15.–18. 7. 2021 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Mládež a děti

Věříme, že udělat své první herní krůčky by měl mít možnost každý, bez ohledu na věk. Platí to i na Gameconu. Pro ty, kterým do patnácti, potažmo osmnácti let chybí ještě nějaký ten křížek, je tu ale pár drobných pravidel navíc:

Je ti pod patnáct?

V takovém případě budeme potřebovat písemný souhlas rodičů (souhlas ke stažení). Ten nám prosím oskenuj a pošli mailem dopředu. A co je důležité: Nezapomeň si ho vzít vytištěný na akci.

Při výběru aktivit se mrkni na jejich věkový limit. V patnácti a méně letech jsou pro tebe ideální deskovky, turnaje nebo některé akční hry. Naopak na většinu rpg či larpů si musíš počkat do dalších let.

Je ti méně než osmnáct?

S občankou už po tobě nebudeme chtít potvrzení od rodičů, ale pořád platí, že je dobré si dát pozor na věkovou hranici některých aktivit.

Štítky

U každé aktivity najdeš věkový štítek, podle kterého zjistíš, zda se na ni můžeš hlásit. Pokud myslíš, že bys měl/a dostat výjimku, zkus se domluvit přímo s vypravěčem té aktivity nebo nám napiš na mail.

Rodiče jako doprovod

Aktivit na Gameconu se občas účastní rodiče i se svými dětmi. Někdy ale chtějí rodiče pouze dohlížet během toho, co si jejich ratolest hraje. V takovém případě je nutné se dopředu domluvit s vypravěčem, zda je to vhodné. Někdy je to v pohodě, jindy to ale může být nepříjemné pro ostatní hráče nebo nežádoucí pro atmosféru hry. V takovém případě bude nutné zvolit jinou aktivitu.

A co hodně malé děti?

Malé děti si na Gamecon samozřejmě vzít můžete a pokud se nebudou účastnit aktivit či vyžadovat vlastní postel, není třeba je ani registrovat. Pokud si chcete v rámci rodičovské pomoci domluvit např. vzájemné hlídání, doporučujeme k tomu využít naší FB skupinu.

Sponzoři

Partneři