Martina „Sparkle“ Magdová

popisek od vypravěče nemáme

Novinky na české RPG scéně

I pro nováčky
RPG
Cthulhu Mythos
Tauril
Vyprávěcí
Odpočinková
DnD 5e upravené
Co se v českých luzích a hájích urodilo na poli RPG? Co stojí za to si zahrát či alespoň vyzkoušet? Přijďte zjistit jaké novinky se na české scéně objeví či už vyšly.
pátek 16–18   

Novinky na české RPG scéně

I pro nováčky
RPG
Cthulhu Mythos
Tauril
Vyprávěcí
Odpočinková
DnD 5e upravené

Co se v českých luzích a hájích urodilo na poli RPG? Co stojí za to si zahrát či alespoň vyzkoušet? Přijďte zjistit jaké novinky se na české scéně objeví či už vyšly.

Tauril

Příběhy zaměřené na silné postavy, morální dilemata a propracované zápletky. Neviditelná kniha, původní český svět pro RPG, je tu s námi od roku 2017. První příručka Neklidný Tauril vyšla u nakladatelství Mytago a připravuje se další díl. Přijďte se dozvědět, co se chystá. Pro ty, kdo svět neznají, ho představíme, a pak se budeme věnovat novinkám a připravovanému rozšíření.

Jeskyně a draci

DnD 5. edice, nejoblíbenější a nejrozšířenější RPG na světě s největší komunitou a podporou v podobě rozšíření a dobrodružství – konečně v češtině. A navíc ve vybroušené a rozšířené podobě. Co přináší navíc (a jak a proč)? Jak funguje plná kompatibilita s původním DnD a co to znamená pro podporu hry už v okamžiku jejího vydání? Jak navazují na Dračí doupě (které samo vzniklo jako klon dobového DnD) - a lze je považovat za nástupnickou hru? A co vůbec znamená tvořit hru ve vysokoprodukční kvalitě designu i vzhledu?

Zapovězené země

Moderní systém pro tradiční (OSR – „Oldschool Renesaince“) styl hraní. Staletí trvající kletba halící Zapovězené země minula a dobrodruhové se vrhají ukořistit její bohatství. Drsný fantasy systém s mechanikami pro cestování světem, generování „dobrodružných míst“ (jeskyní, trosek hradů, doupat netvorů atp.) nebo stavbu tvrze – jak funguje a čím oslovuje původní DnDčkaře i Dračákysty?

Call of Cthulhu 7. edice

RPG systém Call of Cthulhu je tady s námi už nějaký ten pátek. Hrát za vyšetřovatele 20. století a bádat po nepřirozených jevech, to nenabídne každý systém hned v základu. Co stojí za úspěchem tohoto systému? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody v porovnání s jinými systémy na trhu? Důležitá otázka! Můžu hrát za Cthulhu? Ne! To on si bude hrát s Vámi. A vám nezbývá nic jiného než si hodit na příčetnost jestli se nezblázníte. Chapadla s vámi.

Apokalyptickej svět

Jedno z posledních „revolučních“ RPG v komunitním českém překladu! O čem je? Co je na něm tak přelomové? Jak funguje a jak se hraje? A proč a v čem na něj navázaly mnohé další hry (mimo jiné i slavné Blades in the Dark)? A proč je přeložené do těžké pražštiny a jaké obtíže se s tvorbou takového překladu pojí?

Lone Wolf RPG

RPG přímo navazující na slavnou, možná vůbec nejslavnější sérii gamebooků! Vraťte se zpět do svého mládí a/nebo objevte starou klasiku. Jednoduchý systém je vhodný jak pro RPG veterány, tak pro úplné začátečníky a hodí se stejně tak pro domácí hraní, jako na tábory, do škol nebo kroužků.

Dračí Hlídka

Dračák – nejznámnější česká RPG hra, na které vyrostly celé generace hráčů. Poté, co bylo její vydávání ukončeno, jsme vytvořiili Dračí Hlídku, jejího přímého následovníka. Hru, která uchová celkový dojem originálu a zároveň nabízí spoustu drobných vylepšení. A uspěli jsme! Během devíti týdnů se vyprodal celý její náklad a vznikla mohutná hráčská komunita. V čem přesně je Hlídka stejná a čím se od Dračáku liší? Proč rozdáváme stovky výtisků do DDM, Skautu a Dětských domovů zdarma? A jaké to je navázat na legendu? Přijďte si o tom s námi popovídat.

Vypravěč:

Filip „johnjarik“ Novotný
Petr „Sirien“ Mazák
Lukáš „mrkew“ Ptošek
Martina „Sparkle“ Magdová
Pavel „Sir_Tirus“ Ondrusz

Informace:

neomezeně
2 h
zdarma

Termíny:

pátek 16–18   
info@gamecon.cz
© 2021 Gamecon, Created by Gamecon
kontakt Facebook