20.–23. 7. 2017 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

RPG

RPG jsou rolové hry, ve kterých se skupinou spoluhráčů vyprávíte společný a jedinečný příběh. Ocitnete se v kůži některé z postav, které v příběhu vystupují, popisujete jejich činy, mluvíte jejich ústy.

Občas kromě vyprávění také sáhnete po kostkách i pravidlech, abyste do příběhu vnesli nejistotu a napětí. Nepotřebujete žádné prostředí ani rekvizity – podobně, jako když čtete knihu, jste omezeni jen vaší vlastní fantazií.

Aye, Dark Overlord!

sobota 14:00–16:00 (5/5)
sobota 16:00–18:00 (2/5)
i pro nováčky
Odlehčená
Nepravidlová
Aye Dark Overlord
více

Jsi nováček, který chce začít s pen and paper RPGčky, ale bojí se dlouhého učení pravidel? Ostřílený matador s touhou si zahrát krátkou oddechovku? Nebo prostě hledáš nenáročnou vyprávěcí zábavu? Pod taktovkou té nejoblíbenější temné paní se staň mrzkým goblinem, který nesplnil úkol a teď se z něj musí vykecat. Buď pohotový, sval vinu na kolegy za pomocí inspirativních karet a smeť na ně tak hněv svého temného pána. Absurdní situace a návaly smíchu zaručeny!

Bez šance

pátek 10:00–16:00 (2/4)
Detektivní
i pro nováčky
akční
Night's black agents
GUMSHOE
Urbanfantasy
více

Některá pouta nemohou být zpřetrhána. Ukována ve špíně, pod nepřátelskou palbou, s bušícím srdcem, domovem pouze ve vzpomínkách, sdíleným utrpením a bojovým šílenstvím – pouta ukovaná prolitou krví a silnější než rodina.
Byli jste jednotkou vojáků v Afghánistánu a poté námezdnými vojáky ve střední Americe (Guatemala, Nicaraqua, Panama). Váš poslední úkol, záchrana uneseného děvčete, moc nedopadl. Zavraždili ji ještě před vaším příchodem. Vystopovali jste únosce a odhalili, že jejich vůdcem byl upír. Nějakým zázrakem se vám ho podařilo zabít.
Upíři jsou skuteční. Zdá se že svět je plný jiných, temných sil. S takovými myšlenkami se nikomu nevyrovnává snadno, ani vám. Doufaje, že to spraví trocha času, jste se rozešli, se slušnou částkou na bankovních účtech, každý jiným směrem.
Ale jakmile jednou nahlédnete za oponu, je těžké se jen tak vrátit do normálního života. Po pár dnech vám od bývalého velitele, nadporučíka Kelvina, přišla zpráva. Pouhé: Pomoc!” Nikdo z vás neváhal a míříte do San Francisca. Pomůžete veliteli porazit kohokoli či cokoliv, co bude třeba.

Hra se odehrává v současnosti s jedinou drobnou změnou: upíři existují. A nejedná se o romantické náctileté chlapce, zářící na Slunci a propadající lásce smrtelníků. Jedná se o nebezpečná a mocná stvoření z nočních můr, která se dokázala přizpůsobit dnešní době a tahají za nitky z pozadí.
Jedná se o rozsáhlou organizaci, nebo pouze skupinku jednotlivců?
Jaké jsou jejich úmysly?
A představují akutní hrozbu pro občany země?
Na tyto otázky zatím neznáte odpověď. Co víte jistě je, že jestli se s nimi váš velitel znovu zapletl, nemůžete ho nechat na holičkách.

Hra je primárně o vyšetřování a odhalování záhad, ale také o akci a napětí. RPG Nights Black Agents funguje podle systému GUMSHOE. Pravidla není nutné znát, vše bude před hrou vysvětleno. Postavy budou připravené.

Bílý Hrad

sobota 14:00–18:00 (5/5)
DrD II
i pro nováčky
akční
Fantasy
více

Rána. Jsem říkal, že ta chodba je nestabilní a spadne! Kruci, teď jsme tu uvěznění. K čemu nám bylo, že jsme si obezřetně prohlíželi ruiny Bílého hradu, než je přikryl soumrak. Měla to být hračka, strávit tu noc, shrábnout od vesničanů stříbrňáky za statečnost a vysmát se jejich báchorkám o strašidlech. A teď jsme zavaleni dole…. bude to fuška si uvolnit cestu zpět, ale alespoň se nebudeme v noci nudit. Ostatně tady se nám nemůže nic stát… tak moment, v tom koutě se něco pohnulo!

Dá se v DrD II zahrát podzemní dobrodružství podobné těm ze staré školy? S temnými chodbami, pastmi, místnostmi plnými kostlivců? Zdrojů je omezeně a nebezpečí nespočet. Pojďte to zkusit.

Systém DrD II bude osekán na kost, a bude tak snadný pro začátečníky, ale i s výzvou pro pokročilé (manévry budou za popis, ne za zdroje či povolání, takže útok bude Lstivě za lstivý nápad, jako například shodit na nepřítele lustr místo prostého útoku zbraní).

Bliss Stage

sobota 17:00–23:00 (4/5)
Sci-fi
Bliss Stage
více

Bojujte proti záhadné invazi z vesmíru!

Ukázka netradiční hry silně inspirované Neon Genesis Evangelion. Mise v rovině obývané mimozemšťany za pomoci Animy se střídají se scénami z každodenního života základny. Anima je konstrukt umožňující vstupovat do roviny existence mimozemšťanů a je tvořena za pomoci záhadného projekčního zařízení ze síly vůle pilota a síly jeho vztahů k ostatním obyvatelům základny. Výsledky misí tak mohou ovlivňovat každodenní život na základně a naopak. Hráči hrají několik postav – zpravidla se střídají v roli pilota vstupujícího do roviny existence mimozemšťanů a roli kotvy – operátora projekčního zařízení. I v úspěšné misi zpravidla pilot utrží nějaký šrám na sobě nebo na Animě, a tak s přibývajícími misemi atmosféra houstne, a pojem „mise schopný pilot“ je potřeba přehodnocovat na základě dostupných možností :)

Capes Superhero RPG

čtvrtek 19:00–0:00 (2/5)
vyprávěcí
Capes Superhero
Superhrdinové
více

Staňte superhrdinou nebo superpadouchem a bojujte o osud světa!

Capes RPG je netradiční hra inspirovaná Marvelovskými superhrdinskými komiksy. Můžete hrát nejen superhrdiny a superpadouchy s nadlidskými schopnostmi, ale i náhodné civilisty, kteří se ocitli na místě superhrdinského střetu. A když si nemůžete vybrat, tak klidně i všechny najednou :)

Hra se odehrává po „scénách“, kterých se za sezení vystřídá několik. Hráči do scén obsazují své postavy a rozhodují o tom, jaké konflikty se otevřou a jak se vyřeší.

Čarodějka

pátek 19:00–23:00 (5/5)
DrD II
i pro nováčky
Fantasy
Taria
více

Jen tolik je jisté, že ačkoliv je tak těžké rozeznat dobré od špatného, oddělit požehnání od prokletí, jak bylo na předchozích stranách vylíčeno, váhání není na místě. Neboť žádná jiná síla není tak nebezpečná jako magie. Žádné jiné umění, žádná znalost či nadání nemohou do tak veliké hloubky zasáhnout a pokřivit již beztak křehké a ze všech stran ohrožované dílo našich bohů. Proto raději nechť je zbaveno možnosti splétat zaklínadla deset nevinných, než by jeden možný výhonek zla unikl bez povšimnutí.

Blažej z Kleče, opat kláštera Asai ve Skřešti:
„Klíč k rozeznávání čar a kejklů“

Taria je známý herní svět. V poloostrovním knížectví je magie stejně běžná jako květiny na louce. I když draci už dávno odletěli, stále lze potkat lišku, která vám vynadá za vyrušení, či levitující skálu, na které si kdysi místní feudál nechal postavit nedobytnou pevnost. Tarijské pohraničí je ale temnou oblastí. Tam se právě odehrává dobrodružství Čarodějka z modulu Taria – Pohraničí.

Hra je vhodná i pro úplné začátečníky, kteří neznají systém Dračí doupě 2. Hráči si mohou přinést svoje postavy, ale bude na výběr i z připravených postav. Všechny budou na 7. úrovni.

Časy se mění

pátek 19:00–23:00 (5/5)
Odlehčená
Nepravidlová
Časy se mění
Alternativní historie
více

Po vynálezu stroje času se Sovětský svaz stal pánem nejen země, vesmíru a počasí, ale zároveň i dějin. Bohužel, imperialisté nikdy nespí a tropí naschvály. Historie se kroutí. Časy se mění. Je třeba jednat, a tak se v této hře vžijete do role neohrožených soudruhů a soudružek, kteří se vydávají zpět do minulosti, aby napravili škody napáchané západními škůdci.

  • 5 základních vlastností postavy okořeněné 5 přístupy k nim = rychlá jednoduchá tvorba plastického a uvěřitelného charakteru postavy
  • náhodný setting (nebo na domluvě) = dobrodružství od pravěku do 1. světové války
  • ovlivňování hry hráči = ovládání času (mizení předmětů, zastavování času, změny v historii)
  • řešení konfliktů kostkou = sudá/lichá, zvládl/nezvládl hodně zábavy za málo úsilí = začátečníci zvládnou a pobaví se, pokročilí se vyřádí)
  • Jedná se o stručná pravidla vypracovaná v soutěži 24 hour RPG

Čepele v temnotě

pátek 14:00–20:00 (5/5)
akční
Pravidlová
Fantasy
New weird
Blades in the Dark
více

Čtvrttunový balvan vymrštěný výbuchem těsně minul vaši hlavu;
čepel, která vám zpoza rohu málem prosekla hrdlo;
rameno naražené o gondolu při seskoku do plavebního kanálu;
kulka, co vám i přes pancíř nalomila dvě žebra;
a stráže jsou vám v patách od chvíle, kdy jste omylem zabili jednoho týpka, jehož duch neustále bonzuje a ukazuje vaším směrem.
”Bude to jednoduchá a rychlá práce za dobrý prachy!”
Jen naprostej začátečník by něco takovýho sežral. Což vy nejste … proto se tu taky neválíte mrtví v kaluži krve. Na druhou stranu – peníze jsou potřeba a reputace se na ulici sama nezíská ….

Hra se bude soustředit především na akci – pojedeme podle pravidel, ale nemusíte se bát: jsou velmi jednoduchá a budou nás ve hře podporovat a hnát dopředu. Během hry odehrajeme dvě volně navazující „mise“ a krátce si odehrajeme i mezidobí mezi nimi, abyste viděli trochu víc z toho, jak hra funguje v „delším horizontu“. Těšte se na rychlou, trochu drsnou akční hru s postavami, které přemýšlí o tom, co dělají, umí dát ránu a nebojí se nějakou sami přijmout.

Blades in the Dark je založen na volném spojení Apocalypse World s Fate, na němž buduje vlastní unikátní mechaniky. Systém se zaměřuje na žánrové, až filmové vykreslení postav i okolního světa a konkurenčních skupin a nabízí velmi silné nástroje pro hraní akčních a zločineckých příběhů ve stylu filmů Mission Impossible, John Wick, Cash, A-Team, Dannyho parťáci a dalších podobných. Hra je v základu zasazena do zvláštního, post-postapokalyptického (tj. s apokalypsou tak dávnou, že se s ní již všichni srovnali) renezančního fantasy světa plného čepelí, mušket, násilí, intrik a přízemně pojatých alchymistů a nekromantů (bez zombií, zato se spoustou duchů).

Pro zájemce: Blades in the Dark v Kostce - souhrn základních pravidel a mechanik. Není nutné si ho číst, ale může to být pohodlné :)

Černý Střep

čtvrtek 19:00–0:00 (4/5)
pátek 19:00–0:00 (4/5)
Dračí kutloch
Fantasy
více

Znělo to tak snadno … najít královského agenta Sigura. Údajně se schovával v zapadlé vísce Černý Střep uprostřed močálů. Splnit pár jeho úkolů měla být hračka, lehce vydělané peníze. Kdo by si kdy pomyslel, že se všechno tak zašmodrchá?

