20.–23. 7. 2017 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Turnaje v deskovkách

Rád soutěžíš? Rád vyhráváš? Máš svoji oblíbenou hru a chceš zjistit, jak ji hrají ostatní? Pro tebe máme turnaje, ve kterých můžeš vyhrát některou z nádherných deskových her.

Bang

sobota 9:00–13:00 (19/20)
Turnaj

Je tu ještě vůbec někdo, kdo nezná Bang?!

Tuhle westernovou přestřelku už hrál určitě každý, takže nemá cenu ji představovat.

Dominion

sobota 19:00–23:00 (17/20)
Turnaj
více

Stojíte na počátku budování své vlastní říše a nemáte nic než trochu peněz a malé pozemky. Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán, říše vzkvétá zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vztyčením trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, a tak je třeba rozšířit svoji říši co nejrychleji. Jen tak se stanete pánem nejmocnějšího dominia.

Jednoduchý a netradiční herní princip, rychlá herní doba a spousta strategických možností dělá z Dominion jednu z nejlépe hodnocených her světa. Vybudujte si své dominium a získejte rozsáhlé majetky dříve než soupeři.

Goblíci Jedlíci

pátek 14:00–16:00 (6/20)
Turnaj
více

Vám svěřené roztomilé bytůstky lační jak po zábavě, tak po ostatních goblících. Pokuste se srovnat své goblíky do řady. Otestujte svou paměť, logické myšlení, a své choutky touto jednoduchou a svižnou strategickou hrou v duchu piškvorek, kde vaše mlsné figurky mohou snadno sníst ty soupeřovy. Vítězí ten hráč, který jako první vytvoří řadu tří roztomilých goblíků své barvy.

Hope Cardgame

sobota 14:00–18:00 (0/20)
Turnaj
více

HOPE Cardgame, neboli Hrdinové postapokalyptického světa, je karetně-desková hra od českých tvůrců, jejíž děj se odehrává ve zničeném světě po třetí světové válce. V něm proti sobě zápasí čtyři přeživší rasy s jediným cílem: získat jako první 30 zdrojů potřebných k přežití, nebo soupeře o všechny zdroje připravit. Alieni, boti, lidé a mutanti, každá rasa má své přednosti a hraje se jiným způsobem, můžete si proto vybrat strategii, která je vám nejbližší.

Kromě herních balíčků je ve hře herní plán, představující bitevní pole, na kterém probíhají všechny důležité akce každého kola. To je přitom rozděleno do šesti fází, v nichž se hráči střídají, a tak vzájemné reagují na provedené akce: Hraní jednotek, Pohyb jednotek, Průzkum lokací, Bitva, Vyhodnocení převahy a Dobírání karet. Správnou taktikou, úspěšnými souboji s nepřátelskými jednotkami nebo kontrolou nad bojištěm, získávejte zdroje a ovládněte hroutící se svět! Na vítěze pak čeká 1 kopie hry!

V průběhu festivalu máte možnost se hru během chvilky naučit na stánku společnosti HOPE Studio, která za hrou stojí a kde vás hrou rádi provedou.

Kingdomino

pátek 16:00–18:00 (15/20)
Turnaj
více

Jako mocní králové hledáte nová místa pro rozšíření svých velkolepých království. Je třeba prozkoumat všechny druhy krajiny – obilná pole, nehostinné skály i rozlehlá jezera a vybrat ta nejlepší místa. Ale pozor, jsou tu i další králové, kteří se poohlížejí po stejných krajinách… Vybudujte to nejskvělejší království! Prosperitu vám zajistí různé druhy krajiny a významné budovy.

Krycí jména

pátek 23:00–0:00 (17/60)
Turnaj Párty hra
více

Zveme všechny milovníky slovních asociací a dobré zábavy k účasti na turnaji v Krycích jménech, Hře roku 2016. Přijďte alespoň v 3 členných týmech a vybojujte si svou vlastní krabici!

Skrytou identitu všech 25 agentů znají jen hlavní špióni. Ostatní hráči znají agenty pouze pod jejich KRYCÍMI JMÉNY. Týmy spolu soupeří o prvenství v úspěšném kontaktování všech svých agentů. Hlavní špióni předkládají jednoslovné indicie pro skupinu slov zobrazených na stole. Spoluhráči se pokoušejí uhodnout slova své barvy a vyhnout se slovům patřícím soupeři. Opravdový profesionál nikdy nekontaktuje nájemného vraha.

Pravidla turnaje budou upřesněna na místě. Se samotnou hrou, včetně obrázkové verze a novinky pro 2 hráče, se můžete seznámit kdykoli během GameConu u stolů Czech Games Edition v hlavním herním sále.

Krysí válka

pátek 14:00–16:00 (3/10)
Turnaj
více

Krysí válka mezi Eidamáky a Hermelíny se táhne již od nepaměti a vznikla údajně proto, že princ Plesnivec urazil princeznu Eidamínu, když ji na bále při tanci šlápl na ocas.

