19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Celohra

Hej gringo! Už jsi to slyšel? V Gametownu to vře. Zamířil tam snad každej, kdo na tomhle pekelnym divokym západě něco znamená. Proč? Místní starosta prý nabízí fakt cenný pozemky k prodeji. Pozemky nasáklý tim zpropadenym černym zlatem. Tohle ale neni žádná sólo záležitost. O ty pozemky totiž usilujou samý velký zvířata. Železniční společnost, Boltonova stavební a prej i Čejeni si dělaj zálusk. Takže pokud ti tenhle závod neni ukradenej, podpoř jednu z frakcí a začni fofrem shánět nuggety. Právě vo ty tady totiž jde.

Ano, jak už asi chápeš, i letos chystáme na Gameconu celohru. A tentokrát to bude velká honba za zlatem! V rámci ní se můžeš přidat do jedné z frakcí, spolupracovat nebo naopak bojovat proti ostatním, prozkoumávat lokality a pátrat po legendárním Holanďanově dolu. Je přitom jen na tobě, jak moc se zapojíš! Tak co? Troufneš si odhalit ta největší tajemství Gametownu?

Pravidla

 • Přidej se do jedné ze tří frakcí (tím, že kontaktuješ jejího vůdce), vezmi si její označení a snaž se pro ni nasbírat co nejvíc nuggetů (karet s nápisem „nugget“). Pamatuj – Hraj celohru jen s těmi, kteří nosí označení nějaké frakce. Sám nos označení frakce viditelně a po celou dobu.

 • Sbírej nuggety třemi způsoby:

  1. Ptej se vůdce své skupiny a dalších okostýmovaných postav městečka Gametown a plň jejich úkoly.
  2. Staň se zlatokopem: Plň úkoly na lokalitách (označené papíry) po areálu.
  3. Obírej členy jiných frakcí s pomocí akčních karet. Karty slouží pouze k interakci mezi hráči celohry. Jsou jednorázové, po použití kartu roztrhni a vyhoď. Spory při hraní a vyhodnocování karet doporučujeme řešit domluvou či v krajním případě střihnutím si.
   Základní karty (během hry můžeš najít i další typy):
   a) Bang – Ukaž kartu cíli. Ten ti musí odevzdat jeden nugget.
   b) Mancato – Ukaž kartu útočníkovi a zabraň, aby ti sebral nugget.
   c) Panika – Seber cíli jednu náhodnou kartu (nugget, akční či vybavení).
 • Ve hře jsou také karty vybavení (karta s názvem předmětu). Ty jsou potřeba k plnění úkolů na lokalitách. Ty s nápisem „jedno použití“ po použití znič.

 • Nuggety odevzdávej buď sám nebo ve spolupráci se svou frakcí vždy na označené místo na infopultu od 13 do 14 hodin a od 18 do 19 hodin. Frakce, která bude mít v sobotu v 19:00 nejvíce nuggetů získá cenné pozemky a vyhrává hru. Všichni její členové získají odměnu pro sobotní párty, kde proběhne také vyhlášení.

Sponzoři

Partneři