Jsi dobrodruhem, který pozná příležitost na na míle daleko a nebo zoufalec, který skládá zbraně při první překážce? Ať už jsi kdokoliv, tohle je výjimečná příležitost! Potkáš huhlající vesničany, intrikující agenty nepřátelských frakcí a možná i několik soubojů na čtverečkovém plánku. Hra je zasazena do prostředí modifikovaného d20 – Dračího Kutlochu. Postavy budou předpřipravené.

Diplomatická mise I - Proti proudu

pátek 9:00–13:00 (5/5)
Fate 4e
Detektivní
i pro nováčky
akční
Star Wars
více

Na boku hvězdného křižníku vykvetla exploze, vzápětí se trup rozlomil a začal padat směrem k planetě.
„Mistře Thrine,“ ozval se Arn, „Neříkal jste, že se bude vyjednávat? Neměla to být diplomatická mise?“
Mistr Jedi nechal otázku plout kabinou a sledoval umírající loď. „Milý Padawane, je vidět, že jsi ještě neslyšel o agresivním vyjednávání.“

Kdysi dávno v předaleké galaxii …
Klonové války se chýlí ke konci. Klonová armáda osvobozuje jeden svět za druhým a dává šikům droidů pořádně na frak. Vůdci separatistů volí stále brutálnější taktiky a tajný plán Sithských lordů se blíží k velkému finále. Co se však stane, když se zdánlivě nudná diplomatická mise změní na boj proti větrným mlýnům galaktických rozměrů?

Hra je poháněna silným Fate Core 4E motorem a vzhledem k nízkému obsahu vysoko-oktanových pravidel je vhodná i pro nováčky. Částečně připravené postavy nabízejí línějším hráčům možnost skočit rovnou do akce a těm aktivnějším si napsat vlastní noty. Znalost světa Star Wars není nutná, shlédnutí libovolného Star Wars filmu by však mohlo být inspirující.

Na tuto aktivitu bude volně navazovat Diplomatická mise II – Proti všem

Diplomatická mise II - Proti všem

pátek 19:00–23:00 (5/5)
Fate 4e
i pro nováčky
akční
Space opera
Star Wars
více

„Běž! Běž a neohlížej se!“ zařval Kano. Střely z turboblasterů explodovaly všude okolo. Tlakové vlny s nimi házely ze strany na stranu, létající kusy skály se zabodávaly do kůže, dým a prach pálil v plicích. Zakopávali o výmoly, padali do děr a kráterů a křičeli. Arn měl pocit, že takhle běží snad hodinu, plíce v jednom ohni a oči plné štěrku. Náhle mu pod nohama zmizela země. Vše se jakoby zastavilo. Uvědomil si, že hledí do hlubokého kaňonu na jehož dně burácela divoká řeka. Všiml si dvou krásně zbarvených ptáků, ukrytých ve skalní rozsedlině…

Kdysi dávno v předaleké galaxii …
Být Jediem, či přítelem Jediů nebylo nikdy tak těžké. Kdo chce přežít, musí se nechat vést instinkty divokého zvířete. Pro uprchlíka neexistuje pojem civilizované chování. Doba začátku Impéria je především dobou dokončování. Je třeba dokončit vyhlazení Jediů, je třeba dokončit sjednocovací a unifikační procesy, je třeba dokončit odzbrojení neimperiálních jednotek.

Hra je poháněna silným Fate Core 4E motorem a vzhledem k nízkému obsahu vysoko-oktanových pravidel je vhodná i pro nováčky. Částečně připravené postavy nabízejí línějším hráčům skočit rovnou do akce a těm aktivnějším možnost napsat si vlastní noty. Znalost světa StarWars není nutná, shlédnutí libovolného StarWars filmu by však mohlo být inspirující.

Tato aktivita volně navazuje na Diplomatická mise I – Proti proudu

Drakovo doupě

sobota 19:00–23:00 (5/5)
DrD+
i pro nováčky
High Fantasy
více

„Vyhnali draka z jeho jeskyně… a dva Vaši společníci tam zůstali, protože se jim tam líbilo?“ ujišťuje se mluvčí družiny. „A teď se ti dva neozývají?

„Přesně tak. Drak tam už není,“ přikývne tajemná bruneta s páskou přes oko. „Ale zřejmě se tam usadilo něco jiného – v okolí jeskyně mizí lidé.“

„A co s tím má společnýho ten rohatej?“ ozve se další z dobrodruhů a vyslouží si vyčítavý pohled od mluvčího… a zlostné odfrknutí od minotaura sedícího vedle brunety.

Dobrodruhové se vydají na záchrannou výpravu do spletité jeskyně, skrývající nejedno tajemství a překvapení. Můžete si zavzpomínat na klasické „dungeony“, snažit se postupně vybít všechno, co se pohne, nebo řešit vzniklou situaci vyjednáváním, či si nalézt zcela vlastní originální postup.

Hra je vhodná i pro začátečníky a umožňuje seznámení se systémem Dračího Doupěte Plus. Znalost pravidel není nutná a hráči budou mít na výběr z předem připravených postav na 3. úrovni.

Grand Prix Ceres

pátek 19:00–22:00 (4/5)
Fate 4e
Sci-fi
Nepravidlová
více

Vážení a milí posluchači, máme tady další reportáž z kolonií Sluneční soustavy, konkrétně z Asteroidového pásu věnovanou závodu úžasných vznášedel Grand Prix Ceres! Můžeme opět přivítat favorita a držitele zlatého poháru Roumena a jeho tým interplanetární společnosti S3, který bude obhajovat tříletou řadu vítězství. Dále Černé Pantery v čele s brutálním Jethrem a jeho monstrózním strojem. Černým koněm závodu se stává stáj Jamese Watta. Jeho tajemstvím opředený tým se zapojil na poslední chvíli, skoro jako kdyby je Watto sebral někde na ulici. Uvidíme, jak se bude letošní závod vyvíjet… Každopádně se můžete těšit na super-rychlá vznášedla, šokující střety, děsivé výbuchy a dechberoucí akci. Sázejte obezřetně!

Píše se rok 2333 a Sluneční soustava zažívá éru kolonizace. Interplanetární korporace zakládají těžební kolonie od Marsu, přes Asteroidový pás až k trpasličím planetám na samém okraji soustavy. Nechvalně známá posádka lodi Vážka prchá před korporací S3 a jejími bezpečnostními složkami neprávem obviněná z vraždy jejich CEO. Cesta je zavedla až na planetku Ceres uprostřed Asteroidového pásu. Bezpečáci v čele s nelítostnou velitelkou speciální zásahové jednotky S3 Kano Yamato jsou posádce na stopě a zablokovali všechny cesty z planety. Na poslední zoufalou možnost, jak si zachránit krk, narazili dobrodruzi úplnou náhodou… Závod Grand Prix Ceres s hlavní cenou, luxusní vesmírnou jachtou vybavenou prototypem hyperpohonu a bezradného Jamese Watta, šéfa stáje vznášedel, které nedorazili piloti.

Dobrodružství je postaveno na pravidlech FATE CORE RPG. Je to velmi abstraktní systém s minimem mechanických pravidel a lze jej vysvětlit během několika málo minut i úplnému začátečníkovi. Budou k dispozici předpřipravené postavy, ale kdo by si chtěl udělat vlastní na míru, napište, pošlu pokyny. Vše je v ČJ, včetně pravidel, které jsou volně k dispozici zde, nicméně není nutné je znát, sám vše vysvětlím.

Hodina Havrana

pátek 14:00–18:00 (5/5)
DrD II
Detektivní
i pro nováčky
Fantasy
více

„Říkáme tomu hodina havrana – to je ta chvíle, kdy během soumraku z ničeho nic padne mlha. A pak se dějou zlý věci. Kdo je v tu chvíli venku, má to spočítaný. Takže v noci buďte radši zalezlý, obzvlášť teď na podzim, kdy jsou mlhy často.“

Když byla před deseti lety při průjezdu Podskalím zavražděna baronka z Torbergu, její manžel se tím cítil hluboce uražen. Vrahy se podařilo chytit a popravit, tělo šlechtičny se však nenašlo. Nikdo si s tím nelámal hlavu – dokud nenastoupil nový baron. Ten povolal postavy, aby ostatky jeho matky našly a přivezly. Jenže pohraniční kraj, do nějž přijíždějí pátrat, je divoký a nebezpečný – z neprostupných lesů prý nebyla dosud vypuzena stará pohanská božstva, na zdejších cestách vždy řádili loupežníci a mezi lidmi obchází děs z přízraku, který si za mlhavých nocí chodí vybírat svou oběť.

Hrát se bude v systému Dračí Doupě II, jehož zjednodušenou (tzv. Pirátskou) verzi pravidel je možné nalézt např. zde, znalost pravidel však není nutná. Na výběr budete mít z předpřipravených postav, po domluvě je možné si přinést postavu vlastní.

Host do domu…

sobota 9:00–13:00 (4/5)
DrD II
i pro nováčky
Fantasy
Mysteriózní
více

Pohostinnost vždy patřila k přednostem, které nedůvěřivému lidu Bučiny vštěpovali žreci Starých bohů i potulní misionáři toho Nového. Zřídkakdy však zaseli na úrodnou půdu. Život ve stínu hvozdu naučil místní – ať pány či kmány – obezřetnosti. Nezkrocená zelená masa dál skrývala svá tajemství. Hraničáři z Medvědína sice střežili cesty, potírali lapky a zaháněli divou zvěř i horší věci, ale i tak se všichni měli raději na pozoru, protože jeden nikdy neví a druhému neradno věřit. Jenže pak do kraje vtrhla válka. Hraniční tvrze padly, Hraničáři jsou pronásledováni a místní se musí postarat jen sami o sebe.

V tomto čase se krajem trmácí nesourodá skupinka těch, které válka vyrvala z jejich kořenů a vrhla na stinnou lesní pěšinu, kudy se snaží uniknout do bezpečí. Smráká se, lezavá vlhkost proniká až na kost, pršelo skoro celý den a v noci to nebude o moc lepší. Zvolna končí druhý den měsíce padajícího listí. Nastává ta noc v roce, kdy je lepší mít kolem sebe pevné kamenné zdi a zabedněné okenice, noc, kdy duše zemřelých mohou zbloudit do našeho světa, noc, kdy rozhodně není dobré být sám uprostřed hvozdu…

Dobrodružství obsahuje prvky tajemství, přežití a atmosféry. Je vhodné i pro začátečníky, znalost pravidel DrD2 není tak nutná. Podstatná je představivost a chuť hrát. Hraje se s předpřipravenými postavami nižších úrovní.

Hříchy mládí

neděle 9:00–13:00 (5/5)
DrD+
Detektivní
i pro nováčky
Low Fantasy
více

Vražda? Inu, proč ne… Vyšetřování sice není zrovna tvoje specialita, ale co bys pro starého Kora neudělal. Obzvlášť když nabízí tučnou odměnu, když mu pomůžeš zjistit, co se stalo bratrovi jeho švagrové. A kdo ví, možná v tom bude i něco víc… Však ty si vždycky najdeš svůj způsob, jak přijít věcem na kloub a dostat to, co chceš.

Příběh se odehrává v prostředí malé vesničky u lesa, kde žijí jednodušší lidé s jednoduchými starostmi – i když ne vše musí být tak, jak to na první pohled vypadá.

Hra je vhodná i pro začátečníky a umožňuje seznámení se systémem Dračího Doupěte Plus. Znalost pravidel není nutná a hráči budou mít na výběr z předem připravených postav na 3. úrovni.

Ilegální hraní

čtvrtek 8:00–13:00 (6/6)
Mouse Guard
Odlehčená
více

Don Shako ještě naposled úřaduje a před (oficiálním) propuknutím dalšího GameConu trošku zavzpomínáme na ten loňský…

Zjistit, co, kdy a kde se bude hrát je součást hry. Pro přihlášení na hru je potřeba znát ty správné lidi, kteří vám dluží službičku. Ti capisco, amico? Tak se pusť do toho!

Během hry je potřeba dávat pozor a nenechat se překvapit policejní razií nebo slídícimi runnery, protože jak známo program GameConu oficiálně začíná až v 14:00 a do té doby probíhají jen přípravy. Takže žádná hra oficiálně neprobíhá.


Nic se samozřejmě nehrálo, ale kdyby se náhodou hrálo, tak by to byla Myší hlídka, příběh „Lasičky z Východu“.

