18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

GameCon je

Nejvetší festival nepočítačových her v ČR.
Můžete se opět těšit na stovky her: Deskové a karetní hry, RPG, larpy, akční hry, wargaming, mistrovství světa v Dračím doupěti, pohybové workshopy a v neposlední řadě skvělé účastníky a zážitky, které ve vás přetrvají minimálně do dalšího roku.
Chci se zúčastnit - jak na to?
Festival nabízí bezpočet nejrůznějších aktivit:
  1. Velká deskoherna je otevřená po celý den. Není třeba se na nic registrovat - stačí pouze přijít, oslovit hráče a hrát. V deskoherně jsou vždy přítomni organizátoři, kteří vám danou hru vysvětlí a vy tak budete moci bez problému vplout do víru hry. Vstupné je dobrovolné.
  2. Pokud se chcete zúčastnit jednotlivých aktivit, je třeba se na GameCon registrovat v sekci přihláška, a dále se přihlásit na jednotlivé aktivity.
  3. Pokud už je většina aktivit plná, stále můžete přijít jako náhradník. Stačí se před každým blokem aktivit zdržovat poblíž shromaždiště (tzv. maskotů) a často se nějaké místo uvolní. To platí především u akčních her, jako je vodní bitva atp.
  4. GameCon taktéž nabízí ubytování a stravování. Vše najdete v sekci přihláška
Otevřený festival
Na GameConu si všichni tykáme nehledě na náš věk. Jsme otevření novým hrám, myšlenkám a především pak novým hráčům - vítáme všechny účastníky mezi 6 a 66 lety, náruživé i příležitostné hráče - i ty, kteří si hry na GameCon vyzkouší poprvé. Naši vypravěčiVypravěč je pomocný organizátor, který vede kteroukoliv z aktivit na GameConu. Ať už se jedná o vyprávění příběhu v RPG, uvádění larpu či vysvětlování pravidel deskovky. vám vždy danou hru vysvětlí dopředu, abyste do víru zábavy vpluli bez sebemenších obav a nástrah.
Festival aktivní zábavy
Na všech hrách na GameConu je třeba zapojit své tělo, mozek či obojí. Nemáme rádi pasivitu, naopak milujeme aktivní život a stejné účastníky rádi potkáváme i na festivalu - usměvavé, optimistické, hravé. Nakonec, právě kvůli nim festival děláme.

Nejlepší představu o tom, jak festival probíhá, získáte z videa níže:

Sponzoři

Partneři