19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

RPG

RPG jsou rolové hry, ve kterých se skupinou spoluhráčů vyprávíte společný a jedinečný příběh. Ocitnete se v kůži některé z postav, které v příběhu vystupují, popisujete jejich činy, mluvíte jejich ústy.

Občas kromě vyprávění také sáhnete po kostkách i pravidlech, abyste do příběhu vnesli nejistotu a napětí. Nepotřebujete žádné prostředí ani rekvizity – podobně, jako když čtete knihu, jste omezeni jen vaší vlastní fantazií.

Apocalypse World

sobota 14–18 (5/5)
Svět po apokalypse je bezútěšné a násilné místo. Není dostatek jídla, vody, bezpečí ani naděje. Co všechno uděláte pro přežití?
Apocalypse World
Věk: 15+
Post-apo

Něco se světem je špatně a já nevím co.

Nikdo netuší, jak k tomu došlo nebo proč. Možná to ani nikdo nikdy nevěděl. Ti nejstarší stále mají vzpomínky z dětství: města v plamenech, hroutící se společnost a její následný pád, rodiny zoufale se snažící prchnout a podivné noci, za kterých žhnoucí obloha svým krvavým svitem měnila noc v den.

Svět se změnil. Rozhlédni se kolem sebe a nemůžeš to přehlédnout. Už není jako býval. Rozhodně ne. Když pak zavřeš své oči a otevřeš svou mysl: něco je špatně. Na hranicích vnímání je cosi kvílícího, všudypřítomného, plného nenávisti a hrůzy. A nikdo před tím, před tímto psychickým maelströmem, nenajde úniku.

Apocalypse World je skvělá hra Vincenta D. Bakera, která se dočkala mnoha napodobenin. Nyní si máte možnost zahrát originál, který je rychlý, intenzivní a podivnější, než jste si kdy dokázali vůbec představit.

Asterion: Atentát na Hlubině

pátek 19–0 (5/5)
Velkolepým světem Asterionu vás provede jeho autor!
DrD 1.6
Fantasy
Věk: 15+
Asterion

Hlubina, výcvikové centrum Ostrovního království Kirbega Žlutého, nacházející se na širém moři vítá nové rekruty, když v tom je spáchán atentát. Jakou úlohu v tom mají postavy? Cizí prostředí a nedostatek času jim jejich postavení neulehčí, ba naopak.

Dobrodružství se odehrává v lokaci popisované v nově připravovaném modulu Krajiny za obzorem II: Úžiny Tary. Před samotnou hrou budou hráči seznámeni se světem Asterion.

Hra je pro postavy na 4. úrovni a hráči budou mít k dispozici předpřipravené postavy.

Aye, Dark Overlord

pátek 14–16 (5/5)
Staň se mrzkým goblinem, který nesplnil úkol a teď se z něj musí vykecat. Buď pohotový, za pomocí inspirativních karet sval vinu na kolegy!
i pro nováčky
Komediální
Aye Dark Overlord
Věk: 15+

Jsi nováček, který chce začít s pen and paper RPGčky, ale bojí se dlouhého učení pravidel? Ostřílený matador s touhou si zahrát krátkou oddechovku? Nebo prostě hledáš nenáročnou vyprávěcí zábavu? Pod taktovkou té nejoblíbenější temné paní se staň mrzkým goblinem.

Absurdní situace a návaly smíchu zaručeny!

Blades in the Dark

čtvrtek 17–23 (5/5)
pátek 10–16 (2/5)
Jeden večírek, jedna prácička, podivný náhrdelník a trezor s cennostmi a tajemstvími jedné z nejbohatších rodin města poháněného ambicemi a krví démonů... co by se mohlo pokazit?
i pro nováčky
Fantasy
steampunk
Blades in the Dark
Věk: 15+

Měla to být pohodová prácička, ale místo abyste si užívali snadno nabytých peněz, teď dlužíte nekorunovanému králi doskvolského podsvětí Baszu Bazovi. Ale jako na zavolanou se zjevil podivný gentleman v cylindru s neobvyklou nabídkou. Dekadentní bál, starobylý náhrdelník a trezor s cennostmi a tajemstvími jedné z nejbohatších rodin v Doskvolu… co by se mohlo pokazit?

Blades in the Dark zasazuje příběhy jako vystřížené z filmů jako Danyho parťáci, RocknRolla nebo seriálu Peaky Blinders do prostředí mísícím steampunk a urban fantasy ve stylu herních sérií Thief či Dishonored. Vítejte ve světě, kde mdlá záře rozbitého slunce nikdy nepronikne do křivolakých uliček, brány smrti zůstávají otevřené a technologie se mísí s všudypřítomným okultnem. Toto není hra na hrdiny bez bázně a hany, toto je hra na kriminálníky poháněné osobními ambicemi a čelící svým vlastním démonům.

Nejlépe si hraní vychutnáte, vžijete-li se do role smělých antihrdinů, kteří se raději později poperou s následky svých rozhodnutí, než by dnes uhnuli před nebezpečím. Do ruky dostanete vyprávěcí pravomoci, které vám pomohou nezabřednout ve zdlouhavém plánování a rozhodování, co dál, nicméně neočekávajte předpřipravený příběh – jak se poperete se zadanou prací a co budete ochotni obětovat na oltář vlastního prospěchu bude jen na vás. Nemusíte se však bát složitých pravidel a aktivní přístup ke hře je cennější, než jakékoli předchozí zkušenosti s hrami na hrdiny.

Blesky a krev

pátek 14–18 (5/5)
Výprava do magické enklávy v ohrožení – ale kým vlastně? Je to spiknutí, nebo jen pouhá náhoda?
13th Age
Fantasy
Věk: 15+

Čekejte příběh, kde vypravěč je jen průvodcem hráčů, improvizace je vítána a nápady žádány! Vítejte ve světě, kde mocné bytosti známé jako Ikony, vedou nekončící boje o nadvládu světa, balancujíc na ostří řádu a chaosu. A hrdinové v nouzi je mohou požádat o přízeň či mocné dary. Najde se zde místo pro odvážné bojovníky, lstivé zloděje i mocné čaroděje, stejně jako nevyzpytatelné černokněžníky, chytré velitele či hrdé rytíře.

Ochutnávka z designérské dílny tvůrců DnD, pro které 5. edice byla krokem zpět. RPG 13th Age zazářilo na nebi herního designu a stále nezhasíná! Chcete zažít rychlé, ale zajímavé souboje? Zjistit, jak různě se dá použít obyčejná kostka? Dozvědět se, co jsou Ikony? Jak se dají použít k oživení jakékoli kampaně? Pak si tuhle hru nenechte ujít!

Příběh určený pro postavy na 1. úrovni, který Vám předvede to nejlepší z mechanik 13. Věku. Pravidla znát netřeba, do krve přejdou za pár minut a kdo zná DnD v jakékoli podobě, bude příjemně překvapen. Postavy budou předpřipraveny, ale pár prázdných deníků se najde. Potřebujete jen tužku, hodí se i kostky, o náladu se postarám já :)

Bohatství Jamestownu

čtvrtek 14–18 (5/5)
Společná tvorba příběhu o vznikajícím městečku na Divokém západě, zejména o lidech, kteří v něm a v jeho okolí žijí. A o všem, co pro jeho rozkvět může znamenat problémy.
Primetime Adventures
pro pokročilé
Věk: 15+
Western

„Máte na výběr,“ stál před shromážděnou obcí bandita, nechvalně známý El Trinchete. „Buď mě zvolíte novým šerifem a tady chlapci,“ ukázal pistolí a dlouhým nožem v druhé ruce na ostatní hrdlořezy, „budou mými zástupci, nebo – prostě odjedeme.“ Zasmál se a nechal si dlouhou pauzu, aby lidé pochopili, jaké to bude mít důsledky. Ale ti se jen zmateně koukali jeden na druhého. El Trinchete vzdychl a zakroutil hlavou: „A pak přijedou indiáni a všechny vás tady postřílí nebo podřežou, blbouni!“

Budeme společně tvořit a nacházet westernový příběh točící se okolo postav s vazbou na vznikající městečko Jamestown. V suché stepi Divokého západu má vzniknout železniční stanice na budované trati k pacifickému pobřeží. Jamestown je na výhodném místě, protože zdejší studny jsou vzhledem k svému okolí bohaté a budou stačit železnici i farmářům. A tak městečko, zatím spíš osada přitahuje mnoho pozornosti, zejména té nechtěné.

Pravidla Primetime Adventures jsou velmi jednoduchá a vše podstatné bude vysvětleno před hrou. Herní mechanismy se soustředí na „odehrávání seriálového příběhu, tedy především na příběhy jednotlivých protagonistů. Není podstatné, zda či jak dobře dokáže postava něco provést, ale jak se bude dále odvíjet její příběh. Ke hře bude od hráčů potřeba podílet se aktivně na společné tvorbě příběhu.

Cena pomsty

neděle 11–16 (5/5)
Skupina lovců se probouzí mezi mrtvolami a bez žádných vzpomínek na poslední tři dny. Dovedou vyřešit záhadu dřív, než je dostihnou následky jejich akcí?
Věk: 15+
Hunter: the Vigil
World of Darkness

Hlava tě bolí, jako by tě do ní kopnul kůň, jediný zvuk je vzdálené kvílení policejních sirén a ve vzduchu je cítit čerstvá krev. Pak si všimneš půlky Marcovy hlavy ležící vedle tebe a tvou první myšlenkou je jen prosté nezvracet. Za ní následuje hned druhá – co se tady sakra stalo?

Skupina lovců probudí v domě na předměstí Atlanty v domě s několika čerstvě mrtvými těly, bez jakýchkoliv vzpomínek na poslední tři dny a k jejich místu očividně rychle míří místní policie. Povede se lovcům vyřešit záhadu před tím, než je dostihnou následky jejich akcí?

Hunter: the Vigil je hra z prostředí New World of Darkness, kde se hráči vžívají do role obyčejných lidí, kteří se po zjištění, že existují monstra, dokáží postavit proti silám Temnoty. Proti supernaturálům jsou ve značné nevýhodě, přesto pokračují v boji. Postavy budou předpřipravené.

Crown of the Lich King

pátek 14–18 (4/5)
sobota 19–0 (5/5)
Zmocnit se koruny samotného Krále Lichu? Ukryté v labyrintu uprostřed ostrova nemrtvých? Nemožné! To však ještě Císařství nespatřilo vás...Tento úkol čeká na hrdiny s velkým H.
13th Age
Fantasy
Věk: 15+

Baron nikdy neměl v úmyslu s hrdiny vyjednávat. A nyní, po tom absurdním návrhu, se nemohl dočkat až jejich hlavy budou viset na hradbách. Bezhlesně pokynul služebnictvu. Ve vteřině se místnost zalila rudým světlem a za klapotu okovaných bot vběhlo do síně dvanáct po zuby ozbrojených…

Klasická hrdinská fantasy ze světa Dračího císařství kde o vládu nad světem soupeří třináct nejmocnějších bytostí zvaných Ikony. Dobrodruzi si dokáží naklonit jejich přízeň a pomoc, ale i vysloužit jejich nepřízeň a hněv. Z nepříjemné situace, do které je jedna Ikona dostala, jim může pomoci další, se kterou mají dobré vztahy. Záleží na kostkách a výmluvnosti hráčů jak jim Ikony pomůžou. Představivosti se meze nekladou.

13th Age je postaven na d20, stejně jako DnD, ze kterého přímo vychází. Mezi povoláními najdete barbara, válečnici, paladina, klerika, hraničářku, zlodějku, barda, čarodějku, kouzelníka, velitelku, mnicha a druida. Dalším plusem je unikátní historie postav, artefakty s vlastní osobností a eskalační kostka.

Anglická pravidla hry jsem pro vás interpretoval do češtiny, osobní deníky jsou v angličtině. Postavy jsou připravené, stačí si jen vybrat, tu jenž vám sedí a můžete vyrazit na epické dobrodružství. Důraz je kladen na souboj, zábavu a představivost.

Časy se mění

sobota 14–18 (5/5)
Cestování časem existuje a historii musíme chránit. Vžij se do role neohrožených soudruhů, kteří napravují škody napáchané kapitalistickými škůdci.
Komediální
Časy se mění
Alternativní historie
Věk: 18+

Po vynálezu stroje času se Sovětský svaz stal pánem nejen země, vesmíru a počasí, ale zároveň i dějin. Bohužel, imperialisté nikdy nespí a tropí naschvály. Historie se kroutí. Časy se mění. Je třeba jednat, a tak se v této hře vžijete do role neohrožených soudruhů a soudružek, kteří se vydávají zpět do minulosti, aby napravili škody napáchané západními škůdci.

  • 5 základních vlastností postavy okořeněné 5 přístupy k nim = rychlá jednoduchá tvorba plastického a uvěřitelného charakteru postavy
  • náhodný setting (nebo na domluvě) = dobrodružství od pravěku do 1. světové války
  • ovlivňování hry hráči = ovládání času (mizení předmětů, zastavování času, změny v historii)
  • řešení konfliktů kostkou = sudá/lichá, zvládl/nezvládl hodně zábavy za málo úsilí = začátečníci zvládnou a pobaví se, pokročilí se vyřádí
  • Jedná se o stručná pravidla vypracovaná v soutěži 24 hour RPG

Černý les

neděle 9–12 (5/5)
Někdo se za dobroružstvím vydá, jiného si dobroružství najde. Dokážeš čelit strachu z Černého lesa a najít cestu ven?
i pro nováčky
Tails of Equestria
My Little Pony
Věk: 10+

I když Černý les zní zlověstně, není nebezpečný. Ale povídají se o něm báchorky, že se občas někdo ztratí. Když projdete kolem toho samého stromu už potřetí, říkáte si, že na těch povídačkách možná něco bude…

Občas je dobré zahrát si napínavá, hororová a dramatická dobrodružství. A občas je ještě lepší odpočinout si u zábavného RPG systému určeného pro děti – což ovšem napínavý, dramatický a třeba možná i trošičku hororový příběh nevylučuje.

Herní systém bude vysvětlen na začátku, stejně tak i tvorba postav. Hra je určená jak zapáleným fandům My Little Pony, tak naprostým nováčkům (pošlu link na dva díly, které doporučuji shlédnout pro nasátí atmosféry, ale pro hru to není zcela nutné).

Varování: Pokud jste dívky ve věku 5-10 let nebo chlapci ve věku 15-35 let, můžete se snadno stát na fenoménu My Little Pony závislými!

Diplomatická mise I - Proti proudu

pátek 14–18 (5/5)
Kdysi dávno v předaleké galaxii ... si vymyslíte a odvyprávíte svou vlastní epizodu.
Fate 4e
Detektivní
akční
Star Wars
Věk: 15+

Na boku hvězdného křižníku vykvetla exploze, vzápětí se trup rozlomil a začal padat směrem k planetě.
„Mistře Thrine,“ ozval se Arn, „Neříkal jste, že se bude vyjednávat? Neměla to být diplomatická mise?“
Mistr Jedi nechal otázku plout kabinou a sledoval umírající loď. „Milý Padawane, je vidět, že jsi ještě neslyšel o agresivním vyjednávání.“

Kdysi dávno v předaleké galaxii…
Klonové války se chýlí ke konci. Klonová armáda osvobozuje jeden svět za druhým a dává šikům droidů pořádně na frak. Vůdci separatistů volí stále brutálnější taktiky a tajný plán Sithských lordů se blíží k velkému finále. Co se však stane, když se zdánlivě nudná diplomatická mise změní na boj proti větrným mlýnům galaktických rozměrů?