Všechny myši v Teritoriích dokončují přípravy na další zimu. Zatímco na velitelství Hlídky dorazí zpráva, že se objevili Lasičky na východní pachové hranici. Jak se tam dostali, když všechny obydlí mají Lasičky na západě? Prokopali své tunely až tak daleko? Postavili velké lodě? Umí lítat? Nebo něco horšího? Nezbývá než vyslat nejlepší hlídkaře na průzkum.

Myší hlídka nabízí svět civilizovaných myší, které žijí v sídlech, pěstují obilí, vyrábí nástroje a mají se dobře. Myší hlídka sdružuje odvážné bojovníky, bystré průzkumníky, ale i nápadité vědce nebo vyjednavače. Ti všichni se starají o bezpečnost všech myší v Teritoriích. Jako první prošlapávají cesty po zimě, doručují poštu, loví nebezpečné predátory, doprovází ostatní, hlídají hranice. Největším nepřítelem myší je příroda, zejména špatné počasí a nepříznivý terén. Z okolních predátorů pak největší strach vzbuzují zákeřné a lstivé lasičky. Ale je třeba si dávat pozor i na dravé ptáky, nenasytné hady a spoustu dalších zvířat větších než myš.

Mouse Guard vychází ze stejnojmenné komiksové předlohy (vyšlo v češtině jako Myší hlídka). Jedná se o netradiční fantasy rpg ve stylu „no dungeon and no dragons“, tedy hra bez draků, skřetů (a jiných příšer), ale také bez temných jeskyní plných pokladů. Základ herního systému tvoří dovednosti a vyhodnocování pomocí hromady šestistěnných kostek. Na deníku postavy najdete krom obvyklého jména i netradiční parametry jako barvu srsti. Místo dlouhé soupisky vybavení máte obvykle jen jednu zbraň, kterou nosíte v ruce a každá myš má svůj vlastní náhled na svět a oblíbenou metodu řešení problémů.

Knížecí dcera

pátek 9:00–13:00 (5/5)
DrD II
Fantasy
více

K bitvě nedošlo, jezerní kníže Měšek před branami Jezerenu kapituloval. Ač stále hoří několik ohnisek odporu, válka je u konce a uchvatitelé slaví rychlé vítězství. Zatímco se lužanský kníže snaží zemi zpacifikovat co nejrychleji a místní šlechta využívá chaosu jako poslední příležitosti urvat si co nejvíce pro sebe, severní pobřeží se trpí pod nájezdy krále Sedmi ostrovů. Hoří i knížecí hradiště v Ostrovči, kde hrstka obránců z posledních sil vzdoruje nájezdníkům. Snad dosud žije i Měškova dcera. Proslýchá se, že lužanský kníže začal válku právě kvůli ní. Ondřej Kapoun z Levehradu hraje vabank. Má jen málo času, ale pokud se zadaří, vrátí to jeho téměř vyhlazený rod zpět na výsluní – i kdyby to znamenalo využít vlastní snoubenky a ohnout koleno před lužanským uchvatitelem, kterému beztak žreci prorokují skvělou budoucnost.

Pán z Levehradu, nešetře sliby a bohatstvím, nechal shromáždit pětici ostřílených dobrodruhů, aby urychleně vyrazili do Ostrovče a přivedli mu Měškovu dceru dřív, než se jí zmocní král Sedmi ostrovů nebo lužanští rytíři. Účel světí prostředky a odměna bude stát za to.

Poněkud netradičně pojaté dobrodružství, u kterého bude hodně záležet na hráčích, jakým směrem se bude ubírat a jak skončí. Nabízím rozsáhlou vyprávěcí pravomoc. Hraje se s předpřipravenými postavami, které už se dotkly pokročilých povolání. Nováčky nevyženu, ale doporučuji přinejmenším základní znalost systému DrD2.

Light in the dark

sobota 9:00–13:00 (4/5)
Star Wars Saga Edition (d20)
Space opera
Eng Only
Star Wars
více

It’s very dark. You move your left foot forward and shift your weight. A clash of stone against stone and a short hiss sounds behind you. „Silence,“ you whisper behind. “We don’t want this whole planet on us.”
„I have stubbed my toe,“ you hear Alys complaining. Not for the first time you start counting to ten.
“Why can’t we make some light,” Jarred asks in a hushed tone. You don’t have time to answer as the forest lights up with an unmistakable red glow.
„Spread out,“ you order to the emptiness behind you – the others are already moving. “OK, let’s go,” you gulp. From left and right you hear sabers activated and you can suddenly see. You have a dry mouth but sweaty hands as you push the activation button.

The Clone Wars are raging in full. The players are a small group of padawans thrown into a situation they are not prepared for. Will you find out what is going on? Do you even want to know? Will you survive? And what about the others?

The game is aimed at both novice and experienced players, set in the Star Wars universe between Episode II and Episode III. Players will be able to pick from a range of pre-generated characters representing novice Force users in the service of the Jedi order. Knowledge of the setting is not required, but may be beneficial. Rules will be quickly introduced before the game starts.

Malifaux: Kolečka a šrouby

pátek 9:00–13:00 (5/5)
Detektivní
Horor
Through the breach
Malifaux
steampunk
více

Noční ulice osvětloval požár stravující poslední zbytky skladiště společnosti Brown & co. slavné díky své prvotřídní výrobě mechanických přístrojů. Vzhledem k výjimečně dobrým vztahům s Gildou, nezpochybnitelně vládnoucí místní skupinou, je nutné celou záležitost prošetřit, aby za vzniklé potíže Galen Brown vyplatil jejich původce a nepodlehl nesměrovanému, horlivému, impulzivnímu hněvu. Z těchto důvodů Gilda přijme malou skupinku soukromých vyšetřovatelů.

Systém Through the Breach popisuje hru na hrdiny v mystickém světě Malifaux. Ten se nachází paralelně k našemu světu, ačkoliv se mu nijak zvlášť nepodobá. Magie je tu zcela běžná, nočními ulicemi se rozléhají výstřely a ve stínech číhají bytosti z našich nejčernějších nočních děsů. Přesto tu spousta lidí hledá svoji budoucnost a přichází hledat soulstony – kameny duší. Právě ony jsou zdrojem magické moci a nejnepředstavitelnějších strojů.

Hráči se ujmou postav s kontrolou nad vlastním osudem. Systém využívá tahání karet místo hodu kostkami.

Postavy budou připraveny, systém vysvětlen, znalost angličtiny výhodou.

Malifaux: Mrtvý vlak

čtvrtek 14:00–18:00 (5/5)
Horor
Through the breach
Malifaux
steampunk
více

Od trhlinového incidentu má v Malifaux číslo devatenáct špatnou pověst. Z celého vlaku se tehdy vrátila jen lokomotiva. Ale ne všichni dají na pověry a hloupé babské povídačky! Severně od města je prácička, která je víc než slušně placená. A že tam jede vlak #19? To přece nikomu příčetnému nezabrání nastoupit!

Systém Through the Breach popisuje hru na hrdiny v mystickém světě Malifaux. Ten se nachází paralelně k našemu světu, ačkoliv se mu nijak zvlášť nepodobá. Magie je tu zcela běžná, nočními ulicemi se rozléhají výstřely a ve stínech číhají bytosti z našich nejčernějších nočních děsů. Přesto tu spousta lidí hledá svoji budoucnost a přichází hledat soulstony – kameny duší. Právě ony jsou zdrojem magické moci a nejnepředstavitelnějších strojů.

Hráči se ujmou postav s kontrolou nad vlastním osudem. Systém využívá tahání karet místo hodu kostkami.

Postavy budou připraveny, systém vysvětlen, znalost angličtiny výhodou.

Malifaux: Mstitel

pátek 14:00–18:00 (4/5)
Detektivní
Horor
Through the breach
Malifaux
steampunk
více

Městečko Little Water je obchodní uzel pro lidi, kteří chtějí najít nový život v pustině. Pracovní příležitosti jsou zde vzácné, ale stálé. Navíc je toto místo daleko od nebezpečí, které představují ulice města Malifaux. Nicméně poslední dobou začal toto městečko terorizovat záhadný mstitel. Neočekávaně přijede do města, někdy se zdrží, někdy pouze projede, někdy někoho zabije. Pak opět beze stopy zmizí. Obyvatelé mají strach a obrací se tedy na žoldáky, aby jim s tímto fantomem pomohli.

Systém Through the Breach popisuje hru na hrdiny v mystickém světě Malifaux. Ten se nachází paralelně k našemu světu, ačkoliv se mu nijak zvlášť nepodobá. Magie je tu zcela běžná, nočními ulicemi se rozléhají výstřely a ve stínech číhají bytosti z našich nejčernějších nočních děsů. Přesto tu spousta lidí hledá svoji budoucnost a přichází hledat soulstony – kameny duší. Právě ony jsou zdrojem magické moci a nejnepředstavitelnějších strojů.

Hráči se ujmou postav s kontrolou nad vlastním osudem. Systém využívá tahání karet místo hodu kostkami.

Postavy budou připraveny, systém vysvětlen, znalost angličtiny výhodou.

Malifaux: V parních tunelech

čtvrtek 19:00–0:00 (4/5)
Horor
Through the breach
Malifaux
steampunk
více

V okolí univerzity se v poslední době za podivných okolností ztrácejí lidé. Začíná kolovat šeptanda. Jsou tajemným původcem potíží démoni žijící v kolektorech pod univerzitou? Nebo jsou to výsledky nějakých neetických pokusů, kterých se univerzita dopustila? Ať je to jakkoli, je nutné záhadu objasnit. Nic jako démoni přece neexistuje. Že?

Systém Through the Breach popisuje hru na hrdiny v mystickém světě Malifaux. Ten se nachází paralelně k našemu světu, ačkoliv se mu nijak zvlášť nepodobá. Magie je tu zcela běžná, nočními ulicemi se rozléhají výstřely a ve stínech číhají bytosti z našich nejčernějších nočních děsů. Přesto tu spousta lidí hledá svoji budoucnost a přichází hledat soulstony – kameny duší. Právě ony jsou zdrojem magické moci a nejnepředstavitelnějších strojů.

Hráči se ujmou postav s kontrolou nad vlastním osudem. Systém využívá tahání karet místo hodu kostkami.

Postavy budou připraveny, systém vysvětlen, znalost angličtiny výhodou.

Microscope Game

sobota 19:00–21:00 (4/5)
Nepravidlová
Microscope
Abstraktní
více

Lidstvo se šíří po hvězdách a vytváří galaktickou civilizaci…
Samostatné národy vznikají z ruin rozpadlé říše…
Starobylá linie dračích králů vymřela, protože ze světa vyprchala magická energie…

To je pár příkladů her Mikroskopu. Chcete prozkoumat stovky nebo tisíce let vlastnoručně vytvořené epické historie za jedno odpoledne? To je Mikroskop.

Hru nebudete hrát v chronologickém pořadí. Ve vymezeném času a prostoru můžete skákat dozadu nebo dopředu a prozkoumat části historie, které vás zajímají. Chcete skočit tisíciletí do budoucnosti a vidět jak korporace formovaly společnost? Chcete se vrátit do dětství krále, jehož vraždu jste právě viděli a zjistili, co z něj udělalo nenáviděného tyrana? To je v Mikroskopu běžné. Máte obrovskou sílu tvořit a ničit. Postavte krásné, klidné klenoty civilizace a pak je konzumujte nukleárním žárem. Odzoomujte a sledujte kolaps impéria, pak se přibližte a prozkoumejte životy lidí, kteří to přežili.

Mikroskop je abstraktní hra, pomocí které společně vytvoříme kus historie. Jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl vám hru představit, je, jak skvěle se v ní vytvářejí světy pro RPG. Má to několik zásadních výhod: a) Po dohrání mají hráči intimní znalost světa, ve kterém se chystáte hrát. b) Historie tohoto světa je složená z událostí a legend, které jsou tvořené přímo samotnými hráči, proto si můžete být jistí, že je plné témat, které vaše hráče zaujmou. c) Každý hráč má navíc už při prvním sezení osobní investici v příběhu – postavy, místa i artefakty, na kterých mu záleží.

