18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Epické deskovky

Vždy vás lákaly deskovky v obrovské krabici s hromadou krásných součástek, ale odrazovala vás složitá pravidla? Nemusíte nic studovat, náš vypravěč vám hru vysvětlí a dohlédne na její hladký průběh (vyjma těch pro pokročilé). Epické deskovky bývají značně interaktivní, obsahují prvky konfliktu a diplomacie, jistou roli hraje náhoda. Spíše než na herní mechaniky je důraz kladen na atmosféru, hra obvykle zpracovává určité téma v oblasti fantasy, sci-fi nebo historie a nabízí tak hlubší herní zážitek.

18Lilliput

pátek 9–13 (4/4)
Vybudujte nejlepší vlakovou společnost v zemi malých lidí.
Alternativní historie
Věk: 12+
ekonomická

I na vzdálené ostrovy malých lidí přišel věk páry. Velevážený císař Lilliputů Golbasto Momaren Evlame Gurdilo Shefin Mully Ully Gue po vás žádá, abyste vybudovali tu nejlepší a nejúžasnější parní dráhu na celém ostrově. Povolejte za své patrony ty nejmocnější členy dvora, zaplňte kolejemi celý ostrov, protože jen ten, kdo bude na konci nejbohatší může zvítězit.

Hra 18Lilliput na navazuje na klasickou sérii „18XX“ vláčkových her. Je ovšem oproti jejím masivnějším bratříčkům zkrácena na časové minimum. Stále ovšem nabízí vše co od her tohoto typu můžete čekat. Budete manipulovat s akciemi, kupovat vlaky, stavět trati a budete se pokoušet vydělat ten největší balík peněz, protože jen vaše bohatství rozhoduje o vítězi hry.

Hra je v češtině.

878: Vikings - Invasion of England

neděle 13–15 (4/4)
Bože, chraň nás před krutostí Seveřanů! Dobuďte si silou zbraní právo na lepší život v úrodnější zemi nebo se naopak v roli rozdělené anglické šlechty postavte vikingské invazi.
strategická
ameritrash
i pro nováčky
Historický
Věk: 12+

Rok 878. Je to již 75 let, co vikingské kmeny z Norska a Dánska terorizují pobřežní oblasti Anglie jako metla boží. Poklady a příběhy z těchto útoků umožnily Seveřanům shromáždit velké množství dychtivých mužů, kteří hledají slávu a bohatství. Tyto armády nyní stojí na pobřeží Anglie. Přicházejí jí dobít, spálit ji na prach a v jejích troskách založit své vlastní království. Rozdělená země není připravena na tento nadcházející nápor. Vikingové přicházejí!

Ve hře 878: Vikings hráči ovládají vyloďující se vikingské nájezdníky nebo anglické šlechtice, kteří se snaží odolat invazi. Dva hráči představují vikingskou stranu (prosté Seveřany a strašlivé berserkry). Zbývající dva hráči řídí na anglické straně osobní družiny králů – housecarly nebo vojska thénů (regionální šlechtičtí vůdci). Angličtí hráči budou moci také povolat do bojů vesnické posily, nazývané fyrd, aby bránily jejich města.

Jedná se o strategickou hru s kostkovým soubojem a akčními kartami. Na obou válčících stranách musí hráči společně koordinovat svoji strategii. Každá strana se pokouší ovládnout města na mapě a vyhrát. Na začátku hry je celá země pod kontrolou anglické strany, ale vikingské útoky budou přicházet jeden za druhým. Angličtí hráči získávají posily z měst, která ovládají, zatímco Vikingové musí čekat na novou invazi. Hra končí, když dojde k uzavření smlouvy u Wedmore, a strana, která ovládá většinu měst, vyhrává hru.

Hra obsahuje několik karet s anglickým textem, ale znalost tohoto jazyka není nezbytná, vypravěč vše vysvětlí.

Arkham Horror 3. edice (2018)

čtvrtek 14–18 (6/6)
neděle 10–14 (5/6)
Městem Arkham se plíží stín a neznámé prastaré síly čekají na svou příležitost tam kdesi mimo čas a prostor....
kooperativní
i pro nováčky
Věk: 15+
Cthulhu Mythos

Píše se rok 1926 a lidé stále slaví konec světové války a doufají, že žádná další již nepřijde. Vůbec však netuší, že lidstvo bude čelit mnohem větší hrozbě přicházející z jiného než našeho světa. Městem Arkham se plíží stín a neznámé prastaré síly čekají na svou příležitost tam kdesi mimo čas a prostor. Vyhrají tetokrát síly, které se snaží náš svět zotročit nebo budou hráči schopní hrozbu odvrátit ? Vydejte se s námi na toto mystické dobrodružství plné odporných monster, magie a nečekaných zvratů. Jen ti nejodvážnější vyšetřovatelé mohou zachránit svět.

Arkham Horror (třetí edice) je nejnovější vydání populární kooperativní deskové hry. Hráči se dostanou do rolí vyšetřovatelů, kteří se vydávají do hororového světa Call of Cthulhu z pera světoznámého autora H. P. Lovecrafta. Jako vždy bude osud celého světa na jejich bedrech.

Hra je kompletně v angličtině. V případě, že angličtinu příliš neovládáš a přesto se chceš zúčastnit, nemusíš mít obavy. Organizátor ti s tím pomůže.

AuZtralia

sobota 9–13 (4/4)
Originální euro hra, kde nestačí nahrát nejvíc bodů, ale i společně s ostatními hráči porazit bestie ze světa H.P. Lovecrafta, jinak nejvíc bodů získá a vítězem se stane Cthulhu.
semi-kooperativní
euro
i pro nováčky
Alternativní historie
Věk: 14+
worker placement
Cthulhu Mythos

„Desátníku Jonesi, stáhněte se za trať. Loajalisté nám právě sestřelili vzducholoď, takže proti těm jejich létajícím potvorám nemáme šanci,“ zavelel kapitán Flounder a pak zabručel spíš jen sám pro sebe: „Však ty vypleněné farmy je přijdou draho, jestli dojdou až sem k trati!“ Pak prozkoumal horizont a usmál se, po cestě se blížil obrněný vlak doprovázený několika obrněnými vozidly. Netušil ale, že na jihu se kolonistům tolik nedařilo. Nenašli tolik cenných surovin a po pár prohraných bitvách drží už jen poslední zaminovaný přístav.

Hra AuZtralia je zasazena do alternativní historie, kdy lidstvo svedlo boj s Prastarými a v nerovném boji je nakonec porazilo. Většina Země však zůstala zničená a neúrodná, a proto se mocnosti rozhodly vyslat kolonisty na kontinent, který jediný zůstal nedotčen a dosud neprozkoumán – Austrálie. Hlavním cílem kolonistů je budovat farmy a zásobovat tak jídlem zdevastované oblasti Země. Cthulhu ovšem nebyl definitivně poražen a je otázka, jestli zbraně z přelomu 19. a 20. století ho dokáží definitivně zapudit. V této originální hře, která na první pohled vypadá jako klasická euro hra, budete pomocí worker placementu stavět železnici, těžit suroviny a budovat farmy. Háček je ale v tom, že čím více se vám bude dařit, tím více se budou Cthulhovi posluhovači snažit vás zničit. Každý hráč hraje za sebe, ale bez spolupráce není možné nad stvůrami zvítězit. Je třeba budovat armádu a koordinovaně postupovat vpřed, jinak je možné, že hru hráči prohrají a vítězem se nakonec stane samotná hra, tedy vlastně Cthulhu.

Hra je v angličtině, ale textu je minimum a veškeré informace jsou veřejné a budou vypravěčem vysvětleny.

Battlestar Galactica

čtvrtek 14–18 (4/6)
Ve hře lze zažít vše, co znáte z oblíbeného televizního seriálu. Nedůvěra mezi členy posádky, tvrdá rozhodnutí, napětí, útoky cylonských lodí, starosti o civilní flotilu...
semi-kooperativní
ameritrash
i pro nováčky
Sci-fi
Věk: 15+

Jsme ve válce! Cyloni zaútočili na 12 kolonií. Kobol – to je naše jediná naděje. Musíme doletět na Kobol. Cyloni teď vypadají jako lidé – kdokoliv z nás může být cylon. Dá se ještě někomu věřit? A nejsem já sám spícím agentem cylonů? Můžu si být vůbec něčím ještě jist?

Semi-kooperativní hra z prostředí sci-fi seriálu Battlestar Galactica pro 3-6 hráčů. Každý z hráčů hraje za jednoho člena posádky: Gaius Baltar, Kara „Starbuck“ Thrace, „Chief“ Galen Tyrol, Saul Tigh a další. Lidé chtějí doletět na Kobol, cyloni ne. Admirál vybírá cestu a rozkazuje pilotům. Prezident pořádá zasedání a tiskové konference. Piloti buď střílí po cylonech nebo se léčí na ošetřovně – záleží na úspěchu posledního letu. A Chief opravuje všechno, co se po cestě rozbije.

Upozornění: Není jisté, že se podaří odehrát celou hrou ve vymezené hrací době. V případě souhlasu všech účastníků je možno dohrávat i po jejím uplynutí.

Hra je v angličtině a obsahuje větší množství anglických textů.

Betrayal at Baldur's Gate

čtvrtek 14–16 (6/6)
neděle 13–15 (5/6)
Legendární svět z RPG her Baldurs Gate se vrací v deskové hře Betrayal at Baldurs Gate, založené na základě úspěšné Betrayal at House on the Hill.
semi-kooperativní
ameritrash
i pro nováčky
Fantasy
Věk: 15+

Betrayal at Baldur's Gate je semikooperativní hra pro 3-6 hráčů a ve zkratce se jedná o alternativní verzy hry Betrayal at the House on the Hill z prostředí světa Baldur's Gate. Založená na principu náhodného sestavování mapy. Hráči prozkoumávají město a jsou v průběhu hry vystavováni mnohým zkouškám, nástrahám a nesvárům. V určitou chvíli jednomu z hráčů přeskočí a dle klíče v návodu se spustí některý z 50 scénářů. Počet scénářů a náhodně generovaná mapa přitom zajišťují, že se tato hra skutečně jen tak neohraje.

Hra je v angličtině a obsahuje delší anglický text jak pro zrádce, tak pro dobrodruhy. V případě, že angličtinu příliš neovládáš a přesto se chceš zúčastnit, nemusíš mít obavy. Vypravěč ti s tím pomůže.

Betrayal at the House on the Hill

čtvrtek 16–18 (6/6)
Jednoduchá semikooperativní hra s jednoduchým příběhem, ale i prostorem pro fantazii. Vydej se s kamarády prozkoumat tajemství starého domu... Kdo se stane zrádcem v domě na kopci?
semi-kooperativní
ameritrash
i pro nováčky
Věk: 15+

Podivuhodné přátelství pojí šestici dobrodruhů, kteří již nadále nemohli odolat vábení starého majestátního domu na kopci. Snad jen čiré šílenství je donutilo vstoupit a kousek po kousku prozkoumávat tento starodávný dům. Semknuti ve skupině procházejí vrzajícími chodbami a objevují opuštěné místnosti nevěda, že přímo ve svém středu mají zrádce, který čeká na svou příležitost. Vypustí z krbu na svobodu ohnivé netopýry? Bude si chtít hrát s voodoo panenkami či uspořádat starou dobrou hostinu z lidského masa?

Betrayal at House on the Hill je semikooperativní hra pro 3-6 hráčů založená na principu náhodného sestavování mapy. Hráči jsou v průběhu hry vystavováni mnohým zkouškám a jak všichni tušíme, starý strašidený dům jim nedá nic zadarmo. V určitou chvíli jednomu z hračů přeskočí a dle klíče v návodu se spustí některý z 50 scénářů. Počet scénářů a náhodně generovaná mapa přitom zajišťují, že se tato hra skutečně jen tak neohraje.

