Figurka nekončí podrážkou bot. Ve většině případů na něčem stojí a tomu je potřeba dát stejnou péči jako figurce samotné, aneb o tom, co bude začátečník pro basing potřebovat.
Bejsky, Báze, Podstavečky. Většina figurek a modelů je má, ale co s nimi? Můžete je natřít načerno a mít tak rychle hotovo. Přijďte se ale přesvědčit, že má smysl investovat čas a trochu toho materiálu do vytvoření malé části terénu, kam vaše figurky přesně zapadnou. Bejsky jsou ve většině případů úplně volný prostor, kde se můžete při malování figurek nejvíce umělecky vyjádřit. Vaše bejska tak může být naprosto unikátní a bude mít na celkový dojem z figurky ohromný dopad.
Je lepší kupovaný materiál nebo pár kamínků od babičky ze zahrádky? Na co všechno se mohou hodit nepoužité díly (bity) z figurek a proč už nikdy nic nevyhazovat? Je důvod se bát pigmentů? Proč je důležitý rimming a jak ho dělat správně? Životně důležité dotazy a ještě důležitější odpovědi. Přijďte si je všechny poslechnout a už nikdy nebudete brát bejsky jako povinnost, ale jako radost.
Přednáška bude trvat přibližně 40 minut a na závěr bude 10 minut na dotazy.
Příprava a malování figurek z deskových i wargame her pro začátečníky. Jaké barvy, nástroje a techniky zvolit a čemu se pro začátek naopak vyhnout.
Chtěli byste malovat figurky a modely z deskových her, ale nevíte jak začít? Přijďte si poslechnout rady a tipy z praxe, které Vám pomohou se zorientovat a uchrání Vás od toho, abyste v tomto hobby neutopili ze začátku až moc peněz a času.
Co je vše potřeba udělat ještě předtím , než vůbec vezmete štětec do ruky? Je lepší „normální barvení“ nebo splapchop? Malovat jednu figurku nebo celou jednotku naráz? Je lepší míchat barvy nebo používat vždy přímo z lahvičky. Je potřeba lakovat figurky? Na tyto palčivé otázky a ještě mnohem více nalezneme společně odpovědi na přednášce o malování figurek.
Přednáška bude trvat přibližně 40 minut a na závěr bude 10 minut na dotazy.
Každá herní figurka má legitimní nárok na pohyb v odpovídajícím prostředí. Malování kupovaných terénů nebo výroba vlastního terénu nemusí být vůbec složitá, ani pro začátečníky!
Terénů je obrovská řada. Za terén můžeme považovat maličkatou krabičku, za kterou se schovají vojáci, nebo ohromný kopec, který zabere bezmála polovinu bojiště. Tohle vše se ale dá udělat doma na koleni. Stačí čas a chuť vytvořit něco nového. Stejně jako sci-fi nebo fantasy bojiště můžete vyrobit novou desku pro vaši oblíbenou deskovou hru. Meze se nekladou.
Je lepší kupovat terény nebo tvořit vlastní? Z čeho terény tvořit a kde sehnat potřebný materiál? Kdy pořídit 3D tiskárnu? Proč je lepší nejdříve tvořit terén a teprve potom malovat figurky? Proč je důležité testovat v malém a následně tvořit ve velkém? Kam s terénem, když už se to nikam nevejde? Jak terény přepravovat a podle toho je navrhovat? Chtěli byste vytvářet vlastní terény nebo případně jen máte spoustu volného času a nevíte, co s ním? Přijďte si poslechnout přednášku o tvoření terénů a možná už nikdy v životě nebudete mít času dost.
Přednáška bude trvat přibližně 90 minut i s dotazy.