20.–23. 7. 2017 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Larpy

(Komorní) larp je hra, ve které se na několik hodin ponoříte do jiného světa. Nemáte scénář jako např. herci ve filmu, vy sami jste tvůrci svého příběhu. Svou roli hrajete podobně jako v divadle, nehrajete však pro diváky, ale pro sebe navzájem. Vyjednáváte, intrikujete a snažíte se o dosažení cílů či o maximální prožití své postavy. Nemusíte být žádní herci, larp se nedá zkazit. Každý hraje tak, jak je mu přirozené – nejde o herecký výkon, ale o zážitek ze hry.

Dark Tower 2

pátek 19:00–23:00 (0/11)
Vážný
Vztahový
Fantasy/Sci-Fi
Kostýmový
více

„Být rebelem za mříží nebo věznitelem, na tom nezáleží. Všichni jsou vězni své vlastní minulosti a duše…“ (Sivias Nolan, Prameny písku)

Dark Tower je fantasy příběhem cti a lásky, nenávisti a pomsty, ideálů a hodnot.

Děj se odehrává v alternativním světě, kde se střetávají dvě civilizace. Samotný larp je zasazen do prostředí vězení Dark Tower, kde se ocitají dvě skupiny lidí, uvěznění Sevaňané a Azadové střežící věž. Skupiny lidí, kteří mají společného mnohem více, než se na první pohled zdá… Je to fantasy larp, v němž hrají roli osobní příběhy na pozadí velkých událostí, rozhodnutí, která mohou výrazně ovlivnit průběh dějin a konflikty mezi touhou a povinností. Více o larpu (stručné popisy postav, celého světa, návrhy vhodných kostýmů, soundtracky, recenze atd.) lze najít na Dark Tower 2

Věkové omezení: 16+

Figurky

neděle 9:00–13:00 (0/6)
pro pokročilé
i pro nováčky
Vážný
více

Každý sme figúrkami na šachovnici osudu, o tom ako sa môžme hýbať často nerozhodujeme sami.

LARP figúrky je scénovaná hra zameraná na emócie a vlastnú invenciu ktorú sú hráči ochotný vložiť do hry. To kde ani kedy sa príbeh odohráva vôbec nie je dôležité, môže to byť USA alebo staroveký rím. Pripravte sa na zážitok hojne využívajúci prvky improvizačného divadla na hraniciach žánru larp.

Hra je štylizované do prostredia vojenského konfliktu, hráči si budu vytvárať svoje postavy a hra je zameraná na prácu z emóciami s tým je spojene, že je vyložene negamistická.

Hra môže byt emočne náročná a vyžaduje invenciu hračov.

Game of Kings

sobota 14:00–19:00 (0/13)
Skriptovaný
Historický
více

Píše sa rok 1095. Je to už skoro 30 rokov od porážky vikingov v bitke pri Stamford Bridge, po ktorej sa na britských ostrovoch už neukázali. Teraz sa však ich lode opäť plavia cez Severné more smerom na západ. Kráľovstvá Anglicka, Škótska, Walesu a Írska už mobilizujú svoje armády aby inváziu odrazili.. alebo.. aby využili situáciu vo svoj prospech.

Larp z prostredia stredovekej Británie je kombináciou larpu a stolovky, kde hráči budú musieť čeliť intrigám na kráľovských dvoroch a zároveň rozhodovať o osude svojho kráľovstva. Larp je prevazne gamistický, orientovaný na taktiku, intrigy, vyjednávanie a kreativitu

Hunger Games

sobota 9:00–12:00 (0/8)
Vážný
Drama
Vztahový
Kostýmový
více

Komorní larp na motivy stejnojmenné trilogie. Příběh ze vzdálené budoucnosti, kde půjde o záchranu holého života. Čekají tě nesnadná rozhodnutí, která mohou otřást základy tvých hodnot – přátelství, důvěry, schopnosti přinášet oběti.