Hra je v angličtině a obsahuje delší anglický text jak pro zrádce, tak pro dobrodruhy. V případě, že angličtinu příliš neovládáš a přesto se chceš zúčastnit, nemusíš mít obavy. Vypravěč ti s tím pomůže.

Brass: Birmingham

čtvrtek 14–18 (3/4)
Strategická hra pro 2-4 hráče z období průmyslové revoluce v Anglii, kde hráči představují podnikatele budující své industriální impérium.
euro
Věk: 15+
ekonomická

Základní princip hry tak spočívá v budování továren, dolů, pivovarů, průplavů a později železnic, přičemž zisk a vítězné body přináší až jejich vytěžení resp. zobchodování. Brass je hra nepřeberných možností a tisíce cest k vítězství a záleží pouze, který hráč dokáže lépe přizpůsobit svou strategii průběhu hry.

Hra je jazykově nezávislá.

Buffy the Vampire Slayer

čtvrtek 19–23 (4/4)
pátek 9–13 (4/4)
Kooperativní deskovka (2016) na motivy kultovního seriálu s lehce arkhamovskými pravidly. Zachraňte Sunnydale před upíry a démony...
kooperativní
i pro nováčky
Urbanfantasy
Věk: 15+

Vítejte v Sunnydale, kalifornském městečku s 35 000 obyvateli, dvanácti hřbitovy a jednou bránou do pekel – ehm, té si nevšímejte, ta za nic nemůže. Osud sem povolal Buffy, přemožitelku upírů, která jen dnes s přáteli zapíchla tři bezejmenné upíry, a pak společnými silami porazili muzikálového démona. Na oslavu v Bronzu však není čas – Willow zjišťuje, že se na ně chystá ještě větší hrozba. „Upíři zesílili! Buffy, za chvíli se jim podaří osvobodit svého Pána!“ Buffy obrací oči v sloup: „A to je teprve středa.“

Kooperativní desková hra Buffy, the Vampire Slayer od firmy Jasco (2016) se odehrává ve světě stejnojmenného televizního seriálu a využívá mechaniku zjednodušeného Arkham Horroru. Hrát budete za samotnou Buffy a její přátele, jejichž úkolem je snižovat stavy upírstva a démonstva v Sunnydale a zároveň se vypořádat se silnějšími nepřáteli, které známe z kultovního seriálu. Osud světa se opět bude rozhodovat v Sunnydale. Podaří se Buffy odvrátit další apokalypsu?

Hra je v angličtině, ale textu je minimum, pravidla jsou nenáročná, veškeré informace jsou veřejné a vypravěč se vším pomůže, takže nemusíš mít obavy

Call to Adventure

pátek 9–11 (4/4)
sobota 9–11 (4/4)
Jak se rodí hrdina? Jaká je jeho pouť? A kam dojde? Základní otázky této příběhové („storytelling driven“) hry jsou položeny, ale odpovídat na ně budete vy.
i pro nováčky
Věk: 9+

Věděla to! Vždycky to věděla! Ale teď, teď si je jistá. Už to, že přežila ten velký oheň, dávalo tušit, že je miláčkem štěstěny, ale když jí bohové seslali vizi, že je ztraceným potomkem královské linie, svět se pro ni změnil. Co pamatovala, na trůně seděl krutý uzurpátor. Všichni si přáli, aby tomu bylo jinak. A pro ni to teď byla povinnost. Její lid trpěl. Ponořila se do temných hlubin zapomenutých chrámů a vrátila se silnější. A začala konat. Nejdřív nenápadně, drobná pomoc tady a tam. Pak přišla na řadu gilda zlodějů a vrahů, kterou pro sebe získala. S hrdlořezy, nyní loajálními jen a pouze jí, si do paláce přišla pro to, co bylo právoplatně její. Když usedala na trůn, usmívala se.

Call to Adventure je fantasy příběhová kartičkovka. Hráčům dává do začátku hrubý nástin toho, kým jejich postava je. Jakého hrdinu z něj pomocí karet příležitostí a vlastností vytvoří, je už čistě na nich. Bude to klaďas, který by neublížil ani mouše? Nebo tak trochu záporák, který se nebojí ostatním i trochu zaškodit? Fanoušci žánru fantasy a her na hrdiny určitě rozpoznají mnohá klišé, ať už v podobě zápletek, nebo „statů“ hrdiny, ale hra samotná je nějaké klišoidnosti nebo snad nudě na hony vzdálená.

Hra je v angličtině, ale texty jsou jednoduché a částečně viditelné, takže není problém odhalené karty přeložit a skryté nenápadně vysvětlit.

Dark Moon

neděle 10–12 (6/7)
Není lehké přežít na selhávající vesmírné stanici infikované svinstvem z vesmíru. Nezbytné systémy sami v chodu neudržíte, ale komu věřit, když každý může být nakažen?
semi-kooperativní
ameritrash
i pro nováčky
Sci-fi
Věk: 12+

Velitel Matthews a Kilroy se vydali na rutinní těžbu na povrch planety,ale … něco se stalo. Snad výbuch nahromaděného plynu nebo prachová kapsa, těžko uhodnout jak se jim to dostalo do skafandru. Dle protokolu jsme oba navrátivší zadrželi a umístili do karantény, ze které byli po dvou týdnech propuštěni.

Následujícímu sledu událostí bych nevěřil, kdybych ho nespatřil na vlastní oči. Velitel Matthews je mrtvý, sám jsem ho zastřelil poté, co chladnokrevně a s netečným výrazem v očích zavraždil Garciu. Kilroy je nezvěstný a začaly selhávat radiační štíty. Doktor Tomoko identifikoval nějaký druh viru přenosný vyduchem a nabádal k ostražitosti… než jsem ho zamkl v karanténě. Ostatní členové posádky mi nevěří, chtějí mě zbavit vedení. Jsou nakaženi. VŠICHNI! Mohu věřit jen sám sobě.

Jon Reed

Zastupující velitel stanice Dark Moon

Dark Moon je semikooperativní hra pro 3-7 hráčů, ve které se skrytý tým infikovaných hračů snaží sabotovat stanici, vyhýbat se karanténě, ujmout se vedoucí admirálské pozice až nakonec zcela vyhladit lidskou posádku. Úkol neinfikovaných je jednoznačný – přežít. Komu se to ale může povést samotnému? Dříve nebo později musíte v někoho vložit svoji důvěru. Bude to Váš nejlepší přítel nebo ho radši zamknete do karantény? Doslova otázka života a smrti.

Hra je v angličtině, ale obsahuje minimum textu. Je tedy bez problému hratelná i s malou znalostí angličtiny.

Deep Madness

čtvrtek 19–23 (4/4)
Co je horší než nepopsatelné hrůzy a šílenství? Ano, hádáte správně: nepopsatelné hrůzy, šílenství, a to všechno pár tisíc kilometrů pod mořem, kde není kam utéct.
kooperativní
i pro nováčky
Horor
Věk: 15+
Cthulhu Mythos

Místnost páchla smrtí. Na zemi se válela mrtvá těla, jejichž obrysy byly v přítmí, které bylo jen chvílemi prosvětleno vypadávající zářivkou, nejasné. Howard jedno z těl opatrně otočil na záda a s úlekem uskočil. Byl si poměrně jistý, že lidé by chapadla mít neměli. Zas tak dlouho nespal. Jeho zděšení se jen prohloubilo, když se do této chvíle bezvládné tělo pohnulo. Trhanými, velmi nepřirozenými pohyby a za pomoci končetin, které na lidském těle neměly co dělat, se tělo postavilo a otočilo na něj zapadlé, krví podlité oči.

Deep Madness čerpá z díla H. P. Lovecrafta o Cthulhu a dalších hrůzách z hlubin, pracuje s šílenstvím, strachem a nevyhnutelností konce na podmořské základně odříznuté od zbytku světa. Je to temná, kooperativní hra, ve které musí hráči procházet sérií scénářů, které jsou zaměřené na přežití několika hlavních postav. Hra je velmi obtížná a silně taktická, ale jinak své herní principy zakládá na dungeon crawlových hrách.

Hra je v angličtině, ale je plně kooperativní, takže není problém jednotlivé karty a cíle projít společně.

Detektiv: Po stopách zločinu (Případ VI – Předměstí)

čtvrtek 19–23 (5/5)
Auto jsem nechal na parkovišti. Jestli hlídač vozů náhodou věděl, že jsem významná veřejná osoba, uměl to znamenitě skrývat.
kooperativní
Detektivní
i pro nováčky
Současnost
Věk: 16+

V této kooperativní hře se vžijete do rolí specialistů detektivního týmu, který se snaží vyřešit zločin na poklidném předměstí. Každý má své schopnosti, ale nemyslete – jediný duch, kterého zde vyvoláte, je ten týmový.

Upozornění: Hráčům je doporučeno přinést si blok, propisku a mít ve skupině alespoň jeden mobil nebo tablet s přístupem k internetu, bez toho se nepohnete. Kafe a koblihy se na místě nerozdávají.

Jde o samostatně hratelný šestý (úvodní) případ, který je vhodný jako ochutnávka pro zájemce o hlavní příběhovou linku, jež se skládá z 5 navazujících scénářů.

Hra je v českém jazyce.

Dinosaur Island

čtvrtek 19–23 (3/5)
Toužili jste si někdy postavit svůj vlastní Dinopark s živými dinosaury, kteří sem tam sežerou nějakého toho návštěvníka? Tak jste tady správně!
strategická
euro
Sci-fi
worker placement
Věk: 10+
ekonomická

Ve hře Dinosaur Island budete muset sbírat. zkoumat a kombinovat DNA zaniklých dinosauřích druhů ve správném pořadí, aby jste vdechli těmto prehistorickým tvorům život! Všichni hráči soupeří o vybudování toho nejlepšího parku a snaží se přilákat, co nejvíce návštěvníků a pokud možno je udržet naživu. Pokud totiž nedáte patřičnou péči bezpečnosti, pak se vám může lehce stát, že dinosauři si dají návštěvníky ke svačině :).

Kdo by si nechtěl vytvořit výběh Velociraptorů, chovat Tyranosaura Rexe, postavit si horskou dráhu či pořádnou síť fastfoodů? Všechno zmíněné si můžete užít v této velmi tématické a vzrušující euro hře!

Hra je jazykově nezávislá.

Diplomacie

pátek 9–16 (3/7)
Německo a Rakousko-Uhersko spojily své síly, aby dobyly Evropu. Francie provedla protiúder na Německo za tiché podpory Anglie. Rusko a Turecko uzavřely mír. A Itálie stále vyčkává.
vyjednávací
i pro nováčky
Věk: 15+

Diplomacie je strategická a vyjednávací hra pro 7 hráčů. Velká bitva se rozhoří v Evropě na počátku 20. století. Každý si může zkusit, jak by dopadla první světová válka, kdyby právě on mohl velet armádám jedné ze sedmi evropských velmocí.

Hra je plná vyjednávaní a bojů, ale také (nebo spíš hlavně) podlých intrik, krvavých zrad, nesplnitelných slibů, tvrdých výhrůžek a čestných diplomatických prohlášení.

Hra je kompletně v češtině.

V časovém plánu hry je započítána i pauza na oběd, dle domluvy účastníků.

Podmínky hraní: Hra je náročná na počet hráčů. Ideální počet hráčů na jednu hru je 7 hráčů (případně 5). Při více hráčích se budeme snažit vytvořit několik plnohodnotných her. Pokud to počet přihlášených hráčů nebude umožňovat, přednost mají dříve přihlášení hráči.