Hra je poháněna silným Fate Core 4E motorem a vzhledem k nízkému obsahu vysoko-oktanových pravidel je vhodná i pro nováčky. Částečně připravené postavy nabízejí línějším hráčům možnost skočit rovnou do akce a těm aktivnějším si napsat vlastní noty. Znalost světa Star Wars není nutná, shlédnutí libovolného Star Wars filmu by však mohlo být inspirující.

Na tuto aktivitu bude volně navazovat Diplomatická mise II – Proti všem

Diplomatická mise II - Proti všem

sobota 14–18 (5/5)
Kdysi dávno v předaleké galaxii ... si vymyslíte a odvyprávíte svou vlastní epizodu.
Fate 4e
Space opera
Star Wars
Věk: 15+

„Běž! Běž a neohlížej se!“ zařval Telji. Střely z turboblasterů explodovaly všude okolo. Tlakové vlny s nimi házely ze strany na stranu, létající kusy skály se zabodávaly do kůže, dým a prach pálil v plicích. Zakopávali o výmoly, padali do děr a kráterů a křičeli. Arn měl pocit, že takhle běží snad hodinu, plíce v jednom ohni a oči plné štěrku. Náhle mu pod nohama zmizela země. Vše se jakoby zastavilo. Uvědomil si, že hledí do hlubokého kaňonu na jehož dně burácela divoká řeka. Všiml si dvou krásně zbarvených ptáků, ukrytých ve skalní rozsedlině…

Kdysi dávno v předaleké galaxii … Být Jediem, či přítelem Jediů nebylo nikdy tak těžké. Kdo chce přežít, musí se nechat vést instinkty divokého zvířete. Pro uprchlíka neexistuje pojem civilizované chování. Doba začátku Impéria je především dobou dokončování. Je třeba dokončit vyhlazení Jediů, je třeba dokončit sjednocovací a unifikační procesy, je třeba dokončit odzbrojení neimperiálních jednotek.

Hra je poháněna silným Fate Core 4E motorem a vzhledem k nízkému obsahu vysoko-oktanových pravidel je vhodná i pro nováčky. Částečně připravené postavy nabízejí línějším hráčům skočit rovnou do akce a těm aktivnějším možnost napsat si vlastní noty. Znalost světa StarWars není nutná, shlédnutí libovolného StarWars filmu by však mohlo být inspirující.

Tato aktivita volně navazuje na Diplomatická mise I – Proti proudu

Do Hlubiny

pátek 9–13 (5/5)
Znovu získat Hlubinu, o tom se sní celým generacím. Dokážete čelit překážkám, nepříteli a projít temná podzemí?
DnD 5e
i pro nováčky
Fantasy
Dungeoncrawl
Věk 15+

Zásoby? Máme.
Zbraně a zbroje? Zkontrolováno.
Nástroje a vybavení? Plné torny.
Co zkontrolovat šlo, to máme. Ale až Hlubina ukáže, zda máme i zkušenosti, odvahu, rozum a štěstí.

Což takhle si zahrát klasické podzemní dobrodružství – o velkých pokladech, nebezpečných protivnících, zákeřných pastech a odhalování ztracené historie?

Systém je DnD 5e, tvorba postav bude přes mail či skype před hrou – udělám většinu práce, ale potřebuji vaše zapojení a nápady, aby vám postava sedla a nebyla jen hromadou čísel a popisů. Systém rád během toho vysvětlím, pokud bude třeba – i při hře rád poradím, není mým cílem vás nachytat na neznalostech.

Do neznáma

pátek 19–0 (5/5)
Za mýtickou branou čeká tajemný svět plný podivuhodných stvoření i věcí… Vstoupit mohou jen ti nejvybranější. Troufnete si?
Příběhy Impéria
i pro nováčky
Věk: 12+

Trůnní sál přeplněný lidmi jako na povel ztichl, když se dvorní ceremoniář ujal slova: „Princezna se ztratila neznámo kam a její nalezení je pro trůn prvořadou prioritou…“ Tají se ti dech, protože již víš, že další slova budou směřována právě tobě.

Poklidný běh života na královském dvoře dramaticky obrátilo naruby zmizení prvorozené princezny. Nezůstala jediná stopa nebo zjevnější příčina, jak se to stalo. Existuje titěrné vodítko, které ukazuje na tajemný svět „Za branou.“ Jenže ten existuje jen v báchorkách starých babek a chůviček, nikdo doopravdy nevěří v jeho existenci. Nicméně na tom nezáleží, nalezení princezny je prvořadou záležitostí s nejvyšší prioritou.

Hrát budeme ve světě Příběhů impéria. Chybět nebudou mýtické bytosti, neočekávaná setkání a kuriózní situace. Postavy budou předpřipravené, předchozí znalost pravidel naprosto není nutná.

Do srdce pralesa

pátek 19–23 (4/5)
Záchranná výprava do hlubin nebezpečného pralesa, kde zmizel vezír zapletený do intrik sultánovy rodiny.
DrD+
Fantasy
Věk: 15+

„Dávejte si pozor kam šlapete a nepřibližujte se k žádným zvířatům. Když něco přijde k vám, zůstaňte v klidu a potichu mi dejte vědět.“
Svalnatý sultánův syn se zachmuří: "Až se dostaneme hlouběji do pralesa, tak vám už moc nepomůžu. Išerakáz byl opatrný dost, v magii se vyznal více než kdokoliv jiný a přesto se nevrátil... Doufám, že jej najdeme dřív, než nás najde to, co ho tam drží."

Dobrodruhové se vydávají do hloubi pralesa plného nebezpečných zvířat, aby našli a přivedli sultánova vezíra, který se vydal prozkoumat magii v tajemném Srdci pralesa. Zvířata však nejsou jediným problém, protože kolem sultánovy rodiny se je možná i víc tajemství než v pralese samotném.

Hrát se bude podle pravidel Dračího Doupěte Plus, znalost pravidel ale není nutná, protože jde hlavně o příběh. Hráči budou mít na výběr z předem připravených postav na 3. úrovni nebo si mohou přinést postavu vlastní.

Do stínů Skalistých hor

neděle 10–14 (4/5)
Trestná výprava zvláštní skupiny mstitelů do srdce amerických Skalistých hor. Trocha westernu a větší dávka tajemnosti a magie.
Příběhy Impéria
Mysteriózní
Věk: 15+
Western

„Musíme výš, zřejmě sídlí až na vrcholu hory,“ téměř křičel jeden z pinkertonů na své společníky. Hluk vichru byl i v závětří skály tak silný, že se sotva slyšeli.
Indiánský stopař zakroutil hlavou: "Musíme počkat, až ustane bouře. Zatím postavme stan!" Vichr neustával, ale spíš sílil.
"Opravdu po tom všem, co jsme zažili, všichni věříte, že to je obyčejná bouře, která jen tak ustane? Že ji na nás neposlal ON? Musíme jít dál teď, nebo už nepůjdeme nikam!" vykřikla dáma v cestovních šatech a přitáhla si ke krku límec. Najednou se zvuk větru změnil – teď zněl jako... stovky havraních křídel.

Svět Impéria je světem (nejen) tajemných Britských ostrovů ve viktoriánské době, které se utápí v magických mlhách a kde k nebi ční dolmeny a kamenné kruhy jako vzpomínka na lid, který tu kdysi žil před lidmi. Zemí projíždějí rytíři ze Země kouzel a hraniční skřeti stále obývají polorozbořené věže skotské vysočiny. Západ spojených států sice již není pod britskou nadvládou, to ovšem neznamená, že by touto zemí již neproudila magie a neprocházely ji bájné bytosti. Postavy budou hrát skupinu lovců kožešin i odměn, cizinců zpoza oceánu hnaných prý pomstou, a snad i indiánů, kteří se společně vydávají najít původce podivných událostí v této části Skalistých hor. Ale musejí být obezřetní, jejich protivník je prý mocný kouzelník…

Pravidla Příběhů Impéria jsou jednoduchá a kladou důraz na vyprávění příběhů. Hráči se tak mohou podílet na jedinečném příběhu, jejž můžou všichni společně směřovat. Vše podstatné bude vysvětleno před hrou, bude k dispozici několik předpřipravených postav, ale nebude problém rychle vytvořit i nové postavy šité hráčům přímo na míru.

End of the World

sobota 19–0 (4/5)
Žádní hrdinové, žádné postavy. Jste tu jen vy, vesmírná invaze a svět, který je třeba zachránit. Dokážete to?
Sci-fi
Současnost
Věk: 15+
End of the World

Pořád hrajete za hrdiny, paladiny, čaroděje a otrlé zabijáky, ale napadlo vás někdy, že i vy, takoví, jací jste, se můžete stát hrdiny? Tak tenhle večer tomu tak bude a nepůjde o nic menšího než o mimozemskou invazi, která vás zastihne kde jinde, než právě v Pardubicích na GameConu!

Systém: End of the world – alien invasion, je systém, ve kterém hráči hrají sami za sebe v našem aktuálním světě, který okoření sci-fi událost mimozemské invaze se vším, jak má být. Není si proto třeba připravovat žádné postavy, sami sebe totiž znáte dobře. Osvěžující hra jak na oneshoty, tak na delší sezení.

Fakoryvan

pátek 19–23 (5/5)
Co byste dělali vy, kdyby svět byl jen změtí chodeb a šachet? Jak byste dokázali žít ve světě plném dřiny, hladu a strachu z Draka?
FAE
i pro nováčky
Fantasy
Věk: 15+

„Rychle! Jdeme!“ zašeptal ženský hlas.
Přes loučemi osvětlený prostor proběhlo několik stínů jen dva údery srdce před tím, než se strážný otočil.
Tiché cvaknutí zaniklo v hukotu rozpálených pecí stejně, jako vrznutí železné mříže.
Všechny uprchlíky obklopila chladná tma a vlhko kanalizace.

Ve stejnou chvíli se na úplně jiném místě ozval šestý učeň: „Mistře, pět otroků se snaží uniknout tunely pod skladem.“
„Otevřete stavidlo a pošlete ty nevděčníky k Velkému Bru.“

Co byste dělali vy, kdyby svět byl jen změtí chodeb a šachet? Jak byste dokázali žít ve světě plném dřiny, hladu a strachu z Draka? Kam byste šli, když by jediným světlem světa byl Fakoryvan, město ovládané ocelovou paží Drakonianů?

Hraje se podle pravidel FAE, vhodných pro jednorázové hry s rychlým startem. Hra vhodná i pro nováčky, kteří do styku s RPG nikdy nepřišli. Připravené postavy nabízejí hráčům možnost skočit rovnou do akce.

Gorbanor

pátek 10–16 (3/5)
Fantasy svět a družinka dobrodruhů, která se snaží připravit na zimu a zároveň zachránit nevinné obyvatele před hrozbou přicházející z hor. Jen vědět, kdo je ten zlej...
Fantasy
Věk: 15+
Das schwarze Auge 5e

„Ta holka říkala něco o ještěrovi, co?“ řekl jeden z členů party dobrodruhů a zvědavě si prohlížel malou klec.
„Jo, řekla, že až ještěří muž promluví, přijde obr a celou vesnici zničí.“ odpověděla mu mladá žena stojící poblíž, která na první pohled vypadala jako kouzelnice.
„No, tak to byla asi jen dětská představa, tahle ještěrka může akorát tak nebezpečně vypláznout jazyk na mravence.“ pousmál se další z mužského doprovodu a líně se protáhl.
„Možná jo a možná ne, podívejte,“ řekla kouzelnice a ukázala na jeden z místních domů...

Das schwarze Auge jsou nejznámější pravidla RPG v Německu, stejně jako je u nás pojem Dračí Doupě nebo v Americe Dungeons & Dragons. Jestli rád objevuješ málo známé systémy, nebo se Ti pravidla DSA líbí, pak je tato hra právě pro Tebe.

Hraní nedoporučuji pro nováčky pojmem RPG dosud nepolíbené. Používání pravidel však stojí až na druhé koleji. Priorita je zábava, prožívání příběhu i nějaké to dilema. Postavy jsou předpřipravené, hodí se vlastní zásoba dvacetistěnných kostek.

Původní příběh se jmenuje Skoraeus, avšak tento je přepracovaný do světa a pravidel DSA.

Hon na bestii

sobota 19–0 (5/5)
Vědma řekla: Zachraňte Sněžana, hrozí mu nebezpečí. To bylo před čtyřmi dny a jen bohové vědí, co se za tu dobu mohlo stát. Nezbývá než přidat do kroku, čeká nás dlouhá noc.
DrD II
Detektivní
akční
Fantasy
Věk: 15+

Klikatý blesk rozčísl noční oblohu a nakrátko osvětlil spící osadu na břehu řeky. Třeskl hrom a bylo po bouři. Svěží vzduch prosycený vůní mokré lesní prsti se mísil se štiplavým nádechem kouře z milířů a železitým pachem čerstvě prolité krve.

Vědma jménem Darživa měla sen. Když vědmy mají sen, málokdy to pro obyčejné smrtelníky věští něco dobrého. A když vás taková vědma požádá o laskavost, snažíte se jí vyhovět, jak nejlépe je to možné. A je-li to rádkyně samotného knížete, tím spíš se taková prosba nedá odmítnout. A tak tři dny a tři noci neúnavně ženete koně směrem k Dřevlínu, kde by se podle vědmina snu měl nacházet její bratr Sněžan, odvrátit smrtelné nebezpečí, které mu hrozí.

Dobrodružství propojuje prvky detektivky i akce, která přivede hráčské postavy na hranici sil. Připravené prostředí je volně přístupné, avšak písek v hodinách se nezadržitelně sype. Hráčské postavy se navzájem znají, leccos už spolu zažili. Znalost systému DrD2 je výhodou, nikoli podmínkou, takže nováčkům vstup povolen.

Charlieho zlato

čtvrtek 19–0 (5/5)
Příběh o partě banditů, hromadě zlata a spoustě výstřelů s důrazem na westernovou atmosféru, nikoliv na vítězství.
Věk: 15+
Western
Odlehčený
Risus

“Zákon tu má krátké ruce – kdo má zbraň, ten vládne. Vlastníš zbraň, vlastníš spravedlnost. I proto tu potkáš víc bouchaček než lidí. A zejtra ráno se tyhle počty zase změní, za východu slunce oběsí Charlieho bandu, všechny do posledního zlodějskýho krku. Snad kromě divokýho Mickeyho, ten s nima prý už nepase. Ta jejich slavná poslední loupež jim moc nevyšla. Ne, nevim co se stalo. Možná náhoda nebo smůla, možná je někdo zradil… každopádně to maj spočítaný, ráno je po nich. Ne, dokud nevysolíš prachy, už ti nenaleju!”

Hrát budeme na blíže neurčeném Divokém západě, kde lze potkat mnoho populárních klišé. Hráči se ujmou postav pohybujících se už dlouho za hranicemi zákona, který překročily z nejrůznějších důvodů a pohnutek. Ještě před pár dny byli slavnými bandity pod vedením Charlieho, dnešní den začínají ve vězení. Zítra budou někteří z nich boháči, zatímco jiní budou pod drnem. Když je ve hře hromada zlata a nabité kolty, tak se konfliktu mezi postavami vyhneme. I přesto není cílem vyhrát, ale vytvořit nezapomenutelný příběh v kulisách divokého západu.

