19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Akční hry a bonusy

Nechcete celý GameCon prosedět mezi čtyřmi stěnami? Akční a bonusové aktivity vás umí pěkně smáčet, slušně vyčerpat, ovšem bez zapojení mozkových závitů se neobejdete. Jsou to právě všechny letní, lehké a nenáročné hry, které neodmyslitelně patří k prázdninám i ke GameConu. Šifrovačky, vodní bitvy, laserové přestřelky a mnohé další.

Archery game

neděle 9–11 (4/30)
neděle 11–13 (10/30)
neděle 13–15 (15/30)
neděle 15–17 (22/30)
Archery game je lukostřelecká adrenalinová hra, která se hraje se šípy s měkčenými hroty. Během dvouhodinového bloku se kromě instruktáže vyzkoušíte různé herní varianty.
Běhací
Věk: 12+

V letošním pojetí se bude jednat o středověkou bitvu s dobovými zbraněmi upravenými k bezpečnému hraní. Meče a šípy jsou zakončeny speciálním měkkým materiálem. Hraní je bezpečné a velmi návykové. Po instruktáří a krátkém tréninku si osvojíte bojové dovednosti a můžete se vrchnout na strhující bitvu dvou znepřátelených klanů.

K dispozici budou nejen dlouhé luky, ale i kuše, meče a štíty. Tato kombinaci zbraní nabízí skvělé strategické bitvy. S každou hrou se bude zlepšovat vaše muška i herní taktika.

Herní varianty:

Vyhlazení soupeře Zavraždění krále Dobytí vlajky Na tři životy Hunger games

Při hře nevyužijete jenom rychlost a fyzickou kondici ale budete potřebovat i taktické myšlení. Během hry zažijete maximum adrenalinu a zábavy, ale také maximum bezpečí.

Bowiák čili kudla jakási

pátek 16–18 (16/22)
Ochutnávkový workshop, kde si vyzkoušíte různé styly boje s nožem, které se vyskytovaly na divokém západě.
i pro nováčky
Učící
Věk: 12+

Divoký západ je světem pistolníků, ale náboje jsou drahé a pistole nepřesné. Dobrá kudla je nejlepší kámoška.

Na krátkém ochutnávkovém workshopu si ukážeme základní držení nožů, útoky bodem i řezem. Obranu a sebeobranu. Tematicky se dotkneme více stylů, vyskytujíc se paralelně na území USA v 18. – 19. století, italským stiletem počínaje, Folsomským vězeňským stylem konče.

Vše v přátelském a relaxačním duchu.

Capture the flag

sobota 18–20 (24/60)
Napumpuj svoje tělo adrenalinem při hře, kde je důležitá rychlost, spolupráce s týmem, postřeh, přesná muška a taktika. Ochraň vlastní vlajku a získej soupeřovu.
i pro nováčky
Běhací
Věk: 12+

Rychlá akční hra bez příběhového pozadí hraná ve tříčlenných týmech jako turnaj. Kdo zrovna nehraje, může povzbuzovat soupeře nebo ladit taktiku. Cílem hry je vyřadit protihráče a získat vlajku týmu soupeře dříve než oni získají vaši. K úspěchu je potřeba rychlost, přesnost a týmová taktika. Bojuj o prestiž, vítězství a hlavní cenu!

Tato Gameconovská klasika si získává stále více příznivců, naláká letos i Tebe?

Dýchánek

sobota 19–20 (9/10)
Pojďme si hrát s dechem, napumpujme kyslík do mozku a společně se prodýchejme k dobré náladě…
Odpočinková
Věk: 12+

„Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, co nám dech berou!“

Zaposloucháme se do rytmu nádechů a výdechů, jejichž prostřednictvím se uvolníme a dodáme tělu potřebnou energii. Ukážeme si rozličné techniky, jak s dechem pracovat, abychom využili jeho plný potenciál. Umění popadnout dech přijde vhod nejen při gameconovském maratonu…

Aktivita proběhne venku na čerstvém vzduchu (v případě dobrého počasí) a budeme především sedět/ležet na zemi, proto je vhodné vzít si nějakou podložku. Pro optimální pocit doporučuji před aktivitou mnoho nejíst (u většiny technik dochází k intenzivnějším stlačování břišní dutiny).

