zpět na legendy klubu dobrodruhů

Příběhy Impéria a Fate

Příběhy Impéria

Příběhy Impéria (dále PI) jsou českou hrou na hraní rolí (RPG) od bratrů Ecthelionů, Jonáše a Kryštofa Ferencových. PI jsou jednou z mnoha her, které využívají RPG systém Fate (viz níže) a pojednávají o steampunkové a magické Viktoriánské Anglii popřípadě jiných částech světa v dobách největšího rozmachu Britského Impéria.

Prostředí hry je jejich velkou předností pro začátečníky, protože vychází z obecně známých a představitelných, mnohokrát filmově, seriálově či knižně ztvárněněných reálií skutečné historie, k nimž pak přidává fantastické popř. steampunkové prvky. Kdo zná Johnatana Strange a pana Norrella, bude si připadat jako doma.

V PI lze hrát libovolnou postavu, od lidí přes elfy či skřety, od dělníků v docích po nejvyšší šlechtice a politiky. V Legendách hrajeme příslušníky zvláštního klubu, Klubu Dobrodruhů, což je spolek individuí z mnoha míst zabývajících se cestováním, zkoumáním, řešením potíží a vyšetřováním podivností. Tedy spolek, za kterým jdou s žádostí o pomoc ti, kteří už nemají kam jinam jít – ať už jde o obyčejné lidi či příslušníky tajné služby.

Fate

Předností systému Fate je jednoduchost, stručnost, zároveň ale dokáže pokrýt velké množství situací. Řadí se mezi univerzální systémy (je nezávislý na žánru a prostředí) a také mezi dovednostní systémy. Mezi hráči RPG patří k jedněm z nejoblíbenějších a nejlépe hodnocených.

Fate využívá jednoduché mechaniky součtu dovednosti s hodem kostkami, který lze dále upravit pomocí bodů osudu a aspektů. Aspekty jsou krátké hráči samotnými nadefinované fráze či hesla, která jejich postavu popisují (může jít o cokoliv od vlastnosti přes popis až po oblíbený citát). Body osudu jsou zvláštní zdroj, za který můžete hru příběhově ovlivňovat a který získáváte, když vám vaše aspekty zkomplikují život.

Legendy hrajeme podle druhé edice Fate, kterou využívají Příběhy Impéria. Nemusíte se bát, pokud Fate neznáte, velmi rychle jej pochopíte.

info@gamecon.cz
© 2024 GameCon, Created by GameCon z.s.
kontakt Facebook Discord Instagram Youtube