19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Petr „Sirien“ Mazák

GameCon je pro mě především zábavný a oddechový víkend. Setkání s přáteli a hromada her pro volnou chvíli. Co je tak nějak významné? Jsem adminem a dlouhé roky autorem na d20.cz, přes deset let pořádám otevřená hraní a přednášky o RPG, dlouhou dobu i organizuji různé akce. Nejčastěji mě asi potkáte večer s kamarády s vodnicí a whiskey, ale dá se na mě narazit i přes den tam kde se něco děje.

Občas je lepší nebrat vážně všechno co říkám. Většinou je rozumné nevěřit tomu, co o mě říkají někteří lidé okolo.


Na hraní RPG mě zajímají především vznikající příběhy a prokreslení postav. Akční scény mám ve hře určitě rád, ale nemám rád když trvají moc dlouho – preferuji je rychlé, aby se od nich příběh mohl zase posunout někam dál. Systém vnímám jako něco co má pro hru význam a silně ji ovlivňuje, ale je určen především k tomu aby ji podporoval, takže se občas řídím více diktátem žánru a stylu než přesnými mechanikami. Hraju jak odlehčené hry tak dramatické hry se silnou atmosférou, ale obvykle tyto dvě věci nerad mixuju dohromady.

Asi nemá smysl vypisovat systémy které znám nebo jsem hrál (je jich mnoho). Mě blízké systémy jsou WoD, zejména jejich hra Mage, později jsem si oblíbil Fate a nedávno i GUMSHOE. Žádný systém pro mě ale není první volbou a vybírám si hlavně podle toho, který se nejvíc hodí ke hře, kterou chci hrát.

Vampire 5e: Nový soumrak

pátek 14–21 (5/5)
Jsi netvor.
deluxe
i pro nováčky
Vážný
Horor
Věk: 15+
World of Darkness 5e

To sdělení je prosté a pravdivé, ale není jednoduché. Jsi netvor, protože jsi predátor, nebo jsi netvor, protože jsi nepřestal být člověkem? Byl jsi netvorem, ještě než jsi zemřel? Co vůbec znamená lidskost? Co je podstata bestie? A jsi ty sám skutčně to nejhorší, co noc ukrývá? Je nesmrtelnost skutečná, nebo je jen falešným příslibem? S formálním uvedením do upíří společnosti, nastává čas tyto otázky zodpovědět. Dost možná tou snazší a rychlejší cestou.

Legendární Vampire: the Masquarade, jedna z nejrevolučnějších a nejkultovnějších her historie, se letos vrací a přináší další znovuzrození Světa Temnoty – drsnějšího, krutějšího a nelítostnějšího, než kdy dřív. Nový Vampire slibuje mnohé. Osobnější a ještě temnější pojetí. Popisný i mechanikami podpořený důraz na vnitřní prožívání postav. Moderní, elegantní mechaniky, které ti nedají zapomenout, že nehraješ člověka a že v nitru tvé postavy vyčkává Bestie toužící se probojovat nánosem lidskosti a převzít kontrolu. I když hra samotná vyjde až v druhé půlce roku, tak si díky testovým pravidlům, náhledovým materiálům, informacím od autorů a znalostem o celé herní sérii můžeš mnohé vyzkušet už nyní.

Hra bude vyprávět zápletku točící se kolem událostí spojených s tradičním uvedením mladých upírů do nemrtvé společnosti a poskytne tak prostor pro prozkoumání samotných postav stejně jako světa, který obývají. Důraz bude kladen především na atmosféru hry a hraní postav, v čemž by nás pravidla nové edice měla všestraně podporovat.

Postavy budou předtvořené podle částečného zadání hráčů a bude možné si je částečně upravit.


Nic z níže uvedeného není potřeba znát, nicméně:

  • pokud neznáte Svět temnoty, toto fan-video je asi nejlepší úvod
    • A pokud ho znáte, toto je vize/příslib nové edice
  • pokud by vás systém zajímal víc, na Kostce naleznete mou recenzi alfa pravidel (v diskusi jsou nějaké pozdější postřehy a novinky)

Sponzoři

Partneři