Escapegame - Laboratoř šíleného vědce

čtvrtek 16–18 (2/4)
č.25
čtvrtek 19–21 (4/4)
č.31 Gumídci
pátek 16–18 (3/4)
č.32
pátek 19–21 (4/4)
č.38
sobota 14–16 (4/4)
č.41
sobota 16–18 (4/4)
č.39 Elstrike
sobota 19–21 (4/4)
č.60 Španělská inkvizice
neděle 11–13 (5/4)
č.35
neděle 14–16 (3/4)
č.40 guruny
Pardubická escapegame, kde máte za úkol uniknout z laboratoře šíleného vědce. Dokážete odhalit všechna jeho tajemství za 60 minut?
kooperativní
i pro nováčky
Přemýšlecí
Věk: 12+

Šílený vědec Julius Wilbrand ve své laboratoři prováděl nebezpečné pokusy a experimenty. Co všechno se zrodilo v jeho šílené, avšak geniální mysli zůstává záhadou. Povídá se, že jeho zatím nejnebezpečnějším vynálezem se stala obávaná jaderná bomba, na které dlouhé roky pracoval. Jednoho dne, kdy vědec prováděl další z mnoha pokusů došlo k explozi.

Vy, jako skupina vyšetřujících vědců, jste vstoupili do laboratoře několik okamžiků po nehodě. Něco je špatně, dveře se za vámi zabouchly, nejdou otevřít a v místnosti cosi podivně tiká. Zvládnete si poradit se zneškodněním jaderné bomby a odvrátit tak katastrofu?

Už jste slyšeli o escapegames (únikových hrách)? Hráli jste nějakou? Pokud ne, tak si ji rozhodně nenechte ujít, pokud ano, tak už víte sami. Přijďte si zahrát pardubickou escapegame! Letos byla otevřena tato nová místnost, tak neváhejte.

Escapegame - Válečné tajemství důstojníka Gronicha

čtvrtek 16–18 (3/3)
č.26
čtvrtek 19–21 (1/4)
č.33 Španělská inkvizice
pátek 16–18 (4/4)
č.34
pátek 19–21 (3/3)
č.42
sobota 14–16 (3/3)
č.45
sobota 16–18 (4/4)
č.43
neděle 11–13 (4/4)
č.36 Hanabi
neděle 14–16 (4/4)
č.44
Přijďte společně s přáteli zjistit, co policisté z útvaru při domovní prohlídce objevili a jaké je osudové tajemství Alberta Gronicha. Máte na to 60 minut a čas neúprosně běží!
kooperativní
i pro nováčky
Přemýšlecí
Věk: 12+

Tajemná kancelář vojenského důstojníka Alberta Gronicha Vás přenese do těžkého období roku 1943, kdy zuří krutá válka a panuje všeobecná nejistota. Zatýkání a odvádění podezřelých osob je na denním pořádku. V domě se z nenadání objeví hlídka z útvaru pro odhalování nepřátel říše. Při prohlídce kanceláře vyplouvá na povrch nečekané tajemství, které Albert skrývá. Hlídka ho zatýká a odvádí před vojenský soud, kde je obviněn z velezrady.

Přijďte společně s přáteli zjistit, co policisté z útvaru při domovní prohlídce objevili a jaké je osudové tajemství Alberta Gronicha. Máte na to 60 minut a čas neúprosně běží!

Už jste slyšeli o escapegames (únikových hrách)? Hráli jste nějakou? Pokud ne, tak si ji rozhodně nenechte ujít, pokud ano, tak už víte sami. Přijďte si zahrát pardubickou escapegame!

