19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Tomáš „Scratt“ Reichmann

Jsem geek/game master/vývojář webových aplikací z Prahy. V květnu 2013 jsem založil Facebookovou skupinu ‘RPG (Praha) – deskové hraní na hrdiny’, v rámci které se scházíme a hrajeme různé RPG hry nepřetržitě už 4. rokem. Nejvíce zkušeností mám s Fate RPG a Pathfinderem. Jako Game master je pro mě nejdůležitější, aby si hru všichni užili a odnesli si vzpomínky na zážitky plné zábavy a dobrodružství. Co se pravidel týče, beru je jako druhotné po příběhu a zábavě jako takové. Jsem fanda pravidla „Rule of Cool“ – pokud je něco cool, veselé, nebo jinak zábavné, povolím to, i když to není úplně podle pravidel.

Kořist

neděle 10–14 (5/5)
Vzbudil ses na tropické pláži s hroznou bolestí hlavy. Tuhle skupinku polonahých podivínů dobře znáš, ale proč si nemůžeš na nic vzpomenout? Ozbroj se a připrav se na nejhorší.
Fate 4e
Mysteriózní
Věk: 15+

Probouzíš se na pláži. Hlava ti třeští, polední slunce pálí do holých zad a nohy ti příjemně omývají vlny oceánu. Vzpomínky máš zahalené mlhou a snaha vzpomenout si jen přikrmuje pulzující bolest za očima. Kolem sebe vidíš několik potlučených, poškrábaných a polonahých podivínů, jak bojují se zemskou přitažlivostí a obtížně se staví na nohy. V hrdle máš jak na poušti, hlasitě ti kručí v břiše. Šumění v uších místy přehlušuje rytmický hluk příboje a exotické skřeky ptáků ti vyloženě klovají díru do hlavy. Je na čase se rozhlédnout kolem a připravit se na nejhorší. Směrem do vnitrozemí vidíš strmý útes a krajinu z velké části pokrytou bujnou tropickou vegetací. Krajině dominuje hora se zvláštní věží na vrchu. Z věže najednou vystřelil paprsek do nebe. Zem se zachvěla. Ticho.

Kořist je mysteriózní dobrodružství odehrávající se na tropickém ostrově. Budeš poznávat svoje kolegy a ze společných informací skládat obraz o tom, kdo jste, co tu děláte, a jak se dostat do bezpečí. Nebezpečí totiž číhá za každým rohem.

Použitý systém je Fate core 4. edice. Je to velmi abstraktní systém s minimem mechanických prvků, takže pravidla se dají jednoduše vysvětlit za chodu. Fate není vhodný pro min-maxování. Je naopak vhodný pro netradiční dobrodružství, které toto rozhodně je, roleplay a improvizaci bez omezení mechanickými pravidly.

Postavy jsou předpřipravené. 3 ženské a 2 mužské. Některým se dá jednoduše pohlaví upravit. Díky příběhu, který závisí na konkrétních postavách, je jejich customizace omezená.

Microscope

sobota 19–21 (5/5)
Pojďme vytvořit fiktivní historii a společně ji prozkoumat. První kontakt s mimozemskou civilizací, zombie apokalypsa, nebo povstání dračího krále... fantazii se meze nekladou.
Microscope
Abstraktní
Věk: 15+

K mezinárodní vesmírné stanici přiráží mimozemská loď…

Pacient nula byl infikován extrémně nakažlivým a tkáň mutujícím virem…

Despotický dračí král povstal z hrobu a chystá se ovládnout svět…

To je pár příkladů her Mikroskopu. Chcete prozkoumat stovky let vlastnoručně vytvořené epické historie za jedno odpoledne? To je Mikroskop.

Ve vymezeném čase a prostoru můžete skákat zpět i v před v historii a prozkoumat období, která vás zajímají. Skočíte tisíciletí do budoucnosti a podíváte se, jak korporace ovládly společnost nebo se vrátíte do dětství krále, jehož svržení jste právě byli svědkem a zjistíte, jak se stal takovým tyranem?

V Mikroskopu je tohle běžné. Máte obrovskou sílu tvořit a ničit. Postavte klenoty civilizace a pak je sežehněte nukleárním žárem. Z dálky sledujte kolaps impéria, a pak se přibližte a prozkoumejte životy rebelů, kteří ho způsobili. Nehrajete za konkrétní postavu, ale v každé scéně si můžete vybrat čí osud budete řídit.

Mikroskop je abstraktní hra, pomocí které společně vytvoříme kus fiktivní historie. Jeden z důvodů, proč jsem se rozhodl vám hru představit, je jak skvěle se v ní vytvářejí světy pro hry na hrdiny. Má to několik zásadních výhod:

A) Po dohrání mají hráči intimní znalost světa, jež právě vymysleli.

B) Historie tohoto světa je složená z událostí a legend, které jsou tvořené přímo samotnými hráči. Proto si můžete být jistí, že je plné témat, které vaše hráče zaujmou.

C) Každý hráč má navíc už při prvním sezení osobní investici v příběhu – postavy, místa, artefakty, na kterých mu záleží.

POZOR: Microscope není pro každého. Pokud máte rádi pravidlově těžké systémy a min-maxování, např. Pathfinder nebo DnD 3, Mikroskop pravděpodobně není hra pro vás. Nejsou zde žádné kostky a character-sheety. Můžete si tu naopak vyzkoušet roleplay hodně odlišných postav, brainstorming zajímavých příběhových zápletek a improvizaci.

Sponzoři

Partneři