Larp začíná přesně tam, kde celá trilogie končí. Hráčům je ponechána docela volnost v rozhodnutích, které mohou ovlivnit závěr příběhu. Jedná se o emočně a příběhově silný larp, který však mohou hrát i prvohráči.

Věkové omezení: 18+

Kostýmové požadavky: je vhodné mít s sebou oblečení odpovídající stylu Kapitolanů (hodně výstřední, barevné…)

Jiní

pátek 19:00–22:00 (0/6)
sobota 9:00–13:00 (0/6)
pro pokročilé
Vážný
Drama
Vztahový
Skriptovaný
Historický
více

Blíží se konec devatenáctého století a život v malé irské vesničce plyne tak, jak plynul vždycky. Jistě, sem tam se něco změní – tu přibude nová škola, tu se objeví nový nájemník pro starý opuštěný domek, ale jinak je vše tak, jak má být. Vesničané poctivě navštěvují nedělní mše a než večer vychrstnou vědro s vodou ze dveří, nikdy nezapomenou zavolat nejprve do tmy a varovat tak skřítky a víly, co by se snad mohli promenádovat v okolí. Urazit Dobrý lid, to by si jeden zavařil! A život by takhle pokojně plynul dál, kdyby jednoho dne nezmizela jedna z mladých vesnických žen beze stopy. Můžou za to víly, nebo je všechno ještě úplně jinak?

‘Jiní’ představují komorní larp pro 6 hráčů, volně inspirovaný skutečnými historickými událostmi. Jeho tématem jsou rodinné konflikty, odvrácená strana lidové víry i způsob, jakým naše vnitřní světy zasahují do vnímání světa vnějšího a lidí v něm.

Hra je skriptovaná a není vhodná pro hráče pod 18 let, neboť se v ní vyskytuje lehké násilí a alkohol.

Jsme Maso

sobota 14:00–18:00 (0/7)
Vztahový
Horor
více

Chemické a nukleární zbraně, genetické experimenty, pokusy s viry… Udělali jsme si to sami. Skupina lidí stojí na prahu apokalypsy a ty jsi jedním z nich. Jakou cenu má tvůj život?

Larp se odehrává v současné Americe v blíže nespecifikovaném městě. Téma je zombie apokalypsa, ale ta tvoří jen pozadí příběhu, důležitá otázka je, kdo má vlastně právo na život a jestli jsou lidé opravdu o tolik lepší, než zombie.

Téměř všechny postavy, které jsou v larpu, byly na benzinové stanici nedaleko svého satelitního městečka, když se staly svědky rychle postupujících a hrotících se událostí. Nakupovali a tankovali, najednou se nějaký muž ve středních letech skácel k zemi a vzápětí se zvedl, zaútočil na nejbližšího člověka. Před benzinku se přiřítilo auto, srazilo se se stojícím kamionem a tím se zastavilo. Z něj se vypotácel další agresor, vypadal nemocně, bledě, oči zežloutlé a bezvýrazné, pohyby zrychlené a i když měl přeražené žebra a zlomené končetiny, nezdálo se, že by si toho všímal. Panika vypukla i před benzinkou, zvlášť když lidé začali vybíhat ven a všimli si masy běžících nakažených, která se velmi rychle přibližovala z městečka…

Věkové omezení: 18+

Klub přátel anglické magie

pátek 14:00–18:00 (0/7)
pátek 19:00–23:00 (0/7)
i pro nováčky
Vztahový
Historický
Kostýmový
více

Existuje řada dochovaných historických záznamů o zázracích, dílech ďáblových, kouzlech a dalších stopách použití magie. Na počátku devatenáctého století přišla v Anglii vlna populárního zájmu o tyto dokumenty a utvořily se různé skupiny, které se zabývaly jejich studiem a snahami o návrat magie do tohoto světa. Co všechno lze magicky dokázat? Jak to funguje? A proč po roce 1500 najednou dramaticky klesl počet dochovaných dokumentů s okultní tematikou? Tyto a jiné otázky si kladou urození gentlemani z Klubu přátel anglické magie.

