Petr „sirien“ Mazák

GameCon je pro mě především zábavný a oddechový víkend. Setkání s přáteli a hromada her pro volnou chvíli. Co je tak nějak významné? Jsem adminem a dlouhé roky autorem na d20.cz, přes deset let pořádám otevřená hraní a přednášky o RPG, dlouhou dobu i organizuji různé akce. Nejčastěji mě asi potkáte večer s kamarády s vodnicí a whiskey, ale dá se na mě narazit i přes den tam kde se něco děje.

Občas je lepší nebrat vážně všechno co říkám. Většinou je rozumné nevěřit tomu, co o mě říkají někteří lidé okolo.

Na hraní RPG mě zajímají především vznikající příběhy a prokreslení postav. Akční scény mám ve hře určitě rád, ale nemám rád když trvají moc dlouho – preferuji je rychlé, aby se od nich příběh mohl zase posunout někam dál. Systém vnímám jako něco co má pro hru význam a silně ji ovlivňuje, ale je určen především k tomu aby ji podporoval, takže se občas řídím více diktátem žánru a stylu než přesnými mechanikami. Hraju jak odlehčené hry tak dramatické hry se silnou atmosférou, ale obvykle tyto dvě věci nerad mixuju dohromady.

Asi nemá smysl vypisovat systémy které znám nebo jsem hrál (je jich mnoho). Mě blízké systémy jsou WoD, zejména jejich hra Mage, později jsem si oblíbil Fate a nedávno i GUMSHOE. Žádný systém pro mě ale není první volbou a vybírám si hlavně podle toho, který se nejvíc hodí ke hře, kterou chci hrát.

Mistrem bojových popisů snadno a rychle#

I pro nováčky
Workshop
Pohybová
Venkovní
Věk: 12+
Chceš hrát drsného pouličního samuraje nebo zákeřného kyberninju, ale o boji nevíš ani fň? Nevadí! Po našem worskhopu budeš u herního stolu za hvězdu bojových popisů!
pátek 11–13  ((16/30)) 

Mistrem bojových popisů snadno a rychle

I pro nováčky
Workshop
Pohybová
Venkovní
Věk: 12+

Chceš hrát drsného pouličního samuraje nebo zákeřného kyberninju, ale o boji nevíš ani fň? Nevadí! Po našem worskhopu budeš u herního stolu za hvězdu bojových popisů!

„…a seknu mu na krk – ale je to jen finta! Jak se brání, v poslední chvíli přiskočím, strhnu úder dolů, ranou jílce do záštity jeho zbraně ji srazím z cesty a vší silou a vahou mu vrazím meč do žaludku!“ Přehlédneš kostky a pohled na ohromené výrazy tvých spoluhráčů tě ujistí, že dvě hodinky workshopu na GC byly nejen výborná zábava, ale i super investice do tvých hráčských dovedností!

Workshop bude o popisech boje a akce v RPG hrách. Ukážeme nejen, jak rychle během hry vymýšlet popisy zajímavých útoků a obran, fint, triků a mistrovských technik, ale i to, jak navazovat na popisy ostatních hráčů. Zaměříme se nejen na smysluplnost, ale především na poutavost a drama! Nebudeme ale jen vysvětlovat a ukazovat, zábavanou formou si i vyzkoušíš, jak popisy vypadají a jak ostatní tvoje popisy chápou.

Oproti loňsku provedeme tematickou obměnu zbraní a budeme se soustředit na trochu jiné části popisů (víc na techniky a případné zapojení kyberprvků, popřípadě psioniků, magie a podobně).

Workshop povede šermířský mistr spolu s vedoucím autorem Jeskyní a draků a je určený všem, kteří vůbec netuší, jak mávnout mečem – ale mnoho užitečného si z něj určitě odnesou i pokročilí adepti šermu a bojových umění.

Vypravěč:

Petr „sirien“ Mazák
Robert „RobW“ Waschka

Informace:

30
2 h
150

Termíny:

pátek 11–13  ((16/30)) 
info@gamecon.cz
© 2024 GameCon, Created by GameCon z.s.
kontakt Facebook Discord Instagram Youtube