18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Katka „lasivia“ Lorenzová

popisek od vypravěče nemáme

Go to Gate 6

sobota 19–23 (7/7)
Zimní mrazivá noc jako stvořená k čekání na bezvýznamném letišti v přítomnosti nečekaně zajímavých spolucestujících.
Vážná
Věk 15+
mystická

Zimní noc, malé letiště kdesi v Americe, pár let po začátku nového tisíciletí. V celém areálu je jen pár zaměstnanců a cestujících, kteří čekají na svůj noční let. Každý z nich má důvod tu v tuhle hodinu být. Každý z nich si s sebou nese svá přání, své touhy i své vnitřní démony. Přidáte-li se k pasažérům letu NH 1492, potkáte za přepravní kontrolou mnohem zajímavější spolucestující, než by se na první pohled mohlo zdát.

Go To Gate Six je hra ze současnosti, s jistým nádechem mystična a tajemna. Je založena na ztvárnění jednotlivých postav a jejich charakterů, které dotváří ponurou noční atmosféru. Jedná se o hru spíše pro pokročilé hráče, která jim poskytuje hodně volnosti. Většina událostí není přímo naskriptovaná. V závislosti na postavě a jejím uchopení tak může být pro hráče hrou detektivní, napínavou, výrazně emotivní a pro některé postavy i řešičskou až kompetitivní.

Spellbound

pátek 19–0 (18/20)
Předtím, než jsme vykáceli všechny lesy a podkopali všechny hory, žily v nich bytosti. Bytosti, které toužily po lidské společnosti a které se nebály použít kouzel, aby ji získaly.
i pro nováčky
Fantasy
Věk: 15+
Improvizační
jeepforma
kostýmová
taneční

V lesích, v horách, v řekách. Tam všude jsou. Čekají, až někdo z vesnice ztratí opatrnost a odváží se vydat dál, než obvykle. Nejednou se lovec vydal do lesů na severní straně hory. Nejednou se večerem vydalo děvče pro vodu. Obvykle se domů vrátili. Jednou už ale ne.

Spellbound je taneční hra inspirovaná severskou mytologií. Deset hráčů se vžije do magických bytostí, které prahnou po společnosti lidí a neváhají použít různých iluzí, slibů a darů, aby ji získaly. Druhá polovina pak na vlastní kůži zažije, jaké to je, když vás někdo očaruje a odvede na cizí místo, ze kterého (obvykle) není úniku.

Hra je velmi improvizační. K dispozici sice bude scénosled, který v hrubých rysech udává dějový oblouk, ale většina detailů jednotlivých postav zůstane v režii hráčů. Polovina času je pak vyhrazena na předherní přípravu. Její součástí je rozdělení a tvorba postav, úvod do relevantní části severské mytologie a krátká lekce základů párového tance. 99 % interakce mezi hráči totiž bude probíhat tancem a dalšími neverbálními prostředky.

Na hru přijďte s jednou sadou nevýrazného oblečení šedé či černé (ukáže-li se, že budete hrát člověka), a jednou sadou ve své oblíbené barvě (ukáže-li se, že budete hrát magickou bytost). Předchozí taneční zkušenosti nejsou pro hráče podmínkou. Pokud přijdete v páru, můžete tančit spolu, ale na hru se můžete přihlásit i sami.

Jedná se o překlad skandinávské hry od autorů Jeppe & Maria Bergmann Hamming.

Sponzoři

Partneři