rss

Novinky

28.7. BLOG: Kde vzít dobrý larp a nekrást

Každý rok po GameConu se vyrojí spousta nadšených dotazů: „Ty komorní larpy jsou super, chtěl bych si nějaký zahrát s kámoši na chatě, dají se někde stáhnout?“ „Kde jinde kromě GameConu se dají hrát komorní larpy? Chci víc!“ Mám pro tebe dobrou a …více

8.7. MDrD 2022 - Měsícsvity 4, 5 a 6

Obrázek z Pinterest.com (odkaz)

GameCon a s ním i Mistrovství v Dračím Doupěti se nezadržitelně blíží. Než však vaše družina vstoupí do turnaje, můžete si čas zkrátit čtením Měsícsvitů. A rovnou vám přinášíme tři najednou.

V pořadí čtvrtý Měsícsvit pojednává o dávných událostech v osadě jménem Šumský Rub, kde řádil samotný Ďábel.

Pátý Měsícsvit je určen všem milovníkům historie, především té severočeské. A také všem, kdo chtějí mít v dobrodružství přehled. Historie je samozřejmě komentovaná z pohledu Zajíců, konkrétně z pohledu kronikáře Sezemy.

Šestý, poslední Měsícsvit je pak samotný úvod do dobrodružství. Jedná se o dopis, který napsal stařičký Velimír z Kročova svému Následovníkovi. Pokud chcete vědět, co družinu čeká, neváhejte a čtěte!

Měsícsvity 4, 5 a 6 jsou tradičně uložené na stránkách Mistrovství v DrD v sekci Informace k dobrodružství. Může se vám také hodit light verze všech Měsícsvitů, např. pro tisk.

Příjemné čtení a těšíme se na viděnou na GameConu v Pardubicích!

P.S.: Pokud vaši družinu ještě nekontaktoval PJ, dejte mi vědět.

7.7. BLOG: Návod k e-prezenčkám

Obsah Vypravěči: Přihlášení do prezenček Vypravěči: Průvodce prezenčkou Vypravěči: Vyplňování a chování prezenčky Spojka a Orgové Vypravěči: Přihlášení do prezenček Svůj login a heslo si ulož do prohlížeče v mobilu. A radši si je i zap…více

23.6. MDrD 2022 - Měsícsvit 3 - Problémy vladyky Jošta

Obrázek z Pinterest.com (odkaz)

Křivda může dlouho kvasit jako špatně uskladněné víno. Nic navenek nepoznáte, dokud láhev neotevřete. Jakmile však láhev otevřete, vše zlé jde ven a ani hbitá reakce už leckdy nezabrání vzniku škody.

Jošt se také cítil ukřivděn. Dlouho v něm kvasila zlost na krále Slavibora. Dopadne stejně jako láhev zkaženého vína, nebo už škodě nelze zabránit?

To se dozvíte v třetím Měsícsvitu, který právě vychází.

Měsícsvit č. 3 je uložen na stránkách GameConu zde.

16.6. MDrD 2022 - Měsícsvit 2 - O dobývání Žlebu

Obrázek z Pinterest.com (odkaz)

O návštěvy na hradě Žleb není nouze, ale když přijedou krajané z jižních Čech, je potřeba se pochlubit udatnými skutky, pomyslel si kastelán Ctirad. A jal se vyprávět. Kněz Vavřinec tu historku slyšel již mnohokrát a i tentokrát se neubránil úsměvu…

Proč? To se dozvíte v druhém Měsícsvitu, který právě vychází.

Měsícsvit č. 2 je uložen na stránkách GameConu zde.

12.6. Přednášky Mistrovství v DrD

Obrázek z www (odkaz)

Hodnocení turnaje MDrD a výběr postupujících družin vyvolává každý rok vášně nejen mezi hráči, ale i mezi samotnými PJ. Máte jedinečnou příležitost seznámit se s celým procesem, vznést svoje dotazy a sdělit své nápady přímo PJ týmu!

Dorazte ve čtvrtek v 17:00 na přednášku!

Od 19:00 pak můžete přijít diskutovat s částí PJ týmu na přednášku o herním systému turnaje v dračáku. Těšíme se na vás!

7.6. MDrD 2022 - Měsícsvit 1 - Drby posledních dní

Obrázek z Pinterest.com (odkaz)

Moruše a Gluša si krátí chvíli při sekání louky. Samozřejmě dojde na drby „z města“. Co se chystá na severu čech?

To se dozvíte v prvním Měsícsvitu, který právě vychází.

Měsícsvit č. 1 je uložen na stránkách GameConu zde.

