19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Kateřina „Morgana“ Poláková

popisek od vypravěče nemáme

El Secreto Gringo CyberHitler

čtvrtek 14–16 (8/10)
neděle 14–16 (6/10)
V této vyjednávací hře plné lží, intrik, ale i důvěry, se jako následovník CyberVůdce pokusíš převzít moc na Divokém Západě, nebo jako člen AntiTechu Robonacisticému puči zabránit.
semi-kooperativní
vyjednávací
i pro nováčky
Věk: 12+

Přestože Němci značně investovali do nových technologií, zejména robotiky, skončili ve Velké válce na druhém místě. Tehdy neobratné stroje se hodily jen k jednoduchým pracovním úkonům a ve válce neznamenaly znatelný rozdíl. Po roce 1934 technologie znatelně pokročily. Roboti už v tu dobu byly mnohem vyspělejší, chodily volně mezi lidmi, a dokonce byly schváleny i první zákony o právech robotů. Ačkoliv vše vypadalo jako mírumilovné soužití, ve skutečnosti to nebylo nic jiného než lži a politická propaganda. Roboti vedení záhadnou osobou známou jako CyberVůdce se pokusily převzít moc ve státě. Ale skupina lidí známých jako Spolek AntiTechu, která viděla, kam směřuje osud Německa, se úspěšně Robonacistům postavila a jejich puč překazila.

Několik desetiletí CyberVůdce se svými nejvěrnějšími přebýval v ústraní a formoval plány jak se dostat k moci. Jeho šílený plán vrátit se v čase a pokusit se převzít moc na samotném Divokém Západě byl včas odhalen. Následován do minulosti několika členy Spolku AntiTechu; podaří se zabránit robonacistickému puči na Divokém Západě, nebo CyberVůdce převezme moc a nastolí vlastní Zákon.

Secret CyberHitler je založená na velmi oblíbené a populární hře Secret Hitler, avšak speciálně upravená pro účely Gameconu. Jedná se o hru plnou blafování, taktiky a dedukce.

Pravidla k této hře nejsou složitá, přesto nabízejí až překvapivou hloubku strategie. Hráči se ujímají jedné z tajných rolí a snaží se prosadit liberální nebo fašistické zákony a dostat se tak k moci. S každým fašistickým zákonem ale vzrůstá chaos a vláda přikračuje k prověrkám a nakonec i radikálnějším způsobům, jak si udržet kontrolu.

Hra nejlépe funguje v počtu sedmi a více hráčů, nicméně je naprosto bez problémů hratelná i v menším počtu (minimum je však 5 lidí). Všechny komponenty ve hře jsou upraveny pro GameCon.

Fields of Green

čtvrtek 16–18 (2/4)
I bez čapího hnízda se dá prorazit v zemědělství. Pojďte si zkusit co nejefektivněji rozšiřovat vaší farmu a pořádně si na tom nahrabat.
euro
i pro nováčky
Věk: 12+

Ranní svítání se konečně prodralo skrze mraky a osvítilo vzkvétající farmu. Loňská úroda byla vskutku úžasná a finančních prostředků je více než dost. Je proto na čase si promyslet rozšíření stávajícího komplexu. Vyplatí se postavit nové pole, vodojem nebo silo, aby bylo kam uskladnit letošní úrodu? To je už jen na vás. Toto je vaše farma a je jen ve vašich rukách, zda bude vzkvétat nebo upadat pod přívalem plevelu.

Hra Fields of Green je strategická hra na cca 2 hodiny. Hráči se snaží co nejefektivněji rozšiřovat svoji farmu pomocí herních karet, které přikládají ke stávající zástavbě. Hra se odehrává ve čtyřech kolech (letech) přičemž na konci každého kola (roku) nastane období sklizně. Během tohoto období se sklízí úroda z polí a prodávají živočišné produkty hospodářských zvířat, je však třeba si dát pozor – pole potřebují vodu a zvířata potřebují potravu. Základní strategie hry spočívá ve vhodném kombinování vykládaných karet za účelem dosažení co nejefektivnější farmy a co největšího zisku.

Hra je v angličtině. V případě, že angličtinu příliš neovládáš a přesto se chceš zúčastnit, tak nemusíš mít obavy. Organizátor ti s tím pomůže.

Lords of Waterdeep

neděle 10–13 (5/5)
Worker-placement euro na motivy oblíbeného světa Forgotten Realms, známého z řady rpg i počítačových her. Splňte ty nejobtížnější questy a zvyšte tak svou prestiž v Hlubině.
euro
i pro nováčky
Věk: 12+

Den cesty na sever od Baldurovy brány a mírně na jih od svého sesterského města Neverwinteru leží slavný přístav Hlubina (Waterdeep). Toto město, někdy též přezdívané Srdce Severu nebo Město Tisíce Lesků, je jedním z nejbohatších a nejvlivnějších z celého světa Forgotten Realms. Jako nejdůležitější přístav Mečového Pobřeží a možná že i celého Faerûnu je hlavní křižovatkou veškerého obchodu na kontinentu. Jeho bohatsví odjakživa přitahovalo velké množství dobrodruhů. Ať už se jednalo o vznešené rytíře, mocné čaroděje, záludné zlodějíčky, zbožné duchovní nebo jen vychytralé obchodníčky, každý měl zájem získat něco pro sebe. Není tedy divu, že se toto město stalo cílem v hledáčku nejednoho lorda toužícího po moci.

Tato na první pohled komplexní, ale v zásadě velice hráčsky přístupná strategie se dlouhodobě drží na vrchních příčkách světových žebříčků. Ve hře se stanete jedním z tajných vládců města Hlubina. Budete násobit své bohatství, pořizovat nové budovy a úkolovat agenty. Svoje akce však musíte provádět promyšleně a ve správném pořadí, aby jste jimi získali ve výsledku co nejvíc.

Díky intuitivnímu systému piktogramů není nutné pro hraní ovládat anglický jazyk. S malou vyjímkou intrik, které Vám vypravěčka v případě potřeby vždy ráda osvětlí.

Sponzoři

Partneři