Risus je jednoduchý herní systém, který je určený hlavně pro hry na jeden večer i když by využití našel i pro delší kampaň. Postavy jsou složeny z jednotlivých „klišé“, což se perfektně hodí k westernové hře. I ty největší konflikty se vyřeší několika hody šestistěnnými kostkami. Nicméně přestřelky na divokém západě jsou rychlé a smrtelné. Nepřátelé padají často na jednu ránu, zatímco hrdinové umírají až ke konci. Systém jsem proto pro hru lehce upravil.

Upozornění: Hráčům, kteří potřebují za každou cenu vyhrát, účast na této hře moc nedoporučuji.

Ifská skala

sobota 19–23 (5/5)
Ifská skala - najprísnejšia väznica v Kaleve, z ktorej doteraz ešte údajne nikto neušiel. Čo ak sa ale nepotrebujete dostať von, ale práve naopak - musíte sa dostať dnu!
DrD 1.6
Fantasy
Věk: 18+

Ifská skala – najprísnejšia väznica v Kaleve, z ktorej doteraz ešte údajne nikto neušiel. Čo ak sa ale nepotrebujete dostať von, ale práve naopak – musíte sa dostať dnu!

Družina bola požiadaná vykonať netradičnú úlohu – vyslobodiť pre niekoho veľmi cenného väzňa z temného miesta v meste Ife, kam rozsudok prísneho sudcu pošle tie najnebezpečnejšie osoby. Krutí hrdlorezi a zločinci, mágovia či barbari, ale aj nepohodlní odporcovia mocných – možnosť úniku je pre všetkých nemožná. Je však Ifská skala rovnako dobre strážená aj zvonku? Podarí sa družine nájsť trhlinu v zabezpečovacom systéme, vniknúť dnu a zároveň sa dostať aj opäť von?

Príbeh sa odohráva v meste Ife v Kaleve, kde na sútoku riek Lobanoke a Alangora stojí tmavá veža, ktorá desí všetkých, ktorí by sa mohli pokúsiť prekročiť zákon. V hre je veľké riziko, ale i veľký balík peňazí. Každému z družiny je jasné, aký osud ich čaká pri neúspechu.

Dobrodružstvo je pre 5 osôb na šiestej úrovni, ktoré radi plánujú a taktizujú. V hre sa v prípade komplexnejších bojov môže využiť rozšírený súbojový systém. Znalosť pravidiel a schopností vašej postavy je veľkou výhodou. Postavy nie sú predpripravené a volia si ich hráči ľubovoľne. Príbeh je vyňatý zo série poviedok Dobrodruhovia – porovnajte svoje konanie v príbehu s hrdinami v knihe. Viac na www.dobrodruhovia.eu.

Indigová perla

sobota 14–18 (4/5)
Honba za podmořským pokladem plná intrik mezi trpasličími kapitány a mořskými elfy, jenž poklad střeží.
DrD+
Fantasy
Věk: 15+

„“Tož, vy se chcete přidat k těm bláznivým trpaslíkům v honbě za Indigovou perlou? Nevypadáte, že byste si mohli dovolit cestu na Rudém drakovi, ani dostatečně drsně, aby vás posádka Ocelového vlka nesežvejkala na kousíčky. Možná si vás ale poslechne kapitán Vědoucího… a nebo se zkuste pobavit s Lagou. Pobavit, chápete?” ušklíbne se starý námořník vesele.

Z Krvavého zálivu vyplouvá pět lodí s trpasličími kapitány, kteří jsou sice příbuzní, ale každý z nich se snaží získat bájnou Indigovou perlu pro sebe. Aby se dostali k vytouženému magickému pokladu, uzavírají nová spojenectví, připomínají staré závazky a odhalují nejedno tajemství. Ale kdo z nich se nakonec dostane až k perle a postaví se jejím ochráncům?

Hrát se bude podle pravidel Dračího Doupěte Plus, znalost pravidel ale není nutná, protože jde hlavně o příběh. Hráči budou mít na výběr z předem připravených postav na 3. úrovni nebo si mohou přinést postavu vlastní.

Konec Deadwoodu

čtvrtek 19–23 (4/5)
sobota 19–23 (5/5)
Podaří se vám vyvést obyčejnou skupinku lidí ze situace, ve které se rozhodně neměli ocitnout?
Fantasy
Mysteriózní
Věk: 15+
Dungeon World

Obyvatelé Deadwoodu se všichni do jednoho řídí jednoduchým pravidlem: ”Nikdy nechodit za Síť.
Samosebou se počítá s občasnou ztrátou chorobného zvědavce, ale když jste se probudili uprostřed noční bouře a zjistili, že všechny vesnické děti jsou pryč, bez velkého přemýšlení jste se vydali na záchrannou výpravu. Co na tom, že ten ostřílený dobrodruh s vámi nechce jít, nějak si poradíte.
Překročíte Sít. Jen jeden krok. A najednou to víte. Už není cesty zpět. Pro mnohé z vás bude tahle noc poslední.

Dobrodružství se odehrává ve fantasy světě silně inspirovaném náboženstvím domorodých Američanů. Každý z hráčů se chopí hned několika postav nevalných schopností, které se snaží nejen dobrodružství úspěšně dokončit, ale také přežít ve světě stvořeném pro schopné dobrodruhy. Dobrodružství obsahuje lehké hororové prvky a počítá se s velkou úmrtností postav.

Dungeon World, je pravidlově lehký systém vytvořený na stejném základu jako Apocalypse World. Dopředu není potřeba nic studovat ani připravovat, pravidla budou vysvětlena na místě a postavy budou připraveny předem.

Kořist

neděle 10–14 (5/5)
Vzbudil ses na tropické pláži s hroznou bolestí hlavy. Tuhle skupinku polonahých podivínů dobře znáš, ale proč si nemůžeš na nic vzpomenout? Ozbroj se a připrav se na nejhorší.
Fate 4e
Mysteriózní
Věk: 15+

Probouzíš se na pláži. Hlava ti třeští, polední slunce pálí do holých zad a nohy ti příjemně omývají vlny oceánu. Vzpomínky máš zahalené mlhou a snaha vzpomenout si jen přikrmuje pulzující bolest za očima. Kolem sebe vidíš několik potlučených, poškrábaných a polonahých podivínů, jak bojují se zemskou přitažlivostí a obtížně se staví na nohy. V hrdle máš jak na poušti, hlasitě ti kručí v břiše. Šumění v uších místy přehlušuje rytmický hluk příboje a exotické skřeky ptáků ti vyloženě klovají díru do hlavy. Je na čase se rozhlédnout kolem a připravit se na nejhorší. Směrem do vnitrozemí vidíš strmý útes a krajinu z velké části pokrytou bujnou tropickou vegetací. Krajině dominuje hora se zvláštní věží na vrchu. Z věže najednou vystřelil paprsek do nebe. Zem se zachvěla. Ticho.

Kořist je mysteriózní dobrodružství odehrávající se na tropickém ostrově. Budeš poznávat svoje kolegy a ze společných informací skládat obraz o tom, kdo jste, co tu děláte, a jak se dostat do bezpečí. Nebezpečí totiž číhá za každým rohem.

Použitý systém je Fate core 4. edice. Je to velmi abstraktní systém s minimem mechanických prvků, takže pravidla se dají jednoduše vysvětlit za chodu. Fate není vhodný pro min-maxování. Je naopak vhodný pro netradiční dobrodružství, které toto rozhodně je, roleplay a improvizaci bez omezení mechanickými pravidly.

Postavy jsou předpřipravené. 3 ženské a 2 mužské. Některým se dá jednoduše pohlaví upravit. Díky příběhu, který závisí na konkrétních postavách, je jejich customizace omezená.

Krev v Hvozdu

čtvrtek 17–23 (4/5)
Vypadalo to jako zvrácenej vánoční stromeček. Střeva místo girland a hlavy místo skleněných ozdob. Už tam ani nepáchnu, za to mi žádný prachy nestojej!
GURPS
Fantasy
Věk: 15+

Východní království, drsná země plná lesů prolezlých lapky, skřety a rabiáty. Pro žoldáky, dobrodruhy a hrdlořezy ráj na zemi. Teď se však děje něco, co ani tady není normální. Pár vyvražděných vesnic nikoho nepřekvapí, ale vnitřnosti cíleně roztahané po okolí a zvláštní ornamenty psané výhradně krví, to je fakt divný i na zdejší poměry. Navíc se zdá, že to schytala i výprava zbrojnošů Lorda Ditricha. Před pár dny odjeli směrem k hranici Hvozdu a už je nikdo nikdy neviděl. I ostřílení žoldáci se teď Východnímu království vyhýbají, prý sebevětší hora zlata nestojí za smrt, které se vám tu dostane.
To ale neviděli sumu, kterou Citadela vědění vypsala za vyřešení potíží, jež sužují kraj. Navíc s výpravou pošle jednoho z jejich agentů a ti jsou opředení legendami. Nejjednodušeji vydělané peníze na světě!

Aestern je svět mnoha tváří i osudů. Jako každý dobrý fantasy svět staví na základě romantického středověku s trochou magie a mystiky. Co tedy můžete očekávat nového? V Aesternu možná zjistíte, že je středověk o něco drsnější, než jste zvyklí, magie vzácnější a záhadnější a víra znamená moc. Nic z toho by Vám však nemělo bránit vplout po hlavě do hry, rychle se zorientovat a užít si příběh Vašich hrdinů na maximum.

Systém GURPS je jedním z nejvšestrannějších systémů pro hraní RPG her. Jeho přednost tkví především v systému pravidel, který se snaží o co možná nejvěrnější simulaci reality a zároveň umožňuje vytvořit téměř vše. Dle GURPSů můžete vytvořit ostříleného žoldáka, magického učně, superhrdinu, démona nebo třeba vesmírnou loď. Ponechává tak velkou volnost vypravěčům v kreativitě příběhů a autentický zážitek hráčům. A k hraní nepotřebujete nic jiného než tři šestistěnné kostky.

Krátké epické dobrodružství, zaměřené hlavně na zážitek ze hry a vyzkoušení principů hry GURPS. Postavy dobrodruhů/žoldáků budou připraveny předem a bude si z nich možné vybrat. Před hrou proběhne kratičký workshop pro hraní v systému GURPS a úvod do světa hry.

Krvavá horečka

čtvrtek 19–23 (5/5)
Kraj zachvátila krvavá horečka - zatím nejsou mrtví, ale nákaza se šíří rychle a je jen otázka času. Kde najít lék?
i pro nováčky
Fantasy
Stříbrná hlídka
Věk 15+

Vracíte se do rodného kraje s vidinou, že si po všech dobrodružstvích odpočinete. Kdo ale mohl tušit, že zde řádí nemoc. Bude potřeba odpočinek odložit a svým umem i vytrvalostí pomoci tam, kde už se všichni vzdávali naděje.

Klasické dobrodružství a problému a jeho řešení, cesta ale může být zapeklitější, než se na první pohled zdá. Pokud si chcete užít jednání, cestování, průzkumu i boje, tato hra je právě pro vás!

Systém Dračí hlídky je snaha modernizovat staré DrD 1.6 a ponechat z něj výrazné prvky, ale zjednodušit matematiku a aplikovat poznatky a ověřené postupy z jiných systémů. Postavy budou vytvořené předem.

Lady Blackbird

čtvrtek 14–18 (5/5)
Přijď si zahrát příběh kombinující romantiku Hvězdných válek s pulpovými dobrodružstvími a okořeněný špetkou steampunku.
Solar
steampunk
Věk: 15+
Romance

Lady Blackbird uprchla těsně před plánovanou svatbou s Hrabětem, najala si pašeráckou loď Sovičku a míří za svou tajnou láskou, pirátským králem. Jenže Sovičku v půli cesty polapila posádka imperiálního křižníku, všechny zajala a hodlá je soudit za let pod falešnou vlajkou. Posádka tak hnije v žaláři a Lady se nachází ve svízelné situaci.

Dokáže utéct z lodi dříve než posádka křižníku přijde na to, kdo jí doopravdy sedí ve vězení? A jak bude proboha vypadat zbytek cesty? A co když cestuje za něčím, co nakonec ve svém životě vůbec mít nechce, co když už všechno, co kdy potřebovala a hledala dávno má?

Představte si vesmír, říkejme mu Divoká modrá, kde je několik světů plovoucích na nebi dýchatelných plynů. Díky vyhasínající hvězdě zde existuje magie a vesmírné lodě pohání parní pohon. Pod nebem se ale nachází hlubina – nebezpečná žíravá mlhovina – ve které žádná loď ani člověk dlouho nevydrží. Říká se také, že v ní žijí hrozivá monstra a nebeská chobotnice.

Solar je jednoduchý systém, který bude vysvětlen při hře, proto není třeba studovat nic předem. Na hru je třeba minimálně jedna dívka, která si nenechá nic líbit a dokáže zahrát vznešenou šlechtičnu.

Lasičky z Východu

pátek 19–0 (5/5)
Myší hrdinové bojují proti nástrahám přírody, lesní zvěři a zákeřným lasičkám. Ač malí vzrůstem, tak velcí hrdinové. Volné pokračování komiksové předlohy.
Mouse Guard
i pro nováčky
Věk: 12+
Odlehčený

Každá myš v Teritoriích již dokončuje přípravy na další zimu. Zatímco na velitelství Hlídky dorazila zpráva, že se objevily lasičky na východní pachové hranici. Jak se tam dostaly, když všechna obydlí mají lasičky na západě? Prokopaly své tunely až tak daleko? Postavily velké lodě? Umí lítat? Nebo něco horšího? Nezbývá než vyslat hlídkaře na průzkum.

Myší hlídka nabízí svět civilizovaných myší, které žijí v sídlech, pěstují obilí, vyrábí nástroje a mají se dobře. Myší hlídka sdružuje odvážné bojovníky, bystré průzkumníky, ale i nápadité vědce nebo obratné vyjednávače. Ti všichni se starají o bezpečnost všech myší v Teritoriích. Jako první prošlapávají cesty po zimě, doručují poštu, loví nebezpečné predátory, doprovází ostatní, hlídají hranice. Největším nepřítelem myší je příroda, zejména špatné počasí a nepříznivý terén. Z okolních predátorů pak největší strach vzbuzují zákeřné a lstivé lasičky. Ale je třeba si dávat pozor i na dravé ptáky, nenasytné hady a spoustu dalších zvířat, protože snad všichni jsou větší než myši.

Myší hlídka (v originále Mouse Guard) vychází ze stejnojmenné komiksové předlohy. Jedná se o netradiční fantasy rpg bez mystický příšer a bez temných jeskyní plných pokladů. Svět vypadá jako ten náš, jen v něm nežijí lidé, zato vše ostatní ano. Základ herního systému tvoří dovednostní systém a vyhodnocování pomocí hromady šestistěnných kostek. V deníku postavy najdete kromě obvyklého jména i netradiční parametry jako barvu srsti. Místo dlouhé soupisky vybavení máte obvykle jen jednu zbraň, kterou nosíte v ruce. A každá myš má svůj vlastní náhled na svět a oblíbenou metodu řešení problémů.

Hrát budeme podle českého překladu pravidel, které vychází během června 2018.

