Jaroslav „Vypravěč Jaroslav“ Kovář

popisek od vypravěče nemáme

Bestie z Bastuchy#

Low Fantasy
Zaklínač RPG
Věk: 15+
Ponoř se do světa Zaklínače a pociť strach a nebezpečí. Smrtící monstra nemusí být to nejhorší, co potkáš – lidé mohou být daleko nebezpečnější kvůli podlosti či pokřiveným mravům
sobota 9–13  ((5/5)) 
Vypravěč: Jaroslav „Vypravěč Jaroslav“ Kovář

sobota 14–18  ((5/5)) 
Vypravěč: Jaroslav „Vypravěč Jaroslav“ Kovář

Novinky na RPG scéně#

I pro nováčky
RPG
Talk
Jaká RPG na českém trhu letos vyšla, vychází, vyjdou nebo se připravují a testují? Co se dá pořídit a je to novinka (ať už vlastní tvorba, či překlad) a na co se můžete těšit?
pátek 19–21   

Bestie z Bastuchy

Low Fantasy
Zaklínač RPG
Věk: 15+

Ponoř se do světa Zaklínače a pociť strach a nebezpečí. Smrtící monstra nemusí být to nejhorší, co potkáš – lidé mohou být daleko nebezpečnější kvůli podlosti či pokřiveným mravům

V malé vesnici Bastucha v oblasti Toussant mají potíže. Na vývěsní tabuli jsi našel se svými společníky kus papíru, na kterém je napsáno: ,,Hledají se odvážní muži, zbrojnoši a jiní se zbraňou umějící máchat, co pomůžou naši vesnici Bastucha se bestie zbaviti. Mrtvo, či chyceno, odměníme 300 Florény na ruku skládaných. Zájemci se hlaste ve vesnici Bastucha na návsi u Verika.„

Kdo zná svět Zaklínače, tomu nemusím dlouze představovat prostředí, ve kterém se budete pohybovat. Pro ostatní jen dodám, že je to svět velice podobný naší středověké krajině. Hrát se bude v oblasti Nilfgardu a budete tedy všichni pro jednoduchost Nilfgarďané. Oblast Toussant je klidnější provincie uprostřed známého světa. Během hry se dostaneme do vesnice a zahrajeme si kratší příběh, který je inspirovaný světem Zaklínače a vytvořen přímo mnou.

Pravidla Zaklínače (RPG) nabízí systém s možností ponořit se do světa, ve kterém není tak jednoduché přežít. Svět je naplněn monstry i lidmi jim podobným svým chováním. Mechanická část v průběhu soubojů a vyhodnocování nabízí poměrně velkou škálu nebezpečných situací, do kterých vás můžou vaše aktivity přivést. Používá se jen kostka 1k10 a někdy 1k6. Systém pro souboje je mírně komplikovaný, avšak během hry vás jím provedu tak, aby vše probíhalo hladce.

Příběh je určen pro 3–5 hráčů a postavy si budete moci vybrat z předem připravených. Znalost pravidel výhodou – není nutná, ale je vítaná.

Vypravěč:

Jaroslav „Vypravěč Jaroslav“ Kovář

Informace:

5
4 h
150 Kč

Termíny:

sobota 9–13  ((5/5)) 
sobota 14–18  ((5/5)) 

Novinky na RPG scéně

I pro nováčky
RPG
Talk

Jaká RPG na českém trhu letos vyšla, vychází, vyjdou nebo se připravují a testují? Co se dá pořídit a je to novinka (ať už vlastní tvorba, či překlad) a na co se můžete těšit?

Na co se v nabité dvouhodinovce můžete těšit:

Zaklínač – svět Zaklínače je známý z PC her, knih a seriálu, má mnoho příznivců, tak proč si nezkusit zahrát v tomto systému TTRPG?

Svět zaklínače zná asi každý. Ti, kteří tomuto tématu fandí, se na přednášce dozví tipy od lidí, kteří reálně hrají delší dobu v tomto systému. Vysvětlíme si základy a nasdílíme jaké to je v systému hrát a co k tomuto systému existuje. Máme také malé překvapení pro všechny, kteří hrají, a nebo se chystají hrát.

Conan RPG – Conana není třeba nikomu představovat. Systém pro hraní her na hrdiny ve světě Conana muže překvapit a nadchnout epickými souboji a zajímavým mechanismem pro hru.

Na přednášce se dozvíte naše pocity a dojmy ze hry, krátce si řekneme něco o mechanikách a o způsobu, jak hrát. Každý milovník tohoto světa tak může díky pravidel Conan RPG zažít unikátní dobrodružství a my vám zkusíme v krátkosti systém představit. Budeme mluvit o mechanikách, možnostech hry samotné a povíme si něco o tom, jak s tím pracuje GM.