Vzhledem k nedostatku psacích potřeb ve válčící Evropě je velmi vhodné, aby si každý z hráčů s sebou přinesl propisku nebo něco jiného na psaní.

Varování: 9 z 10 diplomatů nedoporučuje zatahovat do tvrdé politické bitvy své protějšky.

Discover: Lands Unknown

čtvrtek 14–16 (0/4)
pátek 11–13 (4/4)
Zmateni se probouzíte v nehostinné krajině, která vám jen matně něco připomíná. Slunce se vám neúprosně tyčí nad hlavou a z dálky znějí nejen zvířecí skřeky.
semi-kooperativní
i pro nováčky
Mysteriózní
Věk: 14+

Ve hře Discover: Lands Unknown se ocitáte v roli jednoho ze čtyř nešťastníků ztraceného kdesi v neznámých částech světa. Vaším každodenním úkolem bude obstarat si dostatek jídla a vody. Během boje o přežití je pak nutné najít cestu z tohoto nehostinného, zapomenutého místa dříve, než vám dojdou síly. Neztroskotali jste ale sami a spojením sil s ostatními trosečníky půjde určitě všechno lépe. Teda…. pokud budou i ostatní ochotní pomáhat a stíhat tempo. Dokážete všichni přežít nebo budete muset někoho nechat za sebou?

Hra je v angličtině. V případě, že angličtinu příliš neovládáš a přesto se chceš zúčastnit, nemusíš mít obavy. Vypravěč ti s tím pomůže.

Doom

sobota 19–23 (3/4)
Popadněte zbraně a začněte kosit démony v akční deskovce na motivy oblíbené počítačové hry!
ameritrash
Sci-fi
Věk: 15+

Základna A113 společnosti Union Aerospace Corporation na Marsu hlásí problémy. Došlo zde k narušení bezpečnosti. Byl vyhlášen poplach úrovně šest. Pohotovostní týmy společnosti jsou již na cestě, aby zabezpečily základnu a zažehnaly případné hrozby. Čtveřice mariňáků, nálož zbraní, neomezená zásoba munice a hordy démonů! Čeká nás symfonie zkázy a destrukce pro brokovnici, kulomet a motorovou pilu.

Stanete se jedním ze čtyř neohrožených bojovníků, kteří se postaví hordám nepřátel, a budou muset setsakra spolupracovat, aby splnili úkol a vůbec přežili. Doom 2016 je velmi atmosférický ameritrash věrně kopírující zážitek z počítačové verze s nádhernými modely. Jednoduše řečeno, na Gameconu vypukne Peklo!

Hra je v češtině.

Dungeon Fighter

sobota 9–11 (6/6)
Hodně netypická RPG party hra na zručnost plná parodie na fantasy klišé, jejímž hlavním mechanismem i zdrojem zábavy je házení kostek různými způsoby na terč.
i pro nováčky
Fantasy
Věk: 12+

Nastal čas, kdy již nebyli žádní opravdoví hrdinové. Pouze bezzubí podvodníci a sípající, nevzdělaní násilníci se potulovali pustými zeměmi a svými smyšlenými historkami o domnělých hrdinských činech ulehčovali lidem o jejich těžce vydělané zlato. Když se o tom dozvěděl král, přemohl ho takový vztek, že téměř setřásl drahokamy ze své nejlepší nedělní koruny. Tato trapná deheroizace země byla neúnosná. A tak se rozhodl vyslat své věrné zvědy vyhledat ta nejnebezpečnější podzemí v království. Následně nechal lapit a přivést každého samozvaného hrdinu. A poté vrhl tyto živly po malých skupinkách do podzemí. Tam měli buď prokázat své hrdinské odhodlání, nebo pohnojit sliznaté houby svými hnijícími mrtvolami. Můžete být překvapeni zjištěním, že nejste nikdo jiný než tito hrdinové. Jupííí! Takže pro vás to znamená bojovat nebo… hnojit.

Hra nabízí pocit týmové soudržnosti, hodně zábavy, vysokou variabilitu, spoustu humoru, ale i dramatické okamžiky.

Hra je jazykově nezávislá.

Dungeons & Dragons: Castle Ravenloft 1

čtvrtek 14–16 (3/5)
Najít ten správný směr v bludišti chodeb. Nalézt jeden druhého. Zabránit dokončení rituálu? To k vítěztví nad hrou stačí.
kooperativní
Věk: 14+
Dungeoncrawl

Ježibaba, spojenkyně Strahda, použila magii, aby Vás vlákala do pasti.

„Budu vás udržovat v jednom kole a zatím pod Strahdovým velením dokončím rituál.“ zakvílí ve chvíli, kdy Vás kouzlem přenese pryč. Na chvíli si oddechnete, že jste z jejího dosahu. Ale jen do chvíle než zjistíte, že jste sami kdesi v temnotě.

D&D: Castle Ravenloft je kooperativní desková hra zasazená do do hororového hradu Ravenloft.

Hráči v ní postupují podzemím a snaží se překonat jeho nástrahy. Zvítězit lze jen za pomoci spolupráce s ostatními hráči, neboť nepřítelem je v tomto případě samotná hra a její mechanismy.

Hra je moderována v českém jazyce. Herní komponenty jsou v jazyce anglickém, ale lze ji hrát i bez znalosti tohoto jazyka.

Dungeons & Dragons: Castle Ravenloft 2

čtvrtek 16–18 (5/5)
Zjistili jste, že Strahd tvoří zvrácenou bytost z masa a kostí - Golema.
kooperativní
Věk: 14+
Dungeoncrawl

„Obyčejné předměty, které můžete nalézt, jako zrcadla nebo portréty, mohou mít na Golema tišící účinek. Takže můžete příšeru zničit nebo uklidnit!“ vysvětluje věštkyně madam Eva.

„Ale mějte na zřeteli toto, některé předměty mohou mít na Golema opačný účinek.“

Pomalu sestupujete do podzemní hrobky, abyste znovu překazily Strahdovy ďábelské plány….

D&D: Castle Ravenloft je kooperativní desková hra zasazená do do hororového hradu Ravenloft.

Hráči v ní postupují podzemím a snaží se překonat jeho nástrahy. Zvítězit lze jen za pomoci spolupráce s ostatními hráči, neboť nepřítelem je v tomto případě samotná hra a její mechanismy.

Hra je moderována v českém jazyce. Herní komponenty jsou v jazyce anglickém, ale lze ji hrát i bez znalosti tohoto jazyka.

Eclipse

čtvrtek 18–0 (6/6)
V této epické vesmírné 4X strategii si užiješ vše, co k tomu patří – eXplore, eXpand, eXploit a eXterminate, ale je tam toho mnohem více.
strategická
ameritrash
euro
Sci-fi
Věk: 15+

Je již téměř jisté, že dlouhá léta míru, která následovala po strašlivých galaktických válkách mezi Pozemšťany a Hegemonií, jsou u konce. Máme zprávy, že v naší galaxii povstaly nové rasy, připravené přihlásit se o své právo na existenci. Obáváme se, že lodě Pradávných rozmístěné po galaxii nejsou již schopny udržet jejich flotily v dostatečné vzdálenosti, a dle našich informací některé tyto rasy vyvinuly technologie tak mocné, že jim nedokáže odolat ani obranný systém centra galaxie. Byly objeveny dávno ztracené mocné artefakty, vynalezeny nové ničivé zbraně a sestrojena bojová plavidla nevídané síly. Střet je nevyhnutelný, kdo však z něho vyjde jako vítěz a kdo jako poražený?

V komplexní hře Eclipse se hráč stává vůdcem jedné z politických frakcí všestranných lidí nebo některé ze specializovaných mimozemských ras, jako jsou např. technologičtí Hydrané, rostlinní Planta, umělí Mechanema nebo bojoví Orioňané, a snaží se prostřednictvím ovládnutí nejvýznamnějších systémů, výzkumu a boje získat nadvládu nad celou galaxií. Cest k vítězství je více a proto záleží na každém hráči, jakou zvolí strategii. Hra v sobě spojuje propracovaný ekonomický model euro hry se souboji řešenými množstvím kostek dle AT standardů. Specifikem této hry je, že každý hráč pomocí vynálezů, artefaktů a vylepšení buduje svoje vlastní loďstvo a tak spolu často bojují flotily složené z různě sestavených lodí a záleží na hráči, jestli preferuje rychlost, přesnost, odolnost nebo palebnou sílu a jestli správně sestaví svoji flotilu proti flotilám nepřátel.

Upozornění: Začátek této aktivity je posunut na 18:30

Hra neobsahuje žádné textové karty a řídí se symboly, takže při použití českých přehledů je jazykově nezávislá.

Eldritch Horror

pátek 19–0 (6/6)
Konec se blíží! Není kam utéct, ani kam se schovat. Bezpečí už je jen prázdné slovo. Postavit se temným silám představuje jedinou cestu.
kooperativní
i pro nováčky
Věk: 15+
Cthulhu Mythos

Čas nadešel, hvězdy jsou ve správném postavení a prastaré zlo se probouzí z hlubokého spánku. Tisíce let utajované kulty vystrkují drápy. Mizení lidí, „nešťastná“ úmrtí těch, kteří věděli moc, děsivé sny a vize narušující spánek. Hlášení o spatření mimozemských bytostí jsou stále častější.

Jen velmi malá část lidstva si dokáže spojit souvislosti a akceptovat existenci těchto temných sil. Vy a vaši přátelé jste jedni z mála, kteří jejich hrůzy pocítili na vlastní kůži, přesto přežili a zachovali si alespoň část zdravého rozumu. Uvědomujete si, že svět míří do neznáma a lidstvo do záhuby. Nyní musíte spojit síly a skrze odhalování tajemství, boj s příšerami a zapečeťování trhlin mezi dimenzemi zabránit příchodu Prastarých.

Eldritch Horror je kooperativní hra (ze série her Arkham Horror), ve které si můžete vybrat z celkem 55 postav vyšetřovatelů a pustit se do boje o záchranu světa plného překvapení, děsu a nástrah.

Hra je v angličtině a obsahuje větší množství anglických textů. V případě, že angličtinu příliš neovládáš a přesto se chceš zúčastnit, nemusíš mít obavy. Organizátor ti s tím pomůže.

Empires of the Void II

sobota 14–18 (0/5)
Země padla! Proměněna v radioaktivní pustinu útokem říše Znu. Poslední nadějí lidstva je narychlo postavená obří vesmírná loď - "WorldShip".
ameritrash
Věk: 15+

Obří vesmírná loď – „WorldShip“, nesoucí poslední zbytky lidstva do nezmapovaného vesmíru v naději, že najde nové místo, které bychom mohli nazývat domovem. Zde na kraji vesmíru nastal čas nabrat síly a spojence, abychom mohli jednoho dne vyhnat říši Znu pryč ze sluneční soustavy.

Empires of the Void II je strategická hra pro 2-5 hráčů, kde každý hráč představuje výpravu jedné z pěti ras. Hra začíná v okamžiku, kdy se obří vesmírná plavidla dostanou k hranicím známého světa. Nyní musí objevovat neznámý prostor, válčit, používat diplomacii a stavět budovy. Hranice známého vesmíru jsou řídce osídleny a nabízí se tu velký prostor pro průzkum a kolonizaci. Mnoho druhů je dychtivých spojit se s mocnou říší, aby získalo bezpečí a stabilitu v chaotických a těžkých časech a záleží tedy jenom na hráči, zda zvolí cestu diplomacie či války.

Hra je v angličtině. Ke hraní je potřeba základní znalost anglického jazyka.

