18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Akční hry a bonusy

Nechcete celý GameCon prosedět mezi čtyřmi stěnami? Akční a bonusové aktivity vás umí pěkně smáčet, slušně vyčerpat, ovšem bez zapojení mozkových závitů se neobejdete. Jsou to právě všechny letní, lehké a nenáročné hry, které neodmyslitelně patří k prázdninám i ke GameConu. Šifrovačky, vodní bitvy, laserové přestřelky a mnohé další.

Absurdní poznávačka prvních 150 pokémonů

pátek 16–17 (7/15)
Řekněme si to narovinu. Pokémony jsme všichni žrali. Anebo možná ještě žereme a nestydíme se za to.
i pro nováčky; Věk: 12+

První generace se nám vpálila do mozku jako rozžhavený cejch a jména svých favoritů si s sebou poneseme po zbytek života. Tak proč se nevrátit do dob, kdy těch malých potvor bylo ještě 150 a zasoutěžit si v atypické poznávačce, ve které mají šanci všichni a zároveň nikdo! Poznáte pokémona podle abstraktního umění? A co podle pantomimy na jedné noze? Přijďte se pobavit, házet rajčata a kroutit hlavou nad hloupým nápadem celé soutěže. Facepalmy s sebou!

Beyblade turnaj

sobota 19–20 (8/8)
Přijďte si vyzkoušet turnaj kultovních Beyblades - hraček inspirovaných známou anime sérií. Vybavení Vám zapůjčíme na místě.
i pro nováčky
Věk 6+

Vraťte se s námi zpátky v čase a okuste sílu setrvačnosti! Společne zavzpomínáme na časy kdy nám už nestačili jen ošoupané pogy a nálepková alba s hokejisty. Připravte se na moment, ke kterému směřoval celý váš život. Stanete na vrcholu potravního řetězce a v aréně ukážete, kdo je skutečným mistrem beybladu!

Že váš beyblade ale dávno skončil v koši zapomenutých dětských snů a spolu s ním i naděje na opravdovou anime zápletku? Nezoufejte, máme pro vás řešení! Přímo na místě budou k zapůjčení kotouče, ze kterých si můžete vybrat.

Hrajeme sérii Burst.

Capture the flag

sobota 11–13 (37/60)
Napumpuj svoje tělo adrenalinem při hře, kde je důležitá rychlost, spolupráce s týmem, postřeh, přesná muška a taktika. Ochraň vlastní vlajku a získej soupeřovu.
i pro nováčky
Běhací
Věk: 12+

Rychlá akční hra bez příběhového pozadí hraná ve tříčlenných týmech jako turnaj. Kdo zrovna nehraje, může povzbuzovat soupeře nebo ladit taktiku. Cílem hry je vyřadit protihráče a získat vlajku týmu soupeře dříve než oni získají vaši. K úspěchu je potřeba rychlost, přesnost a týmová taktika. Bojuj o prestiž, vítězství a hlavní cenu! Pravidla hry najdeš tady http://ctf.hajas.sk/

Tato Gameconovská klasika si získává stále více příznivců, naláká letos i Tebe?

Co se válí na palubě dáme tím po hubě, a on v hubě kudlu svírá.

sobota 14–16 (8/22)
Ochutnávkový workshop s ukázkami technik pirátského boje na palubě plachetnice v karibiku. Budete se divit, čím vším si dokázali piráti ubližovat.
i pro nováčky
Učící
Věk: 12+

Na palubě lodí pirátské éry bylo překvapivě málo skutečných zbraní, buď pár kusů v kabině kapitána, po zámkem, nebo v rukou námořní pěchoty. Obyčejný námořník, pirát druhé třídy, nebo holt člověk na palubě, si museli vypomoci improvizovanými zbraněmi či noži, které měl fakt každý. Takže kolek na plachty, nůž, pirátský šátek a provazy či řetězy. S tím vším si budeme hrát na násilí…

Escapegame - Hra o život

čtvrtek 19–21 (4/4)
č.14
pátek 16–18 (3/3)
č.15 Nero the flaming DJ
pátek 19–21 (4/4)
č.16
sobota 16–18 (4/4)
č.17 Tvoje matka
neděle 11–13 (3/3)
č.18
Pardubická escapegame z hororového prostředí. Nejnovější místnost našeho osvědčeného partnera a provozovatele pardubických escapegames.
kooperativní
Horor
Přemýšlecí
Věk: 15+

Probudíš se, všude kolem je tma. Chceš se pohnout a rozsvítit! Ale nejde to! Jsi spoutaný! Kde to jsi? Co se to sakra děje? Na nic si nejde vzpomenout! Přivřeš oslepené oči a když je otevřeš znovu, nemůžeš se hrůzou ani nadechnout! Jsi ve sklepení! Ticho protne zastřený hlas“ Máte hodinu na útěk, jinak místnost zaplní smrtelný plyn. Čas běží!“ Uvědomíš si, že v místnosti nejsi sám. Potřebuješ se dostat ven. Přistoupíš na pravidla zvrácené hry? V sázce je to nejcennější! Tvůj život!

