Celohra

Co je Celohra

Líbí se ti letošní téma Gameconu? I tento rok jsme pro všechny účastníky Gameconu připravili volnočasovou doprovodnou zábavu pro chvíle, kdy zrovna nejsou na žádné aktivitě hlavních linií. Jediná hra, která se ti neokouká. Každý rok nové herní mechaniky, nový příběh i nové téma. Hraj dokud je čas, příští rok už na tebe zase bude čekat něco zbrusu nového. Hraním Celohry významně ovlivňuješ osud Gameconu v letošním příběhu.

Pravidla Celohry1

Hráči

Stanoviště

Příklad

Kultisté Lucka a Ondra přišli na stanoviště U zlámané grešle. Stanoviště je dle záhlaví pouze pro kultisty, což splňují a mohou si v klidu přečíst přední stranu. Dozvídají se, že v hospodě u zlámané grešle mohou provést rituál. Nemají však na něj u sebe dostatek svíček, tak se rozhodnou vrátit na stanoviště později. Rituál se tedy rozhodli zatím neprovádět. Nic neotáčejí, nic se nestalo.

Později se rozhodnou na stanoviště vrátit s dostatečnou zásobou svíček a rituál provést. Po provedení rituálu otočí stanoviště na zadní stranu. Při vyhodnocení efektu zjistí, že při rituálu zapomněli obětovat kapku krve. Bohužel tím svého boha dost nakrkli, seslal na ně urputnou bolest hlavy a oba dva ztrácí po jednom bodu příčetnosti. Stanoviště se jim nepodařilo splnit, odměna za splnění stanoviště jim nenáleží. Při odchodu ze stanoviště otočí pro ostatní hráče papír se stanovištěm zpět na přední stranu. Aby se bůh necítil příliš otravován (nemá pak moc dobrou náladu), mohou se na toto stanoviště vrátit nejdříve za půl hodiny.

V letošním roce je hra převážně kooperativní. Ve své vybrané frakci budete spolupracovat s ostatními a hrát hlavně proti hře. Pozornému čtenáři jistě neuniklo, že pravidla neobsahují žádný bojový systém. Není potřeba.

Hra funguje na principu fair play. Realizaci některých herních situací plně vkládá do rukou hráčů a budou takové, jaké si je navzájem (ve své frakci) uděláte.

Pokud nevíš, co s načatým večerem, můžeš zkusit zjistit, co se šušká v předherní virtuální hospodě.

Pravidla jsou také k dispozici jako pdf


  1. do začátku Gameconu se mohou drobně měnit
info@gamecon.cz
© 2022 GameCon, Created by GameCon z.s.
kontakt Facebook