Escape Plan

sobota 19–23 (5/5)
Loupež se povedla, chvíli byl klid, ale teď začíná být horko. Posbírejte co nejvíce poschovávaných peněz z lupu a utečte z města, než ho policie uzavře!
strategická
Detektivní
Současnost
Věk: 12+

Po úspěšné bankovní loupeži jste se ty a tví kumpáni stáhli do ústraní a jen tak si užíváte života. Většina peněz je poschovávaná a zbytek jste investovali do různých podniků ve městě. Vše jde podle plánu, než se policii podaří průlom ve vyšetřování. Tvůj bývalý tým ovládne zmatek, obviňování a hádky. Rozhodnete se každý jít svou cestou a zachránit si kůži na vlastní pěst. Jsou povolány zvláštní jednotky, které začínají obsazovat možné únikové cesty z města. Teď je tvou jedinou šancí dostat se za každou cenu z města dřív, než bude zcela obklíčeno. Budeš muset požádat o pomoc místní gangy, aby odvedly pozornost. Podplatit sem tam nějakého poldu také není k zahození, ale něco to bude stát. Pomůže i převlek, ale neošálíš s ním každého. Šanci na úspěšný útěk si můžeš také zvýšit přivedením policie na stopu tvých bývalých kolegů. Ale ostatní budou mít asi stejný nápad… Utečeš z města s největším balíkem peněz, nebo stihne policie město uzavřít, než se z něj dostaneš?

Ve hře Escape Plan jsou hráči sice lupiči, ale mohou každé kolo ovlivnit postup policie. Hráči se pohybují po herním plánu složeném z dílků a snaží se dostat na co nejlepší místo, aby získali zpět co nejvíce ze své kořisti a utekli z města s více penězi než ostatní. Policie se snaží jejich plán zmařit; klidně i silou, když to bude třeba. Hráči mohou používat karty, aby napomohli svému útěku a zpomalili ostatní lupiče. Hráči provádějí akce, které jim umožňují pohyb, aby se dostali do kontaktu s gangy, kurýry a práskači.

Jde o taktickou hru bez přímé interakce hráčů. Role jsou asymetrické stanovené úkoly, které se hráči snaží splnit, zatímco se snaží vyhnout policii. Nejde o kooperativní hru. Každý hraje sám za sebe a vyhraje jen ten, kdo na konci hry unikne z města s největší hromadou peněz.

Hra inspirována Hollywoodskými filmy o bankovních loupežích.

Hra je jazykově nezávislá. K dispozici české nápovědy.

Fields of Green

čtvrtek 14–16 (2/4)
pátek 19–21 (4/4)
I bez čapího hnízda se dá prorazit v zemědělství. Pojďte si zkusit co nejefektivněji rozšiřovat vaší farmu a pořádně si na tom nahrabat.
euro
i pro nováčky
Věk: 12+
ekonomická

Ranní svítání se konečně prodralo skrze mraky a osvítilo vzkvétající farmu. Loňská úroda byla vskutku úžasná a finančních prostředků je více než dost. Je proto na čase si promyslet rozšíření stávajícího komplexu. Vyplatí se postavit nové pole, vodojem nebo silo, aby bylo kam uskladnit letošní úrodu? To je už jen na vás. Toto je vaše farma a je jen ve vašich rukách, zda bude vzkvétat nebo upadat pod přívalem plevelu.

Hra Fields of Green je strategická hra na cca 2 hodiny. Hráči se snaží co nejefektivněji rozšiřovat svoji farmu pomocí herních karet, které přikládají ke stávající zástavbě. Hra se odehrává ve čtyřech kolech (letech) přičemž na konci každého kola (roku) nastane období sklizně. Během tohoto období se sklízí úroda z polí a prodávají živočišné produkty hospodářských zvířat, je však třeba si dát pozor – pole potřebují vodu a zvířata potřebují potravu. Základní strategie hry spočívá ve vhodném kombinování vykládaných karet za účelem dosažení co nejefektivnější farmy a co největšího zisku.

Hra je v angličtině. V případě, že angličtinu příliš neovládáš a přesto se chceš zúčastnit, tak nemusíš mít obavy. Organizátor ti s tím pomůže.

Gaia Project

pátek 19–23 (4/4)
Hra Gaia Project je následovník celosvětově úspěšné hry Terra Mystica. Každý hráč převezme kontrolu nad jedním ze 14 národů, který vede vstříc nehostinné prázdnotě vesmíru.
euro
Věk: 12+

Není to tak dlouho, co se naše civilizace plazila v prachu našeho domovského světa, nyní však nastal čas, kdy naše vesmírné lodě opouštějí domovský systém vstříc temné prázdnotě vesmíru hledat nový domov. V nedávné době byl také navázán kontakt neznámou civilizací pocházející z jiného světa. Mezi oběma národy se rozvinul čilý obchod, ze kterého oba velmi prosperují, ale je potřeba se mít na pozoru a osidlovat okolní planety, neb i naši nový přátelé budou pravděpodobně hledat nové planety k osídlení.

Gaia project je následníkem celosvětově veleúspěšné hry Terra Mystica. Jedná se o strategickou hru pro 2 až 4 hráče zhruba na 180 až 240 min. Každý hráč si vybere jednu ze 14 ras, přičemž každá rasa má své speciální schopnosti, bonusy a charakteristický typ planety. Hra je pak o rozšiřování zástavby vašeho národa, a co nejefektivnějším využití vašich zdrojů. Velice zajímavým prvkem hry je pak variabilní herní plán a proměnlivé bodování, které je určeno, destičkami kol vylosovanými na začátku hry, rasami, které si hráči vyberou a případně kartičkami bonusů, které je možné získat v průběhu hry. Hra se hraje na 6 kol, přičemž po skončení posledního kola vítězí národ s nejvíce body.

Hra je řešena obrázkovými ikonami, tudíž jazykově nezávislá.

Gloomhaven

pátek 14–18 (4/4)
Gloomhaven je kooperativní hra, ve které hráči prochází rozsáhlou kampaní tvořenou jednotlivými scénáři. Každý hráč ovládá svého hrdinu pomocí unikátního balíku akčních karet.
kooperativní
i pro nováčky
Fantasy
Věk: 12+

Každý musí jíst.
Ať už byl důvod vašeho příchodu do Gloomhavenu jakýkoliv, tento prostý fakt se nikdy nezmění. Žoldák nemůže bojovat s prázdným břichem.
Takže když vás v hospodě u Spícího Lva oslovila Jekserah, Valrathská žena v červené kápi a s tolika šperky, že by vás nasytily léta, a nabídla vám deset zlatých mincí za nalezení zloděje a navrácení ukradených věcí… no, zdálo se to jako dobrý důvod vystřízlivět a začít platit účty.
„Ten zloděj mi vzal důležité dokumenty“, řekla rudá obchodnice, vztekle mrskajíc ocasem. „Nezajímá mě, co s ním uděláte. Jen mi přineste, co je mé.“
Na základě jejího popisu bylo vcelku snadné zmáčknout pár pouličních zlodějíčků a získat tak pozici zlodějské skrýše. Co byste to byli za žoldáky, kdybyste neuměli rozbít pár lebek.
Takže váš cíl je Černá Mohyla. Asi pěkné místo...

Hra je v angličtině, obsahuje malé množství anglických textů. V případě, že angličtinu příliš neovládáš a přesto se chceš zúčastnit, nemusíš mít obavy. Vypravěč ti s tím pomůže.

Hannibal & Hamilcar

sobota 19–23 (4/4)
Strategická hra simulující Punské války. Bojuj za Řím nebo Kartágo ve známém historickém střetu o nadvládu nad Středomořím.
strategická
Historický
Věk: 15+

Roku 218 př. n. l. překračuje Hannibal se svou 30 000 armádou Alpy. Řím okamžitě vysílá oba své konzuly, aby ho zastavili dřív, než se jeho muži stihnou vzpamatovat s obtížného průchodu mrazivými horskými průsmyky. Podaří se konzulům Scipionovi a Longusovi zastavit postup Kartaginských vojsk, či Hannibal a jeho armáda zopakuje své triumfy z bitev u Ticina a Terbie. V této hře to je jen na vás.

Hannibal & Hamilcar je strategická hra pro 2 hráče z prostředí punských válek s proměnlivou dobou hraní v závislosti na scénáři. Jedná se o card driven game, kdy se oba hráči postupně střídají v hraní strategických karet, které lze hrát buď na historické události, či na operační body. V průběhu hry tak dochází ke změnám v kontrole území a provincií, k smělým strategickým tahům jako Hannibalův přechod Alp a samozřejmě i k bitvám. Ty jsou v této hře rozhodovány neobvyklým systémem přebíjení taktických karet přinášející větší význam na kvalitu generála než na velikost armády. Hra pak končí buď totální porážkou jedné z antických velmocí, nebo po uplynutí určitého počtu kol, kde vyhrává ta strana, která ovládá více provincií.

Jedná se o 2 paralelní hry, každá pro 2 hráče.

Hra je v angličtině. V případě, že angličtinu příliš neovládáš a přesto se chceš zúčastnit, tak nemusíš mít obavy. Organizátor ti s tím pomůže.

History of the World

pátek 14–18 (6/6)
Zažijte dějiny světa v jediné epické hře.
strategická
Historický
Věk: 12+

Chcete vidět vznik prvních civilizací? Stavět pyramidy? Vidět expanzi Alexandra Velikého a nebo pád Aztéků pod náporem Španělských dobyvatelů? Tak toto je hra pro vás. Nová edice History of the World popisuje dějiny 6000 let lidské existence. Ujměte se vedení mnoha různých národů napříč historií a pokuste se dokázat, že pod vaším vůdcovstvím zanechali na mapě světa tu největší stopu a že vaši soupeři se jen krčili ve stínu moci vašich civilizací.

History of the World je již šestá verze epické strategické hry pro šest hráčů, ve které se během pěti tahů představujících staletí lidské existence snažíte pomoci svým národům skrze události a chytrost k co největšímu množství vítězných bodů. Každý národ má jen jednu možnost, jak zazářit na jevišti světových dějin, a pak už ho čeká jen úpadek a čekání na chvíli, kdy ho dobyje nějaký nově příchozí dobyvatel. Souboje jsou řešené pomocí kostky a vcelku jednoduchých herních pravidel zaručujících zábavnost a relativní rychlost hry vzhledem k velikosti tématu.

Hra je v angličtině, a pro hraní je doporučena základní znalost anglického jazyka.

Chaos in the Old World

sobota 18–21 (5/5)
Sigmar selhal a vítězství Chaosu je neodvratné. Skutečný konflikt však teprve začíná. Vyzkoušej si tuto skvělou asymetrickou hru a ukaž, že právě ty jsi z temných bohů nejmocnější!
strategická
ameritrash
Věk: 15+
Warhammer

Na nebi byla spatřena dvouocasá kometa, zvěstovatel převratných událostí. V lesích Říše slídí zmutované bestie, na venkově dle zpráv císařských inkvizitorů bují zvrácené kulty uctívačů Chaosu jako houby po dešti. Ve velkém městě Nulnu udeřila morová epidemie a nikdo již nestačí odklízet mrtvé. Avšak nákaza Chaosu má mnoho podob a může se skrývat kdekoliv. Zatímco se šlechtici Tiley a Estálie oddávají svým zvrhlým potěšením, shromažďuje se v pustinách poblíž severního pólu armáda, jakou Starý Svět dosud neviděl. Od svého vpádu do Starého Světa Chaos po tisíce let sílil a nyní se zdá být připraven zasadit poslední úder. Jediné, co tomu ještě brání, je samotná podstata Chaosu. K velkému štěstí všech inteligentních bytostí věnují čtyři temní bohové, Mocnosti Chaosu – Khorne, Krvavý bůh; Nurgle, Pán nákazy; Tzeentch, Měnitel cest a Slaanesh, Princ extáze – většinu své pozornosti vzájemnému soupeření ve snaze o převahu vlastního principu. A v kanálech pod Nulnem zatím čeká na svou příležitost hlodavčí rasa Skavenů, uctívači Rohaté krysy…

Chaos ve Starém Světě (Chaos in the Old World) je zasazen do známého prostředí Warhammeru a dává vám příležitost zahrát si pro jednou za ty zlé. Hra má střední podíl náhody, nabízí zajímavé strategické možnosti. Velkou výhodou je variabilita, kdy při hraní za každou Mocnost vede k vítězství odlišná cesta, přesto jsou v případě zkušenějších hráčů šance jednotlivých bohů poměrně vyvážené. Hra si přitom zachovává svižné tempo a je obvykle dohratelná během dvou až tří hodin.