Láska, nevinnost a dračí kletba

sobota 9–13 (4/5)
neděle 9–13 (0/5)
Malý Véna od Havránků zmizel. Padl za oběť Dračí kletbě nebo je v tom něco úplně jiného?
DrD+
Fantasy
Věk: 15+
Playtest

Jednoho dne do Vaší rodné vísky dorazil královský posel. Dovezl tři zprávy. Dvě dobré a jednu, no… Jak se to vezme.
Královská armáda, za přispění několika dobrodruhů, skolila draka sužujícího vesnice v pohraničí.
Dračí poklad je obrovský a každý obyvatel z něj dostane díl. Na znamení nadcházejícího blahobytu rozdal posel po jedné starobylé minci každému obyvateli z vesnice.
Třetí zpráva je trochu děsivá. S pokladem je totiž spjata Dračí kletba. Kdokoli by získal minci neprávem, zemře krutou smrtí.

A tady náš příběh začíná. Malý Véna od Havránků zmizel. Přiběhla to s pláčem oznámit jeho sestra Květuška. Chtěla mu vynadat, aby si nebral na hraní její věci.
Véna si „vypůjčil“ Květuščinu minci. Ostatní vesničani prohlásili Vénu za zesnulého a donutili hochovy rodiče to přijmout. Kdo ví, jak kletba opravdu funguje. Jen Vénova sestra se nevzdala. Byli jste jediní, kdo se nabídl, že jí pomůže. Ani nevíte jak a najednou šlapete pěšinkou po cizích stopách do neznáma. Zvítězí láska sestry a nevinnost malého chlapce nad Dračí kletbou? A nebo se za kletbou skrývá něco jiného?

Jde o veřejné testování pravidel Dračího Doupěte Plus. DrD+ je česká hra. Je naše! Zachováme si ji? Dračí Doupě Plus slouží jako rozcestník mezi hrami, kde je kladen důraz na čísla a hrami, kde jde hlavně o vyprávění. Spojuje v sobě oboje. Na Vás je vybrat si správnou míru. Jde hlavně o zábavu! Tato aktivita je první krok k oživení Českého fenoménu.

Jde o veřejné testování pravidel Dračího Doupěte Plus.

Lesklý, spící věc

sobota 14–16 (5/5)
Tlupa je v ohrožení! V posledních týdnech se čas od času někdo záhadně ztratí a leckdy se už nevrátí…
Og
i pro nováčky
Komediální
Věk: 10+

- Lesklý, spící věc!
- Praštit?
- LESKLÝ, SPÍCÍ VĚC!!
- Praštit!

Vaše pračlověčí tlupa si až donedávna užívala celkem poklidného života, ale tomu je teď konec. Jakési záhadné bytosti kradou a neznámo kam unášejí jednoho z vás po druhém. Jakožto nejsilnější a nejchytřejší z kmene jste byli vybráni, abyste tomu učinili přítrž a zachránili tak přežití tlupy.

Og je hra, ve které se vžíváte do role pravěkých lidí. A abych použil citaci z pravidel: „Znáte ty pralidi, kteří vymysleli oheň, kolo a civilizaci? Vy nejste tenhle typ pralidí.“ Ve hře si budete muset vystačit se slovní zásobou několika málo slov a pouze s jejich pomocí se dorozumívat se spoluhráči. Nečekají vás žádné důmyslné zápletky, žádné intriky, žádné mocné artefakty – shodnout se na tom, kterým směrem dál půjdete, už je velký výkon, praštit soupeře kyjem je intrika tak, jak ji chápou vaši společníci, artefakt? – JÍDLO!

Předchozí znalost pravidel naprosto není nutná (jsou velmi jednoduchá), charaktery vytvoříme na začátku sezení.

Levá/Pravá

pátek 9–13 (5/5)
pátek 14–18 (5/5)
sobota 9–13 (5/5)
V protileteckém krytu pod školními kolejemi zapálíme svíčky a společně budeme skládat příběh hrůzy a šílenství, který stál život pět mladých lidí.
pro pokročilé
Horor
Ten candles
Věk: 15+
Atmosférický

Tuhle hru znám od chlapa, co jsem potkal na redditu. Naučil mě ji – a já ji teď naučím vás. Hru, která změní všechno, co si myslíte o světě. O sobě. O tom, co to znamená bejt při smyslech. Začít ji hrát můžete kdekoli na světě. Třeba tady. Potřebujete znát jenom jedno jednoduchý pravidlo…

Levá/Pravá je hororové atmosférické dobrodružství ze současnosti, ve kterém se skupina nadšenců rozhodne sledovat stopy podivné lidové legendy, která je zavede až na nejtemnější místa a kraj samého šílenství.

Hrát se bude podle systému 10 Candles, který podporuje přejímání vypravěčských pravomocí hráči. Nepůjde nám o to, kdo hru vyhraje, ale jak silný příběh společně vytvoříme.

Hru doporučujeme zkušenějším hráčům, kteří se při hře rádi podílí na tvorbě příběhu.

Microscope

sobota 19–21 (5/5)
Pojďme vytvořit fiktivní historii a společně ji prozkoumat. První kontakt s mimozemskou civilizací, zombie apokalypsa, nebo povstání dračího krále... fantazii se meze nekladou.
Microscope
Abstraktní
Věk: 15+

K mezinárodní vesmírné stanici přiráží mimozemská loď…

Pacient nula byl infikován extrémně nakažlivým a tkáň mutujícím virem…

Despotický dračí král povstal z hrobu a chystá se ovládnout svět…

To je pár příkladů her Mikroskopu. Chcete prozkoumat stovky let vlastnoručně vytvořené epické historie za jedno odpoledne? To je Mikroskop.

Ve vymezeném čase a prostoru můžete skákat zpět i v před v historii a prozkoumat období, která vás zajímají. Skočíte tisíciletí do budoucnosti a podíváte se, jak korporace ovládly společnost nebo se vrátíte do dětství krále, jehož svržení jste právě byli svědkem a zjistíte, jak se stal takovým tyranem?

V Mikroskopu je tohle běžné. Máte obrovskou sílu tvořit a ničit. Postavte klenoty civilizace a pak je sežehněte nukleárním žárem. Z dálky sledujte kolaps impéria, a pak se přibližte a prozkoumejte životy rebelů, kteří ho způsobili. Nehrajete za konkrétní postavu, ale v každé scéně si můžete vybrat čí osud budete řídit.

Mikroskop je abstraktní hra, pomocí které společně vytvoříme kus fiktivní historie. Jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl vám hru představit, je jak skvěle se v ní vytvářejí světy pro hry na hrdiny. Má to několik zásadních výhod:

A) Po dohrání mají hráči intimní znalost světa, jež právě vymysleli.

B) Historie tohoto světa je složená z událostí a legend, které jsou tvořené přímo samotnými hráči. Proto si můžete být jistí, že je plné témat, které vaše hráče zaujmou.

C) Každý hráč má navíc už při prvním sezení osobní investici v příběhu – postavy, místa, artefakty, na kterých mu záleží.

POZOR: Microscope není pro každého. Pokud máte rádi pravidlově těžké systémy a min-maxování, např. Pathfinder nebo DnD 3, Mikroskop pravděpodobně není hra pro vás. Nejsou zde žádné kostky a character-sheety. Můžete si tu naopak vyzkoušet roleplay hodně odlišných postav, brainstorming zajímavých příběhových zápletek a improvizaci.

Morová rána

neděle 10–14 (5/5)
Podaří se vám proniknout závojem intrik různých zájmových skupin a najít původce nemoci, jenž sužuje město Salazarova Ruka?
Dračí kutloch
Detektivní
Fantasy
Věk: 15+

Salazarova Ruka je ovládano několika frakcemi – nesmlouvavými obchodnickými rytíři Dračích Spárů, žoldáckými Železnými Štíty, fanatickými uctívačkami Paní bolesti, svatými muži Awendara, intrikujícími šlechtici, kouzelnickou univerzitou a vládnoucím vévodou.

Přicházíte obtěžkáni lupem z vyrabované hrobky, a doufáte utržit dost na udržení dobrodružného živobytí. Ale už z dálky je poznat, že s městem něco není v pořádku – na míle daleko je cítit puch leklých ryb a vidět šňůru měšťanů prchajících z města.

Vévoda vypsal za vyřešení morového problému odměnu vyšší, než co jste si vydělali za celý rok. Dohromady.
Náhodou znáte velmi schopného alchymistu, který žije v ústraní a vyzná v podobných problémech. Má to však dva háčky - bydlí v přístavní slumové čtvrti, nad kterou visí karanténa. A některé zájmové skupiny vám - ať úmyslně či neúmyslně - hází klacky pod nohy.

Vidina bohatství a slávy je příliš velká na to, abyste jste to vzdali po prvním náznaku nebezpečí. Podaří se vám proniknout závoji intrik, najít alchymistu a s jeho pomocí učinit přítrž moru, který sužuje Salazarovu Ruku?

Bude na výběr z pěti připravených postav (válečník, hraničář, zloděj, alchymista, kouzelník). Pravidla budou vysvětlena.

Na hraně světa

čtvrtek 14–20 (5/5)
Tajemné ztroskotání na ostrově, co nejde najít na žádné mapě. Zní vám to jako jedno z dobrodružství Indiana Jonese? Tak přesně něco takového čekejte!
13th Age
Fantasy

Cestujete s posláním na lodi, která může být tak neobyčejná, jak jen si dokážete vymyslet. A přesto Vás zastihne děsivá bouře, v jejímž oku se nachází neznámý ostrov. Dokážete zjistit, co se stalo, proč tu jste, vyhnout se nástrahám a uspět?

Těšte se na pulpový příběh plný akce, záhad z pera jednoho z nejlepších herních designérů Garetha Ryder-Hanrahana, který posloužil jako prequel cenami ověnčené megakampaně Oči kamenného zloděje.

13th Age neboli 13. věk, je nejlepší RPG založené na systému d20. Základní mechanikou je hod dvacetistěnnou kostkou a přičtení bonusu za vlastnost. Pro postavu si také vytvoříte její unikátní historii, která určuje její schopnosti a zvolí si vztah k jedné či několika Ikonám, jež budou hýbat dějem. Systém je jednoduchý a přehledný, souboje krátké, ale epické a vražedné. Pravidla není nutné znát dopředu, vše bude na místě vysvětleno.

Deníky postav na 4. úrovni budou připravené, ale pár prázdných deníků se najde. Potřebujete jen tužku, hodí se i kostky, o náladu se postarám já :)

Nový řád

čtvrtek 14–18 (5/5)
Nelidské stvůry se plíží nocí, zasívají strach do srdcí prostých obyvatel a požírají hrdiny, kteří se jim postavili. Přijďte si za tyto stvůry zahrát.
DrD II
i pro nováčky
Fantasy
Věk 15+

Život ve stínu prastarého lesa a mlhou zahalených blat si od lidí vždy vybíral svou daň. Proměnlivá tvář luny odpočítává noci, kdy je lepší zavřít dveře na petlici a nevycházet ven. Stezky na blatech mění počátky i konce a hladové bahno dychtivě pohltí zatoulanou ovci i pocestného. Dítě, které si hraje příliš daleko od domova, občas zadáví vlk, medvěd nebo – Ty. Přes to všechno Tě lidé nechávali na pokoji. Jenže něco se mění…

Někteří vám říkají bytosti temnot. Jiní příšery, strašidla či stvůry. Ať už jste víla, umrlec nebo ježibaba, lidé se vás bojí a snaží se předcházet vašemu hněvu. Vedete zkrátka poklidný, pohodový život. Nebo alespoň do nedávna to tak bylo. Zdá se ale, že se v kraji začíná dít něco, co má nelidská stvoření o klid připravit. Jestli spojí své síly, aby dokázala čelit událostem, které mají nastat, je už na Vás.

Hrát se bude v systému Dračí Doupě II, jehož zjednodušenou (tzv. Pirátskou) verzi pravidel je možné nalézt např. zde, znalost pravidel však není nutná. Na výběr budete mít z předpřipravených postav, po domluvě je možné si přinést postavu vlastní.

Numenera

neděle 11–16 (4/5)
Prozkoumejte podivný svět vzdálené budoucnosti, v níž lidstvo upadlo do doby temna a všudypřítomná pokročilá technologie předků je k nerozeznání od magie.
Numenéra
Věk: 15+
Post-apo

Katechismus vědění:

Sláva budiž původcům pravdy a pochopení. Chvalme inovátory oceli a plastu. Chvalme ty, jež vytvarovali maso a kosti a mysl. Sláva budiž těm, kteří přestavěli plodící Zemi a životodárné Slunce. Chvalme vysílatele signálů, kteří dokonce i nyní našeptávají strojům a oživují to, co je neživé. Chvalme ty, jež cestovali ke hvězdám a do říší za hvězdami. Sláva budiž původcům pravdy a pochopení.

Nyní budeme pokračovat v recitaci z Posvátné kroniky, tak jak byla nadiktována Praotcem Calavalem, Jantarovým papežem, zakladatelem Potrubní citadely a Řádu pravdy, a zapsána jeho praneteří Doroaou Mlčící písní.

Planeta Země miliardu let v budoucnosti. Slunce mělo dávno usmažit veškerý život, byla však přijata protiopatření. V průběhu osmi epoch – světů – byly civilizace s technologiemi překračujícími naše nejdivočejší představy střídány pády do nejhlubšího barbarství. Nanotechnologie, genetické inženýrství, hvězdné brány, dimenzionální cestování, formování planet a samotných hvězd, překonání potřeby hmotného těla – to vše a mnohem více bylo v průběhu času v lidských možnostech.

Nyní žije lidstvo v Devátém světě na troskách předchozích civilizací, kterým nerozumí. Tvář planety se změnila a je poznamenána jizvami kontinentálních rozměrů. Pravidelná řada kopců může být povrchem obřího stroje, jeskyně útrobami kosmické lodi nebo pradávnou laboratoří. Obávaný horský štít ukrývá superpočítač se zálibou v ovládání počasí. Po pláních kráčí chodící města a na nebi levitují krystalické monolity. Divotvůrní nanové poroučí všudypřítomným neviditelným stroječkům a dokaží tak vytvořit ohnivou kouli či vyvěštit odpověď na svou otázku z datasféry. Někteří tvrdí, že všeuměl Jack vyšplhal po Stonku fazole – nepředstavitelně vysokém kabelu z uhlíkového vlákna – až na oběžnou dráhu, kde uloupil znalosti obrů.

Tak jako dávní předkové těžili v lesích dřevo a v horách kovy, pokouší se odvážlivci shromáždit dosud fungující technologické artefakty – numenéry, porozumět jim a využít je pro zlepšení každodenního života…

Numenéra využívá tzv. Cypher System vyvinutý v roce 2013 Monte Cookem původně právě pro tuto hru. Tento herní systém se opírá o dva základní pilíře, jimiž jsou jednak přímá úměra mezi investovaným úsilím (effort) a šancí na úspěch určité akce (zásobárny síly, rychlosti a intelektu zde fungují zároveň jako zdroje a výdrž), jednak časté používání jednorázových numenér – udělátek (cyphers), které jsou Devátém světě k nalezení na každém kroku a měly by mít co nejpodivnější různorodé efekty. Pravidla vysvětlím na místě, k dispozici budou předpřipravené postavy (osobní deníky jsou v angličtině, ale nejsou příliš rozsáhlé a všechny charakteristiky vysvětlím v rámci výkladu pravidel).

V letošním roce bude na GameConu odehráno nové dobrodružství. V průběhu se počítá s pauzou na oběd.

