19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Novinky

21.6. Mistrovství v DrD - Měsícsvit č. 2

Obrázek z deviantart.com od Mikołaj


Dnes vychází další z Měsícsvitů k letošnímu turnaji v MDrD. Přinášíme povídání dvou rybářů na moři o tvorech, kteří žijí vedle Seveřanů v jejich zemi. Jsou skuteční či jen vybájení. Těžko říci. Málokdo je spatřil na vlastní oči a ještě méně mělo možnost se podělit o svůj zážitek.

Měsícsvit č. 2 naleznete spolu s ostatními na stránkách o dobrodružství.

13.6. Mistrovství v DrD - Měsícsvit č. 1

Obrázek z deviantart.com od sean


Po delší odmlce vám přinášíme několik informací k Mistrovství v DrD.

 • co pro Seveřany představuje hrdinství a kdo má "nárok" vstoupit do Valhally? Dočtete se v prvním měsícsvitu.
 • na další měsícsvit se můžete těšit již příští týden
 • na webu jsou k dispozici informace k organizaci turnaje včetně pravidel pro tvorbu postavy
 • PJové již pilně studují letošní dobrodružství; začátkem července budou postupně kontaktovat své čtvrtfinálové družiny pro kontrolu deníků. Kontrola deníků před GameConem vám ušetří drahocený herní čas!

23.5. Mistrovství v DrD - Začínáme

Obrázek z deviantart.com od Lawri-San


Po včerejším spuštění 1. vlny programu začínáme postupně uvolňovat informace k letošnímu Mistrovství v DrD. Prozatím se můžete podívat na Informace k dobrodružství a přečíst si úvodní, nultý měsícsvit.

P.S.: Omlouváme se všem, kterým včera ne zcela dobře fungovalo přihlašování. Zřejmě vlivem špatné konstelace hvězd, malým obětinám křemíkovým Bohům či obyčejnému lidskému faktoru došlo k malé chybičce v nastavení MDrD.

8.5. BLOG: Novinky pro Gamecon 2018

Vážení Gamecoňáci a Gamecoňačky, doufáme, že se na letošní Gamecon těšíte minimálně stejně tak jako my. Všech cca 30 lidí v organizačním týmu dělá maximum pro to, abyste na ten letošní hned tak nezapomněli. S letošním rokem přichází i několik novi…více

24.12. BLOG: Mistrovství v DrD 2017 z pohledu vítězů

Ježíšek si dnes trochu pospíšil a do redakce nám dorazilo povídání vítězné družiny Mistrovství v DrD 2017 k letošnímu dobrodružství. Věříme, že již brzy budeme moci vydat i dobrodružství po všech korekturách. Mezitím… Příjemné čtení a vzpomínání. …více

22.11. BLOG: Mistrovství v DrD: Paní a Pánové Jeskyně WANTED!

Mistrovství v DrD: Paní a Pánové Jeskyně WANTED! Znáš to – chodbou prochází skupina lidí, které obklopuje aura tajemna a vysoký level cool faktoru…. Ostýchavě odvracíš svůj zrak… Ty víš, kdo jsou – ano, PJové mistrovství v dračáku! Zasníš se – „k…více

5.11. BLOG: Vyhodnocení dotazníků mDrD

Obrázek z deviantart.com od Monique Stejně jako v loni a předloni, i letos mohli hráči Mistrovství v Dračím Doupěti vyplnit dva dotazníky – papírový po každém odehraném kole a on-line dotazník po skončení GameConu. Na řádcích níže najdete vybraná …více

14.7. Měsícsvit č. 8

Obrázek z deviantart.com od Sinan von Stietencron


Jaký vztah mají Kiruni k magii? Poslední měsícsvit pro letošní dobrodružství nabídne ústy slověna Ohňana pohled na magii v Hrynku. Měsícsvit naleznete v sekci mDrD v záložce Informace k dobrodružství.

Upozornění: Pro družiny, které ještě neposlaly vyplněné osobní deníky svým PJům – je nejvyšší čas tak učinit. Budete tak mít více času ve čtvrtfinále na hraní!.

6.7. Měsícsvit č. 6 a 7

Obrázek z deviantart.com od Night Chameleons


Měsícsvit č. 6: Kiera přijímá nového otroka. Zdá se, že i mezi kiruny existují rozdíly…

Měsícsvit č. 7: Bultan se hodně naštval, když zjistil, že má ve stádu škodnou. Mosmi to již schytal, teď je na řadě škodná…

Upozornění: Nevhodné pro slabší povahy

V pátém Měsícsvitu jsme představili otrokáře Chormyka. V následujících dvou Měsícsvitech si představíme Kieru a Bultana. Všechny Měsícsvity naleznete v sekci mDrD v záložce Informace k dobrodružství.

Upozornění: Čtvrteční přednáška „Mistrovství DrD – Otázky a odpovědi před hrou“ začne ihned po oficiálním zahájení GameConu. Cca v 18:30. Jak zahájení, tak přednáška se bude konat ve stejné budově.

1.7. Veganské stravování na GameConu

Letos opět nabízíme možnost stravovat se vegansky. Je to nabídka organizovaná mimo klasickou org. strukturu, pokud tedy máte zájem, zapište se prosímZDE do Tabulky jako strávník či kuchař.

Cenu počítejte jako za standardní jídlo cca (85Kč), domluví se s vámi přímo kuchař na místě. Vařit a jíst se bude v tzv. snídárně (tamtéž co budou snídaně :-) ) – budova B, přízemí, dveře č. 27. Viz mapka areálu GC.

