameConu v sekci Mistrovství v DrD si nyní můžete přečíst následující nové texty:

Zároveň jsme umístili do sekce Starší dobrodružství loňské dobrodružství, které si můžete pro vlastní potřebu stáhnout.

Těšíme se na vás!

13.5. BLOG: Jak si zahrát boží larp?

Jak si zahrát boží larp? 1. Vyberte si svůj vysněný larp. Zamyslete se, jaká hra by vás lákala. Vážná nebo odlehčená, vztahovka nebo argumentační, dobrodružná nebo komediální, improvizační nebo skriptovaná? Letos bychom chtěli zamakat na anotací…více

13.5. Důležité termíny 2019

Yarrr, chásko! Důležitý termíny pro tuhle plavební sezónu:

  • Verbování na palubu: od 14. května, 20:19
  • Příliv prvních aktivit: 21. května, 20:19
  • Příliv druhejch aktivit: 11. června, 20:19
  • Vyházení nepotvrzenejch a třetí příliv: 30. června, 20:19
  • Párty v Tortuze: 18. - 21. července (omluveni jen ti co paří v Singapuru, jinak je absence za černou známku!)

Všechno úterky a ve 20:19 přesně (pokud se kapitán zas nezapomene s Jackem). Vyjma samotný párty v Tortuze, samo, párty v Tortuze je jako vždycky vždycky.

12.7. Výsledky soutěže 2018

Výsledky soutěže „Tak se ukaž, pistolníku!“

Naše porota složená převážně z indiánů, kovbojů a kavaleristů vybrala tři nejlepší práce a ty ocení parádními cenami:

1. místo – Johann Mason
Hry Great Western Trail + Carcassone: Zlatá horečka
2. místo – Roman Dvořáček
Hra RONE + RONE: probuzení
3. místo – Vladimir Cita
Hra Panovník

Vítěz soutěže ještě jednou

4.7. Mistrovství v DrD - Měsícsvit č. 4

Obrázek od Guff


A je to tu. Poslední z Měsícsvitů právě vychází. Tentokrát žádné povídání o legendách a mýtech, ale o opravdovém začátku dobrodružství. Co se dělo těsně před tím, než se vaše družina vydala vstříc nové výzvě? To zjistíte ihned po přečtení. Co se bude dít dál? To už bude záležet jen na vaší družině.

Měsícsvit č. 4 je ke stažení na stránkách o dobrodružství.

28.6. Mistrovství v DrD - Měsícsvit č. 3

Obrázek z deviantart.com od Yroshima


Dnes vychází předposlední z Měsícsvitů k letošnímu turnaji v MDrD. Přinášíme povídání matky s dcerkou o putování Onniho Cestovatele, který přinesl Seveřanům zprávy o jiných světech.

Měsícsvit č. 3 naleznete spolu s ostatními na stránkách o dobrodružství.

Krom nového Měsícsvitu jsme na stránky organizace mistrovství umístili interaktivní osobní deník v Excelu. Pomocí něj si můžete snadno „naházet“ postavu dle letošních pravidel tvorby postav.

V příštím týdnu čekejte poslední Měsícsvit, který vás uvede na začátek dobrodružství. Určitě si jej přečtěte.

Během července vás pak bude kontaktovat váš čtvrtfinálový PJ s prosbou o kontrolu vašich deníků. Pokud vám nebude něco jasné, rád vám vše potřebné vysvětlí.

Těšíme se!

24.6. Celohra 2017

Vážení přátelé,

rádi bychom Vás upozornili, že GC2018 není jen mistrovství v DrD, nebo linie věnující se RPG hrám. Není to pouze skvěle vybavená deskoherna, ale taky možnost vyzkoušet nové věci napříč herní scénou.
Pokud se Vám nepodařilo sestřelit si hru (rozuměj vybrat), která se vám v programu zamlouvala, nezoufejte. Máme pro Vás menší dárek :)
Pro ty z Vás, kteří by si rádi připomněli minulý ročník, jsme nachystali publikaci loňské celohry v pdf - Celohra 2017.
V roce 2017 jste mohli v areálu GC projít krátkým příběhem ve stylu gamebooku. Kdo to nestihl, omylem přehlédl, nebo měl extrémně nabitý program, může si celý gamebook stáhnout zde a zahrát.

21.6. Mistrovství v DrD - Měsícsvit č. 2

Obrázek z deviantart.com od Mikołaj


Dnes vychází další z Měsícsvitů k letošnímu turnaji v MDrD. Přinášíme povídání dvou rybářů na moři o tvorech, kteří žijí vedle Seveřanů v jejich zemi. Jsou skuteční či jen vybájení. Těžko říci. Málokdo je spatřil na vlastní oči a ještě méně mělo možnost se podělit o svůj zážitek.

Měsícsvit č. 2 naleznete spolu s ostatními na stránkách o dobrodružství.

13.6. Mistrovství v DrD - Měsícsvit č. 1

Obrázek z deviantart.com od sean


Po delší odmlce vám přinášíme několik informací k Mistrovství v DrD.

