18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Turnaje v deskovkách

Rád soutěžíš? Rád vyhráváš? Máš svoji oblíbenou hru a chceš zjistit, jak ji hrají ostatní? Pro tebe máme turnaje, ve kterých můžeš vyhrát některou z nádherných deskových her.

Azul

neděle 10–14 (9/20)
Azul je výborná abstraktní hra inspirovaná estetikou maorských obkladů, jež kdysi uchvátily i portugalského krále. Vaším úkolem bude z obkladů vytvořit co nejefektnější mozaiku.
Turnaj
i pro nováčky
Abstraktní
Věk: 10+

Portugalský král Manuel I. byl při své návštěvě Alhambry natolik okouzlen jejími interiéry, zejména keramickými dlaždicemi zvanými „azulejos“ (původně s modro-bílým dekorem), že okamžitě nařídil, aby jeho vlastní palác v Portugalsku byl vyzdoben podobnými obklady. Azul vám, umělcům navrhujícím obložení interiérů, splní velký sen obložit stěny samotného královského paláce v Evoře.

Jakmile je hráč na tahu vybere si z nabídky kameny jednoho dekoru a umístí je do své zásoby. V další fázi tahu pak kameny obkládá stěny královského paláce a dostává se tak k prvním bodům. Další body získává za vytvoření určitých specifických vzorů a za dokončené série. Přebývající obklady znamenají mínusové body.

Bang!

sobota 14–18 (20/42)
Je tu ještě vůbec někdo, kdo nezná Bang?!
Turnaj Párty hra
Turnaj
i pro nováčky
Western

Tuhle westernovou přestřelku už hrál určitě každý, takže nemá cenu ji představovat.

Dominion

neděle 10–14 (11/20)
Stojíte na počátku budování své vlastní říše a nemáte nic než trochu peněz a malé pozemky.
Turnaj
deckbuilding
i pro nováčky
Věk: 12+

Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán, říše vzkvétá zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vztyčením trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, a tak je třeba rozšířit svoji říši co nejrychleji. Jen tak se stanete pánem nejmocnějšího dominia.

Jednoduchý a netradiční herní princip, rychlá herní doba a spousta strategických možností dělá z Dominion jednu z nejlépe hodnocených her světa. Vybudujte si své dominium a získejte rozsáhlé majetky dříve než soupeři.

Gùgōng

sobota 14–18 (6/16)
Dynastie upadá, to ale nemusí být na škodu! Pro vaši rodinu je to naopak příležitost, jak získat vliv. V této strategické hře si vyzkoušíte plechitaření středověké Číny!
Turnaj
i pro nováčky
Historický
Věk: 12+

Roku 1570 se v Číně ujímá vlády císař Lung-čching z dynastie Ming. Přebírá však zemi v úpadku po řadě let špatného hospodaření a kvetoucí korupce. Přebývá v Zakázaném městě, které je sídlem již celé řady panovníků jeho dynastie. V tomto období se také přestavuje a zpevňuje Velká čínská zeď, neboť Čína je sužována neustálými útoky mongolů.

Již tehdy byla Čína známá svou složitou byrokracií, která vedla k všudypřítomné korupci. Přestože tresty za korupci byly velmi přísné, nejvyšší úředníci Zakázaného města přijímali drahé dary, za které na oplátku vraceli téměř bezcenné předměty. Tím naoko dodržovali zákaz korupce a vyhýbali se postihu.

Hra Gùgōng z těchto korupčních zvyků vychází. Ujímáte role mocných čínských rodin, které se snaží touto „výměnou darů“ s úředníky získat vliv a moc. Karta daru, kterou nabízíte musí mít vyšší hodnotu než ta, kterou si berete zpět. To vás nutí ke strategickým rozhodnutím, kterou akci chcete dané kolo provést a za jakou cenu. Budete cestovat po Číně, plavit se po Velkém kanálu, nakupovat vzácné nefrity, podílet se na stavbě Velké zdi, získávat výhody z vydaných nařízení, které prosadíte. Budete ovlivňovat hru intrikami, až nakonec se vám dostane audience u samotného císaře.

