19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Šimon „Shimmy“ Kolář

popisek od vypravěče nemáme

Dark Souls

čtvrtek 19–23 (4/4)
pátek 14–18 (4/4)
Hra Dark Souls je nelítostná temná fantasy kooperativní hra na hrdiny pro 1 – 4 hráče inspirovaná stejnojmennou videohrou. Připravte se proto na smrt!
ameritrash
kooperativní
i pro nováčky
Dark Fantasy
Věk: 15+

Ve starověku byl svět neforemný a zahalený mlhou. Země šedivých skal, prastarých stromů a věčných draků. Poté vznikl oheň a s ním přišla také nerovnost. Teplo a chlad, život a smrt, a samozřejmě světlo a tma. Pak přišli z temnoty a našli duše urozených pánů přímo v plamenech!

Nito, první z mrtvých, Čarodějnice Izalith a její dcery chaosu, Pán slunečního světla Gwyn a jeho věrní rytíři a záludný Pygmy, tak snadno zapomenutý….

Se silou pánů vyzvali draky. Gwynovy mocné šípy prošly skrze jejich kamenné šupiny. Čarodějnice sesílaly obrovské ohnivé bouře. Nito vypouštěl miasmata smrti a nákazy. A Seath Bezmocný zradil své vlastní a ukončil tak život všem drakům!

A tak začal Věk Ohně. Brzy poté však začaly plameny slábnout a přišla temnota! V zemi zbyly jen žhavé uhlíky, veškeré světlo bylo pohlceno a nastala nikdy nekončící noc. Mezi živými zbyli jen nositelé prokletých znamení.

Ano, opravdu. Prokletí označuje nemrtvé! V této zemi žijí pouze nemrtví, kteří jsou vedeni temnými silami na sever k uzavřené cestě, u které čekají na konec světa! Tohle je Váš osud!

Mezi nejsilnější herní mechanismy patří „rychlá příprava hry a heroické prozkoumávání“. Uvedená mechanika umožňuje snadné proniknutí do hry a pohotové nachystání každé partie.

Při objevování nových míst a nepřátel, kteří tato temná nehostinná místa obývají, je pocit nebezpečí doslova hmatatelný. Hlavní devíza hry spočívá v soubojovém systému založeném na unikátním chování nepřátel, které nutí ke společnému strategickému rozhodování celé party hrdinů. V neposlední řadě si pak každý hráč musí hlídat staminu, jejíž ztráta hrdinu vyčerpává a dělá z něj snadný cíl pro nepřátele!

Dark Souls obsahuje mnoho setkání s bossy a menšími bossy – včetně jednoho z nejznámějších „Dragon Slayer Ornstein a Executioner Smough“ – a využívá inovativního systému chování bossů. Žádné dvě hry tudíž nebudou stejné a ze hry doslova čiší znovuhratelnost!

Seberte proto veškerou odvahu a postavte se zlu!

Hra je v angličtině, ale obsahuje malé množství jednoduchých anglických textů. Všechny informace jsou veřejné, tudíž není potřeba se toho bát :-)

Kingdom Death: Monster

sobota 9–13 (2/4)
sobota 14–18 (3/4)
Čtyři přeživší se probouzí oblečeni v rituální roucha a s lucernou v ruce, která jako jediná dovede rozptýlit absolutní tmu kolem.
ameritrash
kooperativní
i pro nováčky
Dark Fantasy
Věk: 18+

Ve světě pokrytém nekonečným chodníkem ve tvaru lidských obličejů, aniž by se pamatovali, kdo jsou či jak se tam dostali. Aby přežili v nelítostném světě bez přírodních zdrojů, musí založit a rozvíjet osídlení, stavět budovy a vynalézat nové technologie, a nakonec se vydat na lov monster obývajících jejich okolí. Pokud v lovu uspějí, postaví se monstru v bitvě na život a na smrt. Pokud netvora zabijí, vytěží z něj zdroje, které jim umožní vyrobit nové vybavení a posunout své osídlení zase o kousek dál. Pokud padnou, osídlení se naopak přiblíží o další kousek temnotě…