Hra je v češtině (neoficiální překlad karet z www.zatrolene-hry.cz).

Imperial Assault

neděle 9–15 (3/5)
"If I told you half the things I’ve heard about this Jabba the Hutt, you would probably short circuit." –C-3PO, Star Wars: Return of the Jedi
semi-kooperativní
ameritrash
i pro nováčky
Věk: 15+

Hráči se zhostí role hrdinů Rebélie a postaví se organizátorovi v roli Impéria v plastem nabité bitvě s příběhem.

Přijďte si zahrát dvě mise z příběhové kampaně Imperial Assault – Jabova říše, přežijte nástrahy zrádného vůdce podsvětí, které nastražil na vás a vaše rodiny. Hráči se zhostí role hrdinů Rebélie a postaví se jednomu z nich v roli Impéria a jeho slizkého spojence v plastem nabité bitvě s příběhem.

Hra je v angličtině, a pro hru je doporučena základní znalost anglického jazyka, ačkoliv uvaděč rád vše přeloží a vysvětlí. Velká část figurek je nabarvená

Lords of Waterdeep

čtvrtek 16–18 (5/5)
Worker-placement euro na motivy oblíbeného světa Forgotten Realms, známého z řady rpg i počítačových her. Splňte ty nejobtížnější questy a zvyšte tak svou prestiž v Hlubině.
euro
i pro nováčky
Věk: 12+
worker placement

Den cesty na sever od Baldurovy brány a mírně na jih od svého sesterského města Neverwinteru leží slavný přístav Hlubina (Waterdeep). Toto město, někdy též přezdívané Srdce Severu nebo Město Tisíce Lesků, je jedním z nejbohatších a nejvlivnějších z celého světa Forgotten Realms. Jako nejdůležitější přístav Mečového Pobřeží a možná že i celého Faerûnu je hlavní křižovatkou veškerého obchodu na kontinentu. Jeho bohatsví odjakživa přitahovalo velké množství dobrodruhů. Ať už se jednalo o vznešené rytíře, mocné čaroděje, záludné zlodějíčky, zbožné duchovní nebo jen vychytralé obchodníčky, každý měl zájem získat něco pro sebe. Není tedy divu, že se toto město stalo cílem v hledáčku nejednoho lorda toužícího po moci.

Tato na první pohled komplexní, ale v zásadě velice hráčsky přístupná strategie se dlouhodobě drží na vrchních příčkách světových žebříčků. Ve hře se stanete jedním z tajných vládců města Hlubina. Budete násobit své bohatství, pořizovat nové budovy a úkolovat agenty. Svoje akce však musíte provádět promyšleně a ve správném pořadí, aby jste jimi získali ve výsledku co nejvíc.

Díky intuitivnímu systému piktogramů není nutné pro hraní ovládat anglický jazyk. S malou vyjímkou intrik, které Vám vypravěčka v případě potřeby vždy ráda osvětlí.

Mansion of Madness: Second Edition

sobota 9–13 (4/5)
neděle 10–14 (3/5)
Kooperativní příběhová hra na motivy světa H. P. Lovecrafta. Chopte se role vyšetřovatele a odhalte a zastavte tajemné zlo a ohavnosti nepatřící na tento svět.
ameritrash
kooperativní
vyprávěcí
i pro nováčky
Věk: 15+
Cthulhu Mythos

„Vítejte, vítejte.“ Pravil komorník, když uváděl skupinku detektivů do čekacího salónku. „Jsem potěšen, že jste přijali pozvání našeho Lorda. Mohu vám nabídnout sklenku whiskey? Výborně! Prosím o chvilku strpení.“ Ale z chvilky se stala dobrá hodinka,

„Gde je můj chlast?“ Pronesl po hodině čekání tulák a vydal se hledat komorníka. Jenže nedošel daleko. Jen co otevřel dveře do chodby, vřítila se do pokoje napůl nasycená nestvůra.

Mansion of madness je plně kooperativní hororová hra, ve které se každý z hráčů ujme role jednoho vyšetřovatele a společnými silami se snaží zjistit, jaké hrůzy vycházející z Cthulhu mýtu H. P. Lovecrafta ohrožují svět. Děj a veškeré překážky hry jsou vytvářeny aplikací. V průběhu hry hráči odkrývají herní plán, interagují s postavami a sbírají předměty, které jim usnadňují řešení problémů bránících odhalování a řešení záhad.

Hra je v angličtině a obsahuje větší množství anglických textů. V případě, že angličtinu příliš neovládáš a přesto se chceš zúčastnit, tak nemusíš mít obavy. Organizátor ti s tím pomůže.

Massive Darkness

čtvrtek 19–23 (6/6)
Massive Darkness je kooperativní fantasy hra s RPG prvky, ve které spolu s přáteli plníte úkoly v podzemním labyrintu plném nepřátel.
ameritrash
kooperativní
Věk: 12+
Dungeoncrawl

V Massive Darkness spojíte síly s ostatními hráči a vstoupíte do podzemního doupěte Temnoty. Budete pracovat společně, skákat ze stínu na světlo a ve správnou chvíli útočit na přisluhovače temnoty, od orků, přes gobliní válečníky až po obří pavouky. Nebezpečí čeká za každým rohem. Světlonošové již tuhle válku jednou vyhráli. Nyní jste na řadě vy, abyste přidali svá jména do historických knih!

Hra je v angličtině, obsahuje malé množství anglických textů. V případě, že angličtinu příliš neovládáš a přesto se chceš zúčastnit, nemusíš mít obavy. Vypravěč ti s tím pomůže.

Mechs vs. Minions

pátek 19–21 (4/4)
Svařit trochu šrotu a skočit do něj umí každej trouba. Pravé umění je dokázat si mecha naprogramovat.
kooperativní
i pro nováčky
Věk: 12+

Hraješ za jednoho ze čtyř yordlů: Heimerdinger, Corki, Ziggs nebo Tristana, z nichž každý má svého unikátního mecha, osobnost a schopnosti, které postupně odemykáš. Při každém tahu získáváš nové příkazy pro svého mecha, pomocí kterých se můžeš pohybovat, otáčet a hlavně útočit. Tyto příkazy umístíš (neboli naprogramuješ) svému mechovi do sekvence a hra může začít.

Hra má několik různých misí z nichž každá má jinou mapu, jiný průběh a jiný cíl. Všechny mají ale jedno společné… Hromady minionů útočící na tvé mechy! Někdy stačí utéct, někdy musíš cestou ještě posbírat pár krystalů. Jindy musíš s bombou přejít nebezpečné lávové pole nebo dokonce porazit hlavního bosse. Ale pozor, při každém zranění se ti může zaseknout některý příkaz nebo se tvému mechovi poplete jejich pořadí a ty pak budeš bezradně pobíhat po mapě nebo se otáčet dokola na místě a musíš to rychle opravit. Troufneš si?

Vyber si postavu a zuřivý boj může začít!

Hra je jazykově nezávislá.

Middara

pátek 14–18 (4/4)
sobota 14–18 (4/4)
Výpravné, taktické RPG z prostředí světa plného magie a dobrodružství. Final Fantasy na desce.
kooperativní
i pro nováčky
Science-fantasy
Věk: 15+

Rook si chvíli prohlížel přerostlé brouky, jak se hemží přímo mezi nimi a jejich cílem. Nedalo se nic dělat, museli jeskyni obejít a najít jinou cestu ven. Tohle bylo prostě příliš nebezpečné a kdyby svým jednáním ohrozil život princezny, určitě by se to na jeho finální známce nepodepsalo pozitivně. Než se stačil otočit, proběhla kolem něj Nightingale s taseným mečem. Zekeho s napůl uhašenou cigaretou táhla za sebou a za nimi cupitala Remi, která čas od času mávla křídly, aby jim stačila. Rook si v duchu poblahopřál, že si ke zkouškám vybral zrovna léčivou magii.

Middara je taktické RPG s důrazem na příběh. Odehrává se ve světě silně inspirovaným japonským fantasy anime. Middara je svět, který je k Zemi připojený systémem portálů a ve kterém se pro lidi zcela zastavil čas – neexistence stárnutí má ale i své stinné stránky, například chcete-li vychovávat děti. A tak se middarská populace brání vyhynutí tím, že nechává své potomky vyrůstat na Zemi. Když jsou pak dotyční dostatečně staří, vyzvednou si je middarští a přivedou je do jejich domoviny. Život na Middaře je plný nebezpečí, magie, démonů a dalších věcí, na které dítka vychovaná pozemšťany nemají tu správnou průpravu. A tu jim, jak jinak, poskytne škola. A tím se dostáváme k začátku našeho dobrodružství – závěrečné zkoušce, kterou musí naši čtyři hrdinové vykonat, aby se stali plnohodnotnými občany.

Hra je v angličtině, ale je plně kooperativní, takže není problém jednotlivé karty a cíle projít společně.

Nemesis

čtvrtek 19–23 (5/5)
sobota 9–13 (5/5)
Amnézie nebyl jediný problém, který jsme měli. Jeden z členů naší posádky byl nalezen s otvorem v hrudi. A všude blikala nouzová světla... Dneska určitě nebude dobrý den...
semi-kooperativní
ameritrash
Sci-fi
Věk: 15+

Probudili jsme se v chladné mlze uvnitř hibernatoria, v samotném středu vesmírné lodi Nemesis. Jako obvykle jsme trpěli dočasnou amnézií způsobenou cestováním v hibernaci. Pamatovali jsme si svá jména a nějaká další základní fakt, ale ne přesně, kde jsme byli a co jsme měli dělat. Uspořádání lodi pro nás bylo neznámé. Věděli jsme, že se někde na její zádi nachází tři motory. Matně jsme tušili, kde se nachází únikové kapsle. Ale zbytek vzpomínek byl rozmazaný…..

Nemesis je semi-kooperativní hra, ve které se budete pobyhovat společně s dalšími členy svého týmu na lodi, kterou napadly nepřátelské organismy. Splnit misi a přežít nebude lehké, spolupracovat s ostatními je nezbytné…. Ale kolik toho jsi pro ostatní ochoten udělat a můžeš jim vůbec věřit? V cestě vám budou stát nejenom vetřelci, špatný fyzický stav posádky a loď dožadující se údržby a oprav, ale i morální dilema vlastní lidskosti, kterou otestuje jen skutečně kritická situace jako tato…

Hra je v angličtině. V případě, že angličtinu příliš neovládáš a přesto se chceš zúčastnit, nemusíš mít obavy. Organizátor ti s tím pomůže.