Mlžní chodci

pátek 9:00–13:00 (5/5)
sobota 9:00–13:00 (3/5)
pro pokročilé
deluxe
Nepravidlová
Horor
Ten candles
Vážná
více

Po dvou dnech nádor pod obvazem prasknul a ven se vyvalilo cosi lepkavého. V opuštěné nemocnici jsme nenašli žádné rukavice, tak jsme ty cáry gázy sundávali rukama zabalenýma do igelitových pytlů. Když jsme strhli poslední vrstvu, druhá tvář mého bratra rozevřela masité rty a rozkřičela se. Kapitán strhnul ze zdi hasicí přístroj a začal bušit do bratrova těla, drtil jeho kosti a trhal maso. Začal jsem bolestně dávit, moje plynová maska se plnila zvratky, ale neodvážil jsem si ji sundat.

Mlžní chodci jsou atmosférické hororové RPG ze současnosti, ve kterém skupina přátel prchá opuštěnou krajinou před nelidskou nákazou. Hrát se bude podle jednoduchého systému Ten candles, který podporuje hráčskou naraci a vklad do příběhu. Hra je vhodnější pro zkušenější hráče, kteří mají zkušenosti se spolutvorbou během hry.

Nad Marsem

neděle 9:00–13:00 (5/5)
Fate 4e
Sci-fi
Nepravidlová
více

Tvá ledová víčka drhnou, jak se snažíš otevřít oči. Kůže se ti lepí na stěnu prosklené rakve, ve které stojíš. Skrz namražené sklo zíráš do hořící kajuty. Hoří postele, hoří tvé sušící se ponožky, hoří toaletní papír. Jak se mohla relativně rutinní cesta na Mars takhle zvrtnout? Kdo ti sakra zapálil loď? A hlavně, čim si teď budeš utírat zadek? Hořícími ponožkami?!

Štiplavý zvuk sirény na chvíli ztichl a digitální dámský hlas se rozezněl kolem: „Nouzové ukončení kryogenické stáze. Omlouváme se za vzniklé potíže, vedlejší příznaky předčasného probuzení mohou být:
Nevolnost, bolest hlavy, ztráta paměti, audio-halucinace, děti jezdí na bobech, zácpa, průjem, mastný výtok, náhlá smrt.“
Ozvalo se zabzučení a robotický hlas s občasným zaškobrtnutím pokračuje:
„Varování – Nestabilní oběžná dráha. Očekávaný pád do atmosféry za 22 minut, 1 vteřina.
Varování – Zásoby kyslíku budou vyčerpány za 3 minuty, 20 vteřin.
Varování – Došel toaletní papír.”

Píše se rok 2333 a Sluneční soustava zažívá éru kolonizace. Interplanetární korporace zakládají těžební kolonie od Marsu, přes Asteroidový pás až k trpasličím planetám na samém okraji soustavy. Nechvalně známá posádka lodi Vážka prchá před korporací S3 a jejími bezpečnostními složkami neprávem obviněná z vraždy jejich CEO. Při útěku ze stanice EOS Alfa, kde byla posádka svědky jeho vraždy, ovšem došlo k jakési havárii a posádka se probouzí z kryospánku na palubě hořící lodi pomalu padající z oběžné dráhy Marsu.

Dobrodružství je postaveno na pravidlech FATE CORE RPG. Je to velmi abstraktní systém s minimem mechanických pravidel a lze jej vysvětlit během několika málo minut i úplnému začátečníkovi. Budou k dispozici předpřipravené postavy, ale kdo by si chtěl udělat vlastní na míru, napište, pošlu pokyny. Vše je v ČJ, včetně pravidel, které jsou volně k dispozici zde, nicméně není nutné je znát, sám vše vysvětlím.

Nový řád

neděle 9:00–13:00 (5/5)
DrD II
i pro nováčky
Fantasy
více

Život ve stínu prastarého lesa a mlhou halených blat si od lidí vždy vybíral svou daň. Proměnlivá tvář luny odpočítává noci, kdy je lepší zavřít dveře na petlici a nevycházet ven. Stezky na blatech mění počátky i konce a hladové bahno dychtivě pohltí zatoulanou ovci i pocestného. Dítě, které si hraje příliš daleko od domova, občas zadáví vlk, medvěd nebo – Ty. Přes to všechno Tě lidé nechávali na pokoji. Jenže něco se mění…

Někteří vám říkají bytosti temnot. Jiní, příšery, strašidla či stvůry. Ať už jste víla, umrlec nebo ježibaba, lidé se vás bojí a snaží se předcházet vašemu hněvu. Vedete zkrátka poklidný, pohodový život. Nebo alespoň do nedávna to tak bylo. Zdá se ale, že se v kraji začíná dít něco, co má nelidská stvoření o klid připravit. Jestli spojí své síly, aby dokázala čelit událostem, které mají nastat, už je na Vás.

Hrát se bude v systému Dračí Doupě II, jehož zjednodušenou (tzv. Pirátskou) verzi pravidel je možné nalézt např. zde, znalost pravidel však není nutná. Na výběr budete mít z předpřipravených postav, po domluvě je možné si přinést postavu vlastní.

Numenéra

neděle 14:00–18:00 (5/5)
Numenéra
Postapokalyptická
Science-fantasy
více

Katechismus vědění:

Sláva budiž původcům pravdy a pochopení. Chvalme inovátory oceli a plastu. Chvalme ty, jež vytvarovali maso a kosti a mysl. Sláva budiž těm, kteří přestavěli plodící Zemi a životodárné Slunce. Chvalme vysílatele signálů, kteří dokonce i nyní našeptávají strojům a oživují to, co je neživé. Chvalme ty, jež cestovali ke hvězdám a do říší za hvězdami. Sláva budiž původcům pravdy a pochopení.

Nyní budeme pokračovat v recitaci z Posvátné kroniky, tak jak byla nadiktována Praotcem Calavalem, Jantarovým papežem, zakladatelem Potrubní citadely a Řádu pravdy, a zapsána jeho praneteří Doroaou Mlčící písní.

Planeta Země miliardu let v budoucnosti. Slunce mělo dávno usmažit veškerý život, byla však přijata protiopatření. V průběhu osmi epoch – světů – byly civilizace s technologiemi překračujícími naše nejdivočejší představy střídány pády do nejhlubšího barbarství. Nanotechnologie, genetické inženýrství, hvězdné brány, dimenzionální cestování, formování planet a samotných hvězd, překonání potřeby hmotného těla – to vše a mnohem více bylo v průběhu času v lidských možnostech.

Nyní žije lidstvo v Devátém světě na troskách předchozích civilizací, kterým nerozumí. Tvář planety se změnila a je poznamenána jizvami kontinentálních rozměrů. Pravidelná řada kopců může být povrchem obřího stroje, jeskyně útrobami kosmické lodi nebo pradávnou laboratoří. Obávaný horský štít ukrývá superpočítač se zálibou v ovládání počasí. Po pláních kráčí chodící města a na nebi levitují krystalické monolity. Divotvůrní nanové poroučí všudypřítomným neviditelným stroječkům a dokaží tak vytvořit ohnivou kouli či vyvěštit odpověď na svou otázku z datasféry. Někteří tvrdí, že všeuměl Jack vyšplhal po Stonku fazole – nepředstavitelně vysokém kabelu z uhlíkového vlákna – až na oběžnou dráhu, kde uloupil znalosti obrů.

Tak jako dávní předkové těžili v lesích dřevo a v horách kovy, pokouší se odvážlivci shromáždit dosud fungující technologické artefakty – numenéry, porozumět jim a využít je pro zlepšení každodenního života…

Numenéra využívá tzv. Cypher System vyvinutý v roce 2013 Monte Cookem původně právě pro tuto hru. Tento herní systém se opírá o dva základní pilíře, jimiž jsou jednak přímá úměra mezi investovaným úsilím (effort) a šancí na úspěch určité akce (zásobárny síly, rychlosti a intelektu zde fungují zároveň jako zdroje a výdrž), jednak časté používání jednorázových numenér – udělátek (cyphers), které jsou Devátém světě k nalezení na každém kroku a měly by mít co nejpodivnější různorodé efekty. Pravidla vysvětlím na místě, k dispozici budou předpřipravené postavy (osobní deníky jsou v angličtině, ale nejsou příliš rozsáhlé a všechny charakteristiky vysvětlím v rámci výkladu pravidel).

V letošním roce bude na GameConu odehráno nové dobrodružství.

Operace Kurosawa

čtvrtek 14:00–18:00 (4/5)
The Sprawl
Cyberpunk
více

Budoucnost. Temná, špinavá a nebezpečná. Jste samotáři, pankáči a zločinci nacházející se z mnoha důvodů na okraji společnosti. Paraziti žijící ve stínech mrakodrapů. Vaší obživou jsou splašky megakorporací. Obří nadnárodní společnosti — někteří jim říkají „Zaibatsu“ — mají botu na krku společnosti a ovládají všechno: peníze, informace, zboží, lidi. Státy jsou minulostí. Vítejte v New Angeles a užijte si zbytek vašeho života. Nebojte, nebude dlouhý…

Pohybujete se na hraně zákona a vykonáváte práce, které nadnárodní korporace nedokáží … nebo alespoň při nich nechtějí být vidět. Teď je vám nabízena bohatá odměna, pokud dovedete dostat jistého Kurosawu od korporace Haas-Bioroid zpět k jeho právoplatným zaměstnavatelům. Jste profesionálové, bez jasné loajality a ultimátně postradatelní.

The Sprawl je cyberpunková mutace kultovního systému Apocalypse World od Vincenta Bakera. Příběh se odehrává ve světě Android, který můžete znát například z karetní hry Android: Netrunner.

Pětilistá růže

sobota 9:00–18:00 (5/5)
Chuubo's Marvelous Wish Granting Engine
Současnost
Mysteriózní
více

V městečku Black Gate uprostřed hor a hlubokých lesů na americkém severozápadě právě probíhá Festival rubání dřeva. Zase se tu sejdete. Někteří z vás zde zůstali, jiní se vydali za studiem či prací do světa. Říkávali jste si Pětilistá růže. Všichni tak nějak tušíte, že nejspíš proto, že vás bylo pět. Tak proč jste k sakru jenom čtyři? Kdo byl ten pátý?

Black Gate působí navenek idylicky, ale jak už to tak bývá, pod krásnou fasádou šustí křídly noční můry a bují zločin. Možná za to může místní kokain, vyhlášený široko daleko. Možná za to může tajemná Černá Brána, podle které se městečko jmenuje. A o které vlastně nikdo neví, kde je. Ani nechce vědět. Radši. Mladý indiánský pomocník šerifa se tedy v práci nenudí zdaleka tak, jak by si snad někdo mohl myslet.

Chuubo's Marvelous Wish-Granting Engine je krásná hra od Jenny K. Moran. Má tři klíčové myšlenky, které jsou nové a cool:
1) Vyhodnocovací systém, který je tiramisu z hlediska účinnosti, důstojnosti a přínosnosti.
2) Žánry a žánrové akce.
3) Questy a příběhové arky.

Nebudete hrát klasické dobrodružství, ve kterém sehraný tým specialistů řeší nějaký úkol, ale každá postava bude mít svůj vlastní osobní příběh. Pravidla vysvětlím na místě, postavy budou připravené (s možností si je doladit). Setting bude trochu jiný než ten z pravidel, byť i z něho si leccos beru. Představte si jakýsi mix věcí jako je Life is strange nebo Twin Peaks.

Pirátské fiasco

čtvrtek 14:00–18:00 (4/4)
Fiasco
Nepravidlová
Piráti
více

Tak vy si troufáte na otevřený moře, jo? No, to z vás bude mít kapitán radost, vy suchozemský krysy! Ale dobrá. Každej další chlap, co udrží šavli, umí drhnout palubu a kušuje, když mluví šéf, je vítanej. Tak koukejte naložit ten rum, zejtra vyplouváme!

V této hře si vrazíte na hlavu trojhranné klobouky, na rameno papouška a vplujete do Karibiku na přelomu sedmnáctého a osmnáctého století se všemi klišé, která známe z populární kultury. V kůži postav budete přepadat lodě, kout pikle, unášet sličné dámy (a neopatrné gentlemany), plenit, zaplétat se do vlastních lží a pod palbou děl tančit s vlastní zkázou.

