18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Přednášky

Těšte se na přednášky, workshopy a panelové diskuze se známými i méně známými promotery.

Uvedené časy přednášek jsou orientační. Upřesnění naleznete v anotaci.

Přednášky jsou bezplatné.

Filmové fantasy propadáky a kde je problém?

čtvrtek 17–18 (6/30)
Kam se poděla produkce fantasy filmů?
Fantasy
přednáška

Fantasy filmy s námi jsou již pěkných pár let. A po úspěchu LOTRA by se mohlo zdát, že mají producenti otevřené dveře k diváckým peněženkám. Jenže za posledních patnáct let se ne a ne podařit nastartovat novou fantasy sérii. V čem tkví problém? Jak do toho zasahuje televize? A jaké filmy totálně pohořely?

Inspiruj se mýty

čtvrtek 20–21 (14/30)
Inspirace fantasy příběhů se často omezuje na nápodobu toho, jak lidé dříve vypadali a jaké věci používali. Důležité ale také je, jak lidé mysleli a jaké měly představy o světě.
přednáška
historie
mýty

Fantasy se často inspiruje životem ve středověku či starověku, ale pro vybudování silného příběhu je kromě technické vyspělosti (zbraně, opevnění, ekonomika atd.) stěžejní pochopit, jakým způsobem lidé v té době mysleli. Mytický způsob myšlení je totiž odlišný od vědeckého (pragmatického) myšlení, které převažuje v moderní době. Inspirujte se pro vytvoření duchovních dimenzí vašich příběhů (představy o bozích, magii, posmrtném životě, archetypech). Naučte se dávat mystickou hloubku a smysl vaší hře.

Jak mě kreslení Hustýho nářezu málem přivedlo k šílenství

pátek 17–18 (14/30)
Teskný příběh o tom, kterak jedna ilustrátorka propadla kouzlu Františka Kotlety a nakreslila mu za půl roku komiks podle jeho knihy.
přednáška
komiks

Tak ty chceš bejt slavnej a prachatej umělec? Chceš všechny ty funky věci jako fanynky, koks z vyholených hlav midgetů a kompletní LEGO Star Wars set? A víš, že na začátku týhle cesty je pot, krev, slzy a sebenenávist? Ne? Tak si o tom pojď poslechnout ode mě! Prozradím ti všechny pikantnosti z procesu tvorby komiksu podle knihy Františka Kotlety a k tomu spoustu zbytečných informací navíc! Jak to vznikalo, kde to vznikalo, co jsme s Frantou měli a další blbý fóry. Anebo se ti podepíšu na prsa, to je taky dobrý.

Kdo je proboha ten pirát?

sobota 15–16
Přednáška pojednává o právním pohledu na pirátství, a to zejména mezi 9. a 15. stoletím v severní Evropě. Takže popravy, děsivé pověsti a potoky krve a piva zaručeny.
Historický
přednáška
historie

Krátká právně-filosoficko-historicko-humoristická črta, v jejímž rámci se dozvíte například: O tom, jak dnes odstartovat úspěšnou pirátskou kariéru netradičním způsobem, o dobrodružství Julia Caesara, u kterého Asterix nejspíš chyběl, o Ciceronově názoru na „odklánění majetku“ politickými funkcionáři, o francouzsko-anglické válce o víno, kterou odstartoval spor o právo jako první využít studnu, o Klausovi, který absolvoval beer challenge dřív, než to bylo cool, a stal se díky tomu legendou (a taky tím, že pirátil). Žádné filmy, žádné seriály ;) A v neposlední řadě se budeme bavit spoustě dalších neuvěřitelných záležitostí, které našly svůj odraz ve středověké právní definici pirátství jako zločinu.

Živé hraní Krotitelů draků, internetové show, kde lidé od divadla, filmu a seriálu hrají Dungeons and Dragons v postapokalyptickém světě Končiny.
DnD 5e
RPG
přednáška

Zábavná improvizační show, využívající světoznámou stolní RPG hru Dungeons and Dragons ke společnému vyprávění plného nečekaných zvratů a šílené improvizace. Vyprávěný příběh pořadu Krotitelé draků se odehrává v Končině – světě, kde lidé, trpaslíci, elfové a další obyvatelé žili v relativní harmonii do doby, než sem portálem mezi dvěma planetami vtrhli záhadní tvorové, kteří hledali nový domov a našli víc, než si mohli přát. Úrodná území, bujné elfí lesy, přírodní poklady a především národy, jež v životě nespatřily vzdušný koráb, vlak, titána nebo píšťalu schopnou provrtat zbroj kovovým projektilem. S technologiemi, které si tito noví tvorové přinesli, mohli víc než jen přežívat, mohli dobývat…

Připravovaný příběh na živém hraní bude velice volně navazovat na stejnojmennou sérii, která bude zveřejněna na YouTube.

Organizace turnajů v deskových hrách

čtvrtek 16–17
Deskových her a chuti hrát je obvykle dost, ale jak je to s oprganizovaním hraním? Najdou se davy organizátorů ochotných připravit a realizovat turnaje?
deskové hry
přednáška

Přednáška následovaná výměnou zkušeností z organizovaného hraní. Budeme se zabývat propagací, spoluprací s autory a distributory deskových her, materiálním zajištěním turnajů a dalšími dotčenými tématy.