Mezitím Napoleon za kanálem sbírá svá vojska a připravuje invazi na Britské ostrovy. Jak to, že změnil své plány a netáhne na Rusko? Kdo ho přesvědčil? A jak mu zabránit v jeho plánu? Jen samé otázky – a na odpovědi je času pramálo. Skupina zdánlivě nesouvisejících cestujících ve vlaku do Londýna ale může mít v rukou osud celého impéria.

Konverzační hra s předepsanými postavami je volně inspirována Jonathanem Strangem a Panem Norrellem od britské autorky Susanny Clarkové. Jde o klasickou žánrovku, která si nedělá ambice udělat díru do světa, ale slibuje věci typické pro její předlohu – anglickou uhlazenost, záhady k odhalování a společenské konverzace na úrovni.

Znalost předlohy není podmínkou, ale ani překážkou. Dobový kostým není nutný, ale pro lepší zážitek důrazně doporučujeme společenský oděv.

Love in the Age of Debasement

pátek 14:00–19:00 (0/12)
Vážný
Drama
Vztahový
Argumentační
více

Nacházíš se v útulné kavárně ve městě. Možná v New Yorku, možná ve Stockholmu nebo v Pardubicích. Tikot hodin protne tvá druhá polovička. Jste na rande? Lehká konverzace se přetavuje v seriózní diskusi, začínáš cítit, jak ti buší srdce. Jak dlouho jste spolu? Šest měsíců? Nebo dva roky? Určitě spolu ještě nežijete. Tvůj partner tě zatlačí do kouta, musíš se rozhodnout. Může to být konec, ale může to být začátek něčeho nového. Něčeho upřímnějšího.

Hra se snaží zachytit okamžik, kdy si partneři uvědomí, že jejich krize je skutečnost. Je o našich vztazích v kritickém bodě, kdy si uvědomíme, že věci nefungují. Míří na samotné srdce hurikánu. Alespoň jedna ze zúčastněných stran stojí před zkouškou: Jak prožít lásku v době, kdy ji hltáme plnými doušky, ale náš vztah stejně nefunguje? Hra samotná je velmi volná, postavy mají pouze emoce, žádná fakta. Snaží se jít až na dřeň, až na jádro sama sebe a pocitů, které prožíváme.

Věkové omezení: 18+

Mobilizace 38

neděle 9:00–13:00 (0/7)
Vážný
Drama
Vztahový
Historický
Kostýmový
více

Píše se rok 1938. Adolf Hitler připravuje plán, jak vojensky obsadit Československo. Nacistické Německo podporuje národnostní a rasovou nesnášenlivost prostřednictvím sudetoněmeckých stran a spolků. Adolf Hitler na sjezdu v Norimberku slovně zaútočí proti Československu, a to podnítí sudetské Němce k vyvolání povstání. Dochází k pohraničním útokům a je zavražděno několik desítek úředníků a vojáků, na což vláda reaguje posláním vojska do pohraničí. V obavě, že potlačení povstání poslouží jako záminka k útoku na Československo, se posiluje ostraha Sudet, Severních Čech, Jižní Moravy a Jihozápadního Slovenska. O několik dní později je podpořena i ostraha hranic s Německem, Maďarskem a také s Polskem na Těšínsku. Vzápětí následuje vyhlášení úplné bojové pohotovosti v opevnění a na hlavním obranném postavení. K obraně státu je připraveno zhruba půl milionu mužů.

Vy jste posádkou bránící opevnění u německých hranic. Dokážete překonat vše, co tato doba přináší, a bojovat proti německé agresi?

