18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Celohra

Hej gringo! Už jsi to slyšel? V Gametownu to vře. Zamířil tam snad každej, kdo na tomhle pekelnym divokym západě něco znamená. Proč? Místní starosta prý nabízí fakt cenný pozemky k prodeji. Pozemky nasáklý tim zpropadenym černym zlatem. Tohle ale neni žádná sólo záležitost. O ty pozemky totiž usilujou samý velký zvířata. Železniční společnost, Boltonova stavební a prej i Čejeni si dělaj zálusk. Takže pokud ti tenhle závod neni ukradenej, podpoř jednu z frakcí a začni fofrem shánět nuggety. Právě vo ty tady totiž jde.

Ano, jak už asi chápeš, i letos chystáme na Gameconu celohru. A tentokrát to bude velká honba za zlatem! V rámci ní se můžeš přidat do jedné z frakcí, spolupracovat nebo naopak bojovat proti ostatním, prozkoumávat lokality a pátrat po legendárním Holanďanově dolu. Je přitom jen na tobě, jak moc se zapojíš! Tak co? Troufneš si odhalit ta největší tajemství Gametownu?

Maník
Majitel společnosti Central Pacific
Marťušák
Šéf Boltonova gangu
Zak
Náčelník kmene Čejenů

Pravidla

 • Přidej se do jedné ze tří frakcí (tím, že kontaktuješ jejího vůdce), vezmi si její označení a snaž se pro ni nasbírat co nejvíc nuggetů (karet s nápisem „nugget“). Pamatuj – Hraj celohru jen s těmi, kteří nosí označení nějaké frakce. Sám nos označení frakce viditelně a po celou dobu.

 • Sbírej nuggety třemi způsoby:

  1. Ptej se vůdce své skupiny a dalších okostýmovaných postav městečka Gametown a plň jejich úkoly.
  2. Staň se zlatokopem: Plň úkoly na lokalitách (označené papíry) po areálu.
  3. Obírej členy jiných frakcí s pomocí akčních karet. Karty slouží pouze k interakci mezi hráči celohry. Jsou jednorázové, po použití kartu roztrhni a vyhoď. Spory při hraní a vyhodnocování karet doporučujeme řešit domluvou či v krajním případě střihnutím si.
   Základní karty (během hry můžeš najít i další typy):
   a) Bang – Ukaž kartu cíli. Ten ti musí odevzdat jeden nugget.
   b) Mancato – Ukaž kartu útočníkovi a zabraň, aby ti sebral nugget.
   c) Panika – Seber cíli jednu náhodnou kartu (nugget, akční či vybavení).
 • Ve hře jsou také karty vybavení (karta s názvem předmětu). Ty jsou potřeba k plnění úkolů na lokalitách. Ty s nápisem „jedno použití“ po použití znič.

 • Nuggety odevzdávej buď sám nebo ve spolupráci se svou frakcí vždy na označené místo na infopultu od 13 do 14 hodin a od 18 do 19 hodin. Frakce, která bude mít v sobotu v 19:00 nejvíce nuggetů získá cenné pozemky a vyhrává hru. Všichni její členové získají odměnu pro sobotní párty, kde proběhne také vyhlášení.

Sponzoři

Partneři