29.6. Měsícsvit č. 5

Obrázek z deviantart.com od Collin Brent Willson


Život otroků v Hrynku není zrovna lehký. Proto po příjezdu dostávají od Chormyka pár užitečných rad, jak si otroctví co nejvíce užít.

Poslechněte/přečtěte si více od tlumočníka Liase, věrného to služebníka otrokáře Chormyka, v nejnovějším vydání Měsícsvitu. Měsícsvit naleznete v sekci mDrD v záložce Informace k dobrodružství.

Upozornění: Pokud jste pro tvorbu osobního deníku postavy využili interaktivní formulář v excelu, vězte, že v něm byla chyba (výpočet postřehu). Stáhněte si prosím opravenou verzi zde.

19.6. Měsícsvit č. 4

Obrázek z deviantart.com od Maggie Rogers


Touha po svobodě je silná. A násobí se, pokud ji chcete vybojovat pro někoho, koho nade vše milujete. Bude však stačit na překonání nekonečných plání, které se rozprostírají kolem Hrynku?

Poslechněte/přečtěte si o osudu Oleny a Merka – otroků z Hrynku – v nejnovějším vydání Měsícsvitu. Měsícsvit naleznete v sekci mDrD v záložce Informace k dobrodružství.

12.6. BLOG: Na Parcon 2017 přijede Ben Aaronovitch!

Na Parcon 2017 přijede Ben Aaronovitch! Jestli přemýšlíte, proč přijet, přinášíme jedno pošťouchnutí pro ano: budete moci potkat britskou stoupající hvězdu literárního nebe Bena Aaronovitche, zeptat se ho, na co chcete, nechat si podepsat knížky neb…více

11.6. Měsícsvit č. 3

Obrázek z deviantart.com od Facsar Lilla


Konečně se vrátil. Ljuba již nečekala, že běsobijec Ženda dorazí zpět na horu Žár, aby podal svědectví o své daleké pouti. A přeci. Znovu potvrdil, že je nejlepší své doby. Jaké zprávy nese a jsou dobré?

To si lze poslechnout a nebo dočíst v nejnovějším vydání Měsícsvitu. Pro všechny účastníky letošního Mistrovství v Dračím Doupěti povinnost. Měsícsvit naleznete v sekci mDrD v záložce Informace k dobrodružství.

6.6. Náhledy triček, kostek a placek

V přihlášce se právě objevily kompletní náhledy triček, placek a kostek pro rok 2017.

Pokud stále zvažujete jejich objednávku, lze tak učinit nejpozději do 30.6. Náhledy pak k dispozici na stránce s přihláškou.

5.6. BLOG: Kde jste komoráky aneb strasti larpové linie

Larpy se za posledních osm let etablovaly jako důležitá součást Gameconu, bez které si mnozí svou účast na něm ani neumí představit. Elen se v následujícím textu zamýšlí nad problémy, které larpovou linii, jejíž je šéfkou, tíží. Predgameconová lar…více

4.6. Měsícsvit č. 2

Obrázek z deviantart.com od Martyna Kasela


Pro účastníky letošního Mistrovství v Dračím Doupěti tu je další Měsícsvit. Jaké jsou šance na útěk z kirunského otroctví? Více v sekci mDrD v záložce Informace k dobrodružství, volit můžete mezi audio či textovou verzí...

25.5. Mistrovství v DrD - Informace k dobrodružství + první Měsícsvit

Obrázek z deviantart.com od Dave B


Hvozdem se nesou zvěsti, že mnozí již netrpělivě čekají na další novinky k letošnímu turnaji v Dračím Doupěti. Ten, kdo byl trpělivý, se dnes dočkal. Na webu GameConu v sekci mDrD naleznete zaplněnou záložku Informace k dobrodružství, kde naleznete následující:

 • žánr a reálie letošního dobrodružství
 • předpřipravené postavy ze kterých si letos budete vybírat
 • první Měsícsvit - jak v audio, tak v textové podobě
 • a další...

Nyní již máte k dispozici všechny informace k dobrodružství. Jediné, co bude přibývat, jsou Měsícsvity, které budou vycházet zhruba každý týden. O vydání vás vždy budeme informovat na Facebooku a webu GameConu.

18.5. Mistrovství v DrD - Organizace a tvorba postavy

Obrázek z deviantart.com od FilipVecerek


Uzrál nejvyšší čas začít postupně vypouštět jednotlivé informace k letošnímu Mistrovství v Dračím Doupěti. Pro dnešek jsme si pro vás připravili sekci Organizace Mistrovství v DrD, kde naleznete vše podstatné k turnaji. To hlavní, co se dozvíte je:

 • změny oproti loňskému ročníku
 • pravidla pro tvorbu postavy, vč. interaktivního formuláře na tvorbu (xlsx soubor)
 • jak budeme hodnotit družiny, vč. ukázky loňského hodnotícího formuláře
 • a další...

V nejbližší době vypustíme informace k samotnému dobrodružství. Máte se na co těšit!

10.5. BLOG: Wargaming 2017

Wargaming 2017 Jaro je v plném proudu a stejně tak i přípravy v rámci jednotlivých sekcí, proto pokračujeme se zveřejňováním aktualit k letošnímu ročníku. Jak jste již mohli zaznamenat, GC 2017 přinese mnoho novinek. O ně nebudou ochuzeni ani veli…více

rss

starší

Sponzoři

Partneři