15.–18. 7. 2021 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Příběhy Impéria a Fate

Příběhy Impéria

Příběhy Impéria (PI) jsou českou hrou na hraní rolí (RPG) od bratrů Ecthelionů, Jonáše a Kryštofa Ferencových. PI jsou jednou z mnoha her, které využívají RPG systém Fate (viz níže) a pojednávají o steampunkové a magické alternativní Viktoriánské Anglii (resp. Británii) popř. jiných částech světa v dobách největšího rozmachu Britského Impéria.

Prostředí hry je jejich velkou předností pro začátečníky, protože vychází z obecně známých a představitelných, mnohokrát filmově, seriálově či knižně ztvárněněných reálií skutečné historie, k nimž pak přidává fantastické popř. steampunkové prvky. Kdo zná Johnatana Strange a pana Norrella, bude si připadat jako doma.

V PI lze hrát libovolnou postavu, od lidí přes elfy či skřety, od dělníků v docích po nejvyšší šlechtice a politiky. V Legendách hrajeme příslušníky zvláštního klubu, Klubu Dobrodruhů, což je spolek individuí z mnoha míst zabývajících se cestováním, zkoumáním, řešením potíží a vyšetřováním podivností. Tedy spolek, za kterým jdou s žádostí o pomoc ti, kteří už nemají kam jinam jít – ať už jde o obyčejné lidi či příslušníky tajné služby.

  • Recenzi Příběhů Impéria naleznete ZDE
  • Oficiální web příběhů na webu Mytaga je ZDE, popis hlavní knihy zde
  • Oficiální demo verze k volnému stažení je ZDE

Fate

Fate je velmi jednoduchý a stručný, přitom ale velmi robustní a komplexní systém. Řadí se mezi univerzální systémy (je nezávislý na žánru a prostředí) a mezi dovednostní systémy. Mezi hráči RPG patří k jedněm z nejoblíbenějších a nejlépe hodnocených.

Fate využívá jednoduché mechaniky součtu dovednosti s hodem kostkami, který lze dále upravit pomocí bodů osudu a aspektů. Aspekty jsou krátké hráči samotnými nadefinované fráze či hesla, která jejich postavu popisují (může jít o cokoliv od vlastnosti přes popis až po oblíbený citát). Body osudu jsou zvláštní zdroj, za který můžete hru příběhově ovlivňovat a který získáváte, když vám vaše aspekty zkomplikují život.

Legendy hrajeme podle druhé edice Fate, kterou využívají Příběhy Impéria. Nemusíte se bát, pokud Fate neznáte, velmi rychle jej pochopíte.

  • Souhrn pravidel Fate: Fate v Kostce
  • Překlad čtvrté edice Fate je ZDE, online verze (SRD) je ZDE

Sponzoři

Partneři