19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Jakub „Karnasas“ Polák

popisek od vypravěče nemáme

Clash of Cultures

pátek 9–13 (3/4)
Ve hře Clash o Cultures se stáváte vůdcem jedné ze starověkých civilizací. Vaším úkolem je zvětšit svojí říši z pouhé jedné osady na obrovské impérium.
ameritrash
euro
i pro nováčky
Věk: 15+

Ostrov Rhodos leží v širém moři. Kdysi, když byl ještě ponořen na dně, vynesl ho Hélios na světlo a vyžádal si od bohů jeho vlastnictví. Tu stojí Kolos, vysoký sedmdesát loket, vytvořený k podobě boha Hélia.

- Filón Alexandrijský: O sedmi divech světa

Kromě budování staveb, včetně slavných divů světa, budete prozkoumávat neznámá území a bojovat jak s hordami barbarů, tak i s ostatními říšemi toužícími po velikosti. K rozšiřování říše se nepoužívají pouze armády a zbraně, ale je možné využít i kulturního vlivu. Důležitým prvek ve hře je výzkum, k dispozici je výběr 48 technologií. Při tom všem se také musíte snažit udržet své obyvatelstvo šťastné a spokojené.

Clash of Cultures je graficky nádherně zpracovaná, přičemž modulární herní plán zároveň zaručuje její velkou variabilitu.

Hra je opatřena českým překladem.

Gaia Project

čtvrtek 14–18 (4/4)
neděle 9–13 (4/4)
Hra Gaia Project je následovník celosvětově úspěšné hry Terra Mystica. Každý hráč převezme kontrolu nad jedním ze 14 národů, který vede vstříc nehostinné prázdnotě vesmíru.
euro
i pro nováčky
Věk: 12+

Není to tak dlouho, co se naše civilizace plazila v prachu našeho domovského světa, nyní však nastal čas, kdy naše vesmírné lodě opouštějí domovský systém vstříc temné prázdnotě vesmíru hledat nový domov. V nedávné době byl také navázán kontakt neznámou civilizací pocházející z jiného světa. Mezi oběma národy se rozvinul čilý obchod, ze kterého oba velmi prosperují, ale je potřeba se mít na pozoru a osidlovat okolní planety, neb i naši nový přátelé budou pravděpodobně hledat nové planety k osídlení.

Gaia project je následníkem celosvětově veleúspěšné hry Terra Mystica. Jedná se o strategickou hru pro 2 až 4 hráče zhruba na 180 až 240 min. Každý hráč si vybere jednu ze 14 ras, přičemž každá rasa má své speciální schopnosti, bonusy a charakteristický typ planety. Hra je pak o rozšiřování zástavby vašeho národa, a co nejefektivnějším využití vašich zdrojů. Velice zajímavým prvkem hry je pak variabilní herní plán a proměnlivé bodování, které je určeno, destičkami kol vylosovanými na začátku hry, rasami, které si hráči vyberou a případně kartičkami bonusů, které je možné získat v průběhu hry. Hra se hraje na 6 kol, přičemž po skončení posledního kola vítězí národ s nejvíce body.

Hra je řešena obrázkovými ikonami, tudíž jazykově nezávislá.

Hannibal & Hamilcar

sobota 19–23 (2/2)
Strategická hra simulující Punské války. Bojuj za Řím nebo Kartágo ve známém historickém střetu o nadvládu nad Středomořím.
strategická
Historický
Věk: 15+

Roku 218 př. n. l. překračuje Hannibal se svou 30 000 armádou Alpy. Řím okamžitě vysílá oba své konzuly, aby ho zastavili dřív, než se jeho muži stihnou vzpamatovat s obtížného průchodu mrazivými horskými průsmyky. Podaří se konzulům Scipionovi a Longusovi zastavit postup Kartaginských vojsk, či Hannibal a jeho armáda zopakuje své triumfy z bitev u Ticina a Terbie. V této hře to je jen na vás.

Hannibal & Hamilcar je strategická hra pro 2 hráče z prostředí punských válek s proměnlivou dobou hraní v závislosti na scénáři. Jedná se o card driven game, kdy se oba hráči postupně střídají v hraní strategických karet, které lze hrát buď na historické události, či na operační body. V průběhu hry tak dochází ke změnám v kontrole území a provincií, k smělým strategickým tahům jako Hannibalův přechod Alp a samozřejmě i k bitvám. Ty jsou v této hře rozhodovány neobvyklým systémem přebíjení taktických karet přinášející větší význam na kvalitu generála než na velikost armády. Hra pak končí buď totální porážkou jedné z antických velmocí, nebo po uplynutí určitého počtu kol, kde vyhrává ta strana, která ovládá více provincií.

Hra je v angličtině. V případě, že angličtinu příliš neovládáš a přesto se chceš zúčastnit, tak nemusíš mít obavy. Organizátor ti s tím pomůže.

Sponzoři

Partneři