20.–23. 7. 2017 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Akční hry a bonusy

Nechcete celý GameCon prosedět mezi čtyřmi stěnami? Akční a bonusové aktivity vás umí pěkně smáčet, slušně vyčerpat, ovšem bez zapojení mozkových závitů se neobejdete. Jsou to právě všechny letní, lehké a nenáročné hry, které neodmyslitelně patří k prázdninám i ke GameConu. Šifrovačky, vodní bitvy, laserové přestřelky a mnohé další.

Apokalyptická Aréna Alerie – šermovací larp

sobota 9:00–11:00 (18/22)
Běhací
více

Poslední útočiště lidstva, místo, kde jsou si mutanti, lidé a dokonce stroje rovni. Je to ráj? Ne je to krvavý písek bitevní arény.

V mírně larpovém duchu se budeme intenzivně a současně nelidsky lehce mlátit měkčenými zbraněmi. Letos budou na výběr páčidla, montážní klíče, kukri nože, lopaty, pivní flašky… no dobře také meče, dýky, štíty, palcáty. Sestavíme družiny a podstoupíme desítky soubojů.

Utkáme se v turnaji na život a … zdroje. A kdo je záhadný android? To se možná pozná.

Uvítáme byť jednoduché postapo kostýmy všeho druhu, elfí válečník… no proč ne. Budete především bojovat, ovšem drobné kupčení při nákupu vybavení a léků není vyloučené. A magie? Nano je magie zítřka!

Vzhledem k časovým možnostem se jedná spíše o ochutnávku.

Capture the wet flag

sobota 18:00–20:00 (33/48)
Běhací

Napumpuj svoje tělo adrenalinem při hře, kde je důležitá rychlost, spolupráce s týmem, postřeh, přesná muška a taktika. Ochraň vlastní vlajku a získej soupeřovu.

Bojuj o prestiž, vítězství a hlavní cenu!

Escapegame - Laboratoř šíleného vědce

čtvrtek 16:00–18:00 (4/4)
č.11
čtvrtek 19:00–21:00 (4/4)
č.16
pátek 9:00–11:00 (4/4)
č.17
pátek 14:00–16:00 (4/4)
č.18
sobota 14:00–16:00 (4/4)
č.32 Rumové Víly
neděle 9:00–11:00 (3/4)
č.33 Nevo Buvning Vom
Přemýšlecí
více

Šílený vědec Julius Wilbrand ve své laboratoři prováděl nebezpečné pokusy a experimenty. Co všechno se zrodilo v jeho šílené, avšak geniální mysli zůstává záhadou. Povídá se, že jeho zatím nejnebezpečnějším vynálezem se stala obávaná jaderná bomba, na které dlouhé roky pracoval. Jednoho dne, kdy vědec prováděl další z mnoha pokusů došlo k explozi.

Vy, jako skupina vyšetřujících vědců, jste vstoupili do laboratoře několik okamžiků po nehodě. Něco je špatně, dveře se za vámi zabouchly, nejdou otevřít a v místnosti cosi podivně tiká. Zvládnete si poradit se zneškodněním jaderné bomby a odvrátit tak katastrofu?

Už jste slyšeli o escapegames (únikových hrách)? Hráli jste nějakou? Pokud ne, tak si ji rozhodně nenechte ujít, pokud ano, tak už víte sami. Přijďte si zahrát pardubickou escapegame! Letos byla otevřena tato nová místnost, tak neváhejte.

Escapegame - Válečné tajemství důstojníka Gronicha

čtvrtek 16:00–18:00 (4/4)
č.10
čtvrtek 19:00–21:00 (4/4)
č.13
pátek 9:00–11:00 (4/4)
č.14
pátek 14:00–16:00 (4/4)
č.15
sobota 14:00–16:00 (4/4)
č.34
neděle 9:00–11:00 (3/4)
č.35
Přemýšlecí
více

Tajemná kancelář vojenského důstojníka Alberta Gronicha Vás přenese do těžkého období roku 1943, kdy zuří krutá válka a panuje všeobecná nejistota. Zatýkání a odvádění podezřelých osob je na denním pořádku. V domě se z nenadání objeví hlídka z útvaru pro odhalování nepřátel říše. Při prohlídce kanceláře vyplouvá na povrch nečekané tajemství, které Albert skrývá. Hlídka ho zatýká a odvádí před vojenský soud, kde je obviněn z velezrady.