HOPE: Cardgame

pátek 14–18 (6/8)
Zbylo vám ještě pár zdrojů energie na pořádnou melu? Tenhle souboj bude krutej a vítěz může být pouze jeden!

Kombo Afrika (křest a turnaj)

pátek 19–21 (9/14)
Jednoduchá a hravá kombinační hra od debutového autora, kterou bude na Gameconu křítít vydavatelství Loris Games.
Turnaj
i pro nováčky
Abstraktní
Věk: 10+

Lev, krokodýl, gorila a nosorožec se sejdou na břehu Viktoriina jezera. Lev zařve, že je odjakživa králem zvířat, krokodýl mu navrhne, ať to jde zopakovat blíž k vodě, gorilí samec si zabuší na hruď jako King Kong a nosorožec pohrozí, že jestli neuznají za královskou korunu jeho roh, bude ho muset použít jinak. Pak uzavřou dohodu: králem zvířat bude prohlášen ten, komu se podaří získat větší podporu ostatních zvířat.

Nová česko-slovenská hra debutového autora Ondřeje „Nero“ Sovy, kterou vydává v létě 2019 Loris Games. Shromažďuj zvířata do stád, používej jejich schopnosti, zapoj paměť a kombinuj karty na živém stole, který se ti mění pod rukama. Výhra: hra Kombo Afrika a africké Extrémní pexeso Lilanga. Turnaj zahájíme křtem této novinky.

Krycí jména

sobota 23–0 (1/100)
Milovníci slovních asociací a dobré zábavy, přijďte na turnaj v Krycích jménech, Hře roku 2016. Přijďte alespoň v 3 členných týmech a vybojujte si svou vlastní krabici!
Turnaj Párty hra
i pro nováčky
Věk: 12+
Žánr: Detektivní

Skrytou identitu všech 25 agentů znají jen hlavní špióni. Ostatní hráči znají agenty pouze pod jejich KRYCÍMI JMÉNY. Týmy spolu soupeří o prvenství v úspěšném kontaktování všech svých agentů. Hlavní špióni předkládají jednoslovné indicie pro skupinu slov zobrazených na stole. Spoluhráči se pokoušejí uhodnout slova své barvy a vyhnout se slovům patřícím soupeři. Opravdový profesionál nikdy nekontaktuje nájemného vraha.

Pravidla turnaje budou upřesněna na místě. Se samotnou hrou, včetně obrázkové verze a novinky pro 2 hráče, se můžete seznámit kdykoli během GameConu u stolů Czech Games Edition v hlavním herním sále.

Osadníci z Katanu

sobota 9–13 (20/32)
Katan je název ostrova, na kterém se hra odehrává. Osadníci postupně osidlují tento ostrov, staví cesty a vesnice, než se jeden z nich stane pánem Katanu. Klasika, ne?
Turnaj
i pro nováčky
Věk: 10+

Představte si sami sebe ve věku objevů: vaše loď přistála po dlouhé a nebezpečné plavbě na pobřeží neobydleného ostrova. Je to ostrov Katan! Nejste ale jediným cestovatelem. Na pobřeží ostrova Katan přistáli i další neohrožení mořeplavci.

Cílem hry je stát se pánem Katanu (získat 10 bodů za postavené vesnice, města, cesty nebo za speciální kartičky). Na ostrově jsou zdroje surovin: vlna, dřevo, cihly, ruda, obilí. V průběhu hry hráči tyto suroviny získávané z vesnic mohou směňovat, aby se mohli rychleji dostat k vytouženému cíli.

Pirátská kolonizace Marsu

pátek 10–18 (23/24)
Taky nestojíš o titul kapitána sedmi moří ? Staň se kapitánem sedmi planet! Souboj o nejlepšího kapitána vesmíru začíná na Marsu!
Turnaj
Piráti
Věk: 12+
Prostředí: Vesmír
mindok

Počet přihlášených hráčů bude omezen 24 hráčů. Nečekejte tedy s přihlášením na poslední chvíli.