Improworkshop se Žakem

sobota 9–12 (9/15)
O co půjde? O divadlo, improvizaci, vytváření postav, vyprávění příběhů a tak vůbec si trochu zablbnout.
i pro nováčky
Věk: 15+

Workshop bude obsahovat cvičení, principy a kategorie podle české Improligy. Cílem je vyzkoušet si improvizaci a hraní postav s jejich pocity a náladami.

Ale hlavně půjde o to se pořádně bavit a zasmát.

Jugger - krutá hra

sobota 11–13 (13/16)
sobota 14–16 (10/16)
Postapo obdoba našeho rugby jen s o něco brutálnějšími pravidly. Hrát se bude pod vedením zkušených Juggerů v zapůjčeném vybavení, takže není třeba se bát zranění.
i pro nováčky
Běhací
Věk: 15+

Jugger je pravá postapo kruťárna, pokud si troufneš, přijď si zahrát, nebo jen vem pár kámošů a doražte fandit ke hřišti vedle pivní zahrádky! (bez přihlašování)

Podstatou „Kruté hry“ je dostat psí lebku (míč) do branky soupeře, přičemž z každého týmu se lebky smí dotknout pouze jeden hráč, tzv. Quick. Ten jediný je také neozbrojen. Ostatní členové týmu jsou vybaveni tyčemi (drženými oběma rukama), popř. řetězem, a jejich úkolem je „vyčistit“ Quickovi cestu k brance. Na rozdíl od filmové předlohy nejsou naše zbraně samozřejmě kovové, ale plastové a různě měkčené. I tak je ale třeba mít dobrou ochranu kloubů a především hlavy, protože pouze zásah zbraní do soupeřovy hlavy (v případě Quicka i trupu) způsobí, že zasažený musí padnout na zem (popř. pustit lebku) a teprve následně znovu vstát a zapojit se do hry.

Informace pro hráče:

1) Týmy jsou 4-5 členné. Hráči můžou jako skupinka nebo vytvořit tým až na místě. Hráči se během hry budou střídat.

2) Výbavu hráči dostanou zapůjčenou – není sterilní ani voňavá.

3) Hra je fyzicky náročná, účastníci se určitě hodně zapotí. Je vhodné vzít si věci na převlečení. Kotníková obuv není překážkou ale výhodou.

4) Hra je kontaktní a často se taky padá na zem, takže je vhodné počítat s nějakou to modřinou, kterou utrpíte v zápalu boje.

5) Organizátoři si vyhrazují právo vykázat účastníka z aktivity, pokud svým chováním bude ohrožovat ostatní hráče.

Keep Talking and Nobody Explodes

čtvrtek 19–21 (4/5)
pátek 9–11 (5/5)
neděle 10–12 (4/5)
Akční společenská hra s jedním počítačem, kde se hráči střídají v roli pyrotechnika zneškodňujícího neznámou výbušninu a jeho poradců ve vedlejší místnosti.
i pro nováčky
Přemýšlecí
Týmová
Věk: 12+

Správně načasovaný dynamit nebo soudek s prachem dokáže udělat pořádnou paseku i ve velkých městech. Co teprve v takovém zapadákově jako je Gametown. Jenže hlavní je, aby to nebouchlo, když nemá…

Naštěstí na druhé straně dveří máš tým zkušených expertů, kteří ti pomohou bombu včas zneškodnit. Tak se jen modli, aby se nespletli a tys nepřestřihl modrý drát místo červeného.

Akční společenská hra s jedním počítačem a spoustou zábavy, která vás všechny pohltí. Postupně se prostřídáte na místě pyrotechnika i expertů a naučíte se zvládnout i fakt složité výbušniny.

NERFková přestřelka

sobota 20–22
Akční přestřelka pěnovými zbraněmi NERF bez složitých pravidel. Přijďte natrénovat na westernové přestřelky!
Běhací
Odpočinková
Věk: 12+

Zdravím pistolníci! Rádi byste vyzkoušeli a zdokonalili svůj střelecký um na pohybujících se cílech bez toho, abyste někoho doopravdy nutili tancovat? Přijďte si zastřílet s pěnovými náboji z Nerf blasterů! Duely, bitky a všeobecný chaos zaručeny!