Hra je vhodná pro pokročilé hráče únikovek. Nejlépe si ji užijete ve 4 hráčích.

Escapegame - Laboratoř šíleného vědce

čtvrtek 19–21 (4/4)
č.6 3 kamaráti a Larry
pátek 16–18 (4/4)
č.7 Nezbedy
sobota 19–21 (5/4)
č.8
neděle 11–13 (3/3)
č.9
Pardubická escapegame, kde máte za úkol uniknout z laboratoře šíleného vědce. Dokážete odhalit všechna jeho tajemství za 60 minut?
kooperativní
Přemýšlecí
Věk: 12+

Šílený vědec Julius Wilbrand ve své laboratoři prováděl nebezpečné pokusy a experimenty. Co všechno se zrodilo v jeho šílené, avšak geniální mysli zůstává záhadou. Povídá se, že jeho zatím nejnebezpečnějším vynálezem se stala obávaná jaderná bomba, na které dlouhé roky pracoval. Jednoho dne, kdy vědec prováděl další z mnoha pokusů, došlo k explozi. Vy, jako skupina vyšetřujících vědců, jste vstoupili do laboratoře několik okamžiků po nehodě. Něco je špatně, dveře se za vámi zabouchly, nejdou otevřít a v místnosti cosi podivně tiká. Zvládnete si poradit se zneškodněním jaderné bomby a odvrátit tak katastrofu?

Hra je vhodná spíše pro pokročilejší hráče únikovek.

Escapegame - Válečné tajemství důstojníka

čtvrtek 16–18 (0/4)
pátek 19–21 (4/4)
č.11
sobota 16–18 (4/4)
č.12 Rovex
neděle 11–13 (2/3)
č.13 JaKaRa(Mi)
Pardubická únikovka, kde odhalíte je osudové tajemství důstojníka druhé světové války Alberta Gronicha. Máte na to 60 minut a čas neúprosně běží!
kooperativní
i pro nováčky
Přemýšlecí
Věk: 12+

Ocitáte se v roce 1943. Všude kolem zuří krutá válka. Nikde nejste v bezpečí. Zatýkání a odvádění podezřelých osob je všude kolem Vás. Dnes jste na návštěvě u přátel. Najednou se v domě objeví hlídka útvaru pro odhalování nepřátel říše. Proč přišli? Co chtějí? Máte strach. Váš věrný přítel, důstojník Gronich, je zatčen a odveden. Zjistíte, jaké tajemství se tu ukrývá? Máte přesně 60 minut, jinak se hlídka vrátí pro Vás… Troufnete si?

Improvizovaný workshop

pátek 9–12 (14/15)
sobota 9–12 (8/15)
Improvizovaný workshop jak už je patrné v názvu bude workshop tak trochu o improvizaci, tak trochu se bude tvořit na místě podle lidí co něm budou.
i pro nováčky
Věk: 12+

Budeme spolu dělat cvičení a kategorie které používáme v rámci české Improligy, ale taky cvičení a kategorie z jiných zemí. Chceš si vyzkoušet jaké to je začít něco dělat bez nápadu? Chceš si v programu najít chvilku a poznat jiné lidi než co už na GC znáš? Chceš se zasmát a zažít trochu relaxace v přeplněném programu? Tak je to aktivita přímo pro tebe.

Keep Talking and Nobody Explodes

pátek 9–11 (5/5)
sobota 11–13 (4/5)
Akční společenská hra s jedním počítačem, kde se hráči střídají v roli pyrotechnika zneškodňujícího neznámou výbušninu a jeho poradců ve vedlejší místnosti.
i pro nováčky
Přemýšlecí
Týmová
Věk: 12+

Správně načasovaná bomba nebo soudek s prachem dokáže udělat pořádnou paseku i na královské fregatě. Co teprve v malé komře, kdesi ve sklepě.

Naštěstí na druhé straně dveří máš tým zkušených expertů, kteří ti pomohou bombu včas zneškodnit. Tak se jen modli, aby se nespletli a tys nepřestřihl modrý drát místo červeného.

Akční společenská hra s jedním počítačem a spoustou zábavy, která vás všechny pohltí. Postupně se prostřídáte na místě pyrotechnika i expertů a naučíte se zvládnout i fakt složité výbušniny.