Přijďte společně s přáteli zjistit, co policisté z útvaru při domovní prohlídce objevili a jaké je osudové tajemství Alberta Gronicha. Máte na to 60 minut a čas neúprosně běží!

Už jste slyšeli o escapegames (únikových hrách)? Hráli jste nějakou? Pokud ne, tak si ji rozhodně nenechte ujít, pokud ano, tak už víte sami. Přijďte si zahrát pardubickou escapegame!

Extreme Archery game

pátek 11:00–13:00 (12/12)
pátek 14:00–16:00 (10/12)
pátek 16:00–18:00 (11/12)
Běhací
více

Extreme Archery je lukostřelecká adrenalinová hra, která se hraje s českými olympijskými luky a s certifikovanými šípy. Šípy mají místo klasických hrotů molitanové či gumové ochranné prvky. Během dvouhodinového bloku se kromě instruktáže o střelbě a bezpečnosti na hřišti, hrají vámi zvolené scénáře.

Variant hry je mnoho, příkladem můžou být head shot battle, na vlajky, všichni proti všem, nebo lukostřelecký sprint. Při hře nevyužijete jenom rychlost a fyzickou kondici ale budete potřebovat i taktické myšlení. Během hry Extreme-Archery zažijete maximum adrenalinu a zábavy, ale také maximum bezpečí.

Více na: www.extreme-archery.cz

Hráč mnoha tváří – dílna improvizace

pátek 19:00–22:00 (11/15)
více

Přijďte si s námi užít dílnu improvizačního divadla, která se zaměří na vytváření postav a rozproudění vaší kreativity a spontaneity. Pomocí improvizačních her a cvičení si zábavnou formou zkusíte vytvářet různé typy charakterů a hledat inspiraci všude kolem sebe i v sobě. Budeme si hrát, budeme se smát a budeme zkoušet a hledat nevšedné cesty tvořivosti. Přijďte se nabít novou energií díky improvizaci, která je vhodná pro každého bez jakýchkoli omezení.

Indoor paintball

pátek 20:00–0:00 (6/28)
Běhací
více

Místo tradiční lasergame jsme pro vás letos připravili možnost vyzkoušet indoor paintball v Pardubicích.

V ceně aktivity je kompletní půjčení vybavení a prvních 200 kuliček. Aréna je nedaleko nádraží a dá se tam dojet Pardubickým MHD (umí i SMS jízdenky :-).

V rámci tříhodinového hraní počítáme s drobnými pauzami – hráčů je 2x víc než míst v aréně. Věříme, že vám to umožní trochu si vydechnout a tříhodinovou akční jízdu si pořádně vychutnat.

Jugger - krutá hra

neděle 10:00–12:00 (11/16)
Běhací
více

Jugger je pravá postapo kruťárna, pokud si troufneš, přijď si zahrát, nebo jen vem pár kámošů a doražte fandit! (bez přihlašování)

Podstatou „Kruté hry“ je dostat psí lebku (míč) do branky soupeře, přičemž z každého týmu se lebky smí dotknout pouze jeden hráč, tzv. Quick. Ten jediný je také neozbrojen. Ostatní členové týmu jsou vybaveni tyčemi (drženými oběma rukama), popř. řetězem, a jejich úkolem je „vyčistit“ Quickovi cestu k brance. Na rozdíl od filmové předlohy nejsou naše zbraně samozřejmě kovové, ale plastové a různě měkčené. I tak je ale třeba mít dobrou ochranu kloubů a především hlavy, protože pouze zásah zbraní do soupeřovy hlavy (v případě Quicka i trupu) způsobí, že zasažený musí padnout na zem (popř. pustit lebku) a teprve následně znovu vstát a zapojit se do hry.

Informace pro hráče:

1) Týmy jsou 4-5 členné. Hráči můžou jako skupinka nebo vytvořit tým až na místě. Hráči se během hry budou střídat.

2) Výbavu hráči dostanou zapůjčenou – není sterilní ani voňavá.

3) Hra je fyzicky náročná, účastníci se určitě hodně zapotí. Je vhodné vzít si věci na převlečení. Kotníková obuv není překážkou ale výhodou.