„Plán připravený československými generály byl hrozivý. Pochopil jsem, proč mne moji vlastní generálové tehdy žádali, abych se mírnil.“ Adolf Hitler, Gdaňsk, 11. 8. 1939

Piková pětka

čtvrtek 19:00–23:00 (0/5)
pátek 19:00–23:00 (0/5)
Vážný
Drama
Vztahový
Argumentační
Skriptovaný
Fantasy/Sci-Fi
více

Pět lidí a svět zmenšený do šedivých ulic uniformní Paříže. Pět lidí s obyčejnými životy, ale s neobyčejným osudem, který se blíží rychleji než poslední zatáčka horské dráhy… Příběh tak trochu o totalitě, tak trochu o politice, tak trochu o bezmocnosti. A tak trochu víc o vás samotných.

Kdo, když ne my? Kdy, když ne teď?

Piková pětka je komorní příběhový a diskusní larp, ve kterém se prolínají postavy s hráči víc, než je obvyklé. Odehrává se v nepříliš blízké a v ne zas tak vzdálené budoucnosti a je určený pro ty, kteří se nebojí svých vlastních názorů a názorů ostatních.

Larp je věkově omezen pro 18+

Smečka

sobota 9:00–13:00 (0/5)
pro pokročilé
i pro nováčky
akční
Vážný
Skriptovaný
Kostýmový
více

Po zničujícím lesním požáru, který spálil její loviště, putuje krajinou smečka vlků. Budou schopni nalézt ztracený ráj, kam je hodlá zavést toulavý pes? Nebo je legenda o bezpečném místě přivede do záhuby? Kdo zanechal v krajině podivné předměty, kterým žádné ze zvířat nerozumí? Dočkají se ti, kteří jdou za Smaragdovou hvězdou spasení?

Smečka je hrou, ve které se vývoj příběhu vlčí smečky prolíná se silně scénovanými prostřihy a hráči ztvárňují zvířecí a lidskou dvojroli. Larp je kontaktní akční hrou pro hráče, kteří se nebojí hrát si se zvířecí rolí a s jednoduše definovanými archetypy postav. Zápletka hry v sobě nese tajemství, které není dobré vyzrazovat budoucím hráčům.

Hra je vhodná pro hráče starsí 18 let.

Výstup na Ouranos

sobota 14:00–18:00 (0/5)
Vážný
Argumentační
Fantasy/Sci-Fi
Historický
více

V tomto larpu budete hrát duši, která se dostává do různých situací a setkává se tam s jinými dušemi. Taková duše je určitá esence člověka, která nenese nezbytně nutně jeho intelekt nebo jeho celkovou osobnost, ale ztělesňuje určité zaměření, určité klíčové vlastnosti, určitý éthos a určitou platónskou formu, kterou člověk naplňuje.

Zbytek toho, co dělá člověka, získá duše až po vtělení. Duše je z povahy nesmrtelná, ale těla jsou smrtelná, a tak se duše může vtělit i do různých těl. Různé životy duši mění a utvářejí, ale duše si nezbytně nenese konkrétní znalost jednotlivých životů – i když vhodné věci můžou způsobit pocit rozpomenutí se a silného deja vu.

Žijeme jen třikrát

pátek 9:00–13:00 (0/4)
pátek 14:00–18:00 (0/4)
Vážný
Drama
Vztahový
více

Jedna místnost. Jeden stůl. Dva hráči. Jen ty víš, jak příběh dopadne. Jen na tvých rozhodnutích záleží.

Žijeme jen třikrát je LARP zaměřený na emoce, improvizaci a soukromí. Pracuje s minimem skriptu a téměř veškerou kontrolu nad hrou ponechává hráčům. Odehrajete tři vyhrocené situace ze života postav. V každém dějství hrajete inkarnaci téže duše v jiném těle a čase. Setkáte se s tématy bezmoci, loajality, kariéry a rodiny.

Varování: LARP je emočně i herně poměrně náročný a pracuje s univerzálními postavami, proto se může stát, že budete hrát romantickou linku s osobou stejného pohlaví.

LARP vznikl na Larpworkshopu 2017.

Sponzoři

Partneři