Od té doby mezi oběma rody zuří naprosto vyrovnaná válka. Jelikož mají stejně silná vojska, vítězství na stranu jednoho z rodů může zvrátit pouze skvělý stratég a chrabrý vojevůdce. Dokážeš přelstít svého protivníka a získat tak vítězství pro svého pána? Vzhůru do boje!

Lorenzo il Magnifico

sobota 19:00–23:00 (3/4)
Turnaj
více

Vítejte ve Florencii, domově nejmocnějšího muže Itálie – Lorenza z rodu Medicejských. Může být Váš rod tak úspěšný jako Medicejové?

Lorenzo il Magnifico je strategická hra s naprostým minimem náhody, která nadchne zkušené hráče. Využívejte chytře svých surovin, pozemků, budov, pomocníků a slavných skutků a doveďte svůj rod ke slávě.

Malé velké galaxie

neděle 9:00–13:00 (6/16)
Turnaj

Malé velké galaxie jsou kostková hra, ve které se budete snažit vytvořit nejmocnější impérium v celé galaxii. Budete kolonizovat nové planety se zvláštními schopnostmi, rozvíjet svoji flotilu a snažit se přechytračit ostatní galaktické vůdce.

Osadníci z Katanu

sobota 14:00–18:00 (14/20)
Turnaj
více

Vylodil jsi se právě na neprobádaném ostrově a není čas otálet. Je třeba začít budovat vesnice a města, stavět cesty a hlavně poohlédnout se po potřebných surovinách. Háček je v tom, že jsi se nevylodil sám a tak si musíš pospíšit, aby ti ostatní nevybrali všechna lukrativní místa na ostrově. Kdo nebuduje, ten upadá.

Ani letos nemůže na GameConu chybět turnaj v Osadnících z Katanu.

Pokud náhodou, Osadníky z Katanu neznáš, není to žádný problém. Osadníci jsou hra, kterou se ovládneš bez obtíží krátce před turnajem. Jednou, dvakrát si je vyzkoušíš a jsi připraven porazit své protivníky.

Osadníci z Katanu budou nejen vyhodnoceni jako samostatný turnaj na GameConu, ale jsou také malým kvalifikačním turnajem na Mistrovství ČR. V případě vítězství získáte tedy nejen věcné ceny, ale také body, které vám mohou pomoci zajistit účast na Mistrovství ČR.

Pandemic

sobota 11:00–13:00 (17/18)
Turnaj
více

Lidstvu hrozí globální katastrofa – útočí na něj čtyři smrtelné choroby! Vy jako členové profesionálního mezinárodního týmu máte za úkol udržet šíření chorob pod kontrolou a co nejrychleji vyvinout účinné léky. Budete cestovat po celém světě, ošetřovat nakažené pacienty a hledat zdroje pro vývoj potřebných léků. Musíte spolupracovat jako sehraný tým.

Pandemic je kooperativní hra, ve které buď všichni společně vyhrajete, nebo společně prohrajete. Čas neúprosně běží, infekce se šíří, vypuknutí pandemie hrozí každým okamžikem více a více. Dokážete včas vyvinout lék proti každé ze čtyř smrtelných nákaz? Osud lidstva je ve vašich rukou!

Rone

pátek 19:00–23:00 (5/18)
Turnaj
více

RONE Races of New Era je Post-apokalyptická strategická karetní hra pro 2 nebo 4 hráče zasazená do temného světa plného zkázy a utrpení, ve kterém se lidé vzpamatovávají z první jaderné války.

Hra kombinuje netradiční herní mechaniky a nabízí tak spoustu možností jak hru hrát. Ve hře se vžijete do role vůdce jedné ze skupiny přeživších jedinců, kteří přežili jadernou válku. Naverbujte do svých řad vojáky, bojové stroje a roboty, mocné hybridy či obávané mutanty, vybavte je dostupnými technologiemi a ukažte svým nepřátelům kdo je skutečným vládcem nové éry.

Safari bar

pátek 19:00–23:00 (5/16)
Turnaj
více

Safari Bar je pěkná karetní hra, ve které mají hráči k dispozici dvanáctku zvířat, které se snaží protlačit do baru. Každé ze zvířat má specifické schopnosti, skunk dokáže svým smrádkem vyhnat další zvířata, hroch si prošlape cestu dopředu a pán tvorstva se dostane vždy na začátek řady. Jde o to zahrát správné zvíře ve správnou chvíli a dostat jich do baru co nejvíce. Ten, komu se to podaří, je vítězem. Safari Bar je pěkná soupeřivá rychlovka s hodně kudlami vraženými do zad;)

Summoners Wars

čtvrtek 18:00–23:00 (3/18)
Turnaj

Již věky nebyli spatřeni, ale brzy povstanou k boji. Bojové jednotky se pohybují na zádech lvů a elitní střelci nedovolí žádnému špehovi přiblížení. V čele armády stojí Abua Shi, který získal mocný Summonerský kámen pomocí zrady a lži a je řízen tajným studem, který je možné napravit pouze násilnou pomstou.

Sponzoři

Partneři