18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Luděk „Mantelar“ Bohucký

popisek od vypravěče nemáme

Tanec v dobách Jane Austen

pátek 14–16 (14/16)
Workshop plný tance, k němuž je potřeba bystrost víc než obratnost. Z dob románů Jane Austen, ve které na sebe při tanci ještě lidé nesahali.
Věk: 12+

Máš pocit, že klasická taneční nejsou pro Tebe, a chceš zkusit něco jiného než disko? Čeká nás několik jednoduchých tanců z doby od konce sedmnáctého do poloviny devatenáctého století, od urozené společnosti filmu Pýcha a předsudek až po vesnické zábavy a námořnické tancovačky, které ale budou mít všechny jedno společné – lidé se jimi bavili. A spolu s tanci se naučíme základní taneční figury, které Ti umožní vyrazit příště třeba na pravý historický ples… Jedinou podmínkou účasti je soustředění a chuť se hýbat. Není třeba hlásit se v párech a není třeba ani žádného zvláštního oblečení nebo obutí.

Válka na Moři: Bitva v Jihočínském Moři

sobota 14–18 (2/4)
7th Fleet - hra tak stará, že ještě jednotky představují žetony potištěné spoustou čísel, posouvané na papírové mapě s hexy. Simulace bojů na moři za doby vrcholící studené války.
wargame
Historický
Věk: 12+

Komunistické povstání na Filipínách. Po preventivním vylodění dvou pluků americké námořní pěchoty, podporující prezidenta, se však situace nečekaně vyhrocuje, neboť Sověti udělali totéž. Věc je vážná. Do oblasti kolem ostrovů míří operační svaz 70.1. US Navy kolem letadlové lodi Midway i jádro Tichooceánské flotily vedené letadlovým křižníkem Novorossijsk a obě strany jsou ochotny střílet… zatímco neutrální Japonsko se snaží horečně zachránit tři tankery s cennou ropou.

Vítězství je založeno zhruba stejnoměrně mezi kostky a taktický um velitele.

Hra je jazykově nezávislá.

Sponzoři

Partneři