Piráti z Baltiku: Truhla mrtvých mužů aneb Prokletí mokrých onucí

pátek 15–16 (0/30)
Zapomeňte na hezouny s namalovanýma očima brázdící teplé vody Karibiku a raději si poslechněte něco o jejich předchůdcích!
RPG
přednáška
historie

Evropa kdysi bývala rájem pirátů. Na jednoduchých lodích a s primitivní navigační technikou byli postrachem kupců i panovníků. Severní moře brázdili Vikingové a Frísové, pobřeží Baltu terorizovali Kurové a Ránové, na Jadranu řádili Neretvané, v Egejském moři Manioti. Později se do akce zapojili Berberové ve Středomoří, ruští uškujnici, záporožští kozáci, ale hlavně Vitalijní bratrstvo, které zle zatápělo bohatým hansovním kupcům. Přijďte si poslechnout jejich příběhy a zjistit, co to bylo lodní pivo, proč se při plavbě střídaly masné dny s rybnými a proč dobrý kormidelník musel znát všechny odstíny hnědi. Žádní nažehlení fešáci, ale drsní chlapi okrádajících kupce v ledových vodách Baltského a Severního moře. Zatím o nich není hollywoodský biják, ale až ho natočí, bude to zabiják.

Pirátství ve hrách na hrdiny

pátek 16–17 (8/30)
Aneb jak zapasovat pirátství do vaší kampaně
Historický
RPG
historie

Tohle jsou témata, na která se podíváme: Živná půda pro pirátství (Jak a co je třeba, aby mohlo pirátství vzniknout), Slavným pirátem snadno a rychle (Vztah pirátských komunit a civilního obyvatelstva), Dobrým pirátem snadno a rychle (Jak se liší dobrý pirát od špatného a co pro to udělat), Na každého čeká šibenice (Jak vyřešit situaci, ve které figurují piráti), Navigace? Co to je? (Jak se neztratit na moři)

Příběhy slavných pirátů

sobota 14–15 (12/30)
Několika slavných pirátů a jejich osudy a nejzajímavější momenty jejich životů
přednáška
historie

Henry Morgan – z privatýra Guvernérem – anglický korzár, který získal slávu a bohatství ve válce proti Španělsku a přes vězení na domovských ostrovech se stal Guvernérem na Jamajce. Jako další bude Edward Teach – alias Černovous s hořícím vousem – Krvelačný pirát, který důsledně dbal na svou pověst a děsil obchodníky už svým jménem. Následovat bude Mary Read a Anne Bonny – milostný trojůhelník na pozadí zlatého věku pirátů – dvě ženy, které osud spojil dohromady na palubě pirátské lodi. Dále William Kidd – pirát nepirát, poklad nepoklad – smolný kapitán, po kterém zůstal pirátský poklad. A jako poslední bude Čeng Š – prostitutka, které se bál i čínský císař – nejúspěšnější žena pod pirátskou vlajkou a jedna z nejúspěšnějších pirátů vůbec.

Slovanské mýty

čtvrtek 21–22 (18/30)
Přednáška volně navazuje na předchozí přednášku, bude ale více zaměřena na konkrétní způsoby, jak využít mýty našich slovanských předků při tvorbě vlastních světů a příběhů.
přednáška
historie
mýty

Fantasy je běžně inspirována mytologií keltskou, germánskou či řecko-římskou. My se zaměříme na neprávem opomíjenou mytologii našich předků – slovanskou. Povídat si budeme o slovanských bozích a běsech, zvycích a svátcích, představách o uspořádání světa (zásvětí, ráji, posmrtném životě, duši, dualitě, osudu). Dotkneme se i světského života – zvykového práva či nastolování knížat. Dozvíte se konkrétní tipy, jak tím vším obohatit váš příběh.

Světy všech chutí, barev a strachů

pátek 13–15 (0/30)
Workshop (či přednáška, přemůže-li tě lenost či stud) pro vypravěče i zvídavé hráče, psavce i čtenáře, na kterém vás provedu tvorbou světů a jejich rozvíjením
workshop
RPG
přednáška

Vážení přátelé, začátek přednášky je posunut na 13:30. - nasdílíme si vlastní přístupy k tvorbě světů - každý z nás si zkusí vytvořit vlastní svět - podělím se s vámi o zásadní trik a pomůžu vám vaše workshopové světy oživit - každý, kdo bude chtít, si z workshopu odnese vlastní originální svět, do kterého může umístit děj příštího RPG nebo povídky

Tauril pokračuje

sobota 16–17
Neviditelná kniha, původní český fantasy svět nejen pro RPG, vstupuje do další velké etapy. Připravuje se knižní pokračování Neklidného Taurilu!
DrD 1.6
DrD II
RPG
DrD
přednáška

Kdo by to byl řekl tehdy v roce 2012, když se na RPG fóru zjevila série herních doplňků pro fantasy RPG pod pracovním názvem Tauril, že se rozvine až do oficiálního knižně vydaného světa pro Dračí doupě / Drd II. A díky vám, kteří jste projektu dali důvěru a pořídili si herní příručku Neviditelná kniha: Neklidný Tauril z roku 2017, teď můžeme dát zelenou druhému dílu, za což vám všem moc děkujeme! Přijďte se s námi potkat a poslechnout si exkluzivní informace o tom, co vás v druhém díle čeká. Přibudou snad nové země a jaké budou? Rozšíří se pojednání o Církvi Nebeského ducha? Posuneme časovou osu o pár let dál? Tohle a mnoho dalších informací přímo od autorů. A kdo se teprve rozhlíží, co je tenhle projekt vlastně zač, tak i vy přijďte, něco pro vás budeme mít.

Sponzoři

Partneři