Bude k dispozici arzenál k vypůjčení, vítáno bude i pokud donesete své vlastní pěnové zbraně.

Nomic

sobota 19–22 (6/7)
Pro někoho pravidla platí a pro někoho možná trochu méně. V této hře uvidíme, jak dobře dokážete s pravidly kličkovat vy.
Přemýšlecí
Věk: 15+

Nomic je hra společenská, ale není to ani hra desková, ani hra karetní – alespoň ne na začátku. Později může být. Nomic totiž může být cokoli. Počáteční pravidla hry pouze stanovují, jak mohou být navržena a odhlasována pravidla další. Hráči se pak snaží pravidla hry pozměnit tak, aby zvítězili. Do pravidel Nomicu se tak dá zatáhnout cokoliv, co si hráči odsouhlasí. Nic není jisté – vše může být pozměněno, zrušeno a pak zase zavedeno.

(Vzhledem k nepředvídatelné povaze hry se může také stát, že se protáhne i déle, než je uvedeno v programu. Samozřejmě pouze, pokud si to hráči odhlasují jako pravidlo.)„

Obušek

sobota 9–11 (8/22)
Na ochutnávkovém workshopu si vyzkoušíte práci s obuškem, který byl klasickou zbraní amerických policistů ve městech. Zatímco na divokém západu rangeři honili gangstery s kolty.
i pro nováčky
Učící
Věk: 12+

Emerickej polda těžkou práci má, a nemusí to bejt zrovna Keystone Cops.

Při ochutnávkovém workshopu si vyzkoušíme práci s obuškem, jak se s ním tluče a jak se s ním mává. Probereme základní použití policejního obušku i různé triky a speciální techniky. Součástí workshopu bude obrana s obuškem proti noži a různé zneškodňovací techniky.

Vše v klidném relaxačním duchu.

Paintball

pátek 10–13 (11/28)
pátek 14–17 (12/28)
Paintball na Gameconu - letos pro vás připravujeme paintballovou přestřelku přímo v areálu Gameconu.
i pro nováčky
Běhací
Věk: 12+

V ceně aktivity je kompletní půjčení vybavení a prvních 200 kuliček.

V rámci tříhodinového hraní počítáme s drobnými pauzami – hráčů je 2x víc než míst ve hře. Věříme, že vám to umožní trochu si vydechnout a tříhodinovou akční jízdu si pořádně vychutnat.

Pohybové hry - partnering

čtvrtek 16–18 (9/12)
Pohybové hry jinak než na tělocviku na základce. Experimentujte s pohyby ve dvojicích.
Věk: 12+

Budeme si hrát, objevovat svoje možnosti a možnosti ostatních, zkoušet, padat, a zase zkoušet. Především s partnerem, protože je to větší sranda. Páry se budou prohazovat a navíc nezáleží na pohlaví (nejde o tanec), tedy se můžete přihlásit sami. Pokud znáte Ido Portala, Fighting Monkey nebo kontaktní improvizaci, něco vám to může připomínat.

Vhodné pro všechny od saloonových povalečů po ostřílené pohybové pistolníky. S sebou oblečení umožňující maximální rozsah pohybu a zašpinění a pití. Budeme pokud možno bosky. Partneři se budou střídat.

Pořád nevíte, jak si to představit? Něco jako tohle video:

Pojďte pane budeme si hrát (venku)

sobota 9–11 (12/20)
Herní nalejvací a sdílecí workshop pro vedoucí, lektory, trenéry, učitele a další kteří mají na starost děti a chtějí si s nimi hrát.
i pro nováčky
Běhací
Učící
Věk: 12+

V rámci workshopu projedeme a především si zahrajeme některé táborové hry pro venkovní použití. Některé můžete znát, mnoho z nich ale nemusíte.