Lasergame

pátek 19–22 (12/24)
Jak budou vypadat pirátské souboje v budoucnosti? Střelnému prachu a šavlím už dávno odzvonilo! Teď frčí lasery!
i pro nováčky
Běhací
Týmová
Věk: 12+
minimální výška 120 cm

Kdo je ta nejdrsnější pirátská posádka, která má právo loupit v těchto vodách? To je věc, kterou je potřeba zjistit. A určitě se to nerozhodne u stolu nad šálkem čaje. Je čas vzít do rukou zbraně a vyjasnit si to! Posádku tvoří tři až pět lidí a pokud ještě k žádné posádce nepatříš, není to důvod k zoufání. Naopak! Je to skvělá příležitost vytvořit si vlastní posádku přímo na místě a ukázat těm zkostnatělým pirátským bandám, že nastávají nové časy!

A pro ty co nevědí, co je lasergame: Lasergame je akční adrenalinová hra, za doprovodu světelných efektů a hudby. Tato bezbolestná forma paintballu či airsoftu probíhá v uzavřené tmavé aréně. Hrají dva týmy po dobu 15 minut a vaším úkolem je nasbírat co nejvíce bodů za zasáhnutí protivníka a sám být zasažen minimálně. Hráči na sobě mají vestu, kde bliká hrudník, ramena a záda – právě sem střilejte! S sebou je nutné mít uzavřené boty (ideálně sportovní). Vzhledem k tomu, že jde opravdu o pohybovou aktivitu, je vhodné mít s sebou něco, do čeho se převléknete, až svoje hadry v boji propotíte. A kdo v pohodě projde pod prknem ve výšce 120 cm, nechť se do boje nepouští a počká, až ještě trochu povyroste.

Posádka s vyšším celkovým skóre vyhrává, nicméně si budete moct prohlédnou i skóre jednotlivce, kdo vás zasáhl a koho jste postřelili vy. V aréně se nacházejí překážky a blikající bonus (mina), takže se tu rozhodně nudit nebudete :-)

Ahoooy! Vzpomínáte na Trojboj? Ten už je pod vodou. Teď jsou tu piráti. A každý zkušený hráč ví, že… všechno je lepší s piráty!
Věk: 15+

Naše pirátská posádka procvičí vaši vůli, mysl i tělo a vždy vás něčím překvapí. Přinášíme vám Mocboj.

Jedná se o akční hru ve venkovních i vnitřních prostorách. Na rozdíl od Trojboje nebude hra rozdělena do 3 částí. Vše bude jedna velká akční hra, a to opravdu velká. Konat se bude za každého počasí, za vichřice i za bezvětří. Hra je pro tříčlenné posádky od 15 let. Čekají vás úkoly našich důstojníků, které vás mají prověřit ve všech dovednostech, které má mít každý pirát.

Pro každého člena posádky, který se chce vypravit na pirátský Mocboj, máme pár tipů do začátku:

Hlavním úkolem je zvednout morálku a poměřit se s jinými posádkami; můžete používat papoušky (teď se jim říká Smartfón) a jinou havěť; nezapomeňte pergameny a ostré brky; do své truhly přibalte i louče, lucerny a křesadla (svítilny budou potřeba, neboť mobil nemusí dávat dost světla).

Všichni na palubu!!!

Paintball

pátek 14–18 (11/27)
Paintball na Gameconu - letos pro vás připravujeme paintballovou přestřelku v indoorovém areálu v Pardubicích.
Běhací
Věk 15+

V ceně aktivity je kompletní půjčení vybavení a neomezená munice.

V rámci tříhodinového hraní počítáme s drobnými pauzami – hráčů je 2x víc než míst ve hře. Věříme, že vám to umožní trochu si vydechnout a tříhodinovou akční jízdu si pořádně vychutnat.

Jednáme o možnosti uspořádat paintballovou přestřelku přímo v areálu Gameconu, ale zatím vám to nemůžeme slíbit. Zato máme k dispozici nový vnitřní areál, ještě lepší než ten, kde jsme hráli loni.

Piráti – šavle a rum

sobota 9–11 (22/22)
Ochutnávkový šermířský workshop, kde si vyzkoušíte boj se šavlí v pirátském stylu.
i pro nováčky
Učící
Věk: 12+

Boj šavlí a když boj tak nejen šerm. Jo, ukážeme si jak stát a sekat a bodat a krýt. Jo ho ho, především však se naučíte se šavlí v ruce prát se, zblízka, surově, nekompromisně… jako nějaký piráti.