Nexus Ops ZRUŠENO

neděle 13–15 (3/4)
Omlouváme se, aktivita byla zrušena. Tak chlapi, sbalit výstroj, za hodinu vyrážíme. Naši experti na tom měsíci udělali pár vrtů a zjistili, že je tam ohrožena demokracie.
ameritrash
i pro nováčky
Sci-fi
Věk: 12+

Je rok 2315 a Země právě našla nový zdroj energie. Jde o rubium z nově objeveného měsíce, díky němuž si můžete najmout nové jednotky v boji o strategické území. Čtyři mocné korporace budou svádět bitvy a pro splnění svých cílů se nebudou štítit obětovat obě křídla. Vždyť kdo by nechtěl být pánem Monolitu? V této hře jde primárně o získávání bodů, ale nebojte se, žádná matematická olympiáda to není, protože body získáváte převážně za vyhrané bitvy a zmasakrované jednotky. Stojí vám obětování poloviny armády za zabití soupeřova draka?

Hra je v anglickém jazyce a text na kartách je tajný, nicméně žádná hudební teorie to není. Jde o druhou edici od FFG z roku 2012, vypravěč bude nápomocen.

Nyctophobia

čtvrtek 19–21 (4/4)
Bojíte se tmy?
kooperativní
i pro nováčky
Horor
Věk: 14+

Plán strávit víkend stanováním v lese se úplně nevydařil. Několik vašich spolužáků je možná mrtvých a vy teď zoufale bloudíte temnotou. Jediné, co slyšíte, je křik přeživších spolužáků ztracených někde v dáli. Nemáte světlo a někde po okolí se pohybuje zdroj vašich problémů. Někde okolo se šourá pomalým krokem váš vrah. Na místě, kde není vidět na krok, občas zahlédnete odlesk jeho obří sekery a nebo svit jeho šílených očí. Ale není čas nad svým osudem přemýšlet. Musíte najít své auto, kde je skrytá vysílačka, která možná přivolá pomoc. Vaši spolužáci jeden po druhém umlkají a vy jste sami… sami v temnotách.

Nyctophobia je experimentální desková hra ve které budou pracovat zejména váš hmat. Hraje se totiž celá poslepu. Vaším úkolem je pomocí prstů prozkoumávat okolí své postavy na 3D plánu a ve spolupráci s ostatními postupně odhalit destinaci auta, které je někde na mapě schováno. Každý krok je pro vás překvapením, protože kromě vás se na plánu pohybuje vrah a každý krok může být kromě spásy váš poslední.

Hra je jazykově nezávislá, ale vyžaduje pevné nervy :).

Pán Prstenů: Putování po středozemi

pátek 19–23 (5/5)
Příběhová kooperativní hra ze světa Pána Prstenů řízená aplikací. Zažijte dobrodružství v zemích Arnoru a v roli známé postavy ze Středozemě se postavte probouzejícímu se zlu.
kooperativní
i pro nováčky
Fantasy
Pán prstenů
Věk: 14+
dobrodružná

Nastával soumrak a kopce se začínali hemžit skřetími průzkumníky. Takhle daleko na jih už si dlouho netroufli. Aragorn byl nakonec rád, že jeho prosbu o pomoc vyslyšeli Legolas a Gimli. Zatímco ti dva v kopcích lovili zatoulané skřety, mohl společně s Beravor spěchat dál a stopovat uprchlé bandity. Zdá se, že tolik skřetů a tolik cizích darebáků na jednom místě nebude náhoda, a že nalezení ukradených cenností z Domu pamětin nebude ten hlavní úkol, který na společníky čeká.

V kooperativní hře Pán Prstenů: Putování po Středozemí se hráči ujímají role jednoho z hrdinů Středozemě a společně se snaží projít jednotlivé scénáře tvořící jednu velkou kampaň. Celá hra je řízena aplikací, která hráčům generuje herní plán z různě velkých segmentů, rozmanité nepřátele i všelijaké hlavní i vedlejší úkoly a vyhodnocuje jejich interakci s jednotlivými prvky hry. Hráči se tak mohou soustředit plně na ovládání svých postav. Hra neobsahuje žádné kostky, ale každá postava má unikátní balíček karet, který slouží jednak k vyhodnocení testů a jednak k získání výhod pro sebe i pro ostatní postavy. Hráč má během hry možnost si karty různě připravovat a zvyšovat si tak šanci na úspěch. Mezi scénáři je pak možné si za nasbíranou zkušenost dokupovat další karty nebo vylepšovat si vybavení a zvýšit tak šanci na úspěch v boji prosti silnějším nepřátelům.

Jedná se o české vydání hry.

Pax Renaissance

sobota 19–23 (4/4)
Staň se jedním z bankéřů v době renesance. Pomocí vlivu a peněz tahej za pomyslné nitky a ovlivňuj dění v královstvích po Evropě.
Historický
Věk: 12+

Vžijete se do rolí renesančních bankéřů z rodu Medicejských z Florencie, Fuggerů z Aušpurku, Coeurů z Alexandrie a Marchionniů z Lisabonu. Budete spřádat tajná spiknutí, organizovat vraždy, popravy a upalovat kacíře, podněcovat rolnická povstání, zakládat křižácké výpravy, financovat krále, republiky a objevitelské výpravy, vysílat inkvizitory, podporovat piráty a korzáry nebo dokonce rozpoutáte svatou válku. Samozřejmě budete i čile obchodovat. Ve hře jsou čtyři různé způsoby vítězství a je pouze na vás, zda se západní společnost rozvine do světlé moderní éry osvícené vědy a kultury či zůstane v bahně temného feudalismu.

Hra je v českém jazyce.

Railways of the World

pátek 9–13 (4/6)
pátek 14–18 (5/6)
Když máte prachy, rozjet železniční dopravu zvládnou i Liliputi. My si to ale trochu ztížíme a vypravíme se na Východ USA, takže plivnout do dlaní a … nahnat lidi do práce.
euro
i pro nováčky
Historický
Věk: 12+
ekonomická

V Railways of the World si vyzkoušíte práci železničního barona, v nově se rozvíjejícím odvětví nákladní dopravy. Business budujete od nuly, takže nabrat půjčky a jde se na to. Stavět, koupit vlaky, dovézt zboží a pořád dokola. Jde o hru ze série Railways (dříve Railroad Tycoon), neplést prosím s řadou 18xx. Takže místo v akciích se budete topit v dluzích, no není to paráda?

Hra je z větší části jazykově nezávislá. Hra obsahuje malé množství anglického textu, s kterými vypravěč bude nápomocen.

Rising Sun

pátek 9–13 (4/5)
Kdo bude tím vyvoleným, který bude vládnout zemi vycházejícího slunce a navrátí jí sílu a duchovní tradice?
ameritrash
Fantasy
Věk: 15+

Třešnově květy opadávají, síla a čest vládnou, slunce vychází

Ve hře Rising Sun každý hráč ovládá jeden z velkých klanů a snaží se vrátit zemi slávu a tradice. Klan využívá své unikátní schopnosti, buduje pevnosti, sklízí a vede válku s ostatními klany. Ve hře jsou i legendární monstra, která mohou pomoci k úspěchu. Jde o strategickou hru, ve které je možné uctívat bohy a využívat jejich schopností, uzavírat výhodná spojenectví mezi klany… Do bitvy nestačí jen použití hrubé síly, ale je zapotřebí strategie a mazanosti.

Rising Sun je hra určená pro milovníky strategií. Každá hra je něčím nová a poskytuje mnoho možností, jak ji hrát.

Hra je v čestině.

Root

neděle 10–12 (4/4)
Les je taky království, kdo se chopí vlády.
i pro nováčky
Fantasy
Věk: 12+

Nad lesem vládne pradávný rod Eyre ze svých hnízd vysoko v korunách stromů povýšeni nad běžnou lesní zvěř. Ta má ale své vlastní hrdiny – Allianci utlačovaných zvířátek, která chrání nevinné, bohatým bere a chudým dává, pracují v utajení, ale když jich je potřeba, nikdy se nebojí zasáhnout. Ale tento chod lesa je narušen, když se objeví kočičí Markýz, který do lesů přinese průmyslovou revoluci a svou svrchovanou osvícenou vládu. Nezapomínejme ale na šedou eminenci, která lesem chodí ve stínech stromů a dokáže jimi také tak snadno splynout. Nikdo neví, kdo to opravdu je, někteří ho popisují jako mývala, jiní jako starého vlka… ale jedno je jisté, každý chce mít Vagabunda na své straně a Vagabund se neštítí využít kohokoliv. Kdo nakonec získá vládu nad lesem?

Upozornění: Není jisté, že se podaří odehrát celou hrou ve vymezené hrací době. V případě souhlasu všech účastníků je možno dohrávat i po jejím uplynutí.

Hra je v Českém jazyce.

Salem 1692

čtvrtek 14–16 (10/12)
neděle 13–15 (6/12)
O tom, že je někdo čarodějnice, se 50 lidí s vidlemi a pochodněmi přece nemůže mýlit!
semi-kooperativní
Párty hra
Věk: 12+

Vítejte v Massachusetts, vesnici Salem. Píše se rok 1692 a není nic, co by mohlo narušit váš poklidný puritánský způsob života… nebo ano? Brzy se začínají dít prapodivné věci, mléko zkyslo, prádlo není tak bílé jako vaší sousedky? No to přeci musí znamenat, že je čarodějnice! Nikomu nemůžete věřit! A co vy víte, třeba až vás uhranou, nebudete moct věřit ani sami sobě.

Hra je v angličtině a obsahuje větší množství anglických textů, a pro hraní je vyžadována základní znalost anglického jazyka.

Secret CyberHitler

čtvrtek 16–18 (10/10)
V této vyjednávací hře plné lží, intrik, ale i důvěry, se jako následovník CyberVůdce pokusíš převzít moc, nebo jako člen AntiTechu Robonacisticému puči zabránit.
semi-kooperativní
i pro nováčky
Věk: 12+

Přestože Němci značně investovali do nových technologií, zejména robotiky, skončili ve Velké válce na druhém místě. Tehdy neobratné stroje se hodily jen k jednoduchým pracovním úkonům a ve válce neznamenaly znatelný rozdíl. Nyní se píše rok 1934 a technologie pokročily. Roboti jsou teď mnohem vyspělejší, chodí volně mezi lidmi, a dokonce byly schváleny i první zákony o právech robotů. Ačkoliv vše vypadá jako mírumilovné soužití, ve skutečnosti to není nic jiného než lži a politická propaganda. Roboti vedení záhadnou osobou známou jako CyberVůdce se snaží převzít moc ve státě. Skupina lidí, která vidí, kam směřuje osud Německa, se pod názvem Spolek AntiTechu rozhodla Robonacistům postavit. Podaří se jim Robonacistický puč zastavit, nebo se země ocitne pod vládou nového diktátora CyberVůdce? A bude mu Německo samotné stačit?

Secret CyberHitler je založená na velmi oblíbené a populární hře Secret Hitler, avšak speciálně upravená pro účely Gameconu. Jedná se o hru plnou blafování, taktiky a dedukce.

Pravidla k této hře nejsou složitá, přesto nabízejí až překvapivou hloubku strategie. Hráči se ujímají jedné z tajných rolí a snaží se prosadit liberální nebo fašistické zákony a dostat se tak k moci. S každým fašistickým zákonem ale vzrůstá chaos a vláda přikračuje k prověrkám a nakonec i radikálnějším způsobům, jak si udržet kontrolu.

Hra nejlépe funguje v počtu sedmi a více hráčů, nicméně je naprosto bez problémů hratelná i v menším počtu (minimum je však 5 lidí). Všechny komponenty ve hře jsou upraveny pro Gamecon. Hra je jazykově nezávislá.