Operace Nekonečné světlo

pátek 17–23 (4/5)
Úkryty Vietkongu skrývají kromě samotného Vietkongu spoustu dalších, mnohem horších, věcí. Copak našly “tunelové krysy” v tom posledním?
Detektivní
GUMSHOE
Fall of Delta Green
Věk: 15+

Roku 1968 desátník Paul Lewis na sklonku svého 293. dne ve službě zapálil několik stanů uprostřed dělostřelecké základny Jonas a poté za záhadných okolností zemřel. Podzemní komplexy v sektoru Xue Thân jsou velmi obtížně prostupné, plné pastí a nevýslovných hrůz. Jednotka Trinity jeden takový právě ten den vyčistila. Co to vlastně mariňáci v tunelech našli?

Válka ve Vietnamu je v plném proudu. Amerika a Evropa se zmítají v bouři občanských nepokojů a od člověka ke člověku se nesou šílené zkazky o Indočínských kanibalech žijících v džungli. Atmosféře na pokoji nepřidává ani nedávný Rosewellský nález a vliv agentury Majestic-12 stále roste. Agenti Delta Green netuší kam dřív skočit a který malér hasit první. A oheň revoluce se zatím jen rozhořívá. Hvězdy jsou ve správné pozici.

Fall of Delta Green je nová hra od Pelgrane Press postavená na vyzkoušených mechanikách GUMSHOE. Hráči budou představovat agenty organizace Delta Green a jejich úkolem bude zachránit svět. Za jakoukoliv cenu. Postavy budou předpřipravené.

Opuštěná pevnost

čtvrtek 14–23 (2/5)
sobota 9–18 (5/5)
Pojďte si zahrát fantasy dungeon se vším, co k němu patří. Čekají na vás pasti, nestvůry, obtížné překážky, hádanky, dávné příběhy a také samozřejmě magické předměty a poklady.
Fantasy
Věk: 15+
Dakara
Dungeoncrawl

Už delší dobu s tebou něco není v pořádku, nemáš ale tušení, co by to mohlo být. Něco tě táhne na západ, do Divočiny, kam se odváží jen dobře ozbrojené výpravy. Není to jen pouhá zvědavost, i když i ta jistě hraje svou roli, je to mnohem silnější. Asi jako pocit hladu nebo žízně, který však nedokážeš nijak utišit.

Když ses o tom zmínil svým přátelům, zjistil jsi, že mají stejný problém. Značně se ti ulevilo, protože to znamenalo, že ses ještě úplně nezbláznil a také že v tom nejsi sám. Nevysvětlitelné vábení však nezmizelo.

Nakonec jste se rozhodli opustit své mrzké živobytí a vypravit se tam, kam vás to táhne: do drsné a nebezpečné Divočiny skrývající dávno zapomenuté poklady a tajemství.

Ozvěny minulosti

čtvrtek 19–0 (3/5)
Žádné hody kostkou - půjde jen o to co, kdy a jak uděláte. Všichni zemřete. Několikrát. Pokaždé dostanete novou příležitost dokud neodhalíte Pravdu nebo dokud Vám nevyprší čas.
Fantasy
Věk: 15+
Bez systému
Časová smyčka

Je tomu již takřka šestnáct let, co padl upírský Temný pán, jeho hordy vlkodlaků a nemrtvých byly rozprášeny a svatá Inkvizice si připsala všechny zásluhy za jeho skon.
Mnoho vlivných rádo zaplatí velkou odměnu za důkaz, že Inkvizice nemá zas takové zásluhy za konec období temna. Podle pověr artefakt, kterým byl Temný pán poražen, stále někde leží zapomenut v jeho sídle.

V zapadlé vesnici Černý Střep kolují zvěsti o dobrodruzích a potulných lovcích, kteří zabloudili poblíž prokletého sídla a již je nikdo nikdy neviděl. Nicméně ochotně vám ukáží cestu.

Ze zarostlé cesty jste přešli na udržovanou cestu, ale v tu samou chvíli vás obklopila nepřirozená fialová mlha a dozvuk nedalekého kouzelnického vyvolávání. Jen chvíli na to jste ke své smůle překvapili smečku vlkodlaků, kteří vás rozsápali. Po chvíli jste procitli na cestě a uslyšeli známý dozvuk kouzelnického vyvolávání, ale jste něco slabší než dříve.

Podaří se vám včas odhalit zákonitosti této černé můry a uniknout, než zemřete tolikrát, že po vás nezbude více než bludné duše, které rozšíří panoptikum toho místa?

Bude připraveno pět postav s různým příběhovým pozadím, charakterem a motivy.

Pětilistá růže

neděle 9–16 (5/5)
Příběh nejen o dobré kávě a koláčích, ale také o přátelství, prázdnotě a o tom, že klíče k velkým tajemstvím nosíme ve svých srdcích.
Chuubo's Marvelous Wish Granting Engine
Současnost
Mysteriózní
Věk: 15+

V městečku Black Gate uprostřed hor a hlubokých lesů na americkém severozápadě právě probíhají Slavnosti rubání dřeva. Zase se tu sejdete. Někteří z vás zde zůstali, jiní se vydali za studiem či prací do světa. Říkávali jste si Pětilistá růže. Všichni tak nějak tušíte, že proto, že vás bylo pět. Tak proč jste se sešli jenom čtyři? A kdo vlastně byl ten pátý?

Black Gate působí navenek idylicky, ale jak už to tak bývá, pod krásnou fasádou šustí křídly noční můry a bují zločin. Možná za to může tajemná místní droga zvaná hvězdný prach nebo dokonce ještě tajemnější Černá Brána, podle které se městečko jmenuje. A o které vlastně nikdo nic neví… a ani to vědět nechce.

Příběh nejen o dobré kávě a koláčích, ale také o přátelství, prázdnotě a o tom, že klíče k velkým tajemstvím nosíme ve svých srdcích.

Chuubo's Marvelous Wish-Granting Engine je krásná hra od Jenny K. Moran. Má tři klíčové myšlenky, které jsou nové a cool:
1) Vyhodnocovací systém, který je tiramisu z hlediska účinnosti, důstojnosti a přínosnosti.
2) Žánry a žánrové akce.
3) Questy a příběhové arky.

Nebudete hrát klasické dobrodružství, ve kterém sehraný tým specialistů řeší nějaký úkol, ale každá postava bude mít svůj vlastní osobní příběh. Pravidla vysvětlím na místě, postavy budou připravené (s možností si je doladit). Setting bude trochu jiný než ten z pravidel, byť i z něho si leccos beru. Představte si jakýsi mix věcí jako je Life is strange nebo Twin Peaks.

Polaris - tragédie na nejzazším severu

sobota 19–0 (0/3)
Před dávnými časy lid na konci světa umíral. Ale naděje ještě není ztracena, protože několik hrdinů ještě slyší píseň hvězd...
Vážný
Věk: 15+
Bez vypravěče
Polaris
Tragédie

Před dávnými časy, na předalekém severu, žil ten nejskvělejší lid, jaký kdy svět poznal. Nemůžeme vzhlížet k tomu, jací byli, ale můžeme porozumět tomu, jak umírali, jak roztáli jako sněhové vločky na slunci. Tento lid je pryč, rozprášeni tak, jak svět promění v prach všechno překrásné. Pozůstatky této doby nazýváme vzpomínky, okamžiky zmražené navzdory času.
Před dávnými časy lid na konci světa umíral. Ale naděje ještě není ztracena, protože několik hrdinů ještě slyší píseň hvězd...

Budeme hrát tragický příběh čtyř Rytířů světla. V ledovém světě na nejzazším severu, kde Polárka svítí přímo nad jejich hlavami, brání poslední pozůstatky svého lidu před invazí démonů. Každé jaro, kdy paprsky zákeřného slunce oslabí ledový krunýř chránící svět, derou se z pod ledu na svět strašliví démoni, kteří jej chtějí ovládnout. A každý podzim, za cenu strašlivých ztrát a obětí, se podaří Rytířům světla zahnat démony zpátky pod led a svůj lid ochránit. Nebo alespoň až doposud tomu tak vždy bylo…

Polaris je nejen název světa, ve kterém se hra odehrává, ale název stejnojmenného herního systému. Ve hře není přítomný žádný Vypravěč, hráči si navzájem vytváří opozici a odehrávají reakce cizích postav tím, že na svá vyprávění reagují vzájemně s pomocí zvláštních frází, kterými mohou přijmout návrh svého oponenta zcela, s výhradami, odmítnout jej za určitou cenu, nebo o něm nechat rozhodnout kostky. Herní mechanika zároveň hru vede k tragickému konci a hra nejlépe funguje, když hráči jeden druhého staví před neustále nebezpečí selhání či obtížná morální dilemata. Díky tomů Polaris vyvolává při hře v hráčích silnější emoce, než bývá u stolních her na hrdiny zvykem.

Pro hrst stříbra

pátek 9–13 (4/5)
Pokud se Oren nemýlí a v Krušinách se opravdu našla nová žíla, je třeba jednat rychle. Nejdřív to ale musíš potvrdit. Tvůj pán potřebuje mít jistotu, než rozehraje tuhle partii.
DrD II
Detektivní
akční
Fantasy
Věk: 15+

Válka netrvala dlouho, jezerní kníže kapituloval. Uchvatitel se snaží zemi zpacifikovat co nejrychleji, ale místní šlechta jen využívá chaosu jako poslední příležitosti urvat si co nejvíce pro sebe. Také Ondřej Kapoun z Levehradu hraje vabank. Má jen málo času, ale pokud se zadaří, vrátí se jeho téměř vyhlazený rod zpět na výsluní – i kdyby to znamenalo ohnout koleno před lužanským uchvatitelem, kterému beztak žreci prorokují skvělou budoucnost.

Narychlo sestavená skupina důvěryhodných služebníků je vyslána do Krušin, skomírající důlní osady v drsném pohraničí, která má v současné situaci jen pramalou cenu. Poslední stříbrná žíla tu byla vytěžena už před dobrými deseti lety. Jenže by se to mohlo brzy změnit. Před nedávnem dorazil do Levehradu vzkaz: „Stříbro – zjistím víc – O.“

Dobrodružství s prvky vyšetřování i akce, kde hráči dostanou poměrně velkou volnost v tom, jak pojmou misi svých postav. Hraje se s předpřipravenými postavami, které už se dotkly pokročilých povolání. Nováčky nevyženu, ale doporučuji přinejmenším základní znalost systému DrD2. Hra bude sice v lecčems volnější, ale časově náročná a každá ušetřená chvilka se počítá.

Příběh písku

neděle 9–13 (4/5)
Archeologická, badatelská mise putuje na jedno z nejlákavějších míst – do Údolí králů. Ale pozor! Zdá se, že staří mudrcové hovořící o pradávných kletbách nemluvili do větru…
Příběhy Impéria
i pro nováčky
Věk: 12+

Abd al-Quadir se otřásl při pohledu na jednoho z nosičů, jehož hlava praskla pod spadnuvším kamenem jako zralý meloun. Honem pryč z tohoto proklatého místa! Každé malé dítě přece ví, že kdo si popudí duchy zesnulých faraónů, je odsouzen k nepěknému konci…

Egyptská badatelská společnost, která již řadu let provádí archeologické výzkumy na řadě lokalit, stojí před vážným problémem – tým pracující v Údolí králů na odkrytí Merenptahovy hrobky hlásí řadu obtíží, domorodci odmítají pracovat a dva ze členů týmu utrpěli těžký úraz, který zavání cizím zaviněním… Podaří se týmu Flinderse Petrieho, uznávané kapacity na egyptskou archeologii, uvést věci do pořádku a odkrýt další část prastaré historie?

V příběhu se podíváme do Egypta, zejména do Karnaku a Údolí králů. Nebude chybět písek, smrduté vody Nilu ani při troše štěstí (nebo smůly?) ani nějaká ta mumie. Postavy budou předpřipravené, předchozí znalost pravidel naprosto není nutná.

Rusty World I - For a few pipes more

pátek 9–13 (5/5)
Seznamte se! Vaším nejlepším přítelem je tu rozprašovač plný herbicidu a naostřená dopravní cedule. Zn. Nekorektní dobrodružství.
Fate 4e
Věk: 18+
Post-apo

Dežo se pomalu plazil pod okny a dával si dobrý pozor, aby nevydal žádný hlasitý zvuk. Věděl, že venku na ulici čekají Rostliny. Otřásl se, když si vzpomněl na přítulné šlahouny a uslintané květy. Když se ozval nelidský řev, rychle zkontroloval páku rozprašovače a postavil se. Urso, jeho mírně zmutovaný přítel, stál uprostřed ulice a svou vždy ostrou dopravní značkou sekal jednu lodyhu za druhou. Dežo začal zběsile pumpovat. Herbicidní oblak se šířil ulicí, přesně, jak plánovali. Karta se snad konečně obrátila a je čekal vytoužený poklad: mosazné trubky v mýtickém skladišti č. 17A.

Před mnoha desetiletími se něco zvrtlo a došlo ke strašlivé válce. Nukleární zbraně, chemické zbraně, biologické zbraně, občanská válka a totální destrukce civilizace. Přežili jen ti nejsilnější, nejodolnější a nejpřizpůsobivější. Postapokalyptický svět plný mutantů, masožravých rostlin, šílených diktátorů a bláznivých vědců, kde nejdražší komoditou je pitná voda a léky.

Hra bude obsahovat sprostá slova, nahotu, černý humor, mezidruhovou, rasovou a náboženskou nesnášenlivost, ničení památek, diskriminaci, žhářství, drogy a fóbie všeho druhu.

Na tuto aktivitu bude volně navazovat Rusty World II – Aviator

Rusty World II - Aviator

sobota 9–13 (5/5)
Seznamte se! Vaším nejlepším přítelem je tu rozprašovač plný herbicidu a naostřená dopravní cedule. Zn. Nekorektní dobrodružství.
Fate 4e
Věk: 18+
Post-apo

„Pozor, něčeho se chyťte,“ zařval Kasim, „tohle bude fakt vošklivá bouřka.“
Dežo, který už dva dny ležel na palubě a zvracel na mraky pod vzducholodí jen slabě zakňoural: „Já chci umřít!“
Elana vyhlédla z okénka a ujistila se, že venku jsou pouze věci, které vidět nechce. Chytila se ocelové výztuhy a začala se modlit k Velkému modrému slonu.
Kasim pevně uchopil kormidlo. Jeho sen o nákladovém prostoru plném zboží z Paříže se začal rozplývat.

Před mnoha desetiletími se něco zvrtlo a došlo ke strašlivé válce. Nukleární zbraně, chemické zbraně, biologické zbraně, občanská válka a totální destrukce civilizace. Přežili jen ti nejsilnější, nejodolnější a nejpřizpůsobivější. Postapokalyptický svět plný mutantů, masožravých rostlin, šílených diktátorů a bláznivých vědců, kde nejdražší komoditou je pitná voda a léky.

Hra bude obsahovat sprostá slova, nahotu, černý humor, mezidruhovou, rasovou a náboženskou nesnášenlivost, ničení památek, diskriminaci, žhářství, drogy a fóbie všeho druhu.

Jedná se o volné pokračování Rusty World I – For a few pipes more

Sněm v Měděném lese

sobota 9–13 (5/5)
Myší hrdinové bojují proti nástrahám přírody, lesní zvěři a zákeřným lasičkám. Ač malí vzrůstem, tak velcí hrdinové. Volné pokračování komiksové předlohy.
Mouse Guard
i pro nováčky
Věk: 12+
Odlehčený

Myší teritoria jsou neklidná. Rebelové z Kůrové Kamenice byli rozprášeni. Půlnoc, vůdce povstalců, je mrtev, ale jeho myšlenka žije dál. Hlídka není schopná vládnout Teritoriím! V Měděném lese se místo podzimních oslav pořádá sněm všech myších osad, jen pozvánka pro zástupce Opevněné hůrky nedorazila. Matrona Gvendolína musí reagovat – vysílá ty nejlepší hlídkaře, aby uklidnili situaci dřív, než bude pozdě. Teritoria musí zůstat jednotná, jinak padnou. Skupinka statečných myší právě vyráží.