V systému Fiasco jsou vypravěčské pravomoci rozděleny mezi všechny hráče a tím pádem je vhodný pro lidi, kteří rádi improvizují a aktivně se na příběhu podílejí. Důraz je kladen na postavy a jejich vztahy a jedna z klíčových herních mechanik je, že se vždycky něco strašným způsobem pokazí. Pravidla budou vysvětlena na místě.

Pohroma v jezerní osadě

sobota 9:00–13:00 (5/5)
Mouse Guard
i pro nováčky
Odlehčená
více

Svítá. Jezero jemně šumí drobnými vlnkami, vzduch čeří letní vánek. Z dalekého rákosí slabě kvákají kachny. Malou pláž lemují větve dávno popadaných stromů a kryjí bludiště tunelů, lávek, žebříků a schodišť spojujících jednotlivé myší příbytky. Osada je natolik velká, že ukousla značnou část pláže a ústí v malebné písečné náměstí. Z pekárny stoupá nádherná vůně, sládek zatápí pod kotlem. Všechny myši se těší na další idylický den. Najednou břeh omyje prudká vlna a další ji následují. Nikdo nepamatuje tak neklidné jezero, ani nejstarší myšáci. Ptačí zpěv utichá v předzvěsti strašlivých událostí a prudkém dunění zvonu, jež svolává Myší Hlídku – ty nejstatečnější z nejstatečnějších. Ať už se blíží cokoliv, rozmar přírody nebo snad příšera, oni si s tím poradí!

Myší hlídka nabízí svět civilizovaných myší, které žijí v sídlech, pěstují obilí, vyrábí nástroje a mají se dobře. Myší hlídka sdružuje odvážné bojovníky, bystré průzkumníky, ale i nápadité vědce nebo vyjednavače. Ti všichni se starají o bezpečnost všech myší v Teritoriích. Jako první prošlapávají cesty po zimě, doručují poštu, loví nebezpečné predátory, doprovází ostatní, hlídají hranice. Největším nepřítelem myší je příroda, zejména špatné počasí a nepříznivý terén. Z okolních predátorů pak největší strach vzbuzují zákeřné a lstivé lasičky. Ale je třeba si dávat pozor i na dravé ptáky, nenasytné hady a spoustu dalších zvířat větších než myš.

Mouse Guard vychází ze stejnojmenné komiksové předlohy (vyšlo v češtině jako Myší hlídka). Jedná se o netradiční fantasy rpg ve stylu „no dungeon and no dragons“, tedy hra bez draků, skřetů (a jiných příšer), ale také bez temných jeskyní plných pokladů. Základ herního systému tvoří dovednosti a vyhodnocování pomocí hromady šestistěnných kostek. Na deníku postavy najdete krom obvyklého jména i netradiční parametry jako barvu srsti. Místo dlouhé soupisky vybavení máte obvykle jen jednu zbraň, kterou nosíte v ruce a každá myš má svůj vlastní náhled na svět a oblíbenou metodu řešení problémů.

Poznámka vypravěče: Hra obsahuje jedinečnou výzvu pro všechny začínající i zkušené architekty myších osad – zakreslení plánu myší osady, aby Pohroma měla kde řádit.

Pro hrst stříbra

sobota 19:00–0:00 (5/5)
DrD II
Detektivní
akční
Fantasy
více

K bitvě nedošlo, jezerní kníže Měšek před branami Jezerenu kapituloval. Ač stále hoří několik ohnisek odporu, válka je u konce a uchvatitelé slaví rychlé vítězství. Lužanský kníže se snaží zemi zpacifikovat co nejrychleji, ale místní šlechta jen využívá chaosu jako poslední příležitosti urvat si co nejvíce pro sebe. Zatímco Wolfové, obléhaní na svých hradech, se snaží prodat lenní slib novému knížeti co nejdráž, Kohouti se vzpamatovávají z těžkých ztrát a zničených majetků a Račičtí vyčkávají, na čí stranu se připojit, Ondřej Kapoun z Levehradu hraje vabank. Má jen málo času, ale pokud se zadaří, vrátí to jeho téměř vyhlazený rod zpět na výsluní – i kdyby to znamenalo ohnout koleno před lužanským uchvatitelem, kterému beztak žreci prorokují skvělou budoucnost.

Narychlo sestavená skupina důvěryhodných služebníků je vyslána do Krušin, skomírající důlní osady v drsném pohraničí, která má v současné situaci jen pramalou cenu, neboť poslední stříbrná žíla tu byla vytěžena už před dobrými deseti lety. Jenže před nedávnem dorazil do Levehradu vzkaz: „Stříbro – zjistím víc – O.“

Dobrodružství s prvky vyšetřování i akce, kde hráči dostanou poměrně velkou volnost v tom, jak pojmou misi svých postav. Hraje se s předpřipravenými postavami, které už se dotkly pokročilých povolání. Nováčky nevyženu, ale doporučuji přinejmenším základní znalost systému DrD2. Hra bude sice v lecčems volnější, ale časově náročná a každá ušetřená chvilka se počítá.

Proti proudu řeky

pátek 10:00–16:00 (4/5)
pro pokročilé
High Fantasy
Pravidlová
Das schwarze Auge
více

Gryf. Bájné, vznešené a inteligentní zvíře, jehož podobu si vládci z Greifenfurtu zvolili i do státního znaku. Zvíře, jehož lov i odchyt je přísně zakázán a trestán. Co se ale stane, když se tento posvátný tvor obrátí proti svým chráněncům? A mají s tím něco společného orkové, kteří se jako náhodou objevili poblíž?

V zapadlém pohraničním sídle Weihenhorst se postupně schází několik dobrodruhů, jejichž minulost, touhy a cíle jsou na první pohled různé, ale nakonec se ukáže, že jejich nepřátelé jsou totožní. Chceš zariskovat, přijmout návrh místodržícího a vydat se po stopách nepřátel, kteří sužují okolí? Všem by se ulevilo a třeba bys z toho měl i nějaký profit…

Das schwarze Auge je nejrozšířenější německá fantasy hra na hrdiny, podobně jako je u nás pojem Dračí doupě, nebo v Americe Dungeon and Dragons. Jestli rád objevuješ málo známé systémy, nebo Tě pravidla DSA baví, pak je tato hra právě pro Tebe!

Hru nedoporučuji pro absolutní nováčky, pojmem RPG dosud nepolíbené. Postavy budou předpřipravené, hodí se vlastní zásoba dvacetistěnných kostek.

Přítel Počítač vás má rád

neděle 14:00–18:00 (5/5)
Paranoia XP
Sci-fi
Nepravidlová
Komediální
více

Tvůj dosavadní život v Alfa komplexu byl velmi stereotypní. Ráno vstát, spolu s ostatními infračervenými pracovat dvě směny, sníst syntetický oběd a večeři a jít spát. Až včera jsi poprvé sebral odvahu a udal jednoho ze spolupracovníků, že sympatizuje s mutanty. Přítel Počítač ti pak za odměnu zvýšil bezpečnostní prověrku, přeřadil tě do sekce Řešitelů potíží, dovolil ti se sprchovat v teplé vodě a dokonce jsi od něj dostal k večeři pravé jablko.

Alfa komplex je obrovské a futuristicky zastřešené, nebo možná podzemní, město (skutečná podstata je mimo vaše bezpečnostní oprávnění, občane) a je ovládáno Přítelem Počítačem, schizofrenní umělou inteligencí určenou k jeho správě. Počítač učinil štěstí povinným. Neúspěch je trestán exemplární popravou. Hráči představují řešitele potíží, jejichž hlavním úkolem je najít zrádce, mutanty, komouše a jiné podvratné existence. Trochu jim to ztěžuje fakt, že jsou mutanti, komouši a zrádci.

Hra má pravidla. Znalost pravidel je ovšem zradou a je trestána exemplární popravou. Paranoia je zábava. Ostatní hry nejsou zábava. Hrajte Paranoiu!

Toto sdělení vám přinesl Přítel Počítač. Nezapomeňte, nadšení je povinné.

Putování klanu zlomených srdcí

sobota 9:00–13:00 (5/5)
Numenéra
Postapokalyptická
Science-fantasy
více

Bolest, jenž pociťoval, byla jeho stará známá. Každé putování pouští přinášelo novou výzvu. Zřícené útvary se mohly kdykoliv pohnout a zavalit jejich tábor skleněnou drtí. Nebyla to ale smrt, které se obával. Válečníci jeho kmene měli vždy speciální místo na poslední blyštivé stezce. Co ho odmalička děsilo, byl nesnesitelný hluk padající skleněné hory tříštící se o druhou pod náporem větru a vlastní váhy. Ismen zakroutil hlavou. Cesta vůdce karavany kmene Ztracených srdcí vždy vede na druhý konec pustiny.

Hráči se mohou těšit na jedinečný svět Numenéry a nevšední zákoutí pouštních nomádů z kmene Ztracených srdcí. Tento kmen má mnohé příběhy a tajemství, která mají zůstat nepoznána. Nekonečné dálavy jsou jak zdrojem obživy, tak i smrti pro tento svébytný lid. Družina hledačů bude muset chtě nechtě využít jejich služeb, aby poušť překonali.

Numenéra je středně složitý RPG systém, který posouvá tradiční žánr fantasy RPG do postapokalyptické daleké budoucnosti. Pro místní obyvatele je pokročilá technologie minulosti k nerozpoznání od magie a pro místní mágy platí často to samé.

Skoraeus

sobota 10:00–16:00 (3/5)
DnD 5e
High Fantasy
více

Na půdě staré stodoly si radostně hrála malá holčička. Vyhazovala svou hadrovou panenku do vzduchu a následně jí chytala do náruče, tak jak to dělávají rodiče s malými dětmi. V jednu chvíli však vyhodila svou panenku příliš vysoko a ta pak zapadla mezi podkrovní trámy. Následně mezi trámy cosi zabzučelo a holčička zvědavě přistoupila blíž…

Na křivolaké horské cestě opatrně projížděla obchodní karavana. Vozy se kymácely při přejíždění nepravidelných kamenů a vozkové bičem i nadávkami pobízeli zapřažené koně, kterým se na skalnatém povrchu snadno smýkala kopyta. Na jednom z vozů se z malé proutěné klece ozvalo nervózní zakrákání černého havrana, kterému se neustálé kodrcání pranic nelíbilo. „Jo, taky bych už chtěl mít tyhle proklatý hory za sebou.“ pomyslel si vůdce karavany jedoucí na koni hned vedle vozu s havranem, když v tom jej v dálce cosi zaujalo…

Fantasy pravidla, fantasy svět a družina dobrodruhů, která se snaží sama bezpečně strávit zimu a zároveň zachránit nevinné obyvatele před hrozbou přicházející z hor.

Chceš vědět, co se stane, až černý pták promluví? Pak přijď a zahraj si hlavní postavu v příběhu podle světově nejznámějších pravidel pro hraní fantasy her na hrdiny. Postavy budou předpřipravené na třetí úrovni. Znalost hraní RPG her a pravidel výhodou, nikoliv však podmínkou, hodí se též vlastní kostky.

Starý mlýn

sobota 10:00–16:00 (5/5)
DnD 5e
i pro nováčky
Fantasy
více

Malé městečko Barovie je klidné a nerušené místo v údolí hor na břehu jezera. Lidé zde pracují tvrdě, příroda je krásná, ale divoká a lesy nejsou v noci bezpečné. Poklidný život čeří podivné události. V poslední době se pohřešuje několik dětí. A dospělí se namísto zármutku utápí v představách o lepším místě plném radosti.

Staňte se jedním z dobrodruhů, kteří se zatoulají do na pohled normální vesničky, ve které není nic jak se zdá. Zjistěte, co se zde děje a proč léta opuštěný mlýn nad vesnicí opět funguje, jen bez obilí, bez mouky a bez zákazníků.

Dungeon and Dragons se dočkalo své 5. edice. A právě v tomto systému se hra odehrává. Chcete si vyzkoušet nejstarší hru na hry v novém a moderním provedení? Nebo chcete zjistit, jak vlastně DnD funguje? Případně DnD znáte a rádi byste se k němu vrátili? Vstupme společně do tohoto úžasného světa plného překvapení, hrdinských příběhů a společných zážitků. Veškerá potřebná pravidla budou vysvětlena a postavy budou připravené. Vhodné pro začátečníky i zkušené hráče.