Shadows Over Camelot

sobota 14–18 (5/5)
Boj o Kamelot začíná, jako rytíř kulatého stolu je tvou povinností bránit do posledního dechu, nebo ne?!
semi-kooperativní
ameritrash
i pro nováčky
Věk: 12+

Nad hradom Kamelot sa sťahujú tiene. Jeho nepriatelia sa ho pokúsia rozdrviť raz a navždy. Podarí sa im to? Kto získa legendárny meč Excalibur? Spojenci alebo nepriatelia? Dokážeš sa obetovať pre spoločenstvo Rytierov okrúhleho stola a vydať sa v ústrety nepriateľovi? Alebo ťa ovládne strach, či túžba po bohatstve a zradíš svojich bratov v zbroji?

Shadow over camelot je semi-koopertívna dobrodružná hra s rolovým prvkom. Odohráva sa vo svete mýtu o britskom kráľovi Artušovi a jeho rytieroch. Hráč je jedným z týchto rytierov. Každý rytier má inú špeciálnu vlastnosť. Jeden z rytierov môže byť však zradca, ktorý tajne bojuje proti ostatným.

Hra je v angličtine ale většina hry sa dá pochopiť bez znalosti angličtiny.

Shogun

čtvrtek 19–23 (0/5)
Válečná hra ze starého Japonska využívající unikátní mechaniku rozhodování bitev pomocí bojové věže. Dokažte, že jste ze všech daimjů nejlstivější, a nastolte nový šógunát.
strategická
ameritrash
Historický
Věk: 15+

V roce 1467 začíná období Sengoku, neboli období válčících států. Šogunát Kamakura upadl do vnitřních konfliktů mezi jednotlivými frakcemi. Císař nemá již žádnou moc a hlavní slovo získává vrchní vojenský velitel – šógun. O moc v Japonsku mezi sebou začínají soupeřit mocní představitelé svých rodů – daimjó. Začíná období násilí, válek, přesunů armád, ale i budování hradů, chrámů a divadel.

Ve hře Shogun si vyzkoušíte pozici vojevůdce jedné z pěti armád v Japonsku v časovém rozmezí dvou let. Každý rok se skládá z ročních období, kdy jaro, léto a podzim představují herní kola (v nich hráč pohybuje s jednotkami, posiluje armádu a staví budovy) a zima je kolo pouze bodovací. Po druhém bodovacím kole je hra u konce a vojevůdce s nejvíce body zvítězil. Pro získávání bodů je zásadní ovládání provincií, z nichž hráč také těží suroviny (peníze a rýži), které využívá k financování svých tažení a armád, k nakrmení vojáků a obyvatelstva v zimě a dále ke stavbě budov. Ty přinášejí majiteli provincie další body v bodovacím kole a provincie s budovami se proto v průběhu hry stávají častým terčem útoků. O výsledku bitvy však rozhoduje nejen množství vojáků, ale také věž…

Věž je vedle velké mapy druhým dominantním prvkem hry. Souboje jsou totiž řešeny pomocí vhození všech útočících a branících se jednotek do věže a výsledek souboje závisí pouze na jednotkách, které z věže následně vypadnou. Tento prvek do jinak velice taktické hry vnáší náhodu a určitý prvek překvapení. Vojáci, kteří Vám v jedné bitvě zůstanou ve věži a vy kvůli tomu bitvu prohrajete, Vám mohou v dalším boji nečekaně pomoci.

Hra je jazykově nezávislá.

Sid Meier's Civilization: A New Dawn

neděle 13–15 (4/4)
Pojďte vybudovat svou civilizaci v této novince 2017. Nová verze Sid Meier's Civilization tentokrát s hexagonální mapou a změnami, které z této hry dělají úplně odlišnou hru.
strategická
euro
i pro nováčky
Věk: 15+

Když Bůh řekl: „Budiž světlo“, zajisté tím musel myslet perfektně koherentní světlo. Charles Townes

Sid Meier's Civilization: A New Dawn je strategická hra, ve které 2-4 hráči představují vůdce historicky nejvýznamnějších civilizací. V průběhu hry budou rozšiřovat hranice své říše, získávat nové technologie a stavět neúžasnější budovy, jaké kdy lidstvo postavilo. Na konci se však jedna civilizace pozdvedne nad všechny ostatní a zanechá za sebou nesmazatelnou památku v lidské historii.

Hra je v angličtině. V případě, že angličtinu příliš neovládáš a přesto se chceš zúčastnit, tak nemusíš mít obavy. Organizátor ti s tím pomůže.

Spartacus: A Game of Blood & Treachery

sobota 9–13 (0/6)
Podplácet, trávit, zrazovat, okrádat, vydírat... Cokoliv abych zajistil svému rodu moc a vliv!
vyjednávací
Věk: 18+

Hra je zasazená do starověkého Říma. Stanete se představitelem jedné z mocných rodin v Capui. Jako majitel gladiátorské školy usilujete o vliv prostřednictvím svých gladiátorů, stráží, sluhů, intrik, vražd a podplácení.

Hra je opatřena českým překladem.

Sword and Sorcery

pátek 9–13 (5/5)
Chopte se role jednoho z Legendárních Hrdinů a bojujte v několika scénářích kampaně za svůj osud.
ameritrash
kooperativní
i pro nováčky
Fantasy
Věk 15+

Stíny v další místnosti se podivně mihotaly. V místnosti hořela louče, ale nezdálo se, že by pohyby stínů byly na jejím světle závislé. Laegon nastražil své špičaté uši a rukou zadržel Kroghana, který se zrovna chystal vejít. „Přízraky,“ zašeptal. Oba na sebe potichu kývli a následovala krátká chvilka přípravy. Laegon zašeptal několik magických veršů a za hroty svých šípů přivěsil několik medailonů. Kroghan polil své kopí olejem. Následovalo další pokývnutí. A pak oba hrdinové vtrhli do místnosti.

Sword and Sorcery je RPG hra z prostředí fantasy světa, který je plný magie, hrdinů, démonů i draků. Někteří z vás už možná hráli předchozí titul od stejného studia – Galaxy Defenders. Hra jde v jeho šlépějích v tom, že staví na taktice proti pokročilému systému umělé inteligence nepřátel, který hráči musí využívat, aby ve hře obstáli. Kupříkladu takový gremlin při svém útoku primárně vyhledává nejbohatší členy družinky. Může se proto stát, že se vrhne na křehkého mága a zlikviduje ho dřív, než hráč stihne zareagovat – pokud se na to hrdinové patřičně nepřipraví.

Hra je v angličtině, ale je plně kooperativní, takže není problém jednotlivé karty a cíle projít společně.

T.I.M.E Stories

pátek 19–23 (4/4)
sobota 14–18 (3/4)
Jako agent z budoucnosti se převtělíte do těla pacienta ústavu pro choromyslné a budete řešit místní tajnou misi.
kooperativní
Detektivní
i pro nováčky
Sci-fi
Mysteriózní
Věk: 16+

Hledáte vzrušující práci s neomezenými možnostmi profesního růstu? Práci, která nabízí možnost navštívit ohromné množství realit a historických epoch? Chcete zachovat časovou kontinuitu, úctyhodný rozmach našeho století a nekonečné možnosti cestování, které nabízí technika tachyonové injektáže? Jste prozíraví, odhodlaní a máte rádi práci v týmovém prostředí? Nebojíte se vůbec ničeho? Agentura T.I.M.E potřebuje právě Vás!

Hra je v angličtině.

Teotihuacan: City of Gods

neděle 9–13 (4/4)
Teotihuacán, město bohů, uctívané Aztéky jako místo, kde došlo k znovuzrození slunce po poslední kosmické katastrofě.
euro
Věk: 15+

Město je v době Aztéků už zhruba 800 let opuštěné, ale kdysi, když ještě oplývalo životem, to bývalo největší město Mezoameriky s monumetálními pyramidami, cestou mrtvých a 200 000 obyvateli.

Teotihuacan: City of Gods je strategická hra pro 2-4 hráče na principu workerplacementu. Hráči zde ovládají své dělníky za účelem sběru surovin, uctívání bohů a stavby monumentů, přičemž po každé provedené akci si dělníci zvyšují úroveň a otevírají si nové možnosti. Účinnek akce nicméně nezávisí pouze na úrovni dělníka, nýbrž i na jejich počtu, a hra tak poskytuje široký prostor pro hlubší plánování co nejefektivnějších akcí. Uprostřed plánu během hry roste pyramida Slunce a záleží jenom na hráčích, zda před příchodem konce Teotihuacánu stihnou pyramidu dokončit a uctít prastará indiánská božstva lidskými obětmi na jejím vrcholu.

Hra je jazykově nezávislá.

The Others

sobota 9–13 (3/5)
Muž v dlouhém kabátu se zapotácel a padl k zemi. Chapadla, která mu vykukovala z rukávů, se naposledy zatřásla a pak zůstala ležet bez hnutí.
semi-kooperativní
ameritrash
i pro nováčky
Věk: 15+

Morgana se ošklivě usmála a dobře mířenou ranou svého meče mu oddělila hlavu od těla. Pak si povzdechla a otočila se ke zbytku týmu: „Obávám se, že tohle pro ně bude jen malé zdržení, musíme přerušit rituál a pokračovat.“ Boj se neobešel bez zranění, ale kombinace Morganiných (nad)přirozených regeneračních schopností a pokročilých implantátů se s nimi rychle vypořádala. To, co pro tým FAITH vypadalo jako sebevražedná mise, se pomalu měnilo v další malý úspěch lidstva.

The Others: 7 Sins je asymetrická sci-fi taktická hra pro 2–5 hráčů, ve které se tým hrdinů utká s armádou ohavností z cizí dimenze a jen dobrá komunikace a obezřetnost jim umožní síly temnot porazit.

Můžete čekat spoustu taktických možností i hodů kostkami. Jeden z hráčů se ujme role „Těch Druhých“ a z pozice jednoho ze smrtelných hříchů se bude snažit zlikvidovat tým korporace FAITH dřív, než hrdinové splní své cíle a oddálí tak Apokalypsu o dalších pár dní.

Hra je v angličtině, ale obsahuje minimum textu. Je tedy bez problému hratelná i s malou znalostí angličtiny.

This War of Mine

sobota 18–0 (4/4)
Jsou ve válce hrdinové ti, kteří bojují za vyšší cíle nebo ti, kteří se jí snaží pouze přežít? Vyzkoušej na vlastní kůži, jak krutá je válka pro úplně obyčejné lidi.
vyprávěcí
i pro nováčky
Současnost
Věk: 18+
Dobrodružný

Dnešní noc byla úspěšná, v opuštěném domě na konci ulice se nám podařilo najít pár konzerv a nikdo nás tentokrát v našem úkrytu nepřepadl. Začíná se ale ochlazovat a jestli nezatlučeme díry ve zdech po minometném ostřelování a neseženeme dostatek dřeva na otop, tak tu umrzneme dřív, než ta prokletá válka skončí. Někteří z nás jsou na pokraji zhroucení, zranění se bez lékařské pomoci nevyléčí. Má cenu riskovat zásah ostřelovačem a vypravit se přes otevřené náměstí k nemocnici a nebo raději vyměnit poslední zásoby cigaret a kafe za čisté obvazy? V dálce je slyšet střelba a došla nám pitná voda, v noci bude muset někdo ven…

V kooperativní hře This War of Mine hráči společně hrají za skupinku obyčejných lidí, kteří se ocitli uprostřed současné blíže nespecifikované občanské války a jejich jediným cílem je se dožít vytouženého míru. Jak už to tak bývá, tak konflikt v posledních dnech graduje a stejně tak graduje i tato hra, která pravidlově není až tak složitá, jako je však plná složitých rozhodnutí, často rozhodujících o životě a smrti jednotlivých postav. Hra je rozdělena na jednotlivé dny, kdy v každou část dne postavy provádí jiné činnosti – zvelebují úkryt, prohledávají okolí, přináší potřebné zdroje, jí, odpočívají, hlídají své zásoby atd. Hra má silný příběh, který podporuje velké množství doprovodných textů pro rozmanité situace ve hře sestavených do jakéhosi gamebooku, ve kterém hráči volí jakým směrem se příběh bude odvíjet. Hra vznikla dle stejnojmenné PC hry, kterou autoři velmi zdařile převedli do deskové podoby a mnoho hráčů se shoduje na tom, že co do hloubky a rozmanitosti příběhu desková verze překonala svého digitálního předchůdce.