Myší hlídka nabízí svět civilizovaných myší, které žijí v sídlech, pěstují obilí, vyrábí nástroje a mají se dobře. Myší hlídka sdružuje odvážné bojovníky, bystré průzkumníky, ale i nápadité vědce nebo obratné vyjednávače. Ti všichni se starají o bezpečnost všech myší v Teritoriích. Jako první prošlapávají cesty po zimě, doručují poštu, loví nebezpečné predátory, doprovází ostatní, hlídají hranice. Největším nepřítelem myší je příroda, zejména špatné počasí a nepříznivý terén. Z okolních predátorů pak největší strach vzbuzují zákeřné a lstivé lasičky. Ale je třeba si dávat pozor i na dravé ptáky, nenasytné hady a spoustu dalších zvířat, protože snad všichni jsou větší než myši.

Myší hlídka (v originále Mouse Guard) vychází ze stejnojmenné komiksové předlohy. Jedná se o netradiční fantasy RPG bez mýtických příšer a temných jeskyní plných pokladů. Svět vypadá jako ten náš, jen v něm nežiji lidé, zato vše ostatní ano. Základ herního systému tvoří dovednostní systém a vyhodnocování pomocí hromady šestistěnných kostek. V deníku postavy najdete kromě obvyklého jména i netradiční parametry jako barvu srsti. Místo dlouhé soupisky vybavení máte obvykle jen jednu zbraň, kterou nosíte v ruce. A každá myš má svůj vlastní náhled na svět a oblíbenou metodu řešení problémů.

Hrát budeme podle českého překladu pravidel, které vychází během června 2018.

Spadlá hvězda

sobota 19–0 (4/5)
Drakopád. Měla to být ospalá díra, ale podivnosti neberou konce. Podaří se vám odhalit nebezpečí včas a zhatit plány děsivým silám?
Dračí kutloch
Detektivní
Fantasy
Věk: 15+

Do odlehlé oblasti někde poblíž zapadlé vesnice Drakopád dopadla hvězda. Zeman Igris se hned chopil příležitosti a sestavil družinu dobrodruhů, aby místo zajistila dříve, než nějaká z větších frakcí dorazí místo.

Drakopád je zapadlá vesnice na území nikoho. I potulní lovci se sem zatoulají jen zřídka. Na první pohled ospalá díra, ale na ten druhý odhalíte až příliš podivností a nepořádku, aby se vám tu klidně spalo.
O spadlých hvězdách koluje mnoho pověstí - od pověr, které tvrdí, že hvězdy jsou krásné mladé ženy, po příběhy o lidech, kteří prodali jen malinkatý odštěpek alchymistovi a vydělali celé jmění. Tradují se legendy o zbraních vykovaných z hvězdného kovu a děsivé zkazky o hvězdách, jenž při dopadu zemřely a pak se mrtvé ploužily krajem a šířily mor nebo otevíraly brány do samotných pekel.

Vidina bohatství je však příliš silná na to, abyste jste se vzdali při prvním náznaku nebezpečí. Podaří se vám najít hvězdu a odhalit všechny hrozby včas, než skryté síly dotáhnou svůj děsivý plán do konce?

Bude na výběr z pěti připravených postav (válečník, hraničář, zloděj, alchymista, kouzelník). Pravidla budou vysvětlena.

Spalující láska

pátek 9–13 (5/5)
Dá se i hrdinské fantasy zahrát valentýnský příběh? No, legrace to bude určitě, ale přežití není zaručeno..
13th Age
Fantasy
Věk: 15+

„Víte, já ji vážně miluji“, říká s vážnou grimasou postarší muž s ošlehanou tváří zahalený v šarlatovém plášti, který se představil jako Nate, „a tak hledám někoho, kdo by ji přesvědčil o mých nejčistších úmyslech“, pokračoval. „Myslíte, že byste jí mohli doručit vy – slavní dobrodruzi, mým jménem květiny a cukrovinky?“ ptá se dychtivě.

No, není to úžasný začátek příběhu? Tak vězte, že po chvíli vše uvidíte v novém světle a salvy smíchu budou odměnou za tenhle šílený, leč zcela pravdivý příběh! 13th Age neboli 13. věk, je nejlepší RPG založené na systému d20. Základní mechanikou je hod dvacetistěnnou kostkou a přičtení bonusu za vlastnost. Pro postavu si také vytvoříte její unikátní historii, která určuje její schopnosti. Systém je jednoduchý a přehledný, souboje krátké, ale epické a vražedné. Pravidla není nutné znát dopředu, vše bude na místě vysvětleno.

Deníky postav na 5. úrovni budou připravené, ale pár prázdných deníků se najde. Potřebujete jen tužku, hodí se i kostky, o náladu se postarám já :)

Splněná přání

pátek 9–13 (5/5)
Tropický ostrov a pohřbený pirátský poklad. Co víc si přát na vaší cestě za slávou a bohatstvím.
DnD 5e
i pro nováčky
Fantasy
Piráti
Věk: 15+

Před desítkami let pirátský kapitán pohřbil svůj drahocenný poklad, aby se nedostal do nesprávných rukou. Jak už to tak bývá, nedokázal jej před svou smrtí včas vyzvednout a truhla teď čeká na svého nálezce a nového majitele.
Ocitáte se právě na tom ostrově, kde by měl být uložen. Podaří se vám najít správnou cestu a nesmírné bohatství? Ale pozor, nejste první, kdo se o to pokouší.

Dungeon and Dragons se dočkalo své 5. edice. A právě v tomto systému se hra odehrává. Chcete si vyzkoušet nejstarší hru na hry v novém a moderním provedení? Nebo chcete zjistit, jak vlastně DnD funguje? Případně DnD znáte a rádi byste se k němu vrátili? Vstupme společně do tohoto úžasného světa plného překvapení, hrdinských příběhů a společných zážitků. Veškerá potřebná pravidla budou vysvětlena a postavy budou připravené. Vše bude v češtině. Vhodné pro začátečníky i zkušené hráče.

Star Wars Fiasco

čtvrtek 14–18 (4/4)
Kdysi dávno, v jedné předaleké galaxii… Měl někdo geniální plán. Nebo naprosto jednoduchou misi. Co by se mohlo pokazit?
Fiasco
pro pokročilé
Vážný
Star Wars
Věk: 15+

„To ti říkám, ten imperiální křižník tam sedí a čeká jen, až se ho někdo ujme. Navíc máme sice starší, ale zato platné přístupové kódy. Víš, co to bude peněz? Na tomhle plánu nemůže nic selhat! Jo a s tím mandalorianem se tentokrát o kořist nedělím!“

Zavítáme do Star Wars světa, jak ho známe a máme rádi. V době Republiky, Impéria, dávné minulosti či dosud neprozkoumané budoucnosti, volba je jen na nás. Tentokrát budeme hrát spíše na vážnější notu, inspirováni filmy jako Impérium vrací úder, Pomsta Sithů či Rogue One.

V systému Fiasco jsou vypravěčské pravomoci rozděleny mezi všechny hráče a tím pádem je vhodný pro lidi, kteří rádi improvizují a aktivně se na příběhu podílejí. Důraz je kladen na postavy a jejich vztahy a jedna z klíčových herních mechanik je, že se vždycky něco strašným způsobem pokazí. Pravidla budou vysvětlena na místě.

Starý mlýn Kostimlat

sobota 9–13 (5/5)
Navštivte vesničku uprostřed lesů, kde se lidé v noci bojí vycházet z domu a za dne se ztrácejí děti. A proč opuštěný mlýn opět funguje, ale bez obilí, bez mouky a bez zákazníků?
DnD 5e
i pro nováčky
Fantasy
Věk: 15+

Malé městečko Barovie je klidné a nerušené místo v údolí hor na břehu jezera. Lidé zde pracují tvrdě, příroda je krásná, ale divoká a lesy nejsou v noci bezpečné. Poklidný život čeří podivné události. V poslední době se pohřešuje několik dětí. A dospělí se namísto zármutku utápí v představách o lepším místě plném radosti.

Staňte se jedním z dobrodruhů, kteří se zatoulají do na pohled normální vesničky, ve které není nic jak se zdá. Zjistěte, co se zde děje a proč léta opuštěný mlýn nad vesnicí opět funguje, jen bez obilí, bez mouky a bez zákazníků.

Dungeon and Dragons se dočkalo své 5. edice. A právě v tomto systému se hra odehrává. Chcete si vyzkoušet nejstarší hru na hry v novém a moderním provedení? Nebo chcete zjistit, jak vlastně DnD funguje? Případně DnD znáte a rádi byste se k němu vrátili? Vstupme společně do tohoto úžasného světa plného překvapení, hrdinských příběhů a společných zážitků. Veškerá potřebná pravidla budou vysvětlena a postavy budou připravené. Vhodné pro začátečníky i zkušené hráče.

Šílený útěk

sobota 10–16 (5/5)
Znáte ostrov dr. Moreau? A víte, co jsou mutace? A teď to spojte s Útěkem z vězení...
13th Age
Fantasy
Věk: 15+

Říká se mu Divotvůrce. Jeho pokusy narušují tenkou hranici mezi životem a smrtí, šílenstvím a příčetností, uměním a znetvořením. A vy se nacházíte v jeho područí! Podaří se Vám uprchnout z jeho spárů?

Těšte se na nejen akční hru plnou zvratů, náročných rozhodnutí a vrtkavých aliancí, ale též na nepředvídatelné mutace, jichž budete moci chytře využít ve svůj prospěch (budete-li mít tu správnou ve správný okamžik). Prostě – fádní příběh to nebude, na to vemte – mutaci!

13th Age neboli 13. věk, je nejlepší RPG založené na systému d20. Základní mechanikou je hod dvacetistěnnou kostkou a přičtení bonusu za vlastnost. Pro postavu si také vytvoříte její unikátní historii, která určuje její schopnosti. Systém je jednoduchý a přehledný, souboje krátké, ale epické a vražedné. Pravidla není nutné znát dopředu, vše bude na místě vysvětleno.

Deníky postav na 5. úrovni budou připravené, ale pár prázdných deníků se najde. Potřebujete jen tužku, hodí se i kostky, o náladu se postarám já :)

Tajemná zahrada

pátek 19–0 (5/5)
Mlýn bez mlynáře s nádhernou zahradou, do které nikdo nechodí... Pověra? Kletba či nenávist živých? Vězte, že na tohle budete dlouho vzpomínat!
13th Age
Fantasy
Věk: 15+

Na pohled poklidná vesnice. Chystá se svátek, všechno se zdobí, jídlo Vám na stůl nesou. Pohoda však nevydrží dlouho a vy dřív, než se rozkoukáte, budete vrženi do víru příběhu, který si dotvoříte sami. Dobrodružství plné soubojů, pastí a zákeřné pointy, která Vás nenechá chladnými!

Čekejte příběh, kde vypravěč je jen průvodcem hráčů, improvizace je vítána a nápady žádány! Vítejte ve světě, kde mocné bytosti známé jako Ikony, vedou nekončící boje o nadvládu světa, balancujíc na ostří řádu a chaosu. A hrdinové v nouzi je mohou požádat o přízeň či mocné dary. Najde se zde místo pro odvážné bojovníky, lstivé zloděje i mocné čaroděje, stejně jako nevyzpytatelné černokněžníky, chytré velitele či hrdé rytíře.

Příběh určený pro postavy na nízké (2. úrovni), který Vám předvede to nejlepší z mechanik 13. Věku. Pravidla znát netřeba, do krve přejdou za pár minut a kdo zná DnD v jakékoli podobě, bude příjemně překvapen. Příběh a jeho řešení budete mít zcela ve svých rukou, zdá se být veselý, leč umí být pochmurný – ideální pro nadcházející noc :)

Postavy budou předpřipraveny, ale pár prázdných deníků se najde. Potřebujete jen tužku, hodí se i kostky, o náladu se postarám já :)

Tajemství ve skle

sobota 19–0 (5/5)
Arelská poušť je v nebezpečí, bytosti temného skla jsou na postupu a nic je nemůže zastavit. Možná ale zbývá naděje skrytá v Třpytivých soutěskách...
i pro nováčky
Fantasy
Věk 15+
DnD5e klon

Obyvatelé Arelské pouště si většinou vystačili s magií písku a magií ohně. Mistrovská magie skla, spojení obou, je již skoro zapomenuta. Když se ale objeví bytosti temného skla, je třeba podívat se do legend, zda se někde neskrývá starý velmistr či artefakt skleněné magie. Možná v Třpytivých soutěskách, prokletém to místě…

Ať už budeš princeznou pouštního lidu, velitelem hraničářů či legendárním „obchodníkem s uměním“, nebudeš to mít jednoduché – v Třpytivých soutěskách budeš společně s ostatními čelit zkouškám těla i ducha. Dokážete v nich obstát a prokázat, že pouštní lid si zaslouží zachránit?

Systém volně využívá prvky DnD 5e, konkrétní magie, povolání a další prvky jsou však zcela vlastní. Tvorba postav bude přes mail či skype před hrou – udělám většinu práce, ale potřebuji vaše zapojení a nápady, aby vám postava sedla a nebyla jen hromadou čísel a popisů. Systém rád během toho vysvětlím, pokud bude třeba – i při hře rád poradím, není mým cílem vás nachytat na neznalostech.

Těžké chvilky radního Neplacha

sobota 9–13 (3/5)
Příležitost dělá zloděje. Drapnout pytel grošů a zmizet je vždycky jednoduché, ale co když se budeš muset jednou vrátit… aby cena nakonec nebyla vyšší, než jsi ochoten zaplatit.
DrD II
Fantasy
Věk: 15+

Není pochyb, že na pláních u Jezerenu došlo k rozhodujícímu okamžiku války. Právě tady se zhroutila moc Jezerního knížete. Slavná Jezerenská hotovost, tisíc mužů ve zbrani, se prostě na povel otočila a přímo z bitevní sestavy odpochodovala zpátky za hradby. Lužanský kníže toho dne sice nevybojoval vítěznou bitvu, zato získal celé knížectví a vcelku levně, bez ztráty jediného vojáka. Zlý jazykové mohou namítnout, že tak levně to nebylo… a vlastně i o tom bude tak trochu náš příběh.

Ač to na první pohled nebude zjevné, i v samotném Jezerenu se během půl roku změnilo mnohé. Sice stále vládne městská rada, ale na ulici se všechno převrátilo naruby. Krom toho se tu chystá knížecí svatba a byl svolán zemský sněm, aby legitimizoval vládu lužanského uchvatitele. Jezeren praská ve švech. Sjíždí se šlechta i prostý lid. Kdo chce v nových pořádcích něco znamenat, rozhodně tu nesmí chybět. A jelikož se zloději vracejí na místo činu, míří sem i jeden takový, co brzy pozná, jakou cenu měla jedna dobře využitá příležitost.

Hra je postavená jako jedno velké střetnutí. Na jedné straně stojí radní Neplach a na druhé jeden zloděj, pro kterého je to osobní. Naštěstí si přivedl několik přátel. Hrát se bude v propracovaném městském prostředí. Počítám s hráčskou iniciativou. Znalost DrD2 výhodou, nikoli podmínkou.