20.5. Upozornění: Prodej jídla

!!! Upozornění !!!

Možná jste si všimli, že na webu v sekci Přihláška zmizela tabulka s jídlem. Zachovejte paniku!

Rostoucí náklady bohužel dorazily i na GameCon, a ačkoliv jsme se tomu do poslední chvíle snažili zabránit, budeme muset ceny jídla navýšit.

Co to znamená?

Ti, kteří už si jídlo objednali, ho budou mít za původní cenu.

Po novém nacenění a IT řešení nové prodejní tabulky znovu prodej jídla otevřeme. Bohužel, za vyšší cenu.

Za komplikace se omlouváme a pokusíme se vše co nejdříve a nejlépe vyřešit.

Organizační tým GameConu

19.5. První vlna programu 2022 a další novinky!

Subakh ul kuhar přátelé,

DNES, ve čtvrtek 19. května ve 20:22 otevíráme první vlnu přihlašování na program na GameCon 2022!

Viz zde: https://gamecon.cz/program.

Pokud Tě zajímá, jak to letos s festivalem bude, sleduj náš web a taky náš Facebook (https://www.facebook.com/gamecon), Instagram (https://www.instagram.com/gamecon_cz/) nebo Discord (https://discord.com/invite/hwfyqDYB2h).

Pár dalších užitečných termínů, které byste neměli minout:

Druhá vlna přihlašování na program proběhne 9. června ve 20:22.

30. června musíš mít dostatek financí na svém GC účtu, jinak Tě budeme muset odhlásit.

Třetí vlna odstartuje 1. července ve 20:22

A pak už je tu GameCon ve dnech

21. – 24. července 2022.

Lisan al Gaib se rozezní napříč celou planetou!

Merch

Nově jsou na webu (https://gamecon.cz/prihlaska) ukázky všech druhů merche a přidali jsme také trička velikost 3XL! Omrkni to!

Další informace k programu

Hledáme vypravěče!

Účast na GC nadále roste, ale programu je stále málo, pomoz nám ho obohatit! Nabídni příběh ve svém oblíbené RPG systému, uveď larp z Tvého nebo našeho šuplíku (a že jich je na výběr!), nebo ukaž ostatním účastníkům novou nebo starou (ale skvělou) Epickou deskovku!

Novinky ve Wargamingu

Oblíbené Malování figurek se letos rozrůstá! Přibývají aktivity pro pokročilé malíře, každá s důrazem na jiné náročnější techniky, a malování pro začátečníky získá několik různých tematických podob. Abychom tento růst podpořili, tak jsme letos nakoupili nové lampičky i další vybavení. Kromě toho GameCon opět hostuje turnaj ve Warhammeru. Více detailů již brzy!

Týmové aktivity – každoroční svízel

Tohle je pokaždé trošku komplikace, tak čti, prosím, pozorně: První přihlášený má 72 hodin na vyplnění týmu svých kamarádů a na případné zmenšení kapacity týmu. Poté, co tým potvrdí, se všechna volná místa nabídnou ostatním. Pokud chceš svůj tým vypsat až později, tak po přihlášení formulář nepotvrzuj a neuzavírej! Času máš dost.

Pokud Ti něco není jasné ohledně fungování GameConu, mrkni do sekce Informace tady na webu, nebo nás kontaktuj na info@gamecon.cz.

Těšíme se na Tebe v Pardubicích (na Arrakis) !

Organizační tým GameConu

7.12. BLOG: Veřejné vyjádření

Přátelé a kamarádi, chtěli bychom se s Vámi podělit o některé informace týkající se organizace GameConu a nabídnout bližší vysvětlení pro ty z Vás, kteří „něco zaslechli“ a rádi by naše vyjádření k věci. V průběhu letošního roku jsme dostali žádost…více

9.7. Aktualizace covidových podmínek

Přátelé, kamarádi!

Jak jsme avizovali předem, zasíláme Vám aktuálně platné covidové podmínky účasti na GameConu dle vládních opatření.

Certifikáty k prokázání při registraci (alespoň jedna z následujících možností):

 1. max. 7 dní starý negativní RT-PCR test;
 2. max 72 hodin starý POC (antigenní test);
 3. očkování proti covidu (dvoudávkové schéma), za předpokladu, že od aplikace druhé očkovací dávky uplynulo alespoň 14 dní;
 4. očkování proti covidu (jednodávkové schéma), za předpokladu, že od aplikace očkovací dávky uplynulo alespoň 14 dní;
 5. prodělaný laboratorně potvrzený covid o od prvního pozitivního testu uplynulo maximálně 180 dní.