Máte-li oblíbenou hru, nebojte se s ní přijít. Pokud vyjde čas, můžeme aktivitu pojmout i jako sdílení zkušeností. Nemáte na starosti děti a chcete si jen zahrát pár her? Určitě přijďte, využijeme i takové hráče.

Malé varování: Počítejte s ušpiněním, pohybem, řízeným fyzickým kontaktem a notnou porcí zábavy.

Pojďte pane budeme si hrát (vevnitř)

sobota 11–13 (6/20)
Herní nalejvací a sdílecí workshop pro vedoucí, lektory, trenéry, učitele a další kteří mají na starost děti vevnitř (třeba když prší) a chtějí si s nimi hrát.
i pro nováčky
Učící
Věk: 12+

V rámci workshopu projedeme a především si zahrajeme některé táborové hry pro venkovní použití. Některé můžete znát, mnoho z nich ale nemusíte.

Máte-li oblíbenou hru, nebojte se s ní přijít. Pokud vyjde čas, můžeme aktivitu pojmout i jako sdílení zkušeností. Nemáte na starosti děti a chcete si jen zahrát pár her? Určitě přijďte, využijeme i takové hráče.

Malé varování: Počítejte s ušpiněním, pohybem, řízeným fyzickým kontaktem a notnou porcí zábavy.

Pokémon - chyť je všechny

pátek 11–13 (10/10)
neděle 11–13 (6/10)
Při oddechové hře se na chvíli můžete stát pokémony i jejich trenéry. Lákalo vás někdy zažít svět Ashe Ketchuma? Teď máte možnost. Lehce fyzická aktivita se spoustou zábavy.
i pro nováčky
Odpočinková
Věk: 12+

Kdo by neznal ty malé kapesní příšerky, kterým se říká Pokémoni? Shodou okolností se pár těchto potvůrek zatoulalo i do městečka Gametown. Úkolem neohrožených trenérů bude všechny je pochytat, zkrotit a vytrénovat. A samozřejmě nesmí chybět ani porovnání sil mezi pokémony. A aby nebylo týráno žádné zvíře, úlohy pokémonů se zhostí odvážní obyvatelé Gametownu. Tedy klidně i ty! Máš odvahu na to, stát se na chvíli pokémonem? Chtěl by sis chytit a vytrénovat živého pokémona? Pak neváhej a přihlas se!

Jde o lehce, ale opravdu jen lehce náročnou fyzickou aktivitu. Půjde především o zábavu – vítáni jsou všichni, kteří si ze sebe dokáží udělat legraci. Očekávat lze možná i trochu vody, takže něco na převlečení se může hodit.

Pozorování hvězdné oblohy

čtvrtek 22–0 (18/20)
pátek 22–0 (20/20)
sobota 22–0 (12/20)
Možnost podívat se na hvězdy z místní hvědárny za využití dalekohledu a odborného výkladu místních hvědářů.
Věk: 12+

Hvězdárna barona Artura Krause disponuje dalekohledem, kterým se budeme moci podívat na aktuální červencovou hvězdnou oblohu. Přijďte si prohlédnout hvězdy, planety, galaxie i všechno to ostatní naživo: žádné knihy, žádná představivost, žádné hry, tvrdá fakta, přátelé. Pokud nám bude počasí přát, setkání s vesmírem jistě bude stát za to. A pokud ne, inu, je tu promítací plátno s virtuální prohlídkou, odborník included.

Pugilism aneb jak boxují ladies and gentlemen

pátek 11–13 (17/22)
Krátký ochutnávkový workshop toho, jak vypadal box 19. století, který se podobal spíše MMA než dnešnímu boxu. Vyzkoušíte si základní údery i pár "dirty tricks.
i pro nováčky
Učící
Věk: 18+

Box v 19. století i ve své sportovní variantě, natož v sebeobranné, vypadal poněkud jinak než dnešní sport. Měl blíže k MMA, používaly se chvaty a údery které by dnes sportovce poslaly dílem do špitálu, dílem do kriminálu.