  • co pro Seveřany představuje hrdinství a kdo má "nárok" vstoupit do Valhally? Dočtete se v prvním měsícsvitu.
  • na další měsícsvit se můžete těšit již příští týden
  • na webu jsou k dispozici informace k organizaci turnaje včetně pravidel pro tvorbu postavy
  • PJové již pilně studují letošní dobrodružství; začátkem července budou postupně kontaktovat své čtvrtfinálové družiny pro kontrolu deníků. Kontrola deníků před GameConem vám ušetří drahocený herní čas!

23.5. Mistrovství v DrD - Začínáme

Obrázek z deviantart.com od Lawri-San


Po včerejším spuštění 1. vlny programu začínáme postupně uvolňovat informace k letošnímu Mistrovství v DrD. Prozatím se můžete podívat na Informace k dobrodružství a přečíst si úvodní, nultý měsícsvit.

P.S.: Omlouváme se všem, kterým včera ne zcela dobře fungovalo přihlašování. Zřejmě vlivem špatné konstelace hvězd, malým obětinám křemíkovým Bohům či obyčejnému lidskému faktoru došlo k malé chybičce v nastavení MDrD.

8.5. BLOG: Novinky pro Gamecon 2018

Vážení Gamecoňáci a Gamecoňačky, doufáme, že se na letošní Gamecon těšíte minimálně stejně tak jako my. Všech cca 30 lidí v organizačním týmu dělá maximum pro to, abyste na ten letošní hned tak nezapomněli. S letošním rokem přichází i několik novi…více

24.12. BLOG: Mistrovství v DrD 2017 z pohledu vítězů

Ježíšek si dnes trochu pospíšil a do redakce nám dorazilo povídání vítězné družiny Mistrovství v DrD 2017 k letošnímu dobrodružství. Věříme, že již brzy budeme moci vydat i dobrodružství po všech korekturách. Mezitím… Příjemné čtení a vzpomínání. …více

22.11. BLOG: Mistrovství v DrD: Paní a Pánové Jeskyně WANTED!

Mistrovství v DrD: Paní a Pánové Jeskyně WANTED! Znáš to – chodbou prochází skupina lidí, které obklopuje aura tajemna a vysoký level cool faktoru…. Ostýchavě odvracíš svůj zrak… Ty víš, kdo jsou – ano, PJové mistrovství v dračáku! Zasníš se – „k…více

5.11. BLOG: Vyhodnocení dotazníků mDrD

Obrázek z deviantart.com od Monique Stejně jako v loni a předloni, i letos mohli hráči Mistrovství v Dračím Doupěti vyplnit dva dotazníky – papírový po každém odehraném kole a on-line dotazník po skončení GameConu. Na řádcích níže najdete vybraná …více

14.7. Měsícsvit č. 8

Obrázek z deviantart.com od Sinan von Stietencron


Jaký vztah mají Kiruni k magii? Poslední měsícsvit pro letošní dobrodružství nabídne ústy slověna Ohňana pohled na magii v Hrynku. Měsícsvit naleznete v sekci mDrD v záložce Informace k dobrodružství.

Upozornění: Pro družiny, které ještě neposlaly vyplněné osobní deníky svým PJům – je nejvyšší čas tak učinit. Budete tak mít více času ve čtvrtfinále na hraní!.

6.7. Měsícsvit č. 6 a 7

Obrázek z deviantart.com od Night Chameleons


Měsícsvit č. 6: Kiera přijímá nového otroka. Zdá se, že i mezi kiruny existují rozdíly…

Měsícsvit č. 7: Bultan se hodně naštval, když zjistil, že má ve stádu škodnou. Mosmi to již schytal, teď je na řadě škodná…

Upozornění: Nevhodné pro slabší povahy

V pátém Měsícsvitu jsme představili otrokáře Chormyka. V následujících dvou Měsícsvitech si představíme Kieru a Bultana. Všechny Měsícsvity naleznete v sekci mDrD v záložce Informace k dobrodružství.

Upozornění: Čtvrteční přednáška „Mistrovství DrD – Otázky a odpovědi před hrou“ začne ihned po oficiálním zahájení GameConu. Cca v 18:30. Jak zahájení, tak přednáška se bude konat ve stejné budově.

1.7. Veganské stravování na GameConu

Letos opět nabízíme možnost stravovat se vegansky. Je to nabídka organizovaná mimo klasickou org. strukturu, pokud tedy máte zájem, zapište se prosímZDE do Tabulky jako strávník či kuchař.

Cenu počítejte jako za standardní jídlo cca (85Kč), domluví se s vámi přímo kuchař na místě. Vařit a jíst se bude v tzv. snídárně (tamtéž co budou snídaně :-) ) – budova B, přízemí, dveře č. 27. Viz mapka areálu GC.

29.6. Měsícsvit č. 5

Obrázek z deviantart.com od Collin Brent Willson


Život otroků v Hrynku není zrovna lehký. Proto po příjezdu dostávají od Chormyka pár užitečných rad, jak si otroctví co nejvíce užít.

Poslechněte/přečtěte si více od tlumočníka Liase, věrného to služebníka otrokáře Chormyka, v nejnovějším vydání Měsícsvitu. Měsícsvit naleznete v sekci mDrD v záložce Informace k dobrodružství.

Upozornění: Pokud jste pro tvorbu osobního deníku postavy využili interaktivní formulář v excelu, vězte, že v něm byla chyba (výpočet postřehu). Stáhněte si prosím opravenou verzi zde.

rss

starší

Sponzoři

Partneři