Testy můžeme akceptovat pouze pokud jsou z oficiálního odběrného místa. Nestačí bohužel test od zaměstnavatele, samotest nebo jen čestné prohlášení.

Na druhou stranu ale stačí mít test platný k okamžiku registrace, nikoliv do konce GameConu. Není tedy třeba ani řešit testování v průběhu akce.

Pro zefektivnění průchodu Infopultem, a doufejme i pro Vaše větší pohodlí, jsme zavedli do Přihlášky možnost nahrát výsledek testu online rovnou k Vašemu profilu.

Adekvátní testy ze Slovenska (případně jiné země) akceptujeme, pokud splňují podmínky vládních nařízení. Tedy pokud jsou z oficiálního odběrového místa s platnou certifikací.

Výsledky v SMS také akceptujeme, ale lepší by bylo, kdybyste měli certifikát vytištěný nebo úplně nejlépe nahraný v profilu (viz výše). Případně můžete v chytrém telefonu udělat printscreen SMSky a ten nahrát do Přihlášky.

Nezapomeňte, že antigenní a PCR testy si můžete nechat udělat zdarma, a doporučujeme se objednat předem, ať se kvůli tomu nezkomplikuje Vaše cesta na GC.

Ještě Vás prosíme, zkontrolujte si, zda máte v Profilu nahrané aktuální údaje (adresa, tel. číslo, atd.). GameCon musí tyto informace shromažďovat pro případné trasování nákazy.

Nošení roušek a respirátorů:

Respirátory povinné ve všech vnitřních prostorech s výjimkou:

 1. konzumace jídla a nápojů;
 2. účinkujících při vystoupení (koncert, improshow, jiné představení, Na tahu);
 3. přednášejících;
 4. cvičících osob u pohybových aktivit;
 5. pobytu ubytovaných účastníků na pokojích (neplatí pro herní aktivity na pokojích);
 6. dětí mladších 6 let;
 7. respirátory nebo zdravotnické roušky je povinné nosit i venku, pokud nebude možné dodržet minimální vzdálenost 2m od dalších osob.

Nošení ochranných pomůcek nejsme schopni kontrolovat a vymáhat, je to odpovědnost každého účastníka, v případě nezletilých účastníků pak rodiče.

Může se také stát, že někdo ve Vašem okolí tyto povinnosti respektovat nebude, organizátoři ale mohou takovou osobu pouze upozornit na porušování vládních opatření.

Dobré mít na paměti, že nedodržování této povinnosti může být pokutováno odpovědnými státními orgány, takže to raději nepodceňte!

Další

Na exponovaných místech budou k dispozici dávkovače na dezinfekci. Prosíme, skutečně je používejte pro bezpečí Vás a lidí okolo.

V herních místnostech bude k dispozici desinfekce pro použití na herní plochy (stůl, pomůcky apod.).

V případě, že by ještě došlo k nějakým změnám, budeme Vás informovat.

1.7. MDrD 2021 - Hvězdolesk 6 - Největší výzva kariéry

Obrázek z deviantart.com od driftwoodwolf

„Rodina má pro vás nový úkol. S přehledem nejtěžší, jaký po vás kdy chtěla.“

Na to se Šan Gao odmlčí, ať můžete. vážnost situace také vstřebat, pak pokračuje.

„Pokusíte se unést vysoce postavenou osobu – princeznu Šai Li z rodu Jin. Pokud se vám to podaří, rodina získá přátelství silného společenského hráče.“

Už byste se chtěli zeptat – „Koho?“, ale víte, že vědět tohle, vám nepřísluší…

Váš sen se stal skutečností. Rodina Vám důvěřuje. Proto Vám Rodina svěřila vysoce důležitý úkol. Mnoho členů před Vámi nasadilo krk, aby získali informace, které Vám pomůžou Rodině dosáhnout svého cíle. Neúspěch nepřichází v úvahu.

Podrobnosti o úkolu naleznete v posledním Hvězdolesku.

Hvězdolesk č. 6 je uložen na stránkách GameConu zde.

Všechny Hvězdolesky jsou pak sdruženy do jednoho souboru zde.

22.6. MDrD 2021 - Hvězdolesk 5 - Recenze Fei Sing

Obrázek z deviantart.com od Sam Lim

Říše Nebeského draka není jen zemí (technologických) zázraků, ale také zemí vyššího umění.

Známý kritik divadelních her Zheng Yici měl jako jeden z mála možnost shlédnout předpremiéru slavné hry Šikovná a překrásná konkubína v podání předního souboru Fei Sing Yiu Chang.