4) Hra je kontaktní a často se taky padá na zem, takže je vhodné počítat s nějakou to modřinou, kterou utrpíte v zápalu boje.

5) Organizátoři si vyhrazují právo vykázat účastníka z aktivity, pokud svým chováním bude ohrožovat ostatní hráče.

Keep Talking and Nobody Explodes

čtvrtek 19:00–21:00 (4/5)
pátek 9:00–11:00 (4/5)
Přemýšlecí
více

S výbušninami je spousta srandy, dá se s nimi vyhodit do vzduchu most, ale co když se ocitneš sám v místnosti s tikající bombou? Některé dokáží být ďábelsky chytré, možná chytřejší než člověk…

Naštěstí na telefonu máš tým zkušených expertů, kteří ti pomohou bombu včas zneškodnit. Tak se jen modli, aby se nespletli a tys nepřestřihl modrý drát místo červeného.

Akční společenská hra s jedním počítačem a spoustou zábavy, která vás všechny pohltí. Postupně se prostřídáte na místě pyrotechnika i expertů a naučíte se zvládnout i fakt složité výbušniny.

Ohnivé žonglování - poi

sobota 9:00–11:00 (8/20)
Učící
více

Určitě jste už viděli nějakou fireshow, při které vás performeři oslnili manipulací s krásným, ale nebezpečným živlem – ohněm. Líbilo se vám to? Chtěli jste se to naučit, ale nevěděli jak začít? Nyní máte příležitost! Vaši lektoři ze skupiny Tetris vás naučí vše, co budete chtít znát o točení s poi.

O co tedy jde?

Točení s poi je moderní koníček, který má své kořeny v civilizaci divokých novozélandských Maorů, ale v současné době ho provozují lidé po celém světě. Řadí se do žonglování, ale s ničím se v základu nehází – u poi jsou míčky přivázané na provazy, kterými performer točí kolem sebe, čímž vytváří kruhy různých tvarů a rozměrů.

Ukážeme si základní manipulaci, naučíte se zajímavé triky a dáme vám tipy jak se rozvíjet dál. Pokud jste v točení mírně pokročilí, můžete přijít také – ukážeme vám partnerské triky a povíme si něco o choreografii. Ohňování je zábava pro každého – doražte a poznáte.

Ohnivé žonglování - tyče

sobota 11:00–13:00 (20/20)
Učící
více

Určitě jste už viděli nějakou fireshow, při které vás performeři oslnili manipulací s krásným, ale nebezpečným živlem – ohněm. Líbilo se vám to? Chtěli jste se to naučit, ale nevěděli jak začít? Nyní máte příležitost! Lektoři ze skupiny Tetris vás naučí vše, co budete chtít znát o točení s tyčí.

O co tedy jde? Točení s ohnivou tyčí je moderní koníček, který stejně jako poi má své kořeny v civilizaci divokých novozélandských Maorů, ale v současné době ho provozují lidé po celém světě. Performer točí tyčí (či dvěma) kolem sebe, čímž vytváří kruhy různých tvarů a rozměrů. Ukážeme si základní manipulaci, naučíte se zajímavé triky a poradíme vám jak se rozvíjet dál. Pokud jste v točení mírně pokročilí, můžete přijít také – procvičíte se ve dvou tyčích nebo výhozech a dáme vám pár tipů k choreografii. Ohňování je zábava pro každého – doražte a poznáte.

Páčení součástek mečem!

sobota 16:00–18:00 (2/20)
Běhací
Učící
více

Boj s roboty z blízka pomocí mečů, ale i páčidel, tyčí a menších traverz!

Co dělat s nepřítelem, kterého moderní zbraně s malými projektily neohrožují? Zaražte do něj železo a rozlámejte ho páčením, drcením a mocnými údery!

Aneb i v budoucnosti budou mít tradiční bojová umění svá použití! Seminář bude založený na boji dlouhým mečem a řekneme si i něco málo o tom, jak původní bojové techniky souvisí s bojem současných a budoucích vojenských obrněnců a co nám vědomosti o boji se zakovanými rytíři mohou říct o budoucích střetech s kovovými monstry.