Čeká nás krátký ochutnávkový workshop, kde si něco z toho vyzkoušíme. Nebojte se, budeme vše dělat bezpečně. Základní údery, direkt, kros, hák, zvedák. Jak si s nimi poradit. Pár něžných dirty tricks, pro pouliční boj.

A nakonec si vezmeme pár rukavic a kdo bude chtít může se trochu naklepat, s 5% nasazením a silou, podle pravidel… přátelského ťukání.

Podmínka věk 18+ nebo vlastní dozor s sebou.

Prosba – vezměte si malý či větší ručník, nestrháme se, ale na vytření rukavic při výměně. Vše v relaxačním duchu.

Šifrovačka - po stopách Calamity Jane

pátek 14–18 (31/50)
Po Calamity Jane, hrdince Divokého západu, se slehla zem. K jejímu nalezení ale nepomůžou jen rychlé kolty, ale především schopnost správně přečíst stopy, které po ní zůstaly.
i pro nováčky
Přemýšlecí
Týmová
Věk: 15+

Šifrovačka pro ideálně pětičlenné týmy vás provede po Pardubicích, které se na chvíli promění v městečko na Divokém západě. Dějí se v něm záhadné věci, kterým je třeba přijít na kloub. Po stopách slavné hrdinky Calamity Jane se vydává několik skupin pistolníků. Rozluštit celý příběh se podaří jen těm, kdo dokáží zachovat chladnou hlavu, bystrý úsudek a efektivní spolupráci.

Špína Gametownu

sobota 14–17 (45/80)
Vodní bitva ve které jeden kloubouk nezůstane suchý. Přidejte se do jedné ze tří frakcí, splňte co nejvíc bláznivých úkolů, posbírejte body a vyhrajte vodní odměnu.
Běhací
Týmová
Věk: 12+

Území česrtvě osídleného Gametownu je neklidné. Vyjma levných pozemků a nové svobody sužují obyvatelé nového města tři zločinné gangy: Los Revolveros, Colt Kids a Sex Pistols. Každý z nich si chce urvat svůj kus štěstí a hlavně dolarů. Za který z nich budeš letos bojovat ty?

Špína je akční hra plná stříkajících vodních pistolí, špinavého výraziva, nebezpečí a euforie z jeho odvracení. Jako hráči ztvárníte jednoduché postavy stoupenců jednoho ze tří gangů a jen vy rozhodnete, kdo Gametown ovládne.

Dolary můžete získat různými způsobem. Plňte úkoly, těžte zlato z dolů nebo prostě jen odpráskněte někoho, kdo jde zrovna kolem. Dejte si však majzla, abyste neskončili hrobníkovi na lopatě.

Na vodní bitvu se vám pokusíme poskytnout stříkací pistoli. Protože jich však nemáme dostatek, budeme moc rádi, pokud si zajistíte vlastní. Za vlastní vodní pistoli vám slevníme aktivitu o třetinu.

Hra je silně inspirovaná hrou Špína od Court of Moravia

Tanec v dobách Jane Austen

sobota 10–12 (8/16)
Workshop pro začátečníky plný tance, k němuž je potřeba bystrost víc než obratnost. Z dob románů Jane Austen, ve které na sebe při tanci ještě lidé nesahali.
Věk: 12+

Máš pocit, že klasická taneční nejsou pro Tebe, a chceš zkusit něco jiného než disko? Čeká nás několik jednoduchých tanců z doby od konce sedmnáctého do poloviny devatenáctého století, od urozené společnosti filmu Pýcha a předsudek až po vesnické zábavy a námořnické tancovačky, které ale budou mít všechny jedno společné – lidé se jimi bavili. A spolu s tanci se naučíme základní taneční figury, které Ti umožní vyrazit příště třeba na pravý historický ples… Jedinou podmínkou účasti je soustředění a chuť se hýbat. Není třeba hlásit se v párech a není třeba ani žádného zvláštního oblečení nebo obutí.

