19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Robert „Zob“ Stárek

V roce 2011 jsem si z Gameconu poprvé odvezl ranec inspirace, nápadů a zážitků. Od té doby je pro mě tento festival oblíbeným způsobem trávení letní dovolené. I letos se těším, že coby vypravěč oživím nevinná npcčka a padouchy, v nějakém larpu zažiju husí kůži, zahraju si pár oddechových deskovek a potkám fajn lidi.


Začínal jsem na DrD, vyzkoušel jeho nástupce (DrD+, DrD II) i nějaká další RPG. Poslední dobou nejraději vyprávím v systému Fate, protože mě baví pozorovat, jak si hráči užívají vypravěčských pravomocí a posouvají příběh i mimo působnost své postavy. Čas od času si rád zahraju i bezvypravěčské Fiasco a nepohrdnu ani soubojovým taktizováním v DnD5e. Přestože nejsem žádný velký larper, baví mě hrát komoráky a občas si z nich nenápadně vypůjčím nápad do RPGčka.

(pá+so) Salamandr express

pátek 19–23 (5/5)
č.6 Beta 2.0
Zabraňte prodeji drahých kamenů dříve, než vlak dorazí do stanice na opačném konci kontinentu. Není to Orient-Express, tohle je Amerika, zde platí pravidla a kolty Divokého Západu!
Legendy
i pro nováčky
Věk: 12+
Divoký západ

Obrovský bojler lokomotivy je naplněn až po okraj, tendr se leskne uhlím, od válců uchází pára. Slavný Salamandr Expres je připraven vyrazit na dlouhou cestu ze západního pobřeží přes americký kontinent. Informátor dal na poslední chvíli tip, že se na palubě vlaku objevil obávaný lupič i se svou poslední kořistí – obrovským diamantem patřícím Impériu. Je na místní pobočce Klubu dobrodruhů, aby nenechala Impérium zahanbit a lupiče dopadla dřív než prodá klenoty někomu z bohatých amerických sběratelů na východě. A vlak odjíždí za deset minut, není času nazbyt!


Navazující hra je v sobotu 14–18

Legendy Klubu Dobrodruhů spočívají v hraní jednoho příběhu několika vzájemně se ovlivňujícími skupinami (viz vysvětlující text v sekci LKD), přičemž se hraje ve dvou kolech pokaždé v jiném prostředí – na první kolo si jej volíte sami, druhé prostředí (hra) se pak určí na místě. LKD se hrají v prostředí Příběhů Impéria a v systému Fate, nicméně ani jedno nemusíte znát – obojí je velmi jednoduché, základ je uveden na webu a před každou hrou bude vše potřebné vysvětleno.

Stranger

čtvrtek 19–23 (5/5)
Larp zaměřený na interakce mezi postavami a jejich tajemství. Čekejte hutnou atmosféru a dilemata jednotlivých postav.Inspiruje se seriály jako Stranger Things nebo Akta X.
Drama
Mysteriózní
Věk: 15+

Amerika, temná léta studené války. Kolem místního městečka už půl roku mizí lidi. Těla se nikdy nenašla.

Konečně se podařilo dopadnout toho, který za to nejspíš všechno může. Cizák. Blábolil něco o tom, že už se to nebude opakovat a že se je snažil zastavit. Teď ho držíte v policejní cele a sešli jste se, abyste tomu celému přišli na kloub. Šerif zdrcený vlastní ztrátou, vládní agent s nejasnými úmysly, samozvaný místní odborník na nevysvětlitelné jevy a mladičký policista s temnou minulostí.

Sponzoři

Partneři