19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Roman „Rom“ Dvořáček

popisek od vypravěče nemáme

Dýchánek

sobota 19–20 (9/10)
Pojďme si hrát s dechem, napumpujme kyslík do mozku a společně se prodýchejme k dobré náladě…
Odpočinková
Věk: 12+

„Život není o počtu nadechnutí, ale o chvílích, co nám dech berou!“

Zaposloucháme se do rytmu nádechů a výdechů, jejichž prostřednictvím se uvolníme a dodáme tělu potřebnou energii. Ukážeme si rozličné techniky, jak s dechem pracovat, abychom využili jeho plný potenciál. Umění popadnout dech přijde vhod nejen při gameconovském maratonu…

Aktivita proběhne venku na čerstvém vzduchu (v případě dobrého počasí) a budeme především sedět/ležet na zemi, proto je vhodné vzít si nějakou podložku. Pro optimální pocit doporučuji před aktivitou mnoho nejíst (u většiny technik dochází k intenzivnějším stlačování břišní dutiny).

Vzpomínky

sobota 14–18 (4/4)
Máte odvahu stát se účastníky psychoterapeutického sezení a ponořit se do vlastního podvědomí? Seskládejme spolu střípky vzpomínek - těch, o kterých netušíme, že je máme.
Vážná
Věk: 18+
Penny for my thoughts
Psychologická

„Vzpomínky se pohybují jako prachový sníh ve větru a jsou jako sbor duchů, kteří mluví jeden přes druhého. Pořád mám jen pocit, že to, co připadá skutečné mně, nepřipadá skutečné druhým. A podělit se s někým o vzpomínku znamená riskovat mé přesvědčení v to, co se opravdu stalo…“

Herní sezení je stylizováno do skupinové psychoterapie využívající experimentálních metod s cílem znovuprožití potlačených vzpomínek. Každý hráč se ujímá dvojí role – jednak hraje sám sebe a jednak představuje hlas podvědomí ostatních hráčů a společně tak vytvářejí obsah svých vzpomínek. Podstatnou součást terapie jsou tzv. spouštěče vzpomínek, které procesu napomáhají a mají podobu rozličných předmětů, audionahrávek, vůní, ale třeba i doteku apod. Hra je tedy bohatá na rekvizity a její podstatná část probíhá za omezeného osvětlení. Hrátky se symbolikou, myslí, příležitost se o sobě něco dozvědět, emoce, propojení… o tom všem Vzpomínky mohou být.

Mechanika hry je velice jednoduchá, volně inspirovaná hrou A Penny for my thoughts. Žádné hody kostkou, žádné statistiky, jen dobře položené otázky, nápaditost a empatie k ostatním hráčům. To jsou nejúčinnější nástroje, jak dojít ke společnému cíli – rozpomenutí.

Hra není vhodná pro osoby s duševní poruchou a jedince, kteří se bojí tmy!

V případě zájmu je možnost z herního sezení pořídit záznam, který v sestříhané verzi bude věnován hráčům jako vzpomínka :)

Sponzoři

Partneři