Světlo ve tmě

pátek 9:00–13:00 (5/5)
Star Wars Saga Edition (d20)
i pro nováčky
Space opera
Star Wars
více

Kolem je tma, opatrně posuneš levou nohu dopředu a přeneseš váhu. Za tebou se ozve zasyknutí a náraz kamene na kámen. „Tiše,“ proneseš za sebe šeptem. „Nechceme, aby o nás věděla celá tahle zatracená planeta.“
„Jau, ukopla jsem si palec,“ ozve se za tebou Alys. Ne poprvé začneš počítat do deseti.
„Proč si nemůžeme posvítit?“ přidá se Jarred. Než stačíš odpovědět, ozáří les zhruba dvacet metrů před vámi nezaměnitelné červené světlo. Přikývneš.
„Roztáhněte se,“ proneseš do prázdna za sebou, ostatní už se hýbou. „Tak jo, jdeme na to.“ Zleva i zprava slyšíš spouštěcí zvuk meče a najednou je vidět. V puse máš sucho, ale ruce se ti potí, jak sám tiskneš aktivační knoflík.

Kolem zuří klonové války. Hráči se stávají členy malé skupinky Padawanů, která se dostala někam, kde asi nechtěla být. Zjistíš, co se to kolem děje? Chceš to vůbec vědět? Přežiješ? A co ostatní?

Hra je určena pro nové i zkušené hráče a je zasazena do známého světa Star Wars zhruba kolem Epizody II – III. Pro hráče jsou připraveny postavy přibližně na 4. úrovni reprezentující začínající uživatele Síly ve službách řádu rytířů Jedi. Znalost prostředí není nutná, ale je výhodou. Pravidla budou krátce představena před hrou.

Světoběžníci v Himálaji

neděle 9:00–13:00 (5/5)
Příběhy Impéria
i pro nováčky
Dobrodružné
Pulp
více

„Jestli otefřou tu bránu, herr Neuschl…“
„Ne-uschl! Ne-u-schl, kolikrát vám to mám opakovat, pane obergruppenführere, moje jméno je české!“
„Egal! Jestli otefřou tu bránu, herr professor, budeme jich pofažovat za nepšítele! A nepšátele je tšeba zlikfidovat!“ Gruber vytáhl revolver a odjistil ho. Na to prof. Neuschl čekal. Tiše hvízdl a zpoza zlatého buddhy se ozvaly chrámové zvonky. Gruber i jeho muži se otočili tím směrem, ale to byla chyba…

Skupina československých přátel – dobrodruhů, cestovatelů či bývalých legionářů – se vydává po stopách nacistické expedice do himálajských hor, která pátrá po údajných nadlidech, prapředcích árijské rasy, kteří prý žijí v rozsáhlé jeskynní říši, kam se uchýlili po pádu Atlantidy. Nebylo by třeba se vzrušovat, kdyby prof. Neuschl nepřinesl z berlínského muzea tajně pořízené fotografie starých buddhistických svitků popisujících vysoko v tibetských horách vchod do podzemního království Šamballa, plného magických pokladů a hadích lidí obrovské síly. Ať už je to pravda, či výmysl, nemohou českoslovenští dobrodruhové nechat Hitlerovy pohůnky plenit prastaré vysokohorské chrámy. Zahrajeme si klasický pulp ve stylu Indiany Jonese!

Přestože budeme hrát ve třicátých letech 20. století, využijeme pravidla Příběhů Impéria. Ta jsou jednoduchá a kladou důraz na vyprávění příběhů. Hráči se tak mohou podílet na jedinečném příběhu, jejž můžou všichni společně směřovat. Vše podstatné bude vysvětleno před hrou, bude k dispozici několik předpřipravených postav, ale nebude problém rychle vytvořit i nové postavy šité hráčům přímo na míru.

Šílenější než šílenec

pátek 14:00–18:00 (5/5)
Primetime Adventures
Odlehčená
Fantasy
Viktoriánská doba
více

„Radím vám, snězte, co vám naložili, nebo budete mít problémy. Anebo to aspoň schovejte, doneste do zahrady a vyměňte se starým kocourem za opečenou rybu. Ale ať vás nevidí pohůnci Krále Páva. Byl jsem dva dny v kobce a věřte mi, to nechcete zažít.“ Rozhlédl se, jestli ho nesleduje některý z králových robotických sluhů. „Spoutali mě na pryčně a nechali ležet, dokud jsem se nepodřídil. A mezitím mě nechali poslouchat křik skřítka, kterému brali duši a přeměnili ho na jednoho z nich, chladný stroj bez citu! Sami mi to vyprávěli…“

Hra se odehrává v tajemném světě Britských ostrovů ve viktoriánské době, které se utápí v magických mlhách a kde k nebi ční dolmeny a kamenné kruhy jako vzpomínka na lid, který tu kdysi žil před lidmi. Zemí projíždějí rytíři ze Země kouzel a hraniční skřeti stále obývají polorozbořené věže skotské vysočiny. Rozsáhlý zámek Krále Páva s velikou zahradou se nachází ve Férii, Zemi kouzel, ale je od držav ostatních elfských vládců neprodyšně oddělen, všechny brány a průchody střeží královi automatoni v bílých livrejích a každý pokus o útěk je tvrdě trestán. Královi dvořané jsou tak jeho vězni, a to i proto, že nikdo na jeho panství nepřišel dobrovolně. A nikdo dobrovolně neodchází, občas se snad někomu podaří uniknout, ale zámkem koluje zvěst, že když poddaní Páva omrzí, nechá je přestavět na automatona…

Hra, přestože může obsahovat i mírně hororové prvky, je zamýšlena jako odlehčená až humorná a podporující improvizaci a vlastní vklad hráčů do příběhu a prostředí.

Pravidla Primetime Adventures jsou velmi jednoduchá a vše podstatné bude vysvětleno před hrou. Herní mechanismy se soustředí především na příběhy jednotlivých protagonistů, není podstatné, zda či jak dobře dokáže postava něco provést, ale jak se bude dále odvíjet její příběh. Ke hře bude připraveno několik hotových postav, ale během pár minut lze vytvořit i nové, šité na míru přímo hráčům. Ke hře tak od hráčů nebude potřeba nic víc než ochota podílet se svými nápady a hraním postavy na vyprávěném příběhu.

Ťažký život škreta

čtvrtek 14:00–18:00 (4/5)
DrD 1.6
i pro nováčky
Fantasy
více

Škreti! Všetkým nám sú dobre známi! Odporná zberba škodiaca ľudstvu a iným mierumilovným rasám, ktorej by takmer každý prial záhubu. Ale zamyslel sa niekto nad tým, aké je to byť odvrhovaným a nenávideným? Aké je to keď sa brodíte hladný a opustený pustatinou a keď konečne niekoho stretnete, bude vás chcieť najskôr od pohľadu zabiť?

V tomto príbehu pojem škret neznamená len označenie jedného z hŕby nepriateľov, ktorých treba pobiť. Stanete členom škretej družiny, kde každý jej člen je individualita so svojimi túžbami, cieľmi a hodnotami – hoci možno v našom ponímaní trochu pokrivenými :).

Postavy sú predpripravené a budú sa vyberať na mieste pre hraním. Dobrodružstvo bolo vytvorené a testované tímom Dobrodruhov (viac na www.dobrodruhovia.eu).

Temná znamení

sobota 19:00–0:00 (5/5)
DnD 5e
Horor
Dark Fantasy
více

Prší tu skoro pořád. Černý havran sedí v ruinách domku, kryt před deštěm asi posledním zachovalým trámem mezi kamennými stěnami. Projíždíte kolem a nevidíte dál, než do okolních lesů. Ostatně samotný domek už skoro pohltily stromy. Když se pak les otevře a odkryje pohled na vesnici v dáli mezi poli, je to skoro rajský pohled. Jen ten zatracený a neustávající déšť. Nicméně vás hřeje naděje, že si konečně pořádně odpočinete a najíte se v teple a suchu.

Prokletý kraj je nehostinné místo plné nemilých překvapení. Divočina je plná lítých vlků, bludiček, nemrtvých a jiných děsů, ale civilizace není o nic lepší. Babice unášejí děti, upíři mámí lidi po nocích a dělají z nich své služebníky, temné kulty neváhají obětovat nevinné. V tomto hrozném světě, kde většina trpí, se snadno rodí hrdinové – i když málokdy jsou jejich dobrodružství veselá a bez velkých šrámů.

Herní systém je DnD 5e, postavy jsou na 5. úrovni a již něco dokážou, ale svět je nehostinný a přílišná ukvapenost může přinést smrt… nebo něco horšího. Pravidla budu vysvětlovat za běhu dle potřeby a neváhám poradit, když je třeba – hra nemá být o znalosti pravidel, ale o obecných (morálních i praktických) rozhodnutích a jejich následcích.

Through the Unclaimed Mountains

pátek 19:00–0:00 (0/5)
DnD 4e
i pro nováčky
Odlehčená
High Fantasy
Eng Only
více

“Oh, you wanna travel THROUGH? You’re on your own, then. There’ll be no rangers or soldiers to safeguard your journey. There’s a reason we call these mountains the Asscrack of the World, my dear adventurer – weird shit pops up in there all the time. Portals to different worlds; strange Fey creatures and even stranger animal hybrids; plants that grow conscious and moody and hungry; and don’t even ask what crawls through the woods once darkness falls. You still wanna go? At least get some armor for your poor horse then.”

The Unclaimed Mountains are bordered by five kingdoms yet claimed by none, because no one wants to be responsible for guarding them. You need to pass through this mountain range and get to the other side of the continent as quickly as possible. Which carriage will you choose to get you across in one piece? Will your fight-or- flight instinct save you from a trap, or will it drive you to feed an innocent survivor to the wolves? Will the party make it to the other side of the Unclaimed Mountains in one piece?

This is a session of 4th Edition Dungeons & Dragons with 3rd-level characters, played entirely in English. There will be pre-printed character sheets with many race/class combinations to choose from, where all you need to fill in is your name, gender, and backstory (which the DM can help you with). The identity of the surrounding five kingdoms will give way to the backstory you‘ve crafted. By choosing a carriage, you are also choosing a gaming style: either a comedic journey with colorful NPCs; or a risky trip with magic items in your pockets; or a strategic transfer where the party has only themselves to worry about. Knowing the rules is not a necessity, but if you’ve never played D&D 4E, I will send you send you some links so you can at least see the combat rules. If you wish, you can bring your own character mini for the one-inch grid.

Ve spárech Shar I - Dlouhá cesta

čtvrtek 14:00–18:00 (4/5)
DnD 4e
Forgotten Realms
High Fantasy
Pravidlová
více

Výprava do Hlubiny tě přesvědčila, že Dlouhá cesta nedostala své jméno náhodou. A navíc tě zastihla bouřka s blesky a průtrží mračen. Jen náhodou a naštěstí jsi našel úkryt a suché místo. V lomozu krupobití náhle zaslechneš jemné zavrčení, které se k tvé hrůze změní v hlasité zachrochtání…

Dobrodružství odehrávající se na Dlouhé cestě. Zdánlivě náhodné setkání postav má za následek řadu dobrodružství, s nimiž postavy na cestě do Hlubiny původně nepočítaly. Je tohle všechno opravdu jenom náhoda?

Hra je určena pro nové i zkušené hráče. Postavy budou připraveny na 6. úrovni s možností přizpůsobení, je tak možné si přinést vlastní postavu. K dispozici budou pravidla v AJ a před hrou jejich krátké shrnutí. Je vhodné si přinést vlastní sadu kostek, případně oblíbenou figurku na DnD.

Jedná se o první část sériové hry Ve spárech Shar

Ve spárech Shar II - Hlubina

čtvrtek 19:00–23:00 (5/5)
DnD 4e
Forgotten Realms
High Fantasy
Pravidlová
více

Velikost Hlubiny je ohromující pro všechny, kdo ji vidí. Městská hradba lemuje město, ale slumy se táhnou až daleko za obzor. Neskutečné množství lidí a ostatních ras se proplétá a mísí v nekonečném zmatku a hemžení. Hlubina je perlou a klenotem všech měst, ale vy nemáte čas ho více obdivovat. Máte úkol – doručit zásilku do západu slunce, ať se děje cokoliv!

Dobrodružství se odehrává ve městě Hlubina. Místo, kde magie je běžnou součástí života a kde touha po moci a bohatství zaslepuje oči bez ohledu na původ či postavení. Intriky, které zde bují, ovlivňují život místních obyvatel více než se na první pohled zdá.

