18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Stanislav „Stanislav“ Šmerda

popisek od vypravěče nemáme

Proxima Centaury b

sobota 9–13 (5/5)
Píše se rok 32 000. K nejbližší exoplanetě, Proxima Centauri b, již 400 let letí těžařská loď. Planeta však záhadně přestala komunikovat. Ty a tvůj tým musíte vyřešit proč.
i pro nováčky
Sci-fi
Věk: 15+
k6 core

„V císařství se nám žije moc dobře. Císař je s námi na každém kroku. Vede nás. Sleduje naše úspěchy. Naslouchá nám a uspokojuje všechny naše potřeby a přání. Nikdy jsme se neměli lépe. Ve škole nás učili, jak lidé trpěli v demokracii, že se vše rozhodovalo pouze podle většiny, a nikoli podle názoru všech. Proto mě udivuje, když v médiích slyším o lidech, co by to chtěli zpátky. Naštěstí máme hvězdné vojáky, aby zajistili bezpečí nás i našich dětí. Jsou to hrdinové. Každý by chtěl být vesmírný voják, ale tím se nemůžeš stát, tím se musíš narodit. Jsou geneticky upravení, aby byli vyšší a silnější. Kéž bych se i já narodil jako vesmírný voják.“

Narodil ses před třinácti lety na vesmírné lodi plující volným prostorem. Celý život jsi strávil v simulátorech a nyní je z tebe vesmírný voják ochotný kdykoli položit život pro císaře a lid. Příběh začíná těsně před přistáním na Proxima Centauri b (nejbližší exoplaneta, vzdálená 4,2 světelných let od země), kde musíte zajistit bezpečí pro blížící se těžařskou loď. S mohutným arzenálem nejmodernějších zbraní asi nepůjde o humanitární misi.

Hra je inspirována obrázky Warhammer a faktem, že sondě Voyager 1 by cesta k Proxima Centauri trvala 32 000 let (pokud by byla poslána správným směrem). Příběh se snaží neporušovat fyzikální zákony (maximálně nevědomky). Ve hře by nemělo jít tolik o pravidla, jako spíš o roleplay. Jistý jednoduchý systém bude vysvětlen před hrou.

Sponzoři

Partneři