A rum? Uvidíme! (Případná konzumace alkoholu po ukončení kontaktní části a jen dospělí.)

Pirátská aréna s bofry

pátek 16–18 (13/22)
Abordáž! Boj o poklad! Kdo zabije kapitána? Boj o vlajku. Čí je rum? Plus další scénáře v plnokontaktním! boji s měkčenými bofry.
i pro nováčky
Věk: 12+

Přijďte se vyblbnout a vyřádit na tu pravou pirátskou řež bez omezení a bez rizika.

Skupiny předem určené s různými cíli. Družinky. A každý proti každému v boji o můstek a kormidlo.

Bofry všeho typu: šavle (jasně jo ho ho), tesáky, kudly, obušky, rapír, flašky, házecí nože, sekerky, kyje, klacky, votivní předměty…

Pirátská Vodní bitva

sobota 14–17 (22/80)
Yarrrr! Letošní vodní bitva plovoucí na pirátských vlnách - pojďte si zařádit a trošku se namočit pro legendární pirátské poklady. A možná se objeví i Kraken!!!
Běhací
Týmová
Věk: 12+

Tak tohle tady ještě nebylo – pirátské lodě letos budou brázdit moře okolo ostrova Gamecon. Korzáři a bukanýři se budou prát o legendární poklady, přepadat Španělské galeony a bojovat mezi sebou o pozici pirátského Krále sedmi moří. Děvky, rum a poklady pro všechny!

Přidejte se k svému oblíbenému pirátskému národu (Angličané, Holanďané nebo Francouzi) a dobijte neutuchající slávu, získejte vděčnost svého panovníka a hlavně: Hlavně spoustu kořisti jenom a jenom pro sebe.

Na vodní bitvu se vám pokusíme poskytnout stříkací pistoli. Protože jich však nemáme dostatek, budeme moc rádi, pokud si zajistíte vlastní. Za vlastní vodní pistoli vám zlevníme aktivitu o třetinu.

Pojďte pane budeme si hrát

sobota 9–11 (8/20)
Herní nalejvací a sdílecí workshop pro vedoucí, lektory, trenéry, učitele a další kteří mají na starost děti a chtějí si s nimi hrát.
i pro nováčky
Běhací
Učící
Věk 15+

V rámci workshopu projedeme a především si zahrajeme některé táborové hry. Některé můžete znát, mnoho z nich ale nemusíte.

Máte-li oblíbenou hru, nebojte se s ní přijít. Pokud vyjde čas, můžeme aktivitu pojmout i jako sdílení zkušeností. Nemáte na starosti děti a chcete si jen zahrát pár her? Určitě přijďte, využijeme i takové hráče.

Malé varování: Počítejte s ušpiněním, pohybem, řízeným fyzickým kontaktem a notnou porcí zábavy.

Pozorování noční oblohy

čtvrtek 22–0 (12/15)
pátek 22–0 (12/15)
sobota 22–0 (6/15)
Možnost podívat se na hvězdy z místní hvědárny za využití dalekohledu a odborného výkladu místních hvědářů.
Věk: 12+

Hvězdárna barona Artura Krause disponuje dalekohledem, kterým se budeme moci podívat na aktuální červencovou hvězdnou oblohu. Přijďte si prohlédnout hvězdy, planety, galaxie i všechno to ostatní naživo: žádné knihy, žádná představivost, žádné hry, tvrdá fakta, přátelé. Pokud nám bude počasí přát, setkání s vesmírem jistě bude stát za to. A pokud ne, inu, je tu promítací plátno s virtuální prohlídkou, odborník included.

Kdybyste byli piráti z Kar...pardon, z Pardubic, kam byste ukryli svůj poklad? Terénní šifrovací hra pro záčatečníky a mírně pokročilé týmy.
i pro nováčky
Přemýšlecí
Týmová
Věk: 15+

Šifrovačka pro tři až pětičlenné týmy. Zjistěte, kde je ukryt pirátský poklad, když opuštěné ostrovy jsou nedostatkovým zbožím a váš papoušek snědl šifrovací pomůcky a vypil všechen rum. Útěchou vám může být, že místo smradlavé mapy nakreslené lidskou krví na cár kůže vás hrou provede gps.