Hra je určena pro nové i zkušené hráče. Postavy budou připraveny na 6. úrovni s možností přizpůsobení, je také možné si přinést vlastní postavu. K dispozici budou pravidla v AJ a před hrou jejich krátké shrnutí. Je vhodné si přinést vlastní sadu kostek případně oblíbenou figurku na DnD.

Jedná se o druhou část sériové hry Ve spárech Shar

Ve spárech Shar III - Vanrakdoom

pátek 9:00–13:00 (4/5)
DnD 4e
Forgotten Realms
High Fantasy
Pravidlová
více

O podzemí pod Hlubinou jste slyšeli nesčetně příběhů, většina z nich však zněla naprosto šíleně. Dobrodruhové se tam vydávají hledat bohatství, a o mnohých z nich už pak nikdy nikdo neslyšel. Obyvatelé města jsou však k hrozbě pod jejich nohama neteční, protože Městská hlídka a Černé róby se o všechny podobné problémy postarají a život se vrátí do starýchkolejí. Vás ale nevede jen touha po penězích, osud bohyně a možná i světa teď leží na vašich bedrech.

Dobrodružství odehrávající se v Undermountain (podzemní komplex pod městem Hlubina). Postavy se stanou služebníky samotné Měsíční bohyně. Typický dungeoncrawl s mnoha úskalími, na které nebude stačit jenom meč či magie, ale i důvtip jednotlivých hráčů.

Hra je určena pro nové i zkušené hráče. Postavy budou připraveny na 6. úrovni s možností přizpůsobení, je také možné si přinést vlastní postavu. K dispozici budou pravidla v AJ a před hrou jejich krátké shrnutí. Je vhodné si přinést vlastní sadu kostek případně oblíbenou figurku na DnD.

Jedná se o třetí část sériové hry Ve spárech Shar

Večírek na ambasádě

čtvrtek 9:00–13:00 (5/5)
Příběhy Impéria
i pro nováčky
steampunk
Viktoriánská doba
více

„Pane Wyatte, stal se strašný skandál!“ Vykřikl hlavní inženýr Wyattových závodů vbíhaje do kanceláře svého šéfa: „Někdo napadl jednoho z našich automatonů a povedlo se mu ukořistit jeho srdce. Neporušené!“
Wyatt vzhlédl od stohu dokumentů, kterými se zrovna probíral a nervózně zavolal na svou sekretářku: „Madeline, má drahá, zavolejte prosím ihned tajnou službu Jejího Veličenstva. Pokud můj vynález padne do rukou špatnému člověku, či cizí nepřátelské mocnosti, následky budou nedozírné.“

Svět Impéria je světem tajemných Britských ostrovů ve viktoriánské době, které se utápí v magických mlhách a kde k nebi ční dolmeny a kamenné kruhy jako vzpomínka na lid, který tu kdysi žil před lidmi. Zemí projíždějí rytíři ze Země kouzel a hraniční skřeti stále obývají polorozbořené věže skotské vysočiny. Zdá se že někdo má zálusk na jeden z nejpřevratnějších vynálezů poslední doby. Srdce automatona. Podaří se hrdinům získat tento drahocenný artefakt zpět a zabránit přitom mezinárodnímu skandálu?

Pravidla Příběhů Impéria jsou jednoduchá a kladou důraz na vyprávění příběhů. Hráči se tak mohou podílet na jedinečném příběhu, jejž můžou všichni společně směřovat. Vše podstatné bude vysvětleno před hrou, bude k dispozici několik předpřipravených postav, ale nebude problém rychle vytvořit i nové postavy šité hráčům přímo na míru.

Výkupné za Odavu

sobota 14:00–18:00 (5/5)
DrD II
i pro nováčky
Fantasy
více

Lesní pěšina se napůl ztrácí v podrostu. Jen stěží si lze představit, že to dříve bývala cesta, po níž jezdily povozy ke svobodným statkům, které dávno pohltil hvozd. Buky a jedle proplétají své větve do hustého baldachýnu a nízké houštiny se topí v šeru, v němž se zdá, že se balvany kolem stezky pohybují, jakmile se na ně nedíváte přímo. Koutkem oka dokonce zhlédnete, jako by staré zčernalé pařezy měly místo větví pařáty s půl lokte dlouhými drápy…

Postavy se vracejí do rodné vsi, kde na ně čeká nepříjemná zpráva. Vojáci rytíře Chlodvoje, který kraji vládne, právě zajali dvanáct dívek a obvinili je z čarodějnictví. Šlechticův purkrabí však naznačil, že uvězněné vesničanky mohou být omilostněny, pokud obyvatelé donesou na hrad tucet jezinčích hlav. Proč začal rytíř s čarodějnickými procesy, když ho ochrana víry obvykle netrápí? A co bude dělat s hlavami lesních nestvůr? Začnou postavy lovit jezinky, nebo získají svobodu dívek jinak?

Hrát se bude v systému Dračí Doupě II, jehož zjednodušenou (tzv. Pirátskou) verzi pravidel je možné nalézt např. zde, znalost pravidel však není nutná. Na výběr budete mít z předpřipravených postav, po domluvě je možné si přinést postavu vlastní.

Vyvrženci

pátek 19:00–0:00 (5/5)
DrD II
i pro nováčky
Fantasy
Taria
více

Utíkáš. Nikde se nezdržíš dlouho, neustále zametáš stopy, spíš s otevřenýma očima. Vedle tebe se kodrcá v sedlech znavených koní několik stejně odraných postav, jako jsi ty. Nevíš, jestli jsou to vrazi, zloději, nebo jen viděli, co neměli. Jisté je jen to, že po jejich boku se lépe ubráníš žoldnéřům, kteří chtějí vydělat na tvé hlavě. Míříte do hor a doufáte, že ve zrádném terénu pronásledovatele setřesete. V hloubi duše ale tušíš, že jednou tě stejně najdou. Pokud si vás ovšem dříve nenajde některá z pověstí, které o zdejším kraji kolují.

Jen málokterý lapka, mordýř či heretik stojí vrchnosti za to, aby po něm pátrala i mimo městské hradby. Tvoje postava je výjimkou. Staň se na pár hodin vyvržencem s nepřáteli v patách, prchajícím krajinou opředenou temnými zkazkami o věcech, které číhají ve stínech.

Hrát se bude v systému Dračí Doupě II, jehož zjednodušenou (tzv. Pirátskou) verzi pravidel je možné nalézt např. zde, znalost pravidel však není nutná. Na výběr budete mít z předpřipravených postav.

Vzpoura automatonů

čtvrtek 19:00–0:00 (5/5)
Příběhy Impéria
i pro nováčky
steampunk
Viktoriánská doba
více

Cvak cvak, zakroutil automaton hlavou a pozvedl jezdeckou šavli v ruce. „Dál vás pustit nemůžeme!“
„Ne ne,“ pověděl na to druhý, „pan Whiatt už není náš pán, takže jeho zmocnění nic neznamená.“ Postavili se před boční branku Whiattovy továrny a ztuhli ve výstražné póze. Nepřirozené ticho před jednou z největších továren v Londýně narušovalo jen tiché tikání hodinových strojů v útrobách strážců. Na stožáru vlála vlajka s ozubeným kolem a dvěma zkříženými šavlemi.

Svět Impéria je světem tajemných Britských ostrovů ve viktoriánské době, které se utápí v magických mlhách a kde k nebi ční dolmeny a kamenné kruhy jako vzpomínka na lid, který tu kdysi žil před lidmi. Zemí projíždějí rytíři ze Země kouzel a hraniční skřeti stále obývají polorozbořené věže skotské vysočiny. Hluboko pod londýnskou dlažbou armáda automatonů, člověku podobných nemyslících strojů, neúnavně kutá tunely pro vlakovou dráhu, metro. Jenže teď se z neznámého důvodu automatoni vzbouřili a odmítají nejen pracovat, ale i jen pustit svého tvůrce, Goerge Whiatta, do jeho továrny. Podařilo se jim snad získat vlastní vůli? Nebo je někdo ovládl? Tak jak tak teď představují nejen problém pro Whiatta, ale i hrozbu pro celý Londýn.

Pravidla Příběhů Impéria jsou jednoduchá a kladou důraz na vyprávění příběhů. Hráči se tak mohou podílet na jedinečném příběhu, jejž můžou všichni společně směřovat. Vše podstatné bude vysvětleno před hrou, bude k dispozici několik předpřipravených postav, ale nebude problém rychle vytvořit i nové postavy šité hráčům přímo na míru.

Warhammer 40k - Démonův klíč

pátek 14:00–18:00 (5/5)
sobota 9:00–13:00 (4/5)
Dračí kutloch
Warhammer 40k
Science-fantasy
více

Všechno vás bolí, pomalu se probouzíte. Za vámi doutná hromada šrotu, která kdysi mohla být Imperiální Valkýrou. Kolem je neprostupný prales, vox nefunguje a aby toho nebylo málo, tak jste zahlédli gobliny. Dokážete ve spleti intrik najít pravého nepřítele, překazit jeho plány a zachránit si holý život?

Hra z temného světa Warhammeru 40.000. Budeme hrát dle neoficiálních pravidel d20 přizpůsobených pro tento svět. Postavy budou předpřipravené, stanete se externími pracovníky inkvizice. Znalost světa ani pravidel není nutná.

Za císaře! I - Jacksonský průšvih

čtvrtek 19:00–23:00 (4/4)
Fate 4e
Space opera
noir
více

Jackson – planeta neblaze proslulá svou kriminalitou a minulostí spojenou s vesmírnými piráty a únosci. Planeta, kde si můžete koupit všechno. Úplně všechno. A právě za nákupem vybavení se sem vydává obchodní mise z Barrayaru – planety, která se teprve před pár lety vymanila ze středověku a skočila na galaktickou technologickou úroveň. Stačí být v nesprávnou dobu na nesprávném místě a náhle jde o mnohem víc než o obchod…

Fanoušci si jistě všimli, že dobrodružství bude zasazeno v pestrém světě knižní sci-fi série od L. M. Bujold. Ve světě, kde se skáče červími dírami, ve světě mocných hvězdných císařství a ambiciózních frakcí. Žánrově se bude jednat o noirově zabarvenou space operu z prostředí planety, kde zákony nic neznamenají a pravidla hry určují zločinecké klany.

Znalost světa není vyžadována, protože si půjčujeme jenom prostředí, navíc budou poskytnuty tištěné materiály s herními informacemi. Taktéž není vyžadována znalost pravidel Fate, které budou představeny na začátku. Postavy budou připravené, stačí si vybrat.

Na tuto aktivitu bude volně navazovat Za císaře! II – Barrayerská konspirace

Za císaře! II - Barrayarská konspirace

pátek 9:00–13:00 (4/4)
Fate 4e
Space opera
více

Kosmodromy vedle středověkých hradů, feudální společnost čelí náhlému kontaktu s ostatními vesmírnými civilizacemi, hluboko zakořeněné tradice si opatrně podávají ruce s futuristickou technikou. To je Barrayar – planeta, která se teprve před pár lety dostala z období temna a rovnýma nohama skočila do kosmického věku. Obchodní výprava se vrací z vesmíru zpět domů a přiváží znepokojivé zprávy. Nad Barrayarským císařstvím se stahují mračna.

Fanoušci si jistě všimli, že dobrodružství bude zasazeno v pestrém světě knižní sci-fi série od L. M. Bujold. Ve světě, kde se skáče červími dírami, ve světě mocných hvězdných císařství a ambiciózních frakcí. Čekejte space operu okořeněnou politikařením, napětím mezi frakcemi a paranoií.

Znalost světa není vyžadována, protože si půjčujeme jenom prostředí, navíc budou poskytnuty tištěné materiály s herními informacemi. Taktéž není vyžadována znalost pravidel Fate, které budou představeny na začátku. Postavy budou připravené, stačí si vybrat.

