19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Jan „ValMor“ Pazdernik

popisek od vypravěče nemáme

878: Vikings - Invasion of England

čtvrtek 19–21 (4/4)
pátek 11–13 (4/4)
Bože chraň nás před krutostí Seveřanů! Dobuďte si silou zbraní právo na lepší život v úrodnější zemi nebo se naopak v roli rozdělené anglické šlechty postavte vikingské invazi.
strategická
ameritrash
i pro nováčky
Historický
Věk: 12+

Rok 878. Je to již 75 let, co vikingské kmeny z Norska a Dánska terorizují pobřežní oblasti Anglie jako metla boží. Poklady a příběhy z těchto útoků umožnily seveřanům shromáždit velké množství dychtivých mužů, kteří hledají slávu a bohatství. Tyto armády nyní stojí na pobřeží Anglie. Přicházejí jí dobít, spálit jí na prach a v jejích troskách založit svá vlastní království. Rozdělená země není připravena na tento nadcházející nápor. Vikingové přicházejí!

Ve hře 878: Vikings hráči ovládají vyloďující se vikingské nájezdníky nebo anglické šlechtice, kteří se snaží odolat invazi. Dva hráči představují vikingskou stranu (prosté Seveřany a strašlivé berserkry). Ostatní dva hráči řídí na anglické straně osobní družiny králů – housecarly nebo vojska thénů (regionální šlechtičtí vůdci). Angličtí hráči budou moci také povolat do bojů vesnické posily, nazývané Fyrd, aby bránily jejich města.

Jedná se o strategickou hrou s kostkovým soubojem a akčními kartami. Na obou válčících stranách musí hráči společně koordinovat svoji strategii. Každá strana se pokouší ovládnout města na mapě a vyhrát. Na začátku hry je celá země pod kontrolou anglické strany, ale vikingské útoky budou přicházet jeden za druhým. Angličtí hráči získávají posily z měst, která ovládají, zatímco Vikingové musí čekat na novou invazi. Hra končí, když dojde k uzavření smlouvy u Wedmore, a strana, která ovládá většinu měst, vyhrává hru.

Hra obsahuje několik karet s anglickým textem, ale znalost tohoto jazyka není nezbytná, vypravěč vše vysvětlí.

Time of Crisis

neděle 13–16 (2/4)
Převezměte otěže římských dějin. Posilujte svůj vliv v Senátu, na legie i na římský lid, aby právě vaše dynastie dosedla na císařský trůn.
deckbuilding
wargame
Historický
Věk: 12+

Během krize třetího století se Římská říše téměř zhroutila tváří v tvář katastrofickým vnitřním a vnějším konfliktům, včetně nepřetržité občanské války a barbarských invazí ze všech stran. Počínaje atentátem na císaře Alexandra Severa bylo v období následujících padesáti let vidět téměř stejné množství různých mužů, kteří se chopili imperiální moci nad celou nebo částí Říše.

Jakožto správce jedné provincie disponující silou jedné legie jste v této křehké době římské historie vyzváni, abyste projevili svoji sílu. Musíte stavět své armády, převzít kontrolu nad dalšími provinciemi, rozvíjet svou podporu a bránit se před barbarskými vpády a machinacemi vašich politických oponentů. To vše za pomoci oblíbené a v této hře modifikované deckbuilding mechaniky navázané na strategickou mapu s jednotkami, provinciemi a budovami. Dokažte, že jste schopni být nejlepším v době nejhorší.

Hra vyžaduje znalost angličtiny a nebo alespoň dobrou paměť.

Sponzoři

Partneři