Touhy po Republice

pátek 9–13 (5/5)
sobota 9–13 (5/5)
Kdysi dávno v předaleké galaxii... tentokrát bez rytířů Jedi. I přes obrovský rozmach Impéria se sbírají malinkaté ostrůvky odporu. Pomůžete jim k velikosti nebo zániku?
Star Wars Saga Edition (d20)
Science-fantasy
Star Wars
Věk: 15+

„Jsi si jistý, že v té depeši zmiňovali cíl určení na Lothalu?,“ zeptal se dnes snad už počtvrté Stefen.
„Jsi si jistý, že nemáš něco s ušima nebo mozkem?,“ kontroval jízlivě Derek. Jannva za jeho zády vrhla na Stefena pohled typu 'jestli už nebudeš držet hubu, tak tě zabiju'. Stefen se ušklíbl a pokrčil rameny.
„Klid, pánové,“ zapojil se Mikkail. „Jsme všichni na jedné lodi, pamatujete? Co kdybychom byli konstruktivní a nějak se z toho průšvihu zkusili dostat?“

Čtrnáct let po jmenování senátora Palpatina vrchním kancléřem je Galaktické Impérium na rozmachu. Rytíři Jedi byli vyhlazeni, Imperiální síly jsou přítomny snad ve všech systémech včetně bývalého Huttského impéria a prosperita zavládla v galaxii… nebo ne? Najdou se i tací, kteří nesouhlasí, vzpomínají na časy Republiky a snaží se o jejich návrat. Na různých místech galaxie vznikají malé buňky odporu, osamocená centra myšlenek „svobody“. K organizovanému hnutí má vše ještě daleko.

Hráči zaujmou roli sympatizantů s hnutím odporu proti Galaktickému Impériu, roli členů tvořící se buňky odporu. Dokáží buňku úspěšně vytvořit, splnit cíle prospěšné rebelům a spojit se s dalšími buňkami, nebo dojde jejich snažení neslavného konce? Je možné věřit svým novým kolegům, a není některý z nich jen nastrčeným agentem?

Pro hru je připraven výběr postav na 4. úrovni, pravidla budou vysvětlena před hrou. Neočekávejte příběh dominovaný světelnými meči nebo zaručený úspěch mise.

Trable v Kamenné Hůrce

neděle 10–16 (5/5)
Přijďte si zahrát klasické RPG dobrodružství ze staré školy založené na nejznámějším a nejhranějším systému současnosti – DnD 5. edice. Kamenná Hůrka Vás očekává.
DnD 5e
i pro nováčky
Fantasy
Věk: 15+

„Pozor, pozor. Hledá se parta slavných dobrodruhů, kteří pomůžou se všelijakými nebezpečenstvími skrývajícími se v blízkém okolí naší slovutné vsi Kamenná Hůrka. Pokud máte zájem – přijďte kdykoliv během dne k domu pana Ječmínka – našeho starosty. Přiměřená odměna zaručena!“

Dungeon and Dragons se dočkalo své 5. edice. A právě v tomto systému se hra odehrává. Chcete si vyzkoušet nejstarší hru na hrdiny v novém a moderním provedení? Nebo chcete zjistit, jak vlastně DnD funguje? Případně DnD znáte a rádi byste se k němu vrátili? Vstupme spolu do tohoto úžasného světa plného překvapení, hrdinských příběhů a společných zážitků. Veškerá potřebná pravidla budou vysvětlena a postavy budou připravené. Vhodné pro začátečníky i zkušené hráče.

Tři osady

čtvrtek 19–23 (4/5)
Dlouho to vypadalo jako pohodová cesta… a přitom horské průsmyky vždycky přitahují problémy!
DrD+
Fantasy
Věk: 15+

Ti sebevražední mágové se ještě skousnout dali, ale chladnokrevní horníci s haldou superobřích strojů a tlupa zdrogovaných lovců? Kdo by sakra čekal tohle?

Příběh skupiny cestovatelů, kteří se zapletou do konfliktu třech horských osad se zásadně odlišnými životními styly – a je jen na nich, jak moc hluboko se do něj chtějí ponořit a jak z něj vyjdou.

Hrát se bude podle pravidel Dračího Doupěte Plus, znalost pravidel ale není nutná, protože jde hlavně o příběh. Hráči budou mít na výběr z předem připravených postav na 3. úrovni nebo si mohou přinést postavu vlastní.

V žabích močálech

sobota 10–16 (5/5)
Družina dobrodruhů je vyslána do nedalekých bažin, aby zajistila nebezpečného tvora, kterého popsal umírající klášterní průzkumník.
DnD 5e
i pro nováčky
Fantasy
Věk: 15+

„Pane kolego, chcete mi naznačit, že Váš misionář a hledač tajemství při svých podivných průzkumech přivedl na svět i nějakou nečistou vraždící zrůdu?“ Řekl první představený a neklidně se zavrtěl.
„Ano, je lepší to brát na zřetel, bohužel.“ Přitakal druhý představený. „O tento případ se samozřejmě postarám a vše prověřím. Ještě dnes promluvím s knížetem a hned zítra ráno vyšlu na ono místo schopné lidi. Akorát budu chtít i někoho od vás...“
„Co prosím? Neřekl jste právě, že se o to postaráte?“
„Však ano. Moji učenci zvládnou mnohé a já vyřídím veškeré formality. Přece byste se ale nechtěli připravit o možnost získat dobrou pověst účastí na lovu nebezpečného tvora. Chcete své chrabré bojovníky nechat jen za zdmi kláštera, zatímco pomyslná záře úspěchu dopadne na knížecí vojsko?“
První představený přimhouřil oči a chvíli si mnul bradu. „Kdybych chtěl, mohl bych ve Vašich slovech najít známky příkladného pochlebovačství či zákeřné vychytralosti. Já si ale radši volím jiný úhel pohledu. O dobrou pověst teď půjde spíše Vám. Náš řád je štítem knížectví a ochrana prostého lidu je naší ctností. Někoho k Vám určitě pošlu...“

Umírající misionář po sobě zanechal nemilou zprávu. Při svých objevech byl napaden nebezpečným stvořením, které se teď může potulovat blízko vesnice plné prostých obyvatel. Schopní vyslanci místních klášterů jsou pověření, aby případné nebezpečí eliminovali a ochránili bezbranné. V sázce je navíc pověst kláštera jako takového, ale i meziměstská stezka, jejíž bezpečné průjezdy si vyprošují movití členové obchodního cechu…

Dungeons & Dragons je jedna z nejznámějších fantasy her na hrdiny vůbec. Chceš-li si zahrát pohodovou fantasy klasiku a neřešit složité hádanky a intriky, pak je tato hra právě pro Tebe. Postavy budou předpřipravené, stačí prostě přijít, poprosit o boží přízeň a zabřednout do bažin…

Vampire 5e: Nový soumrak

pátek 14–21 (5/5)
Jsi netvor.
deluxe
i pro nováčky
Vážný
Horor
Věk: 15+
World of Darkness 5e

To sdělení je prosté a pravdivé, ale není jednoduché. Jsi netvor, protože jsi predátor, nebo jsi netvor, protože jsi nepřestal být člověkem? Byl jsi netvorem, ještě než jsi zemřel? Co vůbec znamená lidskost? Co je podstata bestie? A jsi ty sám skutčně to nejhorší, co noc ukrývá? Je nesmrtelnost skutečná, nebo je jen falešným příslibem? S formálním uvedením do upíří společnosti, nastává čas tyto otázky zodpovědět. Dost možná tou snazší a rychlejší cestou.

Legendární Vampire: the Masquarade, jedna z nejrevolučnějších a nejkultovnějších her historie, se letos vrací a přináší další znovuzrození Světa Temnoty – drsnějšího, krutějšího a nelítostnějšího, než kdy dřív. Nový Vampire slibuje mnohé. Osobnější a ještě temnější pojetí. Popisný i mechanikami podpořený důraz na vnitřní prožívání postav. Moderní, elegantní mechaniky, které ti nedají zapomenout, že nehraješ člověka a že v nitru tvé postavy vyčkává Bestie toužící se probojovat nánosem lidskosti a převzít kontrolu. I když hra samotná vyjde až v druhé půlce roku, tak si díky testovým pravidlům, náhledovým materiálům, informacím od autorů a znalostem o celé herní sérii můžeš mnohé vyzkušet už nyní.

Hra bude vyprávět zápletku točící se kolem událostí spojených s tradičním uvedením mladých upírů do nemrtvé společnosti a poskytne tak prostor pro prozkoumání samotných postav stejně jako světa, který obývají. Důraz bude kladen především na atmosféru hry a hraní postav, v čemž by nás pravidla nové edice měla všestraně podporovat.

Postavy budou předtvořené podle částečného zadání hráčů a bude možné si je částečně upravit.


Nic z níže uvedeného není potřeba znát, nicméně:

  • pokud neznáte Svět temnoty, toto fan-video je asi nejlepší úvod
    • A pokud ho znáte, toto je vize/příslib nové edice
  • pokud by vás systém zajímal víc, na Kostce naleznete mou recenzi alfa pravidel (v diskusi jsou nějaké pozdější postřehy a novinky)

Vražedné intriky

pátek 14–18 (5/5)
Jeden za všechny! A všichni za jednoho!
Fate 4e
Historický
Věk: 15+

Je krásné slunečné ráno. Paříží se rozléhají zvony a hlahol gardistů, jenž si plánují v nejbližší hospodě vyřídit nedořešené účty s pár mušketýry. Padne pár ran a neadresovaných nadávek a výkřiků, když ze dveří hostince chvatně vyběhnou dvě osoby. V ostrém slunci se zaleskne zlatě vyšitý znak lilie na jejich ramenou.
Mezitím, ve Versailles, mušketýr na stráži naslouchá stále vyostřující se hádce mezi králem a královnou. Král chce potomka, dědice. A chce ho teď, hned, okamžitě!

Skupině královských mušketýrů už je v Paříži trochu těsno. V době míru nemají nic moc na práci, proto posedávají po hospodách s lehkými děvami nebo vyhledávají šarvátky s kardinálovými gardisty. Jejich velitel tak nadšeně kývne na královu žádost o ochranu důležité osoby na poutní místo.

Příběh a kulisy RPG inspiroval román Tři mušketýři od Alexandra Dumase. Dějištěm je tedy ve Francie v 17. století. Budeme hrát v systému Fate 4e, v lehce odlehčené formě s upraveným seznamem dovedností. Jedná se o hru s důrazem na příběh, ne o ukázku pravidel – pokud chcete probrat pravidla, raději si mě odchytněte někde u skleničky. Postavy budou připravené, ale pokud by měl někdo zájem si vytvořit svoji postavu, je možnost se domluvit přes email.

Znalost pravidel není nutná, ale dají se najít v češtině i v angličtině.

Výprava do hory Bílý Chochol

pátek 17–23 (6/6)
Vydejte se do legendárního hádankového dungeonu z roku 1979, jež se umístil na 9. místě 30 nejlepších DnD modulů všech dob a okuste to nejlepší z Dungeons and Dragons staré školy.
Fantasy
Věk: 15+
Dungeoncrawl
Oldschool
Labyrinth Lord

Hora Bílý Chochol byla vždy zdrojem obav a pověr. Mnoho lidí se vydává na dalekou cestu, aby tento div spatřila na vlastní oči. Jen málokteří se však odváží přiblížit, neboť se tradují zkazky o nejhroznějších démonech a běsech číhajících v útrobách sopky. Před více jak tisícem let se stala sídlem obávaného černokněžníka Keraptise, jehož osud byl však vždy opředen divokými legendami.
Před několika týdny zmizely z města Grayhawk tři proslulé artefakty. Zůstaly po nich jen záhadné veršované hádanky nesoucí Keraptisovu pečeť. Najde se dostatečně odvážná skupina dobrodruhů, která konečně zdolá všechny výzvy hory a rozplete tuto záhadu?

Cílem hry je zprostředkovat hráčům retro zážitek toho, jak se hrály hry na hrdiny v jejich počátcích. Dobrodružství se bude odehrávat v jeskyni plné pastí, nástrah, hádanek a různých překvapení, kde kreativita a opatrnost má větší šanci na úspěch než hrubá síla a přímočarost. Čekejte hru, kde hráčův důvtip hraje větší roli než dobře nakombená postava nebo dramatické hraní. Mapování na čtverečkovaný papír, hlídání světla, váhy, hledání skrytých dveří a tajných pastí, to vše oprášíme, ale tentokrát v modulu, který na to byl navržen jedním z nejlepších designéru rané éry her na hrdiny. V případě zájmu bude v rámci Gameconu možné i navštívit tématické přednášky, které hraní ze staré školy trochu přiblíží.

K dispozici bude na výběr sada předpřipravených postav a ke hře budeme používat systém Labyrinth Lord, což je takzvaný retroklon původních Dungeons and Dragons z přelomu 70. a 80. let. Pokud bude místo, bude možnost využít i figurky a plánky.

Vzpomínky

sobota 14–18 (4/4)
Máte odvahu stát se účastníky psychoterapeutického sezení a ponořit se do vlastního podvědomí? Seskládejme spolu střípky vzpomínek - těch, o kterých netušíme, že je máme.
Vážná
Věk: 18+
Penny for my thoughts
Psychologická

„Vzpomínky se pohybují jako prachový sníh ve větru a jsou jako sbor duchů, kteří mluví jeden přes druhého. Pořád mám jen pocit, že to, co připadá skutečné mně, nepřipadá skutečné druhým. A podělit se s někým o vzpomínku znamená riskovat mé přesvědčení v to, co se opravdu stalo…“

Herní sezení je stylizováno do skupinové psychoterapie využívající experimentálních metod s cílem znovuprožití potlačených vzpomínek. Každý hráč se ujímá dvojí role – jednak hraje sám sebe a jednak představuje hlas podvědomí ostatních hráčů a společně tak vytvářejí obsah svých vzpomínek. Podstatnou součást terapie jsou tzv. spouštěče vzpomínek, které procesu napomáhají a mají podobu rozličných předmětů, audionahrávek, vůní, ale třeba i doteku apod. Hra je tedy bohatá na rekvizity a její podstatná část probíhá za omezeného osvětlení. Hrátky se symbolikou, myslí, příležitost se o sobě něco dozvědět, emoce, propojení… o tom všem Vzpomínky mohou být.

Mechanika hry je velice jednoduchá, volně inspirovaná hrou A Penny for my thoughts. Žádné hody kostkou, žádné statistiky, jen dobře položené otázky, nápaditost a empatie k ostatním hráčům. To jsou nejúčinnější nástroje, jak dojít ke společnému cíli – rozpomenutí.

Hra není vhodná pro osoby s duševní poruchou a jedince, kteří se bojí tmy!

V případě zájmu je možnost z herního sezení pořídit záznam, který v sestříhané verzi bude věnován hráčům jako vzpomínka :)

Záhuba z chladné smrti

sobota 17–23 (3/6)
Okuste modul, který si v komunitě old school renesance získal oprávněně kultovní postavení, díky modernímu způsobu, jakým skloubil nejlepší prvky old school dungeonu.
Fantasy
Věk: 15+
Dungeoncrawl
Oldschool
Labyrinth Lord

Na vrcholu hory leží prokletí! Prokletí, slyšíš mě? Prokletí!
Na zasněženém vrcholku, v dáli, stojí starobylý dům, obklopený pohřebištěm. Dům, v němž straší vzpomínky na dávnou minulost a ukrývají se v něm mnohá tajemství.
Ano, kult z hory je dávno pryč, ale hudba smrti, kterou kdysi přinesl, stále zní ve větru. A hora je chladná, velmi chladná.
Ale ani to neodradilo chamtivce a bláhovce vypravit se na horu, aby získali zlato a slávu.
... ale zaplatil bys za tu slávu nebo zlato svou duší?
Hora ti vezme všechno a nevrátí nic.

