Lukáš „mrkew“ Ptošek

popisek od vypravěče nemáme

Mausritter#

I pro nováčky
Mausritter
Věk: 15+
Myši si dělají starosti o své přátele z Pařezinek, protože z vesnice nedorazila pravidelná a jinak spolehlivá dodávka sýra. Čas zjistit, co se stalo, v nové české hře Mausritter!
sobota 9–13  ((5/5)) 

Novinky na RPG scéně#

I pro nováčky
RPG
Talk
Jaká RPG na českém trhu letos vyšla, vychází, vyjdou nebo se připravují a testují? Co se dá pořídit a je to novinka (ať už vlastní tvorba, či překlad) a na co se můžete těšit?
pátek 19–21   

Tajuplný ostrov#

Pro pokročilé
Piráti
Jeskyně a draci
Věk: 15+
Dále od pevniny leží ostrov, kterému se lodě vyhýbají. Nikdo, kdo se zde vylodil,se už nevrátil. To ta tajemná hrobka láká nebohé námořníky. Prý je tam staré bohatství, ale kdo ví…
pátek 9–13  ((4/4)) 

Mausritter

I pro nováčky
Mausritter
Věk: 15+

Myši si dělají starosti o své přátele z Pařezinek, protože z vesnice nedorazila pravidelná a jinak spolehlivá dodávka sýra. Čas zjistit, co se stalo, v nové české hře Mausritter!

Myši z Doubí si dělají starosti o své přátele a příbuzné z Pařezinek, protože z vesnice nedorazila pravidelná a jinak spolehlivá dodávka sýra na trh. Čas zjistit, co se stalo!

Tam venku se nachází obrovský a nebezpečný svět nevlídný pro malou myšku. Avšak s pomocí odvahy, chytrosti a také trochy štěstí dokážete přežít. A přežijete-li dostatečně dlouho, můžete se dokonce stát myším hrdinou!

Mausritter je nově vycházející RPG hra v češtině, ve které jsou hlavní hrdinové jsou myšky, které budou čelit větším problémům, než jsou ony samy. Hra má jednoduchá a rychlá pravidla. Tvorba myších hrdinů je bleskurychlá, tudíž vše vyřešíme společně na místě. Mausritter používá kartičkový inventář, ve kterém své vybavení pokládáte na deník postavy, takže přesně vidíte, co nesete a kolik vám zbývá místa. Pojďte si vyzkoušet novinku na českém trhu – v době psaní ještě není na trhu, vyjde kolem prázdnin 2022.

Znalost pravidel není nutná, naučíme vás je na místě. Výhodou jsou vlastní kostky, několik sad ale bude k zapůjčení. Ke hře je potřeba klasická RPG sada (k4, k6, k8, k10, k12 a k20).

Vypravěč:

Lukáš „mrkew“ Ptošek

Informace:

5
4 h
150 Kč

Termíny:

sobota 9–13  ((5/5)) 

Novinky na RPG scéně

I pro nováčky
RPG
Talk

Jaká RPG na českém trhu letos vyšla, vychází, vyjdou nebo se připravují a testují? Co se dá pořídit a je to novinka (ať už vlastní tvorba, či překlad) a na co se můžete těšit?

Na co se v nabité dvouhodinovce můžete těšit:

Zaklínač – svět Zaklínače je známý z PC her, knih a seriálu, má mnoho příznivců, tak proč si nezkusit zahrát v tomto systému TTRPG?

Svět zaklínače zná asi každý. Ti, kteří tomuto tématu fandí, se na přednášce dozví tipy od lidí, kteří reálně hrají delší dobu v tomto systému. Vysvětlíme si základy a nasdílíme jaké to je v systému hrát a co k tomuto systému existuje. Máme také malé překvapení pro všechny, kteří hrají, a nebo se chystají hrát.

Conan RPG – Conana není třeba nikomu představovat. Systém pro hraní her na hrdiny ve světě Conana muže překvapit a nadchnout epickými souboji a zajímavým mechanismem pro hru.

Na přednášce se dozvíte naše pocity a dojmy ze hry, krátce si řekneme něco o mechanikách a o způsobu, jak hrát. Každý milovník tohoto světa tak může díky pravidel Conan RPG zažít unikátní dobrodružství a my vám zkusíme v krátkosti systém představit. Budeme mluvit o mechanikách, možnostech hry samotné a povíme si něco o tom, jak s tím pracuje GM.

Projekt Omega – může u nás vzniknout originální RPG, které bude dobré, hratelné a zábavné, a přitom nebude založené na úspěšném zahraničním RPG? Přednáška o hře, jejíž autor si myslí, že takový systém vytvořil.

Zase další homebrew RPG, ze kterého se vyklube předělané DrD, DnD nebo GURPS? Copak neexistuje už dost dobrých her? V čem je Projekt Omega odlišný od jiných RPG?

Na první pohled ve všem. Nepoužívá čísla, neomezuje hráče při tvorbě postav. Provazuje dovednosti postav se schopnostmi hráčů, používá karty místo kostek. Nicméně na druhý pohled se ukáže, že nedělá problémy ani hráčům Fate, ani hráčům DnD a že mechaniky pracující v pozadí dávají solidní pravidlovou oporu pro řešení téměř jakékoliv situace. Navíc pomáhají vypravěči s vývojem příběhu. A některé postupy můžete využít i v jiných systémech.

