Václav „Kasai“ Daneš

Ahoj, říkám si Kasai a TTRPG se věnuji okolo 13 let. U stolu mám rád pohodu a když všichni spolu tvoříme příběhy. Nováčky rád zaučím a umím pracovat i s tichými hráči. Mám raději hraní roleplaye a rule of cool než tvrdé prosazování mechanik, pravidla si někdy ohýbám, ale jen abych udělal hru zajímavější než vypekl s hráči. Nenechte se ale zmýlit, dokážu být drsný a zabíjet postavy či popisovat nechutnosti (v rámci mezí, které si určujeme před hraním).

Ke hraní jsem se dostal tak, že jsem našel tátovu příručku 12 sošek Almiru a Ardanský rituál. Nadchlo mě to, ale neměl jsem pravidla, naštěstí Ježíšek nadělil DrD2. Moc jsem to nechápal, takže jsem to hrál spíše na motivy DrD2, ale i tak jsem si to užíval. Postupně přišly D&D se spoustou magie, DH, ve kterém jsem si mohl zahrát moduly DrD, a pak jsem prostě zkoušel další, staré i nové.

Jsem ambasador pro Dračí Hlídku, vedu kroužek Dračí sluj v knihovně ústeckého kraje, mám podcast Hudra (spolu s Petrem Kmochem) a jsem nájemný vypravěč (viz podcast od Skorohrdinů).

info@gamecon.cz
© 2026 GameCon, Created by GameCon z.s.
sponzoři kontakt Historie mDrD Discord Instagram Youtube