18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Daniel „Khelben“ Bohovic

Jsem dlouholetý hráč a organizátor larpů a RPG hry jsem poznal ještě o nějaký rok dříve v podobě Dračího doupěte a Shadowrunu. Momentálně se zaměřuji hlavně tvorbu larpů a na současnou městkou fantasy a horror. Na Gameconu jste mě mohli potkat jako vypravěče larpové sekce a některých rpg a vděčného zákazníka Melkorovy čajovny.

Ook!

sobota 9–13 (8/8)
Ne každá literální postava je ve svém příběhu spokojená. Možná se v něm už i trochu nudí? Najít svou roli v příběhu novém však nebude vůbec jednoduché, podaří se jim osvobodit?
Odlehčená
Věk: 12+
jeepforma
vaši oblíbení knižní hrdinové

Čtenář kráčel dlouhou potemnělou chodbou, lemovanou policemi šeptajících knih. Povědomě vzal do rukou jeden svazek a zastavil se. Snad na minutu, snad na pár dní. Odložil dočtenou knihu zpět na místo a pokračoval v chůzi. Na zažloutlých stranách opět zemřel dánský princ.

„Mohu vám nějak pomoci?“ vystoupil z vazby Schrödinger a sklonil se vedle ležícího nešťastníka.

„Klademe si podobné otázky, doktore.“ Odvětil Hamlet a sevřel smutně vlastní lebku v rukou.

Hra pro 6-8 literárních postav, 2-3 čtenáře a jednoho op.. knihovníka. Larp využívá knihy jako nástroje a symbolu. Postavy se postupně snaží dosáhnout svého vytyčeného cíle, navazovat nová přátelství, vyjednávat a pletichařit a vytvářet tak nové příběhy, ve kterých by se mohly zabydlet a tak se osvobodit.

Lze uskutečnit v libovolné místnosti obsahující větší než malé množství tohoto nosiče informací. Náročnost na přípravu a rekvizity minimální, náročnost na fantazii a kreativitu střední. Kooperativní hra s minimem stresových situací, vhodná pro začátečníky, děti a introverty.

Gameconové uvedení umožňuje přinést si vlastní knihu a s ní i hrdinu. Jaké téma a zápletky se budou řešit, bude tak záležet na vás. Pokud se přihlásíte, pošlete svou volbu vypravěči, váš výběr spojíme.

Autoři: Jan Lička a Jan Winkelhöfer

Sponzoři

Partneři