Kingdom Death: Monster, šílená vize jednoho muže, přivedená v život díky crowdfundingovému financování, je temný hororový kooperativní dungeon crawler nebývalého rozsahu. Hráči společně kontrolují osídlení v nehostinném světě po dobu epické kampaně trvající 25 tzv. lucernových roků, sestávajících z cyklu lovu, střetnutí s monstrem a rozvoje osídlení. Současně kontrolují jeho jednotlivé obyvatele během jejich výprav, při kterých se rozvíjejí, stárnou, rodí děti a umírají, příležitostně jako hrdinové s netušenými schopnostmi a jindy jako trosky sužované některými z 23 duševních chorob či mnoha desítek trvalých zranění a znetvoření. Obstarání obživy vyžaduje vydat se na lov strašných monster a nakonec je porazit v taktické bitvě, při které je monstrum ovládáno balíčky karet, jež hráčům umožňují postupně odhalovat chování nepřítele, zatímco komplexní systém poškození dokáže jak hráčům, tak netvorovi uštědřit trvalá poškození ovlivňující repertoár útoků během boje. Při snaze zachovat osídlení v chodu během generací hráči zažijí některá z více než 100 náhodných událostí, jež budou utvářet osud osídlení a možná nakonec umožní hráčům zjistit, o čem v tajuplném metaforickém příběhu vlastně jde…

Upozornění: Jedná se o hru kampaňového charakteru, jež se hraje po dobu velkého počtu herních sezení. Na Gameconu si účastníci coby ilustraci hry projdou prolog a první dva (až tři) lucernové roky, jež hráče seznámí se dvěma ze tří lovitelných monster základní hry: White Lion a Screaming Antelope

Hra je v angličtině a vyžaduje čtení krátkých anglických textů. Neobsahuje nicméně žádné informace skryté ostatním hráčům a vše tedy může být vysvětleno vypravěčem.

War of the Ring

sobota 19–23 (2/2)
Hra ze světa Pána Prstenů. Hraj za stranu světla pokus se vhodit prsten moci do Hory Osudu, nebo se chop velení silám zla a podrob si celou Středozemi!
strategická
ameritrash
Fantasy
Věk: 15+

Společenstvo vyráží z Roklinky. V Železném pasu Saruman povolává další vrky. Dáin II. Železná noha právě přivedl další trpaslíky do Ered Luin. Moudrý Elrond dává poslední rady. Umbarští korzáři brousí své šavle. Faramir se dosud neobjevil, Denethor šílí. Enti čekají.

Válka o Prsten právě začíná!

Chceš putovat se Společenstvem nebo raději budeš velet skřetím armádám a nazgûlům? Gondor nebo Rohan – kdo vydrží déle nápor temnoty? Vrátí se Gandalf včas? Dáváš přednost rychlému útoku na Gondor nebo je lepší Osgiliath obejít? A jak dopadne bitva v Helmově žlebu? Vyber si stranu a rozhodni o osudu Středozemě!

Válka o Prsten je strategická válečná hra pro 2-4 hráče z prostředí slavné Tolkienovy Středozemě. Dva hráči hrají za světlou stranu, která se snaží uniknout Saurově moci a vhodit Jeden prsten do Hory osudu. Naopak dva hráči se postaví do čela Sauronových a Sarumanových armád a snaží se podrobit si národy Středozemě nebo zkorumpovat nositele Prstenu. Hra je od začátku do konce nevyrovnaná, aspoň se to tak zdá – temných nepřátel je téměř nekonečně, zatímco hrdinové západu postupně umírají. Každá ze stran má však jiné vítězné podmínky. Vítězství nebude snadné.

Hra je v angličtině a obsahuje větší množství anglických textů. V případě, že angličtinu příliš neovládáš a přesto se chceš zúčastnit, nemusíš mít obavy. Organizátor ti s tím pomůže.

Sponzoři

Partneři