Cílem hry je zprostředkovat hráčům retro zážitek toho, jak se hrály hry na hrdiny v jejich počátcích. Dobrodružství se bude odehrávat v jeskyni plné pastí, nástrah, hádanek a různých překvapení, kde kreativita a opatrnost má větší šanci na úspěch, než hrubá síla a přímočarost. Čekejte hru, kde hráčův důvtip hraje větší roli než dobře nakombená postava nebo dramatické hraní. Mapování na čtverečkovaný papír, hlídání světla, váhy, hledaní skrytých dveří a tajných pastí, to vše oprášíme, ale tentokrát v modulu, který na to byl navržen jedním z nejlepších designérů současnosti. V případě zájmu bude v rámci Gameconu možné navštívit i tematické přednášky, které hraní ze staré školy trochu přiblíží.

K dispozici bude na výběr sada předpřipravených postav a ke hře budeme používat systém Labyrint Lord. Což je takzvaný retroklon původních Dungeons and Dragons z přelomu 70. a 80. let. Pokud bude místo, bude možnost využít i figurky a plánky.

Záporáci I - Neklidný kraj

pátek 9–13 (5/5)
Žiješ si spokojeně v zapomenuté krajině nikoho ... a pak ... z ničeho nic, ti tam přijdou lidi! A to je ještě ta lepší možnost.
Apocalypse World
Odlehčená
Fantasy
Věk: 15+

Na samotném severním konci Dobromilova království, v zapomenutém kraji, který nepatří nikomu, stále ještě svobodně žijí nestvůry. Časy jsou však neklidné a nikdo ze stálých obyvatel kraje si nemůže být jistý zítřkem. Nejen, že do divočiny čím dále častěji vyráží hrdinové, kteří se snaží nebohé stvůry pobít, ale kraj také začínají kolonizovat osadníci a s nimi přichází uctívači Jediného Opravdového Boha. Všechna tahle nebezpečí ale nejsou ničím, proto tomu, co divoké obyvatele čeká, pokud kraj ovládne ještě větší zlo, než jaké představují oni sami – tajemná a temná armáda císaře Evilóna. V kraji se schyluje k válce.

Jedná se o první ze tří navazujících her, které budou sledovat osudy „druhé strany barikády“. Hráči se ujmou role Záporáků – bytostí žijících v zapomenutém kraji, který se pomalu dostává do středu dění. V této části hry si prožijí první setkání s nebezpečím, které do kraje přichází a bude se rozhodovat o tom, zda se na toto nebezpečí dokáží připravit, nebo se připraví nebezpečí na ně. Hráči, kteří se přihlásí na více částí hry si budou moct všechny části hry zahrát s jednou postavou. Můžete se ale přihlásit pouze na tuto první část hry – v takovém případě si zahrajete se svou postavou ucelený příběh, zároveň ale platí, že vaše postava bude vystupovat jako cizí postava v dalších částech hry – a vaše rozhodnutí budou formovat, jak se v nich bude chovat. Vaše hra v takovém případě připraví zápletky hráčům dalších částí.

ApocalypseWorld je systém, ve kterém se neodehrává předpřipravená zápletka, ale jak hráčům, tak vypravěči hra během vyhodnocení předkládá možnosti, jak se bude příběh odvíjet dál a oni si z nich vybírají, doplňují je vlastními popisy a rozvíjejí je. Zároveň platí, že vypravěč se dostává ke slovu jen v určitých okamžicích (např. při neúspěšném tahu postavy) a hráči tak mají velkou míru vypravěčských pravomocí. Originální hra se odehrává v postapokalyptickém světě, systém je však univerzální a tak nám bude stačit jen popisovat věci trochu jinak a například ze zbraněmi ověšeného gunluggera se stane nebezpečný bazilišek, místo motorkářského gangu budeme mít ve hře skřetí jezdce na vrrcích a vůdce sekty se našem světě promění v uctívaného lešije.

Záporáci II - Plameny války

pátek 14–18 (5/5)
Na prahu zapomenutého kraje příšerám klepe na dveře válka. Armády vás svírají z obou stran a hrozí naprostým zničením jediného místa, kde můžete žít svobodně.
Apocalypse World
Odlehčená
Fantasy
Věk: 15+

Na samotném severním konci Dobromilova království, v zapomenutém kraji, který nepatří nikomu, vtrhla mezi svobodně žijící nestvůry válka. Smrt je na každém rohu a nikdo ze stálých obyvatel kraje si nemůže být jistý zítřkem. Na jedné straně hrdinové, královská armáda a paladinové církve Jediného Opravdového boha, na straně druhé strašlivé zlo císařských vojsk. Jako dva mlýnské kameny, drtící vše, co uvízne mezi nimi.

Jedná se o druhou ze tří navazujících her, které budou sledovat osudy „druhé strany barikády“. Hráči se ujmou role Záporáků – bytostí žijících v zapomenutém kraji, který se stal dějištěm kruté války. V této části hry se budou snažit přežít válečné útrapy a jejich činy rozhodnou o tom, která strana zvítězí.

Hráči, kteří se přihlásí na více částí hry si budou moct všechny části hry zahrát s jednou postavou. Můžete se ale přihlásit pouze na tuto druhou část hry – v takovém případě si zahrajete se svou postavou ucelený příběh, zároveň ale platí, že vaše postava již bude částečně ovlivněna událostmi z první hry a zároveň vaše rozhodnutí budou formovat, jak bude jako cizí postava chovat ve hře třetí. Vaše hra v takovém případě připraví zápletky hráčům třetí částí.

ApocalypseWorld je systém, ve kterém se neodehrává předpřipravená zápletka, ale jak hráčům, tak vypravěči hra během vyhodnocení předkládá možnosti, jak se bude příběh odvíjet dál a oni si z nich vybírají, doplňují je vlastními popisy a rozvíjejí je. Zároveň platí, že vypravěč se dostává ke slovu jen v určitých okamžicích (např. při neúspěšném tahu postavy) a hráči tak mají velkou míru vypravěčských pravomocí. Originální hra se odehrává v postapokalyptickém světě, systém je však univerzální a tak nám bude stačit jen popisovat věci trochu jinak a například ze zbraněmi ověšeného gunluggera se stane nebezpečný bazilišek, místo motorkářského gangu budeme mít ve hře skřetí jezdce na vrrcích a vůdce sekty se našem světě promění v uctívaného lešije.

Záporáci III - Spálená země

pátek 19–0 (5/5)
Válečná vřava neušetřila nic a nikoho. Celý kraj lemují spáleniště a zmar. Příšery jsou ovšem věčné a nezdolné. Je to dar a nebo prokletí?
Apocalypse World
Odlehčená
Fantasy
Věk: 15+

Samotný severní konec Dobromilova království, zapomenutý kraj, který nepatřil nikomu, zpustošila válka. Stálí obyvatelé se musí srovnat se zkázou a pozůstatky těžkých bojů. Je jejich nezdolnost a nesmrtelnost, se kterou přežily všechny útrapy předchozích událostí spíše prokletím nebo požehnáním?

Jedná se o třetí ze tří navazujících her, které budou sledovat osudy „druhé strany barikády“. Hráči se ujmou role Záporáků – bytostí žijících v zapomenutém kraji, ve kterém se odehrála strašlivá bitva. V této části hry se budou snažit získat zpět co bylo ztraceno a vyřešit zápletky vyplývající z události předchozích dvou her.

Hráči, kteří se přihlásí na více částí hry si budou moct všechny části zahrát s jednou postavou. Můžete se ale přihlásit pouze na tuto třetí část hry – v takovém případě si zahrajete se svou postavou ucelený příběh, zároveň ale platí, že vaše postava již bude ovlivněna událostmi z první hry a její zápletka bude do značné míry završením toho, co odehráli hráči v předchozích hrách.

ApocalypseWorld je systém, ve kterém se neodehrává předpřipravená zápletka, ale jak hráčům, tak vypravěči hra během vyhodnocení předkládá možnosti, jak se bude příběh odvíjet dál a oni si z nich vybírají, doplňují je vlastními popisy a rozvíjejí je. Zároveň platí, že vypravěč se dostává ke slovu jen v určitých okamžicích (např. při neúspěšném tahu postavy) a hráči tak mají velkou míru vypravěčských pravomocí. Originální hra se odehrává v postapokalyptickém světě, systém je však univerzální a tak nám bude stačit jen popisovat věci trochu jinak a například ze zbraněmi ověšeného gunluggera se stane nebezpečný bazilišek, místo motorkářského gangu budeme mít ve hře skřetí jezdce na vrrcích a vůdce sekty se našem světě promění v uctívaného lešije.

Zastávka v Ragfordu

čtvrtek 14–18 (5/5)
neděle 9–13 (5/5)
Proč přemýšlet než vyrazíš na cestu? A jak moc těžké může být přijít se zázrakem na počkání?
i pro nováčky
Fantasy
Věk: 15+
Dungeon World

Fajn, fajn … uznávám, že jsem si měl pořádně rozmyslet, kam si tu chvilku zaslouženého odpočinku jedeme užít, ale pořád je to lepší než minule. Tady alespoň nelítají vzduchem kusy ledu jako pentle na pouti.
Jistě, je nemilé, že jsme uprostřed pouště a ano nechal jsem si zaplatit dopředu, za to, že tu spácháme nějaký zázrak a vyřešíme tuto bídnou situaci. Mezi námi, bral jsem ty prachy jako cestovný. Sakra, už s tím nic nejde dělat, tak zatneme zuby a dostaneme se z toho. Ostatně jako vždycky!

Jak těžké může být pro jednu sehranou skupinu přijít se zázrakem na počkání? To zjistíte až se vydáte jako jeden ze členů této družiny do fantasy světa, kde nic není jednoduché nebo takové, jaké se zdá.

Dungeon World je pravidlově lehký systém vytvořený na stejném základu jako Apocalypse World. Dopředu není potřeba nic studovat ani připravovat, vysvětlení pravidel a tvorba postav proběhne na místě.

Zával na pacifické železnici

sobota 14–18 (5/5)
Vzpoura robotických dělníků na železnici? Je to snad léčka banditů? Indiánů? Zlomyslný plán železniční společnosti? Jednoduché dobrodružství (nejen) pro mladé dámy a gentlemany.
Příběhy Impéria
i pro nováčky
Dobrodružné
Western
Věk: 9+

„Dámy a pánové, musím vám s lítostí oznámit, že na kolejích je zával, a proto zacouváme asi dvě míle zpět k nejbližší stanici, kde vyčkáme opravy kolejí,“ řekl průvodčí a vlak se s funěním parního kotle dal do zpětného pohybu. Po chvíli se zastavil, ale místo stanice se cestujícím naskytl pouze pohled na skalnaté svahy a vyprahlou krajinu pokrytou trsy trávy a křovím. Znovu se objevil průvodčí: „S politováním vám musím oznámit, že nás přepadla skupina automatonů, robotických dělníků, kteří nedaleko odsud prokopávají tunel pronovou trať, a … ehm … ukradli nám … lokomotivu.“ Vagónem se rozezvučely rozhořčené výkřiky. Zvedlo se pět osob – takto to nemůžou nechat!

Cestující z východu Spojených států amerických do San Francisca se setkali na cestě vlakem se zádrhelem. Automatoni, kteří měli po londýnském metru prokopávat tunely zde pod Skalistými horami, zřejmě získali vlastní vůli a vzbouřili se. K čemu ale potřebují lokomotivu, proč prostě neutekli? Nebo je za tím někdo jiný? Hráčské postavy budou těmi, kteří se rozhodnou nečekat na záchranu a vezmou věci do vlastních rukou. Ostatně jsou k tomu dobře vybavení svými schopnostmi a dovednostmi – někteří prý umí ovládat i drobná kouzla!

Příběhy Impéria je hra určená pro hraní příběhů ve světě 19. století se špetkou magie a mytickými bytostmi národů celého světa. Mají jednoduchá pravidla, která nebude třeba dlouho vysvětlovat, jsou postavena na systému Fate, ale velmi zjednodušena, aby nic nebránilo rychlému plynutí příběhu. Hráči si budou moct vybrat z předem připravených postav a celé dobrodružství je určené především (ale nejen) mladým hráčům a hráčkám.

Země zaslíbená

čtvrtek 19–0 (5/5)
Ze staré domoviny zničené válkou odjíždějí poslední karavany přes hory, aby dosáhly země, jež královna vybrala za novou vlast. Cesta je ale zrádná a plná nebezpečí.
i pro nováčky
Fantasy
Věk: 15+
Symbaroum
Temné

Krákání černých ptáků nad stezkou zaniká v lomozu kol a těžkém rytmu kroků desítek nohou. Od úst stoupá pára a lezavý chlad proniká pod kožešiny s každým závanem večerního větru. Není příliš bezpečné vést karavanu přes Titány těsně před nástupem zimy. Jenže synové a dcery Alberetoru už odrostli strachu – ten nechávají za sebou ve staré domovině, společně s žalem, bolestí a utrpením. Na druhé straně hor čeká naděje, nová říše a nový život přislíbený královnou. Stačí vydržet už jen pár dní; už jen pár dní a všechno bude dobré… Nad hlavami uprchlíků zašelestí perutě. „Říká se, že věstí krveprolití,“ zašeptá barbarský stopař, když na pokroucenou větev nad průsmykem usedne další krutavec.

Alberetor sice před jednadvaceti lety vyhrál válku s černokněžníky, za své vítězství ale zaplatil krutou daň. Mladá královna se odhodlala k odvážnému kroku – opustit království zničené zvrácenou magií, převést svůj lid přes hory na severu do nových zemí, podmanit si tamější barbarské kmeny a založit říši tak silnou, že už si na ni nikdo nikdy nedovolí zaútočit. Po dvou dekádách se zdá, že byla úspěšná. Ambrie, zaslíbená země, vzkvétá, původní obyvatelé jsou asimilováni, vyhlazeni či zatlačeni do Davokaru, rozlehlého lesa tvořícího severní hranici říše. A je to právě Davokar, plný divokých zvířat, jedovatých rostlin a krvelačných elfů, co láká Ambrijské prospektory i dobrodruhy. V hlubinách hvozdu se totiž nacházejí rozvaliny dávné říše Symbaroum: ruiny plné bohatství, artefaktů i zapomenutých znalostí. Jenže zlo, které kdysi Symbaroum zničilo, stále číhá v prastarých, mechem a lišejníky pokrytých stavbách. A s každým dalším návštěvníkem se stále více probouzí.

Země zaslíbená je úvodní dobrodružství hry Symbaroum, jehož úkolem je seznámit hráče s pravidly i světem. Postavy budou tvořit část eskorty doprovázející karavanu vesničanů přecházející hory za svojí královnou do Ambrie. Na výběr budete mít z předpřipravených postav, ať už z řad civilizovaných lidí mířících do nové domoviny nebo divokých národů vracejících se do země, která už jim nepatří. Po domluvě je možno si přinést postavu vlastní.

Hra se protáhne do 1:00 hodiny ráno.

Sponzoři

Partneři