Únikovka Time Crimes

sobota 10–12 (12/15)
sobota 14–16 (14/15)
sobota 16–18 (14/15)
Přenosná úniková hra Time Crimes přivezená z pražského Mindmaze.
Přemýšlecí
Věk: 12+

Tajemná organizace se snaží ovládnout svět. Její nelítostný agent cestuje časem a z minulosti ovlivňuje současnost. Dokážete ho společnými silami přechytračit a zachránit svět tak, jak ho známe? Jste připraveni změnit běh dějin a zjistit, jak organizace ovlivnila zásadní historické události?

Veselá irská tancovačka

pátek 19–21 (14/16)
Workshop irských tanců pro začátečníky.
Běhací
Věk: 12+

Když slyšíš irskou hudbu, nedokážeš zůstat v klidu stát? Nebo by ses naopak hýbat chtěl, ale nevíš, jak na to? Tancuješ raději s ostatními než sám? Přijď!

Naučíme se několik irských lidových tanců, tzv. ceilí. Jsou to kolektivní historicky dochované tance určené k seznámení a pobavení se. Lekce je pro začátečníky, nutná je pouze chuť se hýbat a obuv držící na noze (ne žabky ani bosé nohy).„

Workshop MUSADO

sobota 9–11 (6/12)
Bojový workshop zaměřený na techniky umění pouliční sebeobrany, Musado, který používá i armáda České republiky.
Učící
Věk: 15+

Už jste zkoušeli nějaké bojové SPORTY a nebavila vás jejich nepraktičnost v reálných životních situacích? Musado je moderní bojový systém postavený na tradičních korejských válečných uměních a je určen zejména pro sebeobranu vlastní osoby v nebezpečných situacích.

Součástí workshopu bude krátká teoretická část pokrývající princip pasivní sebeobrany (vyhnutí se konfliktu) a psychologii boje. Po rozehřátí a rozcvičce přejdeme k praktickým ukázkám a zkoušení si jednotlivých technik: bezpečné pády, krytí úderů a to nejdůležitější, specifické obranné kroky proti častým útokům jako je škrcení, držení za ruce nebo za klopy apod. Také si zkusíme páky a ukážeme tlakové body. Nebudeme se zbytečně učit postoje a jiné elementární techniky, zaměříme se na to, abyste si do života odnesli nápady na použitelné techniky pro vlastní sebeobranu.

Účástníkům se doporučuje pevnější oblečení, které se neroztrhne při silnějším zatažetí: dlouhé nohavice a rukávy (proti odření při pádech) a pevná obuv. Workshop proběhné venku na trávě, v případě vyloženě špatného počasí v tělocvičně.

Workshop ohnivého žonglování

pátek 21–23 (1/15)
Máte základní zkušenosti se žonglováním s tyčemi, ale bojíte se sami si hrát s ohněm? Vyzkoušejte si manipulaci s plameny pod bezpečným dozorem.
Učící
Věk: 18+

Lektoři ze skupiny Tetris vás naučí vše, co potřebujete znát o bezpečném zacházení s ohnivými hračkami. Workshop vás provede bezpečnostní instruktáží, popovídáme si o typech paliv, metodách hašení, ošetření popálenin, vlivu ohně na psychiku a především si sami vyzkoušíte, jaké to je žonglovat s plameny. Ukážeme si ohnivé triky, u kterých se tají dech, a především se postaráme o to, abyste poznali, že ohňování je zábava pro každého.

Palivo v ceně. Účast na vlastní nebezpečí.