Tanec v dobách Jane Austen

pátek 14–16 (14/16)
Workshop plný tance, k němuž je potřeba bystrost víc než obratnost. Z dob románů Jane Austen, ve které na sebe při tanci ještě lidé nesahali.
Věk: 12+

Máš pocit, že klasická taneční nejsou pro Tebe, a chceš zkusit něco jiného než disko? Čeká nás několik jednoduchých tanců z doby od konce sedmnáctého do poloviny devatenáctého století, od urozené společnosti filmu Pýcha a předsudek až po vesnické zábavy a námořnické tancovačky, které ale budou mít všechny jedno společné – lidé se jimi bavili. A spolu s tanci se naučíme základní taneční figury, které Ti umožní vyrazit příště třeba na pravý historický ples… Jedinou podmínkou účasti je soustředění a chuť se hýbat. Není třeba hlásit se v párech a není třeba ani žádného zvláštního oblečení nebo obutí.

Turnaj na ostrově příšerek JUNIOR

neděle 11–13 (6/10)
Oddechová hra inspirovaná světem pokémonů. V neděli je turnaj otevřen přednostně mladším účastníkům.
i pro nováčky
Běhací
Odpočinková
Věk: do 15

Náhoda tomu chtěla, že byl objeven tajemný ostrov, na kterém žijí jedineční tvorové. Pro svoji odlišnost začali být tvorové nazýváni Příšerkami. A je to již pěkná řádka let, co se v hlavách pirátů zrodila myšlenka turnaje mezi těmito tvory. Každý rok se na ostrově setkávají piráti, kteří se snaží chytit si nějakou Příšerku, kterou si ochočí, vycvičí a nakonec s ní vstoupí i do turnaje doufaje, že právě oni vyhrají.

Aktivita volně inspirovaná Pokémony. Během aktivity si každý vyzkouší jak roli piráta-trenéra, tak i Příšerky. Turnaje se účastní náhodně vytvořené dvojice pirát-Příšerka a hraje se systémem všichni proti všem. Středně pohybově náročná, možnost lehkého zašpinění (hraje se venku) či namočení oblečení. S sebou pohodlné oblečení, které nebrání pohybu a ve kterém vám nebude vadit lehký kontakt se zemí. Pokud vám vadí trochu mokré oblečení, doporučuji pro jistotu i věci na převléknutí. Kromě oblečení nezapoměňte ani na pitný režim, případně svačinku.

Workshop točení s poi a tyčemi

sobota 11–13 (9/25)
sobota 11–13 (0/25)
Workshop, kde si můžete pod vedením zkušených lektorů vyzkoušet a osvojit techniku točení s poi či tyčemi, které jste možná viděli na nějaké fireshow - tentokrát bez ohně.
i pro nováčky
Učící
Věk: 12+

Určitě jste už viděli nějakou fireshow, při které vás performeři oslnili manipulací s krásným, ale nebezpečným živlem – ohněm. Líbilo se vám to? Chtěli jste se to naučit, ale nevěděli jak začít? Nyní máte příležitost! Vaši lektoři ze skupiny Tetris vás naučí vše, co budete chtít znát o točení s poi a tyčemi.

O co tedy jde?

Točení s poi a tyčemi je moderní koníček, který má své kořeny v civilizaci divokých novozélandských Maorů, ale v současné době ho provozují lidé po celém světě. Řadí se do žonglování, ale s ničím se v základu nehází – u poi jsou míčky přivázané na provazy, kterými performer točí kolem sebe, čímž vytváří kruhy různých tvarů a rozměrů. U točení tyčí performer točí tyčí (či dvěma) kolem sebe, čímž vytváří kruhy různých tvarů a rozměrů.

Ukážeme si základní manipulaci, naučíte se zajímavé triky a dáme vám tipy jak se rozvíjet dál. Pokud jste v točení mírně pokročilí, můžete přijít také – ukážeme vám partnerské triky a povíme si něco o choreografii. Ohňování je zábava pro každého – doražte a poznáte.

Workshop žonglování s míčky

neděle 9–11 (9/20)
Budete mít možnost se během dvou hodin naučit základy žonglování se třemi míčky a pro šikovné i nějaké triky.
i pro nováčky
Učící
Věk 8+

Chtěli jste umět žonglovat s míčky, ale neměli jste trpělivost a chuť dál trénovat když vám to nešlo? Nebo jste si to chtěli vždycky vyzkoušet? Tak právě pro vás je určený tento workshop.

Budete mít možnost se během dvou hodin naučit základy žonglování se třemi míčky a pro šikovné i nějaké triky.

K dispozici na vyzkoušení budou možná i Diabola, Flowersticky, Kruhy a Kuželky.

Znalostní kvíz - postřeh

pátek 11–13 (7/50)
Ukaž, jak se vyznáš ve filmech, seriálech či hrách.
i pro nováčky
Věk: 12+

Zúčastni se rychlého kvízu s ostatními, uhádni název na základě vizuální indície a získej okamžitou odměnu. Šanci má každý.

Sponzoři

Partneři