Tato aktivita volně navazuje na Za císaře! I – Jacksonský průšvih

Záhada z bouřících se Stínoděl

pátek 9:00–13:00 (4/5)
DrD II
Odlehčená
Komediální
Fantasy
více

Když se dá dohromady pětice kamarádů, je nasnadě, že zákony příběhu jim dříve či později postaví do cesty nějaké to dobrodružství. Jmenuje-li se jejich klub Rychlé šípy a jejich klubovna je co by kamenem dohodil od Rozdělovací třídy, za kterou se rozkládají neblaze proslulá Stínadla, dá se očekávat, že půjde o dobrodružství plné klukovin a kamarádství a nejspíš bude obsahovat i trochu napětí a nebezpečí. A přesně takhle přízemní náš příběh NEBUDE!!! Družina nesoucí hrdé jméno Rychlošípy v naší hře pochází z fantastického světa, kde chlapci a děvčata dnes a denně zápasí se všudypřítomným nadpřirozenem. Při jejich hrách v ulicích města však nelétají papírové koule, nýbrž koule ohnivé a potyčky s Bratrstvem Trollí pracky jsou leckdy na život a na smrt.

Pět mladých hrdinů – čestný a hrdý elfí kouzelník Mirhek Dueshin, jeho zástupce, rozvážný a přemýšlivý člověk Jarek Metelák, trpaslík Jandara Hojersson známý pro svůj pěstěný a vždy upravený blonďatý vous, bojovný kroll Červeňák, přezdívaný tak díky výrazné barvě bederní roušky, kterou údajně nikdy neodkládá a mrštný a rychlý hobit Chluponožka – se společně vydá do hloubi křivolakých a tajemných uliček divokých Stínoděl, ovládaných tajemným kultem V'nthulu. A vy se ujmete jejich rolí. Podaří se Vám osvobodit tajemného Ježka z jeho klece? Je Ježek v kleci vůbec ježek? A ať už je nebo není, je vůbec rozumné takovou věc dělat?

Spíše nevážně laděná hra, ve které se potkávají motivy klasické fantastiky a hororu s příhodami a postavami slavných Rychlých šípů, díky čemuž se vytvoří nejedna zábavná a ztřeštěná situace. Herním systémem bude Dračí doupě II v revidované verzi. V systému nemají poslední slovo kostky ale hráči. Ve hře se nerozhoduje zda mohou postavy uspět, ale za jakou cenu. Hraní samotné klade větší důraz na popisy a práci s herním světem a menší důraz na číselné hodnoty v denících postav.

Zálučská bestie

čtvrtek 19:00–0:00 (5/5)
DnD 5e
i pro nováčky
Fantasy
více

Samota na nedaleké mýtině působí stejně opuštěně a chladně jako vyhaslý milíř, který jste právě minuli. Něco je špatně – žádný kouř z komína, žádná dovádějící děcka, jen zurčení potůčku ruší úplný klid. Pod nohama zakřupou větvičky a zpoza domku se k nebi s vyplašeným krákáním vznáší hejno černých ptáků. Usedají ve větvích a hladově hledí kamsi na dvorek na druhé straně stavení. A tam je spatříte. Jejich kusy už roztahala zvěř, ale stále je vidět, že jsou rozesetí po palouku, jako by prchali od chalupy. Před čím?

V lesích kol vesnice Zálučí řádí přízrak. Čas od času se za temných nocí někdo ztratí a později se najde jeho tělo potrhané jako od divé zvěře. Dokáže družina bestii zastavit, když jediný, kdo její útok přežil, se z něj pomátl na rozumu?

Hrát se bude podle pravidel DnD 5e, jejichž znalost není podmínkou (základy systému případně najdete zde). K dispozici budou předpřipravené postavy na třetí úrovni, přičemž na výběr bude z následujících povolání: barbarian, cleric, druid, fighter, ranger, rogue, warlock. Po domluvě je možné přinést si postavu vlastní.

Země umírala křičíc

pátek 9:00–18:00 (5/5)
Detektivní
Horor
Vážná
GUMSHOE
Fall of Delta Green
Cthuhu Mythos
více

Burácel hrom a třískl blesk
Hvězdy zhasly
A měsíc se zřítil z nočního nebe
Z nebe pršely ryby
V onen den, den hněvu lkavý
Máš bláto ve svých červených očích
Všechny tvé možnosti shořely
A kobylky ovládly oblohu
Země umírala křičíc
A mě tížily sny
Země umírala křičíc
A mě tížily sny
Země umírala křičíc
A mě tížily sny
Snil jsem o tobě
Snil jsem o tobě
Snil jsem o tobě
Snil jsem o tobě

Země umírala křičíc
Tom Waits

Spojené státy americké, 1969. I přes všechny předvolební sliby Richarda Nixona o návratu k normálu je situace v zemi na bodu varu. Válečné běsnění ve Vietnamu si stále vybírá svou daň v krvi a životech. Ale pro agenty Delty Green je situace ještě horší – podle šeptandy došlo k obrovskému průšvihu v Kambodži. Nějaké obří monstrum tam při ilegální operaci pobilo přes tři sta vojáků. Nálada je pod bodem mrazu a zvýšená aktivita Majestic 12 nevěstí nic dobrého. Do toho všeho vám přijde naprosto nemožný dopis.

Zrozena z útoku na zdegenerované město Innsmouth v roce 1928, tajná organizace Delta Green strávila čtyři následující dekády odvážným bojem se silami temnoty, o kterém se veřejnost nesměla nikdy dozvědět. Agenti Delty Green proklouzávají neviděni systémem a manipulují federální byrokracii během snahy zadržet postup temnoty na další den.

Hrát se bude v sytému GUMSHOE, který je specificky postaven pro hraní detektivek. Hráči se vydají zjistit tajemství, která se nikdy neměla dostat do lidských rukou v prostředí z pera H.P. Lovecrafta. Postavy budou předpřipravené.

Zvířecí lapálie

neděle 9:00–13:00 (4/5)
i pro nováčky
Odlehčená
Komediální
Tails of Equestria
My Little Pony
více

Equestria je pestrý svět plný poníků i dalších obyvatel. Vy jste se před lety rozešli za studii a prací, ale nyní se opět setkáváte v Ponyvillu, vaší rodné vesničce. Je krásný sobotní den a procházíte se po tržišti, když tu najednou….

Občas je dobré zahrát si napínavá, hororová a dramatická dobrodružství. A občas je dobré odpočinout si u zábavného RPG systému určeného pro děti – ale to nevylučuje, že dobrodružství nemůže být napínavé, dramatické a třeba možná i trošičku hororové.

Herní systém bude vysvětlen na začátku, stejně jako tvorba postav. Hra je určená zapáleným fandům My Little Pony, ale i naprostým nováčkům (pošlu link na dva díly, které doporučuji shlédnout pro nasátí atmosféry, ale pro hru to není zcela nutné).

Varování: Pokud jste dívky ve věku 5-10 let nebo chlapci ve věku 15-35 let, můžete se snadno stát na fenoménu My Little Pony závislými!

Živá Podzemí I - Blesky a krev

čtvrtek 14:00–18:00 (4/5)
13th Age
deluxe
High Fantasy
více

Výprava do magické enklávy v ohrožení – ale kým vlastně? Je to spiknutí nebo pouhá náhoda? Chcete vědět, co jsou Živá Podzemí? Zahrajte si první z volně propojených příběhů a třeba to vše zjistíte!

Čekejte příběh, kde vypravěč je jen průvodcem hráčů, improvizace je vítána a nápady žádány! Vítejte ve světě, kde mocné bytosti známé jako Ikony, vedou nekončící boje o nadvládu světa, balancujíc na ostří řádu a chaosu. A hrdinové v nouzi je mohou požádat o přízeň či mocné dary. Najde se zde místo pro odvážné bojovníky, lstivé zloděje i mocné čaroděje, stejně jako nevyzpytatelné černokněžníky, chytré velitele či hrdé rytíře.

Ochutnávka z designérské dílny tvůrců DnD, jejichž nejnovější RPG – 13th Age – zazářilo na nebi herního designu. Chcete zažít rychlé, ale zajímavé souboje? Zjistit, jak různě se dá použít obyčejná kostka? Dozvědět se, co jsou Ikony? Jak se dají použít k oživení jakékoli kampaně? Pak si tuhle hru nenechte ujít! Příběh určený pro postavy na 1. úrovni, který Vám předvede to nejlepší z mechanik 13th Age. Pravidla znát netřeba, do krve přejdou za pár minut a kdo zná DnD v jakékoli podobě, bude příjemně překvapen. Postavy budou předpřipraveny, ale pár prázdných deníků se najde. Potřebujete jen tužku, hodí se i kostky, o náladu se postarám já.

Jedná se o první z volné série příběhů o Živých Podzemích. Jeden příběh pobaví, dva příběhy navnadí, kdo přežije všechny tři, bude navíc překvapivě odměněn! :)

Živá Podzemí II - Tajemná zahrada

čtvrtek 19:00–0:00 (3/5)
13th Age
deluxe
High Fantasy
více

Mlýn bez mlynáře. Obklopen zahradou plnou chutných plodů, a přesto do ní nikdo nechodí. Je to pověra, kletba mrtvého či nenávist živých? A jak to vše souvisí se zmizením milovaného dítěte bohatého sedláka? Zkuste to zjistit v příběhu, který si budete moci dotvořit sami. Plném soubojů, pastí a zákeřné pointy, která Vás nenechá chladnými!

Čekejte příběh, kde vypravěč je jen průvodcem hráčů, improvizace je vítána a nápady žádány! Vítejte ve světě, kde mocné bytosti známé jako Ikony, vedou nekončící boje o nadvládu světa, balancujíc na ostří řádu a chaosu. A hrdinové v nouzi je mohou požádat o přízeň či mocné dary. Najde se zde místo pro odvážné bojovníky, lstivé zloděje i mocné čaroděje, stejně jako nevyzpytatelné černokněžníky, chytré velitele či hrdé rytíře.

Příběh určený pro postavy na 2. úrovni, který Vám předvede to nejlepší z mechanik 13th Age. Pravidla znát netřeba, do krve přejdou za pár minut a kdo zná DnD v jakékoli podobě, bude příjemně překvapen. Příběh a jeho řešení budete mít zcela ve svých rukou, zdá se být veselý, leč umí být pochmurný – ideální pro nadcházející noc.

Postavy budou předpřipraveny, ale pár prázdných deníků se najde. Potřebujete jen tužku, hodí se i kostky, o náladu se postarám já.

Jedná se o druhý z volné série příběhů o Živých Podzemích. Přeživší postava z minulého příběhu je výhodou, leč ani nováček se neztratí. A vězte, že jeden příběh pobaví, dva příběhy navnadí, kdo přežije všechny tři, bude navíc překvapivě odměněn! :)

Živá Podzemí III - Meče proti smrti

pátek 10:00–16:00 (3/5)
13th Age
deluxe
High Fantasy
více

Příběh začíná útokem na hostinec Poslední spočinutí, v němž jste se zastavili na noc. Jen co se podaří vypořádat s nájezdníky, spatříte smrt povstávat všude kolem… a to ještě není ten nejhorší problém. Dokážete přežít? Zjistit, co se stalo? Kdo za vše může? A vypořádat se s tím?

Čekejte příběh, kde vypravěč je jen průvodcem, improvizace je vítána a nápady žádány! Vítejte ve světě, kde mocné bytosti známé jako Ikony, vedou nekončící boje o nadvládu světa, balancujíc na ostří řádu a chaosu. A hrdinové v nouzi je mohou požádat o přízeň či mocné dary. Najde se zde místo pro odvážné bojovníky, lstivé zloděje i mocné čaroděje, stejně jako nevyzpytatelné černokněžníky, chytré velitele či hrdé rytíře.

13th Age neboli 13. věk je nejlepší RPG založené na systému d20. Základní mechanikou je hod dvacetistěnnou kostkou a přičtení bonusu za vlastnost.Pro postavu si také vytvoříte její unikátní historii, která určuje její schopnosti. Systém je jednoduchý a přehledný, souboje krátké, ale epické a vražedné. Pravidla není nutné znát dopředu, vše bude na místě vysvětleno.

Deníky postav na 4. úrovni budou připravené, ale pár prázdných deníků se najde. Potřebujete jen tužku, hodí se i kostky, o náladu se postarám já.

Jedná se o třetí z volné série příběhů o Živých Podzemích. Přeživší postava z minulých příběhů je výhodou, leč ani nováček se neztratí. A vězte, že jeden příběh pobaví, dva příběhy navnadí, kdo přežije všechny tři, bude navíc překvapivě odměněn! :)

Sponzoři

Partneři