18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Turnaje v deskovkách

Rád soutěžíš? Rád vyhráváš? Máš svoji oblíbenou hru a chceš zjistit, jak ji hrají ostatní? Pro tebe máme turnaje, ve kterých můžeš vyhrát některou z nádherných deskových her.

Azul

Bohumil „Bobo“ Kebza |
Cena aktivity bez slevy. 90 Kč
neděle 10–14 (3/20)
Azul je výborná abstraktní hra inspirovaná estetikou maorských obkladů, jež kdysi uchvátily i portugalského krále. Vaším úkolem bude z obkladů vytvořit co nejefektnější mozaiku.
Turnaj
i pro nováčky
Historický
Věk: 10+

Portugalský král Manuel I. byl při své návštěvě Alhambry natolik okouzlen jejími interiéry, zejména keramickými dlaždicemi zvanými „azulejos“ (původně s modro-bílým dekorem), že okamžitě nařídil, aby jeho vlastní palác v Portugalsku byl vyzdoben podobnými obklady. Azul vám, umělcům navrhujícím obložení interiérů, splní velký sen obložit stěny samotného královského paláce v Evoře.

Jakmile je hráč na tahu vybere si z nabídky kameny jednoho dekoru a umístí je do své zásoby. V další fázi tahu pak kameny obkládá stěny královského paláce a dostává se tak k prvním bodům. Další body získává za vytvoření určitých specifických vzorů a za dokončené série. Přebývající obklady znamenají mínusové body.

Dominion

Miloš „Valecek“ Čeřovský |
Cena aktivity bez slevy. 90 Kč
neděle 10–14 (4/20)
Stojíte na počátku budování své vlastní říše a nemáte nic než trochu peněz a malé pozemky.
Turnaj
i pro nováčky
Věk: 12+
Žánr: Historický

Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán, říše vzkvétá zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vztyčením trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, a tak je třeba rozšířit svoji říši co nejrychleji. Jen tak se stanete pánem nejmocnějšího dominia.

Jednoduchý a netradiční herní princip, rychlá herní doba a spousta strategických možností dělá z Dominion jednu z nejlépe hodnocených her světa. Vybudujte si své dominium a získejte rozsáhlé majetky dříve než soupeři.

Kombo Afrika (křest a turnaj)

Jiří „Hraničář“ Simonides |
Cena aktivity bez slevy. 45 Kč
pátek 19–21 (3/14)
Jednoduchá a hravá kombinační hra od debutového autora, kterou bude na Gameconu křítít vydavatelství Loris Games.
Turnaj
i pro nováčky
Abstraktní
Věk: 10+

Lev, krokodýl, gorila a nosorožec se sejdou na břehu Viktoriina jezera. Lev zařve, že je odjakživa králem zvířat, krokodýl mu navrhne, ať to jde zopakovat blíž k vodě, gorilí samec si zabuší na hruď jako King Kong a nosorožec pohrozí, že jestli neuznají za královskou korunu jeho roh, bude ho muset použít jinak. Pak uzavřou dohodu: králem zvířat bude prohlášen ten, komu se podaří získat větší podporu ostatních zvířat.

Nová česko-slovenská hra debutového autora Ondřeje „Nero“ Sovy, kterou vydává v létě 2019 Loris Games. Shromažďuj zvířata do stád, používej jejich schopnosti, zapoj paměť a kombinuj karty na živém stole, který se ti mění pod rukama. Výhra: hra Kombo Afrika a africké Extrémní pexeso Lilanga. Turnaj zahájíme křtem této novinky.

Krycí jména

Bohumil „Bobo“ Kebza |
Cena aktivity bez slevy. 45 Kč
sobota 23–0 (24/100)
Milovníci slovních asociací a dobré zábavy, přijďte na turnaj v Krycích jménech, Hře roku 2016. Přijďte alespoň v 3 členných týmech a vybojujte si svou vlastní krabici!
Turnaj Párty hra
i pro nováčky
Věk: 12+
Žánr: Detektivní

Skrytou identitu všech 25 agentů znají jen hlavní špióni. Ostatní hráči znají agenty pouze pod jejich KRYCÍMI JMÉNY. Týmy spolu soupeří o prvenství v úspěšném kontaktování všech svých agentů. Hlavní špióni předkládají jednoslovné indicie pro skupinu slov zobrazených na stole. Spoluhráči se pokoušejí uhodnout slova své barvy a vyhnout se slovům patřícím soupeři. Opravdový profesionál nikdy nekontaktuje nájemného vraha.

Pravidla turnaje budou upřesněna na místě. Se samotnou hrou, včetně obrázkové verze a novinky pro 2 hráče, se můžete seznámit kdykoli během GameConu u stolů Czech Games Edition v hlavním herním sále.

