Daniel „Casa de Locos“ Vázquez

Rolové hry jsem začal hrát v Madridu když mi bylo 13. S kamarády jsme hráli skoro denně. Byla 90. léta a ty nejklasičtější klasiky byly na vrcholu: Volání Cthulhu, Upír, Star Wars, Pendragon, RuneQuest… V roce 2000 jsem se přestěhoval do ČR a z různých důvodů jsem přestal hrát. Před 5 lety jsem našel znovu cestu k našemu koníčku a úplně jsem žasl nad širokou nabídkou a pestrostí dnešních rolových her. I proto jsem se rozhodl založit vydavatelství Casa de Locos, kterým bych chtěl přiblížit českým hráčům a hráčkám to nejzajímavější ze zahraničních rolových her.

Novinky na RPG scéně#

I pro nováčky
RPG
Talk
City of Mist
Dračí Hlídka
Masks: A New Generation
Monster of the Week
PbtA
Svitky hrdinů
Zaklínač RPG
Věk: 12+
Jaká RPG na českém trhu letos vyšla, vychází nebo vyjdou? Co je nového u Mytaga, Casa de Locos či Dračí hlídky? Kdy vyjdou Svitky hrdinů a o jaké tajné novince ví Sirien?
pátek 16–17  ((21/70)) 

Novinky na RPG scéně

I pro nováčky
RPG
Talk
City of Mist
Dračí Hlídka
Masks: A New Generation
Monster of the Week
PbtA
Svitky hrdinů
Zaklínač RPG
Věk: 12+

Jaká RPG na českém trhu letos vyšla, vychází nebo vyjdou? Co je nového u Mytaga, Casa de Locos či Dračí hlídky? Kdy vyjdou Svitky hrdinů a o jaké tajné novince ví Sirien?

V krátkých maximálně desetiminutových příspěvcích se představí různé novinky. Dozvíš se, co je nového na české a slovenské RPG scéně a co letos kutí Mytago, Casa de Locos či Dračí hlídka. Dojde i na Svitky hrdinů a Sirien odhalí tajemnou novinku.

Mytago, přední český vydavatel her na hrdiny, si i letos připravilo pořádnou nálož novinek, takže schovej peněženku do trezoru, protože to vážně stojí za to.

Ponuře krásné Do Podivna, které oslní jak originálním světem, tak nádherným grafickým zpracováním. Geniální Město Mlhy představí mytické superhrdiny, kteří v záplavě nadpřirozených schopností ztrácí sebe sama. Do třetí Nilfgaardské války a dalších dobrodružství se můžeš zaplést v RPG Zaklínač. Takže vytáhni stříbrný meč, nasaď si amulet a vrhni kostky. A pak… ale nemůžeme odhalit všechny karty na stůl rovnou a zkazit překvapení.

Nakladatelství Casa de Locos bylo založeno v roce 2022 s cílem rozšířit nabídku rolových her v Česku a na Slovensku překládáním zajímavých a kultovních her. V roce 2023 vydali první dvě PbtA hry v češtině: Příšeru týdne a Masky: Nová generace. Jak to všechno proběhlo? Jaká byla odezva? Co chystají dále?

Zajímá tě Dračí Hlídka? Chceš vědět více o tom, jaké nové věci pro ni za poslední rok připravili a co to přineslo z pohledu hry? Pak máš jedinečnou příležitost právě teď! Dračí Hlídka je neuvěřitelně rostoucí hra na hrdiny, která neskončila jen vydáním pravidel.

Za poslední rok k ní vznikla nejen 3 kompendia (Krypty a Jeskyně, Divoké kraje a Stoostrovy), ale také speciální rozšíření Rasy stínů a chaosu. Každá z těchto knih je trošku jiná, ale všechny společně vnášejí do hry nové prvky – kouzla, schopnosti, dovednosti a trochu jiný herní zážitek. Pojďme se na to podívat trošku víc zblízka. Už jen proto, že některá dílka vyšla v limitované edici.

Svitky hrdinů: Objev novou českou fantasy hru na hrdiny. Jednoduchý systém otevře stavidla tvé kreativity. Už žádné hledání pravidel, žádné listování třemi příručkami, jen rychlé vyhodnocení a příběh, ve kterém každý nápad hraje roli a každá volba mění osud.

Díky obrovské variabilitě budou tvé postavy jedinečné. Ponoř se do hry jako trpasličí válečník s runovou sekerou, gobliní šaman s kapsami plnými dýmovnic, hobití berserk vrhající divokou magii nebo elfí ostrostřelec tancující na větru. Nech svou postavu zazářit. Boje jsou rychlé a plné zvratů. O vítězství nerozhodnou suché mechaniky, ale tvá vynalézavost.

Dračák nové generace přichází – připoj se k revoluci ve světě RPG.

Vypravěč:

Pavel „Sir_Tirus“ Ondrusz
Daniel „Casa de Locos“ Vázquez
Ondřej „Nord“ Mráz

Informace:

70
1 h
0

Termíny:

pátek 16–17  ((21/70)) 
info@gamecon.cz
© 2024 GameCon, Created by GameCon z.s.
kontakt Facebook Discord Instagram Youtube