Vzhledem k časovým možnostem se jedná spíše o intenzivní ochutnávku.

Pojďte pane budeme si hrát - WS táborových her

sobota 9:00–11:00 (14/20)
Běhací
Učící
více

Pojďte pane budeme si hrát

Herní nalejvací workshop pro vedoucí, lektory, trenéry, učitele a další kteří mají na starost děti a chtějí si s nimi hrát.

V rámci ws projedeme a hlavně zahrajeme některé táborové hry které znáte a snad mnoho kterých neznáte.

Malé varování počítejte s ušpiněním, pohybem, řízenou brutalitou a notnou porcí zábavy. Máte oblíbenou hru, nebojte se sní přijít, pokud vyjde čas můžeme pojmout i jako skill sharing. Nemáš na starost děti, ale chceš si zahrát pár her…nevadí potřebujeme i hráče do počtu.

R.U.R. (Rotací urvi ruku) ochutnávka

pátek 9:00–11:00 (11/22)
Běhací
Učící
více

Sebeobrana v době vzpory strojů!

Je to železné, je to strašlivé a vzbouřilo se to! Nevadí. Má to klouby? Má. Jde tomu něco, utrhnout, vykloubit anebo páčit, držet. A co neudržíme, to zmanipulujeme.A co nás tlačí, to přitáhneme, co nás přitahuje, do toho vstoupíme. (Prosím žádné dvojsmysly, jedná se o bojový seminář.)

Součástí semináře bude úvaha o rozsahu pohybů exoskeletonů, jejich slabých a silných stránkách a proč budou androidi stejně „silní“ jako lidé. Po vyčerpání síly rukou uchopíme ekvivalenty postapo vodovodních trubek a zmlátíme roboty.

Vzhledem k časovým možnostem se jedná spíše o intenzivní ochutnávku.

Ranní protažení

sobota 8:00–9:00 (3/20)
Odpočinková

Velmi jemná ranní rozcvička, na které si rozcvičíme mobilitu, uvolníme svaly a hlavně povázku a trochu se protáhneme do nového dne.

Nejedná se o fyzicky nároční cvičení, spíše takový pomalý a plynulý start do nového dne.

Šermířská ochutnávka – Kingdom Come: Deliverance, AI fight

pátek 14:00–16:00 (14/22)
Běhací
Učící
více

Zašermujeme si středověký šerm. Použijeme dlouhý meč a také halbschwert držení (proti zbroji).

Naše inspirace je Kingdom Come Deliverance akční realistická RPG hra, s nelineárním příběhem, odehrávající se v českém středověku. Ve hře je pokročilý systém boje, skvělá animace a techniky vychází z reálných technik jak jen je to možné. S využitím bezpečných zbraní z natáčení mocapu.

Umělá inteligence a komplexní šermířský systém ze středověku, jak to jde dohromady? Elektronické zachycení pohybu dnes, androidi v roli sparingpartnerů v šermu zítra.

Vzhledem k délce workshopu se jedná opravdu spíše o ochutnávku než tréning.

Šifrovačka

pátek 19:00–23:00 (34/36)
Přemýšlecí
více

Roztouženě svírat ruku své milé v letním kině. Zpívat do noci u táboráku. Sušit promočený spacák v kempu pod Stvořidly. Inu, letní večer se dá strávit všelijak. Přijďte ho naplnit čtyřmi hodinami luštění pod širým nebem! Šifry prověří vaši nápaditost, logické uvažování i schopnost spolupráce. O Tmou jste jen slyšeli, pokud vůbec, a Bedna je pro vás synonymum krabice? To vůbec nevadí, protože právě pro vás je hra určena!

Krátká lineární šifrovací hra pro začátečnické tříčlenné týmy.

Trojboj je zpět!

Připravili jsme pro vás tradiční gameconové klání. Nachystali jsme vyzkoušenou směs úkolů, které vás prověří po všech stránkách. Od manuálních dovedností po logický úsudek. Soutěžení bude probíhat ve tříčlenných týmech, ve třech disciplínách.