Malacca

Jiří „JirkaJ“ Hovorka |
Cena aktivity bez slevy. 45 Kč
pátek 11–13 (1/24)
Aaaaarrrrgh! Naložit obchodní lodě, nabít děla, vyvěsit falešné vlajky a hurá do malacké úžiny! Stanete se pirátem, ochráncem lodí a nebo obchodníkem?
Turnaj Párty hra
i pro nováčky
Historický
Věk: 10+

Při každé výpravě se rozhodujete znovu a vaším cílem je nashromáždit největší bohatství.

Svižná karetní hra Malacca s pirátskou tematikou již tradičně na Gameconu. Pojďte si zahrát a přelstít ostatní!

Nenechte si utéct pirátskou blafovací karetku na pirátském Gameconu, vy krysy! Ukažte, že umíte oblafnout ostatní námořníky! Pokud neumíte, nevadí ;-). Pravidla Malaccy se vejdou na 1 přehledovou kartičku a na začátku turnaje dáme 1 zahřívací kolo pro nováčky. Jedna hra trvá 20 až 30 minut. Na turnaji odehrajeme 3 až 4 hry u stolů po 4 až 7 hráčích. Výhra: hra Malacca nebo jiná hra Loris Games, tričko Malacca se skříženými šavlemi, pexeso Ypsilonie Více o hře: www.lorisgames.cz

Osadníci z Katanu

Miloš „Valecek“ Čeřovský |
Cena aktivity bez slevy. 90 Kč
sobota 9–13 (2/32)
Katan je název ostrova, na kterém se hra odehrává. Osadníci postupně osidlují tento ostrov, staví cesty a vesnice, než se jeden z nich stane pánem Katanu. Klasika, ne?
Turnaj
i pro nováčky
Historický
Věk: 10+

Představte si sami sebe ve věku objevů: vaše loď přistála po dlouhé a nebezpečné plavbě na pobřeží neobydleného ostrova. Je to ostrov Katan! Nejste ale jediným cestovatelem. Na pobřeží ostrova Katan přistáli i další neohrožení mořeplavci.

Cílem hry je stát se pánem Katanu (získat 10 bodů za postavené vesnice, města, cesty nebo za speciální kartičky). Na ostrově jsou zdroje surovin: vlna, dřevo, cihly, ruda, obilí. V průběhu hry hráči tyto suroviny získávané z vesnic mohou směňovat, aby se mohli rychleji dostat k vytouženému cíli.

Quartino

Jiří „JirkaJ“ Hovorka |
Cena aktivity bez slevy. 45 Kč
čtvrtek 19–21 (1/10)
Chtěli jste si vždycky zahrát nějakou logickou stolní hru, ale šachy vás děsily, dáma nudila a go vás neměl kdo naučit? Přijďte si zkusit přemýšlivé a dynamické Quartino.
Turnaj
i pro nováčky
Abstraktní
Věk: 12+

Přijďte na gameconový miniturnaj. V prvních deseti minutách vysvětlíme pravidla všem, kdo je neznají, pak odstartujeme jednu zkušební hru a nakonec se utkáte ve vyřazovací bitvě. 1 hra trvá asi 15-20 minut.

Jak se Quartino hraje? Máte prostorovou orientaci? Hráči umístují jeden, dva nebo čtyři hrací kameny tak, aby složili barevnou kombinaci dle svých karet. Stačí vybrat barvu a vhodná pole na společném plánu. O ta se přetahují se soupeřem. Váš tah může nahrát i soupeři. Celá hrací plocha je dynamická a společná. Hraje se ve 2, ve 3 a nebo kooperativní varianta ve 4 hráčích (2 proti 2). Výhra: Máte jedinečnou šanci vyhrát právě krabici této unikátní české stolní hry. Více o hře: www.lorisgames.cz

RONE

Štěpán „Bonjour“ Štefaník |
Cena aktivity bez slevy. 60 Kč
pátek 19–22 (4/18)
Races of New Era je Post-apokalyptická strategická karetní hra pro 2 nebo 4 hráče zasazená do temného světa plného zkázy a utrpení, ve kterém se lidé vzpamatovávají z první jaderné
Turnaj
i pro nováčky
Postapokalyptická
Věk: 12+

Hra RONE kombinuje netradiční herní mechaniky a nabízí tak spoustu možností jak hru hrát. Ve hře se vžijete do role vůdce jedné ze skupiny přeživších jedinců, kteří přežili jadernou válku. Naverbujte do svých řad vojáky, bojové stroje a roboty, mocné hybridy či obávané mutanty, vybavte je dostupnými technologiemi a ukažte svým nepřátelům kdo je skutečným vládcem nové éry.

Sponzoři

Partneři