Projekt Omega – může u nás vzniknout originální RPG, které bude dobré, hratelné a zábavné, a přitom nebude založené na úspěšném zahraničním RPG? Přednáška o hře, jejíž autor si myslí, že takový systém vytvořil.

Zase další homebrew RPG, ze kterého se vyklube předělané DrD, DnD nebo GURPS? Copak neexistuje už dost dobrých her? V čem je Projekt Omega odlišný od jiných RPG?

Na první pohled ve všem. Nepoužívá čísla, neomezuje hráče při tvorbě postav. Provazuje dovednosti postav se schopnostmi hráčů, používá karty místo kostek. Nicméně na druhý pohled se ukáže, že nedělá problémy ani hráčům Fate, ani hráčům DnD a že mechaniky pracující v pozadí dávají solidní pravidlovou oporu pro řešení téměř jakékoliv situace. Navíc pomáhají vypravěči s vývojem příběhu. A některé postupy můžete využít i v jiných systémech.

Lone Wolf hra na hrdiny – Lone Wolf jako RPG pronikl na český trh. Letos k němu vyšly, či vyjdou nové rozšiřující příručky – Hrdinové Magnamundu a Bestiář Magnamundu – v češtině.

Hrdinové Magnamundu jsou průvodcem tvorbou postavy. Nabízí nové role a archetypy, rysy, schopnosti a dovednosti. A také mnohé nové vybavení. Již není potřeba hrát jen za rytíře Kai v severním Magnamundu.

Bestiář Magnamundu je pomocníkem pro vypravěče. Jde o komplexní dílo popisující všechny protivníky, s nimiž se Lone Wolf setkal během svých dobrodružství v gameboocích. Žádná nepřátelská vlastnost, rys, popis, historie ani chování v boji již nezůstanou utajeny.

Zapovězené země – Zapovězené země našly své místo na výsluní české RPG scény díky výbornému překladu. V letošním roce je obohatila epická/hlavní kampaň – Krkavcova čistka.

Krkavcova čistka není lineárním příběhem, ve kterém by byl jasný začátek, průběh i cíl. Je jen na postavách, zda či jak hluboko se zanoří do legend, lokací, postav a událostí. Možná zažijí jednu náhodnou událost, která ovlivní vše, i běh dějin.

RPG systém Mausritter – Mausritter je nově vycházející RPG hra v češtině, ve které jsou hlavní hrdinové malé myšky, které budou čelit větším problémům, než jsou ony samy. Mausritter se hlásí k OSR scéně. Hra také používá kartičkový inventář, ve kterém své vybavení pokládáte na deník postavy, takže přesně vidíte, co nesete a kolik vám zbývá místa. A do třetice má hra jednoduchá a rychlá pravidla.

Příšera týdne: Monster of the Week česky – letos by měla vyjít česká verze populární rolové hry Monster of the Week ve vydavatelství Casa de Locos.

Příšera týdne je velmi úspěšná hra z roku 2010, respektive rozšířené vydání z roku 2015. Je přeložena do sedmi jazyků a letos vyjde česky. Jedná se o akční hororovou rolovou hru pro 3–5 hráčů. Patří k rodině tzv. PbtA her, tedy her s jednoduchým herním systémem založeným na populární RPG Apocalypse World. Setting je náš současný svět, ve kterém se ale vyskytují nadpřirozené bytosti, o kterých veřejnost nemá nejmenší potuchy. Hráči tvoří tým lovců, který má za cíl příšery eliminovat. Může se jednat například o tým kolem osudem vyvoleného člověka (jako Buffy), o tajnou odnož státní agentury (jako Akta X), nebo o pradávnou sektu bojující proti zlu.

Hru vydává vznikající vydavatelství Casa de Locos, které chce usilovat o rozšíření nabídky rolových her v Česku a na Slovensku překládáním zajímavých a kultovních her.

Jeskyně a draci – Jeskyně a draci jako česká inkarnace DnD 5e za sebou mají velkolepý vstup na naší herní scénu. Co jsou zač, co pro ně už vyšlo, ale hlavně a především – co se teprve chystá? Jak bude vypadat Bestiář? Kdy a v jaké formě vyjdou dobrodružství pro začátečníky? A na co dalšího se lze v budoucnu těšit?


(Přednášky budou 19:00–21:00)

info@gamecon.cz
© 2022 GameCon, Created by GameCon z.s.
kontakt Facebook Discord Instagram Youtube