18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Tereza „Theris“ Zoulová

popisek od vypravěče nemáme

Call to Adventure

pátek 9–11 (4/4)
sobota 9–11 (4/4)
Jak se rodí hrdina? Jaká je jeho pouť? A kam dojde? Základní otázky této příběhové („storytelling driven“) hry jsou položeny, ale odpovídat na ně budete vy.
i pro nováčky
Věk: 9+

Věděla to! Vždycky to věděla! Ale teď, teď si je jistá. Už to, že přežila ten velký oheň, dávalo tušit, že je miláčkem štěstěny, ale když jí bohové seslali vizi, že je ztraceným potomkem královské linie, svět se pro ni změnil. Co pamatovala, na trůně seděl krutý uzurpátor. Všichni si přáli, aby tomu bylo jinak. A pro ni to teď byla povinnost. Její lid trpěl. Ponořila se do temných hlubin zapomenutých chrámů a vrátila se silnější. A začala konat. Nejdřív nenápadně, drobná pomoc tady a tam. Pak přišla na řadu gilda zlodějů a vrahů, kterou pro sebe získala. S hrdlořezy, nyní loajálními jen a pouze jí, si do paláce přišla pro to, co bylo právoplatně její. Když usedala na trůn, usmívala se.

Call to Adventure je fantasy příběhová kartičkovka. Hráčům dává do začátku hrubý nástin toho, kým jejich postava je. Jakého hrdinu z něj pomocí karet příležitostí a vlastností vytvoří, je už čistě na nich. Bude to klaďas, který by neublížil ani mouše? Nebo tak trochu záporák, který se nebojí ostatním i trochu zaškodit? Fanoušci žánru fantasy a her na hrdiny určitě rozpoznají mnohá klišé, ať už v podobě zápletek, nebo „statů“ hrdiny, ale hra samotná je nějaké klišoidnosti nebo snad nudě na hony vzdálená.

Hra je v angličtině, ale texty jsou jednoduché a částečně viditelné, takže není problém odhalené karty přeložit a skryté nenápadně vysvětlit.

Village Attacks

pátek 14–18 (5/5)
sobota 14–18 (4/5)
Klasický příběh z neklasického konce. V této „castle defense“ figurkovce se hráči ujímají rolí bájných monster, aby bránili svůj domov před hordami vesničanů, jak jinak, s vidlemi.
ameritrash
kooperativní
i pro nováčky
Věk: 14+

Lešij vyhlédl z okna, jehož rámy už dávno sežrali červi. „Jsou tu zas,“ utrousil lakonicky. Baba Jaga zvedla oči od leštění mohutného hmoždíře, který od poslední cesty povětřím poněkud zmatněl, a povzdechla si. Pak strčila dva prsty do úst – na stařenu překvapivě zubatých, a hlasitě zapískala. Netrvalo dlouho a do místnosti, jež bývala hlavním hradním sálem, se dostavil i zbytek obyvatel. Upíří rytíř si ospale mnul oči, zatímco banshee už preventivně natahovala moldánky. Lešij dál pozoroval narůstající dav před už dávno ne dostatečně masivní branou a na věkovité tváři mu přibývaly vrásky, když se mezi tuctovými tvářemi vesničanů začaly objevovat i ty, které znali akorát z portrétů. Zatracení hrdinové.

Village Attacks je kooperativní hra typu castle defense, hráči tak nepřekvapivě spolupracují na obraně určitého území. Co je již méně tradiční, jsou postavy, za něž hrají. V odlehlém, zdánlivě pustém a zapomenutém, hradě totiž nebydlí jen tak leckdo, ale houf tvorů z mýtů a bájí z celého světa, každý s unikátním výběrem dovedností. A proti nim se nepostaví nikdo jiný, než banda „spravedlivě“ rozhořčených vesničanů. A ano, hrdinové, nesmíme zapomenout na hrdiny, že?

Hra je v angličtině, ale je plně kooperativní, takže není problém texty projít společně.

Sponzoři

Partneři