V divadelních kruzích se šeptá, že Fei Sing připravilo ztvárnění této klasiky speciálně pro soutěž divadelníků na Pivoňkový festival. Což je překvapivé, neboť festival nabízí především nové hry.

Má soubor Fei Sing šanci zvítězit v soutěži? Pohled kritika Zheng Yiciho si můžete přečíst v dalším – předposledním – Hvězdolesku.

Hvězdolesk č. 5 je uložen na stránkách GameConu zde.

14.6. MDrD 2021 - Hvězdolesk 4 - Ztracené daně

Obrázek z deviantart.com od Alexandre Deschaumes

Zločin je všudypřítomný, ale že by si někdo troufl na Říšské daně z provincie Jin, to už chce pořádnou dávku odvahy. A taky schopností.

Zkušený vyšetřovatel Hean Song Nu dostal případ na starosti. Budou stačit jeho schopnosti na dopadení pachatele?

To se dozvíte v dalším Hvězdolesku.

Hvězdolesk č. 4 je uložen na stránkách GameConu zde.

10.6. BLOG: 2. Vlna programu se otevírá!

…už za pár hodin (konkrétně dnes ve 20:21), a tak jsme si řekli, že je dobrá chvíle říct něco o některých letošních novinkách. Rozmach Wargamingu I když je Wargaming jednou z nejstarších linií GameConu, tak se rozvíjel jen pomalu a ostatní linie …více

9.6. MDrD 2021 - Hvězdolesk 3 - Čekání na Císaře

Obrázek z deviantart.com od JFoliveras

Císař říše Nebeského draka je otcem všech. Je jasné, že nebude mít čas na všechny. Ale co když nesete důležité poselství palaského krále Gopala II ze sousední země? Jak probíhá audience u Císaře Süan-cunga si můžete prožít díky zápiskům rádžnajíka Čehura Sandža Khalamura.

Hvězdolesk č. 3 je uložen na stránkách GameConu zde.

1.6. MDrD 2021 - Hvězdolesk 2 - Podzimní vítr

Obrázek z deviantart.com od RubisFirenos

Taky nevíte, proč nosí východní Říše ve svém názvu draka? Pak vám to v druhém Hvězdolesku vysvětlí otec Dao.

Hvězdolesk č. 2 je uložen na stránkách GameConu zde.

24.5. MDrD 2021 - Hvězdolesk 1 - Smutný konec Zhou Lianga

Obrázek z deviantart.com od Anthony Presley

Představujeme první povídku k letošnímu dobrodružství Mistrovství v Dračím Doupěti, které se bude odehrávat daleko na východě v Říši Nebeského draka. V prvním zastavení si očima Zhou Lianga představíme hlavní město Říše – Čchang-An.

Hvězdolesk č. 1 je uložen na stránkách GameConu zde.

25.4. GameCon 2021? Pracujeme na tom!

TLDR

 • Gamecon letos bude, pokud bude jen trochu možné festival uspořádat.

 • Platný antigenní test: Účast bude možná pouze s platným testem (výjimku mají za určitých okolností očkovaní a nebo ti z vás, kteří COVID prodělali, viz podrobnosti níže).

 • Registrace předem: Registrujte se už před příjezdem (je možno udělat z mobilu i v průběhu GC).

 • Platby předem: Uhraďte prosím vše předem a pokud možno s rezervou, abyste během GC už nemuseli chodit zbytečně na Infopult. Jakýkoliv přeplatek na žádost vrátíme.

 • Storno: Pokud sami GameCon zrušíme a nebo se nebudete moct zúčastnit kvůli onemocnění covidem, vrátíme vám peníze bez jakýchkoli sankcí.

 • Opatření: Na GC budou platit opatření, která vám ještě upřesníme předem. Některé aktivity mohou mít individuální podmínky, což bude uvedeno v anotaci.

 • Pokud jste nachlazení, necítíte se dobře, nebo máte pocit, že jste se mohli někde nakazit, prosím nejezděte.

Budete u toho taky?

