18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Viktor „lapivorax“ Houdek

Když jsem se na střední škole rozhodoval, jakou hru hrát, Dračí Doupě 1 byla moje jasná volba (asi proto, že jinak toho na výběr v té době moc nebylo). Přál jsem si hrát nějaká zajímavá povolání, jako třeba hraničář či alchymista, ale nakonec na mě zbyl jen bojovník. A ten se mě od té doby drží stále. Tedy když zrovna nepřipravuji dobrodružství jako Průvodce. Zde je ale mým problém, že se utápím v detailech, které není možné ani všechny do hry dostat nebo mám tolik dějových linií, že než hráči dohrají jednu, už jsou v další. Ale učím se, takže jsem si troufnul předvést se jako Průvodce i na letošním Gameconu. Kostky jsou, nebo tedy vlastně budou, vrženy. Na střední škole byl čas hrát často a pravidelně. Pak už čas nebyl, ale opět přišel, když jsem se oženil, protože se moje žena vyjádřila v tom smyslu, že by, mimo jiné, chtěla hrát DrD. Není tedy divu, že jeden ze svatebních darů byla pravidla, ovšem k našemu překvapení DrD 2. Nehrajeme ani často, ani pravidelně, ale vždy po delší pauze již několik let. Někteří z družiny odešli, jiní přišli, ale jádro zůstává více méně stejné.

Ostrovy v mlze - Tailte sa Cheo

pátek 10–16 (4/4)
„Cas ar chlé,“ ozvalo se z mlhy před přídí. „Vlevo, proč vlevo?“ blesklo ti hlavou. „Vždyť jsme na volném moři.“ Přesvědčilo tě až praskání dřeva, když váš drakkar najel na břeh.
DrD II
Fantasy
Věk: 15+
Psychologická
Neklidný Tauril

Tailte sa Cheo je bájná země, o které zpívají staré elfské písně, ale málokdo je přesvědčen o její existenci. Všichni elfové věří, že se zde po smrti setkají se svými předky. Ale co když je možné tuto zemi, elfům zaslíbenou, navštívit a nezemřít? Ale nechme marných snů o zašlé elfí slávě. Jste družina pašeráků a pašujete zakázané zboží z jižních krajů do Thurenu sužovaného krvavou občanskou válkou. A není zrovna moc dobré mít hlavu v oblacích, když kolem vašeho drakkaru je mlha tak hustá, že by se dala krájet. Dá se v ní schovat před strážnými loděmi, ale také může ukrývat mnohá jiná nebezpečí.

Ostrovy v mlze je setting popsaný v časopise Drakkar 03/2012, autorem je Ján „Crowen“ Rosa. Thuren je pak popsán v knize Neklidný Tauril. Pro hru není nezbytně nutné mít tento článek a knihu přečtené. Spíše naopak – vše podstatné se dozvíš při samotné hře. A ne vždy všechno bude tak, jak je napsáno.

Hrát budeme dle pravidel Dračí Doupě 2, revidované vydání. Začátek hry bych rád věnoval přípravě postav. Zabere to sice čas, ale považuji to za důležité pro vývoj příběhu – abych si dokázal učinit představu, co kdo chcete hrát. Počítám, že většina bude hrát za elfy, když plujete na elfském drakkaru, nicméně jsem otevřeným i jiným možnostem, když budou zajímavě zdůvodněny a budou dávat smysl. Úroveň povolání postav může být i pokročilá. Chápu, že asi nikoho moc neláká, hrát béčkovou postavu, což pašerák vlastně je. Ale bude opravdu záležet jen na tobě, jestli najdeš ve světě správné místo pro svou postavu a staneš-li se opravdu hrdinou. Moje heslo jakožto GM je: „Nevítězí silná postava, ale silný příběh.“

Sponzoři

Partneři