Upozornění: Začátek této aktivity je posunut na 18:30

Jedná se o české vydání hry.

Twilight Imperium

pátek 16–0 (4/6)
Proslulá hra Twilight Imperium - ukázkový zástupce 4X her (eXplore, eXpand, eXploit a eXterminate) a ameritrashe vůbec - se již počtvrté vrací ukázat cestu k ovládnutí galaxie.
strategická
vyjednávací
ameritrash
i pro nováčky
Sci-fi
Věk: 15+

Před tisícem lidská hamižnost způsobila pád největšího impéria jaké vesmír poznal. Nyní po stovkách let z trosek povstávají nové říše. Které z nich se povede nasbírat dostatečnou sílu a vliv, aby se jí podařilo znovu-sjednotit celý vesmír? Dostanou snad lidé druhou šanci odčinit hříchy svých předků, padne známý vesmír pod nadvládu nelítostného Nekroviru, či snad se jemnou diplomacií podaří sjednotit národy vesmíru pod vlajkou vzdělnaců z univerzit Jol Nar, a nebo z popela galaxie povstane jiný národ odhodlaný sjednotit pod sebe zbylé rasy a vytvořit tak nové, mocnější Impérium, než kdy dříve.

Twilight Imperium je velice úspěšná deskovka z vydavatelství FFG a my vám ji představujeme v její nejnovější 4. edici. V této hře se ujmete jedné ze 17 ras a na variabilním hexovém pláně budete rozšiřovat svůj vliv ve vesmíru plněním specifických úkolů zaměřených na výzkum, dobývání i ekonomiku. Během hry zažijete obchodování, vyjednávání, intriky i nelítostný boj. Pouze jedno Impérium může vládnout vesmíru, bude to právě to Tvoje?!

Válka není cestou k vítězství, může ji však podpořit.

Upozornění: Hra je v anglickém jazyce a obsahuje větší množství textů. Hra se může protáhnout a poté v případě souhlasu všech zúčastněných je možno dohrát i po uplynutí vyhraněné doby.

V časovém plánu hry je započítána i pauza na večeři, dle domluvy účastníků

Válka na Moři: Bitva v Jihočínském Moři

sobota 14–18 (2/4)
7th Fleet - hra tak stará, že ještě jednotky představují žetony potištěné spoustou čísel, posouvané na papírové mapě s hexy. Simulace bojů na moři za doby vrcholící studené války.
wargame
Historický
Věk: 12+

Komunistické povstání na Filipínách. Po preventivním vylodění dvou pluků americké námořní pěchoty, podporující prezidenta, se však situace nečekaně vyhrocuje, neboť Sověti udělali totéž. Věc je vážná. Do oblasti kolem ostrovů míří operační svaz 70.1. US Navy kolem letadlové lodi Midway i jádro Tichooceánské flotily vedené letadlovým křižníkem Novorossijsk a obě strany jsou ochotny střílet… zatímco neutrální Japonsko se snaží horečně zachránit tři tankery s cennou ropou.

Vítězství je založeno zhruba stejnoměrně mezi kostky a taktický um velitele.

Hra je jazykově nezávislá.

Village Attacks

pátek 14–18 (5/5)
sobota 14–18 (4/5)
Klasický příběh z neklasického konce. V této „castle defense“ figurkovce se hráči ujímají rolí bájných monster, aby bránili svůj domov před hordami vesničanů, jak jinak, s vidlemi.
ameritrash
kooperativní
i pro nováčky
Věk: 14+

Lešij vyhlédl z okna, jehož rámy už dávno sežrali červi. „Jsou tu zas,“ utrousil lakonicky. Baba Jaga zvedla oči od leštění mohutného hmoždíře, který od poslední cesty povětřím poněkud zmatněl, a povzdechla si. Pak strčila dva prsty do úst – na stařenu překvapivě zubatých, a hlasitě zapískala. Netrvalo dlouho a do místnosti, jež bývala hlavním hradním sálem, se dostavil i zbytek obyvatel. Upíří rytíř si ospale mnul oči, zatímco banshee už preventivně natahovala moldánky. Lešij dál pozoroval narůstající dav před už dávno ne dostatečně masivní branou a na věkovité tváři mu přibývaly vrásky, když se mezi tuctovými tvářemi vesničanů začaly objevovat i ty, které znali akorát z portrétů. Zatracení hrdinové.

Village Attacks je kooperativní hra typu castle defense, hráči tak nepřekvapivě spolupracují na obraně určitého území. Co je již méně tradiční, jsou postavy, za něž hrají. V odlehlém, zdánlivě pustém a zapomenutém, hradě totiž nebydlí jen tak leckdo, ale houf tvorů z mýtů a bájí z celého světa, každý s unikátním výběrem dovedností. A proti nim se nepostaví nikdo jiný, než banda „spravedlivě“ rozhořčených vesničanů. A ano, hrdinové, nesmíme zapomenout na hrdiny, že?

Hra je v angličtině, ale je plně kooperativní, takže není problém texty projít společně.

Vysoké napětí

čtvrtek 16–18 (3/5)
„Povolání?“ „Uhlobaron.“ „Hm. To musí být zajímavé povolání.“ „Mě to baví. Mám 2 uhelné elektrárny, ale láká mě i jádro. Můžete se podívat, jak se bude dařit jádru?"
euro
i pro nováčky
Historický
Věk: 12+
ekonomická

Vysoké napětí je hra na energetické giganty, kteří elektrifikují předem určené území. Vy, jako představenstvo jedné z korporací, budete stavět elektrárny, připojovat města do soustavy a dodávat jim elektřinu. To znamená i nakupovat palivo, skladovat zásoby, pokud bylo na trhu zrovna za výhodnou cenu a hlavně … hlavně inkasovat příjmy.

Hra je jazykově nezávislá, kalkulačka doporučena. Mapu zvolíme jednu ze základních, na výslovné přání můžeme připustit výjimku.

Western Legends

pátek 9–13 (5/6)
Historické postavy z Divokého Západu se postaví proti dějinám a vytvoří novou historii! Seberte zbraně, sedněte na koně a vydejte se napříč prašnými cestami vstříc svému osudu!
Alternativní historie
Věk: 14+
Divoký západ

Western Legends (chcete-li Legendy západu) je sandboxovou hrou pro 2-6 kovbojů odehrávající se na Divokém Západě, který znáte z mnoha filmů a knih. Hráči převezmou role historických osobností této éry a snaží se stát se těmi proslulými legendami, o kterých se bude mluvit ještě dlouho po jejich smrti. Ve hře vás čeká hraní pokeru, nahánění dobytka, těžba zlata, vyloupení banky, boj s bandity, být součástí příběhů, stát se psancem či strážcem zákona! Možností je ve hře opravdu hodně a je jen na vás, jakou cestou se vydáte! Takže nasedat a jedeeeem! :-)

Hra je v angličtině. V případě, že angličtinu příliš neovládáš a přesto se chceš zúčastnit, tak nemusíš mít obavy. Organizátor ti s tím pomůže.

Wingspan

čtvrtek 21–23 (4/4)
sobota 18–20 (2/4)
Jednoduchá hra s tématikou ptactva, ze které si i krom pěkných zážitků můžete odnést i nové znalosti z biologie.
strategická
Věk: 15+
ekonomická

Přijďte si uprostřed rušného dne založit ptačí rezervaci a na chvilku se ponořit do engine-buildingové hry plné překrásných ptačích ilustrací?

Ve hře Wingspan se hráč ujímá role správce ptačí rezervace. Cílem každého z hráčů je vytvořit na svém plánu pomocí vykládání karet ptáčků lepší rezervaci, než mají jeho protivníci, čehož docílí jednak v průběhu hry sbíráním bodů za vyhrané soutěže a pak na konci hry za vzácnost ptactva a počet vajíček v hnízdech. Hra je nepřímo kompetitivní (hráči se soustředí na svůj herní plán) s prvkem náhody (kostky), takže je průběh hry méně napjatý, než tomu bývá u klasických eurovek.

Hra je v angličtině a pro hraní je doporučena základní znalost anglického jazyka.

Záchranáři

neděle 10–12 (5/5)
Jdou tam, odkud ostatní utíkají.
kooperativní
i pro nováčky
Věk: 12+

„Pozor! Pozor! Mimořádná situace! Letadlo s poruchou motoru nouzově přistává na ranveji číslo 5!.“

„Rozumím. Jedeme!“

„Hasební pěna připravena, kapitáne.“, „Pes na dohledávání osob také.“

„Ten pilot je machr, že se nerozsekal. Teď je to na nás. V letadle je 8 pasažérů a 2 piloti. Takže fofrem, támhle už to kouří.“

Záchranáři jsou kooperativní hra, kde skupina speciálně vycvičených jedinců zachraňuje lidi z nejen hořících budov. Proto se tentokrát přemístíme na letištní plochu. Do hry se nově začleňuje i vyprošťovací pes a zkušený veterán, hasební pěna či kovové stěny letadla.

Tato hra je jedním ze scénářů rozšíření Flash Point: Honor & Duty. Změny vůči základním pravidlům budou vysvětleny před hrou.

Je plně funkční v počtu 2-6 hráčů. Hra je vedena v českém jazyce.

Zombicide: Černý Mor

sobota 14–18 (6/6)
Smrt, bezpráví, morová nákaza a válka jsou běžnou součástí těchto dnů, ale nic nás nedokázalo připravit na... zombie!
kooperativní
Horor
Fantasy
Věk: 15+

Skupina přeživších se pomalu blížila po prašné cestě k malému městečku. Dým stoupající z domů, ale nikoliv z komínů, byl vidět již zdálky a vzduch byl cítit spáleným masem a hnilobou. Čím víc se blížili, tím víc byly obě dívky zasmušilejší a stále více se upínaly k modlitbám; naopak Samson a Clovis už nedočkavě prohlíželi své pečlivě nabroušené zbraně a radost jim přímo sálala z tváří. Po chvíli už uviděli klátivé postavy na okrajích usedlostí – Samson zavýskal nadšením a Clovis vytáhl svůj luk. Oba už se nemohli dočkat dalšího řádění a následného (ne)hrdinského rabování opuštěných domů!!

Zombicide: Černý mor je hrou, ve které 1 až 6 hráčů společně čelí zástupům zombií ovládaných samotnou hrou. Každý hráč má pod kontrolou přeživšího a snaží se přežít, zabít co nejvíce zombií a splnit hlavní úkol scénáře. Čím lepší zbraň, čím větší válečná vřava, tím více zombií probíhající masakr přiláká. Splnění úkolů ve scénářích a přežití je možné jen pomocí spolupráce. Souboj se zombiemi je zábavný, ale vašim úkolem bude také záchrana ostatních přeživších, hledání potravy a zbraní, odhalení tajemství nekromantů a mnohé další. Herní doba v řádu hodin, zábavy kýble.

Hra je v češtině.

Sponzoři

Partneři