  • Akční hra se bude odehrávat venku, a to za každého počasí (bojíte-li se deště, vezměte si s sebou pláštěnku). Zde hraje celý tým pohromadě.
  • Vyjednávací hra prověří vaše roleplayové dovednosti. Nahlédnete do světa diplomacie a zjistíte, jak dokážete prosadit svou. Zde bude každý člen týmu jednat samostatně.
  • Soubor deskových her, které jsou zaměřeny převážně na postřeh a pohotovost jednotlivých hráčů. I zde budou členové týmu hrát odděleně. Na závěr se budou počítat všechny body, které jednotliví členové týmů během celé hry nasbírají.

UPDATE: Pro akční hru budete potřebovat vlastní blok a tužku či jinou psací potřebu

Těší se na vás realizační tým CML

Veselá irská tancovačka

pátek 16:00–18:00 (11/16)
Běhací
více

Výbrné fyzické odreagování při tanečním hopsání! Zábavná lekce pro začátečníky – endorfiny v ceně, whiskey si vemte vlastní.

Ceilí jsou tradiční irské lidové tance, které byly spolu se zbytkem irské taneční tradice obnovovány v rámci irského národního obrození jako tradiční součást národní kultury. Zde si můžete sami vyzkoušet malou ochutnávku a případně se něco dozvědět o irských tancích a jejich tradici.

S sebou budete potřebovat boty, co drží na noze (žádné žabky).

Vodní bitva

sobota 14:00–17:00 (32/50)
Běhací

Vodní bitva letos opět bude!

Bude tradičně brutální a voda poteče proudem, tak vzhledem k letošnímu tématu pozor, aby vám nezatekla pod chase a nezpůsobila nějaký zkrat…

Jedině s vámi to bude ta správná palba, a protože jsme zase objednali třicítky vedra, určitě doražte!

Workshop žonglování s míčky

neděle 9:00–11:00 (4/20)
více

Chtěli jste umět žonglovat s míčky, ale neměli jste trpělivost a chuť dál trénovat když vám to nešlo? Nebo jste si to chtěli vždycky vyzkoušet? Tak právě pro vás je určený tento workshop.

Budete mít možnost se během dvou hodin naučit základy žonglování se třemi míčky a pro šikovné i nějaké triky.

K dispozici na vyzkoušení budou možná i Diabola, Flowersticky, Kruhy a Kuželky.

Znalostní kvíz - postřeh

pátek 11:00–13:00 (0/100)

Ukaž, jak se vyznáš ve filmech, seriálech či hrách. Zúčastni se rychlého kvízu s ostatními, uhádni název na základě vizuální indície a získej okamžitou odměnu.

Šanci má každý.

Zombie outbrejk

pátek 11:00–13:00 (21/26)
i pro nováčky
Odlehčená
Odpočinková
Postapokalyptická
více

Zombie outbrejk je parodický, akční mikrolarp z prostředí zombie Apokalypsy. Ocitáme se ve světě, kde o zombících nikdy nikdo neslyšel. O to větší je panika a překvapení, když zombíci přijdou. V zapadlém městečku právě teď první vesničan dostal neodolatelnou chuť na lidské maso. Nákaza se rychle šíří, nastává chaos a panika. Přeživší se zoufale snaží zachránit. Občas někdo vypadne z role a svíjí se smíchy.

Outbrejk parodizuje atmosféru zděšení, kterou známe z každého zombie filmu – evokuje scénu, v níž propuká panika z poznání, že jde o holý život. Nejde ani o věrnou simulaci apokalypsy, ani o bleedovací hru, ani o hluboce sofistikovaný zážitek. Designovým cílem je vytvořit jednoduchou, legrační hru přístupnou každému, kdo se chce bavit a je ochoten si hrát.

Outbrejk je larp o jedné scéně s minimem mechanik, které jsou dále laděny na funkční minimum. Outbrejk je mikrolarp. Jeden běh trvá pouhých 10 minut a hra je tak určena pro opakované uvádění po sobě. Hráči si pouze vymění role. To jim dá možnost se Outbrejkem seznámit jako s médiem a při každém dalším běhu jej lépe uchopit, prozkoumávat jeho možnosti a hrát si s ním. Úvodní půlhodinový workshop/rozehřívačka hru zpřístupní i naprostému larpovému lajkovi. Hra je pro 24-104 hráčů a je designovaná tak, že se počet hráčů může od běhu k běhu měnit.

Sponzoři

Partneři