Celohra

Co je to Celohra?

Celohra je jediná hra, která se ti neokouká. Každý rok je psaná na aktuální téma GameConu, má nový příběh i herní mechaniky. Je to ideální volnočasová aktivita pro chvíle, kdy zrovna nejsi na programu žádné z hlavních linií. Lze ji začít hrát kdykoliv. Hraj, dokud je čas, příští rok už na tebe zase bude čekat něco zbrusu nového.

Chceš si zahrát Celohru právě teď? Není problém, navštiv naše online stanoviště Sluj U děravého sudu.

Téma ročníku 2023

Věříme, že na GameConu najdete spoustu aktivit, které vám umožní bojovat proti drakům. Jak ale taková hra vypadá z pohledu draků?

Vyklubej se z vejce, sežer pár ovcí a odnes si zlato do své jeskyně. Život draka zní lákavě. Do prvního setkání s někým, kdo by chtěl prodat jeho pařáty nebo ocas na nejbližším trhu.

Ve volných chvílích se může skupinka draků porozhlédnout po okolí své jeskyně. Většinou tam potkají trpaslíky, elfy, barbary či jiné hrdiny, kteří umí ozvláštnit jídelníček jinak plný ovcí.

Obecná pravidla Celohry

Hra funguje na principu fair-play. Realizaci některých herních situací plně vkládá do rukou hráčů a budou takové, jaké si je navzájem (ve své skupině) uděláte. Celohra je hodnocená aktivita a bude možné v ní získat drobné výhry. Hlavní složkou hodnocení je pozitivní přínos pro svoji skupinu, viditelnost v týmu a Celohře jako takové a celkové zapojení se do hry.

Pro hraní Celohry doporučujeme používat pokud možno unikátní přezdívku (nemusí však být schodná s tvou běžně používanou přezdívkou v rámci GameConu). Podle této přezdívky budou organizátoři Celohry sledovat tvůj postup hrou.

Cílem Celohry je sbírat věhlas a vážnost. Každý drak si přeje být natolik věhlasný, aby se všichni hrdinové třásli už jen při vyslovení jejich jména; a každý drak chce být vážený mezi ostatními dračími kolegy.

FAQ aneb otázky a odpovědi

Jaká byla letos hra?

Tento rok je hra čistě kooperativní. Všichni hráči Celohry se stávají draky. Plnění jednotlivých stanovišť může být strategicky výhodné v menších skupinách hráčů. Hráči mohou během hry draky vylepšovat v jejich základních vlastnostech či pro ně mohou získat nové dovednosti. Své síly pak mohou poměřit s hrdiny (tzn. nepřáteli) v některém z gamebooků.

Jak začít hrát?

Zmatené (i nezmatené) otázky k Celohře lze pokládat na adrese celohra@gamecon.cz.

info@gamecon.cz
© 2024 GameCon, Created by GameCon z.s.
kontakt Facebook Discord Instagram Youtube