Workshop točení s poi

neděle 9–11 (10/15)
Workshop, kde si můžete pod vedením zkušených lektorů vyzkoušet a osvojit techniku točení s poi, které jste možná viděli na nějaké fireshow - tentokrát bez ohně.
Učící
Věk: 8+

Určitě jste už viděli nějakou fireshow, při které vás performeři oslnili manipulací s krásným, ale nebezpečným živlem – ohněm. Líbilo se vám to? Chtěli jste se to naučit, ale nevěděli jak začít? Nyní máte příležitost! Vaši lektoři ze skupiny Tetris vás naučí vše, co budete chtít znát o točení s poi.

O co tedy jde?

Točení s poi je moderní koníček, který má své kořeny v civilizaci divokých novozélandských Maorů, ale v současné době ho provozují lidé po celém světě. Řadí se do žonglování, ale s ničím se v základu nehází – u poi jsou míčky přivázané na provazy, kterými performer točí kolem sebe, čímž vytváří kruhy různých tvarů a rozměrů.

Ukážeme si základní manipulaci, naučíte se zajímavé triky a dáme vám tipy jak se rozvíjet dál. Pokud jste v točení mírně pokročilí, můžete přijít také – ukážeme vám partnerské triky a povíme si něco o choreografii. Ohňování je zábava pro každého – doražte a poznáte.

Workshop točení s tyčí

pátek 9–11 (5/15)
pátek 16–18 (4/15)
Workshop, kde si můžete pod vedením zkušených lektorů vyzkoušet a osvojit techniku točení s tyčí, které jste možná viděli na nějaké fireshow - tentokrát bez ohně.
Učící
Věk: 8+

Určitě jste už viděli nějakou fireshow, při které vás performeři oslnili manipulací s krásným, ale nebezpečným živlem – ohněm. Líbilo se vám to? Chtěli jste se to naučit, ale nevěděli jak začít? Nyní máte příležitost! Lektoři ze skupiny Tetris vás naučí vše, co budete chtít znát o točení s tyčí.

O co tedy jde? Točení s ohnivou tyčí je moderní koníček, který stejně jako poi má své kořeny v civilizaci divokých novozélandských Maorů, ale v současné době ho provozují lidé po celém světě. Performer točí tyčí (či dvěma) kolem sebe, čímž vytváří kruhy různých tvarů a rozměrů. Ukážeme si základní manipulaci, naučíte se zajímavé triky a poradíme vám jak se rozvíjet dál. Pokud jste v točení mírně pokročilí, můžete přijít také – procvičíte se ve dvou tyčích nebo výhozech a dáme vám pár tipů k choreografii. Ohňování je zábava pro každého – doražte a poznáte.

Workshop žonglování s míčky

neděle 9–11 (8/20)
Budete mít možnost se během dvou hodin naučit základy žonglování se třemi míčky a pro šikovné i nějaké triky.
Učící
Věk 8+

Chtěli jste umět žonglovat s míčky, ale neměli jste trpělivost a chuť dál trénovat když vám to nešlo? Nebo jste si to chtěli vždycky vyzkoušet? Tak právě pro vás je určený tento workshop.

Budete mít možnost se během dvou hodin naučit základy žonglování se třemi míčky a pro šikovné i nějaké triky.

K dispozici na vyzkoušení budou možná i Diabola, Flowersticky, Kruhy a Kuželky.

Znalostní kvíz - postřeh

pátek 11–13
Ukaž, jak se vyznáš ve filmech, seriálech či hrách.
i pro nováčky
Věk: 12+

Zúčastni se rychlého kvízu s ostatními, uhádni název na základě vizuální indície a získej okamžitou odměnu. Šanci má každý.

Zombie outbrejk

pátek 14–16 (9/50)
Nevážná hra o zombie apokalypse. Zabije vás dříve zombie nebo záchvat smíchu?
i pro nováčky
Běhací
Věk: 8+

Outbrejk je larpová akční hra na téma první scéna zombie apokalypse filmu – zmatení občané panicky pobíhají mezi prvními zombíky a snaží se zachránit. Podstatou je zablbnout si a užít si parodii na zombie filmy. Hra se nebere vážně a není možné ji vytrolit!

Sponzoři

Partneři