Rok se s rokem sešel a už se zase blíží doba, kdy se setkáváme na GameConu. V organizačním týmu ho chystáme co nám síly stačí. Narozdíl od předchozího ročníku, který jsme raději zrušili, jsme se rozhodli letos jít do rizika a Gamecon zkusit uspořádat stůj co stůj. Stýská se nám po vás. :)

S tím se však vážou nějaké povinnosti, na které musíme a chceme letos brát zřetel. Pokud to bude jen trošku možné, GameCon letos bude. Jestliže se ale situace ohledně pandemie zhorší a festival nebude skrz nařízení vlády možné nijak uspořádat, nezbyde nám, než ho zrušit i letos. Pokud by tomu tak bylo peníze vám vrátíme. Stejně tak budeme bez sankcí vracet peníze všem, kteří se nebudou moct zúčastnit kvůli onemocnění covidem. Stačí nám dodat potvrzení (pozitivní test).

Jsme optimisti a tak máme v plánu Gamecon chystat až do poslední možné chvíle. Chceme to ale dělat zodpovědně. Vzhledem k tomu plánujeme nějaká opatření a budeme moc rádi, pokud nám v nich vyjdete vstříc.

Platný test, očkování, nebo potvrzení o prodělání covidu.

Předně budeme vyžadovat, aby každý z účastníků měl platný antigenní test. Bez něj vás na GameCon nepustíme. Konkrétní info vám zavčas předáme.

Jedinými výjimkami, kdy test potřebovat nebudete, jsou:

 • pokud již budete 14 dní po druhé dávce očkování,

 • nebo pokud budete mít potvrzení o tom, že jste covid prodělali před méně než 90 dny.

Jaká budou aktuální nařízení?

To nikdo z nás zatím netuší, ale máme v plánu se jimi řídit. Moc chceme, aby GC mohl být v co nejbližší podobě tomu, na co jsme zvyklí, ale ne za cenu toho, že se k tomu postavíme nezodpovědně.

S tím pak souvisí dvě další věci:

 • Může se stát, že některý z našich vypravěčů bude požadovat i nějaká opatření navíc (např. roušky všech zúčastněných) na své aktivitě. To by mělo být vždy zmíněno v anotaci, abyste se mohli sami rozhodnout, nakolik je to pro vás komfortní/omezující. Vždy však prosíme respektujte vypravěčovo rozhodnutí.

 • Oproti tomu naopak, pokud sami budete chtít dodržovat nějaké opatření nadto, co bude v danou chvíli nutné, rozhodně vám v tom nebudeme nijak bránit a pevně věříme, že vás i ostatní pochopí. :)

Už teď se na vás moc těšíme, tak se společně s námi modlete ke všem možným božstvům, abychom se mohli v červenci potkat.

Vaši organizátoři GameConu 2021

7.5. Zrušení ročníku 2020

Přátelé, kamarádi, spoluhráči,

Bohužel musíme s politováním oznámit, že letos GameCon neproběhne.

Celou věc jsme intenzivně řešili několik týdnů, takže jste mnozí už možná zaslechli různé věci. Po zhodnocení všech variant (konání v omezeném rozsahu či jiném termínu, alternativní podoby akce atp.) jsme se ale nakonec rozhodli letošní rok zcela přeskočit.

Hlavním důvodem našeho rozhodnutí je moře nejistoty. Nejistá je situace například okolo dlouhodobé účinnosti opatření, stability a kontrolovatelnosti stavu, případného příchodu druhé vlny atp. Nejisté jsou ale i rozhodnutí a podmínky, které by se s tou kterou variantou vývoje pojily – jak velké akce jakého typu budou povoleny, za jakých podmínek, jak se to změní, pokud se situace začne vyvíjet odlišně atp.

Za těchto okolností by pořádání GameConu znamenalo ohromný stres bez jistoty výsledku (zrušit GC na poslední chvíli znamená vyhodit několik tisíc člověko-hodin práce oknem – o zbytečně spálených dovolených a vůbec nejistotě zda na GC pojedete nebo ne nemluvě), to vše s rizikem nečekaných nepříjemných situací, které nechceme řešit (600 přihlášených, kapacita akcí náhle omezena na 400 lidí atp.), o materiálních škodách (storna, rušení smluv, peníze za propagaci…) a neveselých jednáních s partnery (pronajímateli, dodavateli, městem…) nemluvě.

Uvolněného ročníku plánujeme využít jak k oddechu, tak ke zlepšení organizačního zázemí. Dává nám to příležitost se nad mnoha věcmi co se „nějak vyvinuly“ zamyslet koncepčně, s odstupem a případně je přepracovat, zlepšit nějaké interní postupy, zapracovat na našich IT systémech atp. Příští ročník proto bude víc než jen dvakrát lepší!

Budeme se na Vás moc těšit na GameConu 2021!

Organizační tým GameConu

starší

info@gamecon.cz
© 2023 GameCon, Created by GameCon z.s.
kontakt Facebook Discord Instagram Youtube