18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Kateřina „Diké“ Andrysová

popisek od vypravěče nemáme

Temná ulička

čtvrtek 14–19 (9/9)
pátek 19–0 (9/9)
Malá vesnice, kde se všichni znají... Nebo snad ne? Každý máme svá tajemství, svá trápení a své sny. Máme své blízké přátele, kterým můžeme věřit... Prozatím.
pro pokročilé
Současnost
Mysteriózní
Věk: 15+
Psychologická
Tragédie
Sociální drama
detektivka

Byl neobvykle chladný letní večer. Dva lidí se procházeli úzkou uličkou mezi domy, ukrytou ve stínech stromů. Všichni o ní věděli, ale nikdo ji nepoužíval – až na občasné bezdomovce a mládež skrývající se s alkoholem a cigaretami. Puch moči a alkoholu držel všechny obyvatele vesnice v uctivé vzdálenosti. V poslední době se však v této uličce začala scházet mládež ve věku kolem dvaceti let. Proč to dělají – a proč zrovna v této uličce, která nemá nejlepší pověst? To zůstává otázkou pro všechny kromě oněch čtyř mladých, kteří se neustále tváří zasmušile a záhadně. Něco se tam děje. A nejeden občan vesnice by rád přišel na to, co…

Temná ulička je hra plná tajemství, odhalování dávno zapomenutých událostí, intrik a lží. Odehrává se v současnosti, v malé vesnici, kde se všichni znají. Zahrajete si za devět obyvatel vesnice (čtyři mladiství a pět dospělých), kteří všichni něco skrývají a snaží se vypátrat tajemství ostatních. Čeká vás rodinné drama, problémy se zákonem, tíživá a závažná témata, která není dobré brát na lehkou váhu.

Většina hry leží silně na rozhodnutí a schopnostech hráčů. Každá postava má spoustu dějových linek, po kterých se může pustit, s nejvyšší pravděpodobností nestihne prozkoumat všechny. Minulost, hlavní zápletka i vztahy k ostatním postavám jsou dané, ale u několika postav jejich celkový charakter (například introvert X extrovert) dotváří hráč sám. Hra se pomocí hudby a zvuků dělí na dny a noci, hráči předem vědí, kolik času na všechno mají. Je vážná, depresivní, tíživá, dramatická. Hraje se vevnitř, v několika místnostech, které mají vytvořit atmosféru vesnice/malého městečka. Připravte se na citlivá témata (domácí násilí, smrt dítěte/rodiče, vážná nemoc, drogy, vražda), stísněnou atmosféru, silný emoční prožitek. Fyzický kontakt může a nemusí nastat – záleží na hráčích a domluvě před hrou i na vývoji celé hry. Může dojít k herní rvačce, případně milostným hrátkám (zcela závisí na rozhodnutí hráčů a nikdo po nich nebude chtít, aby se k někomu tulili, pokud jim to bude proti srsti).

Hrát se bude v bunkru, kde může být trochu chladněji a prašno.

Sponzoři

Partneři