Lone Wolf hra na hrdiny – Lone Wolf jako RPG pronikl na český trh. Letos k němu vyšly, či vyjdou nové rozšiřující příručky – Hrdinové Magnamundu a Bestiář Magnamundu – v češtině.

Hrdinové Magnamundu jsou průvodcem tvorbou postavy. Nabízí nové role a archetypy, rysy, schopnosti a dovednosti. A také mnohé nové vybavení. Již není potřeba hrát jen za rytíře Kai v severním Magnamundu.

Bestiář Magnamundu je pomocníkem pro vypravěče. Jde o komplexní dílo popisující všechny protivníky, s nimiž se Lone Wolf setkal během svých dobrodružství v gameboocích. Žádná nepřátelská vlastnost, rys, popis, historie ani chování v boji již nezůstanou utajeny.

Zapovězené země – Zapovězené země našly své místo na výsluní české RPG scény díky výbornému překladu. V letošním roce je obohatila epická/hlavní kampaň – Krkavcova čistka.

Krkavcova čistka není lineárním příběhem, ve kterém by byl jasný začátek, průběh i cíl. Je jen na postavách, zda či jak hluboko se zanoří do legend, lokací, postav a událostí. Možná zažijí jednu náhodnou událost, která ovlivní vše, i běh dějin.

RPG systém Mausritter – Mausritter je nově vycházející RPG hra v češtině, ve které jsou hlavní hrdinové malé myšky, které budou čelit větším problémům, než jsou ony samy. Mausritter se hlásí k OSR scéně. Hra také používá kartičkový inventář, ve kterém své vybavení pokládáte na deník postavy, takže přesně vidíte, co nesete a kolik vám zbývá místa. A do třetice má hra jednoduchá a rychlá pravidla.

Příšera týdne: Monster of the Week česky – letos by měla vyjít česká verze populární rolové hry Monster of the Week ve vydavatelství Casa de Locos.

Příšera týdne je velmi úspěšná hra z roku 2010, respektive rozšířené vydání z roku 2015. Je přeložena do sedmi jazyků a letos vyjde česky. Jedná se o akční hororovou rolovou hru pro 3–5 hráčů. Patří k rodině tzv. PbtA her, tedy her s jednoduchým herním systémem založeným na populární RPG Apocalypse World. Setting je náš současný svět, ve kterém se ale vyskytují nadpřirozené bytosti, o kterých veřejnost nemá nejmenší potuchy. Hráči tvoří tým lovců, který má za cíl příšery eliminovat. Může se jednat například o tým kolem osudem vyvoleného člověka (jako Buffy), o tajnou odnož státní agentury (jako Akta X), nebo o pradávnou sektu bojující proti zlu.

Hru vydává vznikající vydavatelství Casa de Locos, které chce usilovat o rozšíření nabídky rolových her v Česku a na Slovensku překládáním zajímavých a kultovních her.

Jeskyně a draci – Jeskyně a draci jako česká inkarnace DnD 5e za sebou mají velkolepý vstup na naší herní scénu. Co jsou zač, co pro ně už vyšlo, ale hlavně a především – co se teprve chystá? Jak bude vypadat Bestiář? Kdy a v jaké formě vyjdou dobrodružství pro začátečníky? A na co dalšího se lze v budoucnu těšit?


(Přednášky budou 19:00–21:00)

Tajuplný ostrov

Pro pokročilé
Piráti
Jeskyně a draci
Věk: 15+

Dále od pevniny leží ostrov, kterému se lodě vyhýbají. Nikdo, kdo se zde vylodil,se už nevrátil. To ta tajemná hrobka láká nebohé námořníky. Prý je tam staré bohatství, ale kdo ví…

Pár desítek kilometrů od pobřeží leží ostrov, kterému se všechny lodě vyhýbají. Lidé, kteří se zde vylodili, se již nikdy nevrátili. To ta starodávná hrobka láká všechny ty nebohé námořníky. Prý tam je zlato a prastaré poklady. Ale vy jste skupina, která je na nebezpečí připravená a vybavená. A výprava se povede, nebo ne?

Dobrodružství Tajuplný ostrov je zaměřeno na prozkoumání neznámého ostrova a tajemné hrobky. Hra bude obsahovat úpravy pro střelné zbraně a zasazením půjde o 17. století v Novém světě – období Robinsona Crusoe a pirátských příběhů.

V boji hrozí zranění, kvalitní odpočinek je možný jen na bezpečných místech a kdo ví, možná tady budou i neznámé nemoci.

Jeskyně a draci jsou česká varianta Dungeons and Dragons 5E, nejznámějšího stolního RPG na světě, ve kterém hrdinové ze skromných začátků rostou v legendy ve světě plném magie. Tento příběh ukáže, jak lze tato pravidla upravit pro švihácké zápletky a hry s palnými zbraněmi.

Postavy jsou připravené (3. úroveň) včetně společného zázemí a rozdělených rolí ve skupině.

Pro hru je vhodná alespoň letmá znalost Jeskyní a draků či DnD 5e.

Vypravěč:

Lukáš „mrkew“ Ptošek

Informace:

4
4 h
150 Kč

Termíny:

pátek 9–13  ((4/4)) 
info@gamecon.cz
© 2022 GameCon, Created by GameCon z.s.
kontakt Facebook Discord Instagram Youtube