Budeme hrát dvě kola švýcarským systémem. První kolo se bude u stolů losovat. Po druhém kole se vyhodnotí čtyři nejlepší hráče turnaje (počet získaných bodů za umístění v jednotlivých kolech) – 5/3/2/1 a druhotné hledisko skóre – celkově dosažené bodů na herní desce. První 4 postupují do velkého finále (další 4 v pořadí do B finále). Předpokládaný čas na kolo turnaje je 180 minut.

Základní start hry. Kostička produkce jsou na nule a herní mapa se bude losovat ze tří možných (Základní mapa a rozšíření Hellas a Elysium). Hrajeme se všemi kartami se základní sady hry Mars teraformace. V turnaji bude použito rozšíření Předehra. Výběr bude ze tří startovních korporací. Na začátku každého kola bude probíhat dražba karet (mimo startu hry).

Velké čtyřčlenné finále se bude hrát, jako bonus, s rozšířením Kolonie.

Port Royal

sobota 20–22 (11/50)
Legendární pirátská hra kde se rozhodne kdo bude nejlepším pirátem na Gameconu!
Turnaj Párty hra
Turnaj
Piráti
Věk 8+
mindok

Pořádná pirátská hra kde díky svému umu porazíte všechny slečny, admirály,kapitány a dorazíte ke zlatému pokladu a sladkému pocitu vítězství. Soutěžní kola rozhodnou kdo bude nejlepší pirát na Gameconu.

Quartino

čtvrtek 19–21 (3/10)
Chtěli jste si vždycky zahrát nějakou logickou stolní hru, ale šachy vás děsily, dáma nudila a go vás neměl kdo naučit? Přijďte si zkusit přemýšlivé a dynamické Quartino.
Turnaj
i pro nováčky
Abstraktní
Věk: 12+

Přijďte na gameconový miniturnaj. V prvních deseti minutách vysvětlíme pravidla všem, kdo je neznají, pak odstartujeme jednu zkušební hru a nakonec se utkáte ve vyřazovací bitvě. 1 hra trvá asi 15-20 minut.

Jak se Quartino hraje? Máte prostorovou orientaci? Hráči umístují jeden, dva nebo čtyři hrací kameny tak, aby složili barevnou kombinaci dle svých karet. Stačí vybrat barvu a vhodná pole na společném plánu. O ta se přetahují se soupeřem. Váš tah může nahrát i soupeři. Celá hrací plocha je dynamická a společná. Hraje se ve 2, ve 3 a nebo kooperativní varianta ve 4 hráčích (2 proti 2). Výhra: Máte jedinečnou šanci vyhrát právě krabici této unikátní české stolní hry. Více o hře: www.lorisgames.cz

RONE

pátek 19–22 (8/18)
Races of New Era je Post-apokalyptická strategická karetní hra pro 2 nebo 4 hráče zasazená do temného světa plného zkázy a utrpení, ve kterém se lidé vzpamatovávají z první jaderné
Turnaj
i pro nováčky
Postapokalyptická
Věk: 12+

Hra RONE kombinuje netradiční herní mechaniky a nabízí tak spoustu možností jak hru hrát. Ve hře se vžijete do role vůdce jedné ze skupiny přeživších jedinců, kteří přežili jadernou válku. Naverbujte do svých řad vojáky, bojové stroje a roboty, mocné hybridy či obávané mutanty, vybavte je dostupnými technologiemi a ukažte svým nepřátelům kdo je skutečným vládcem nové éry.

V Pasti

pátek 14–17 (8/42)
Dobrodružný komunikační turnaj družstev ve hře V Pasti. Dokážeš svoji družinu provést dungeonem tak abyste se vyhnuli pastem soupeřů ?
Turnaj Párty hra
Věk 8+
mindok
CGE

Dobrodružný komunikační turnaj družstev ve Hře V Pasti. Dokážeš odhadnout jak přemýšlí soupeř a napovědět svému družstvu dostatečně netradičně, ale aby tě ještě pochopili ? Ukaž všem svůj důvtip a projdi jeskyní dřív než ostatní! Turnaj se bude hrát na týmy(dva a více lidí) tak se domluv se s kamarády nebo Ti najdeme parťáky do družiny na místě :) Pravidla turnaje se upřesnění na začátku turnaje. Rozhdočí Bobo a Jana Zemánková

Sponzoři

Partneři