19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Viktor „Karel“ Dobrovolný

popisek od vypravěče nemáme

Darklight: Memento Mori

sobota 14–18 (2/4)
Nevšední zpracování Dungeon Crawl. Tato RPG hra staví na základech temné fantasy a z herního hlediska se snaží poskytnout strategický zážitek, který hráče za ručičku nepovede.
ameritrash
kooperativní
i pro nováčky
Dark Fantasy
Věk: 15+

Podsaditý démon se krčil v prostředku místnosti a vydával obludné zvuky krmícího se predátora, které přerušoval jen občasný cinkot drápů o hrudní plát jeho nešťastné oběti. Kara z bestiálního divadla před sebou nemohla odtrhnout oči. Přesně tohle se stane, když neuspějí. Ale když uspějí, čeká je alespoň měsíc poměrně pohodlného života. Nervózně si olízla rty a v duchu ocenila ironii toho, že vrah, kurtizána a nekromant se právě chystají zlikvidovat démona. Jako praví hrdinové. Svět se vážně změnil.

V RPG deskovce Darklight: Memento Mori se ocitnete v roli Prokletých, (anti)hrdinů svázaných osudem ve světě, který je temný a nehostinný a kde se příběhům z nočních můr říká deník. Vaším cílem bude procházet jeskyně plné netvorů ve snaze uloupit nejen jejich poklad, ale i jejich duše, které patří v zemích zpustošených invazí démonů k nejcennějším komoditám.

Hra je v angličtině, ale je plně kooperativní, takže není problém jednotlivé karty a cíle projít společně.

Nova Aetas: Dark Renaissance

čtvrtek 19–23 (4/4)
Dante si všiml kouře a celá družina přidala do kroku.
ameritrash
kooperativní
i pro nováčky
Věk: 15+

Jistě, kouř nebyl ve městečku velikosti Spoleta ničím zvláštním, ale v takovém množství většinou nevěstil nic dobrého. Konečně dorazili na náměstíčko v chudinské čtvrti, kde se měli potkat se svým kontaktem. Místo informátora Svobodné kumpanie je ale čekala skupina cizích žoldnéřů podpalující celou čtvrť. Než mohli začít s diplomacií, zabodla se Dantemu do štítu šipka jednoho ze střelců z kuše. Koutkem oka zahlédl Flavii, jak se přehoupla přes okraj střechy jednoho z domů, připravená vtrhnout žhářům do zad. Dnešek zřejmě nebude dobrým dnem na vyjednávání.

Nova Aetas je taktickým rpgčkem, které staví na atmosféře renesanční Itálie s trochou magie a mytologie navíc. Hráči se chopí rolí žoldnéřů Svobodné kumpanie a procházejí jednotlivé mise proti konkurentům, papežským gardám i mýtickým bytostem, které dohromady tvoří komplexní a nelineární kampaň.

Hra oproti jiným vyniká zejména originálním způsobem řešení iniciativy a akčních bodů, které nabízí příjemně plynulou hru a alternativu k tradičnímu systém „na kola“.

Hra je v angličtině, ale je plně kooperativní, takže není problém jednotlivé karty a cíle projít společně.

Sword and Sorcery

pátek 14–18 (5/5)
Chopte se role jednoho z Legendárních Hrdinů a bojujte v několika scénářích kampaně za svůj osud.
ameritrash
kooperativní
i pro nováčky
Fantasy
Věk: 15+

Stíny v další místnosti se podivně mihotaly. V místnosti hořela louče, ale nezdálo se, že by pohyby stínů byly na jejím světle závislé. Laegon nastražil své špičaté uši a rukou zadržel Kroghana, který se zrovna chystal vejít. „Přízraky,“ zašeptal. Oba na sebe potichu kývli a následovala krátká chvilka přípravy. Laegon zašeptal několik magických veršů a za hroty svých šípů přivěsil několik medailonů. Kroghan polil své kopí olejem. Následovalo další pokývnutí. A pak oba hrdinové vtrhli do místnosti.

Sword and Sorcery je RPG hra z prostředí fantasy světa, který je plný magie, hrdinů, démonů i draků. Někteří z vás už možná hráli předchozí titul od stejného studia – Galaxy Defenders. Hra jde v jeho šlépějích v tom, že staví na taktice proti pokročilému systému umělé inteligence nepřátel, který hráči musí využívat, aby ve hře obstáli. Kupříkladu takový gremlin při svém útoku primárně vyhledává nejbohatší členy družinky. Může se proto stát, že se vrhne na křehkého mága a zlikviduje ho dřív, než hráč stihne zareagovat – pokud se na to hrdinové patřičně nepřipraví.

Hra je v angličtině, ale je plně kooperativní, takže není problém jednotlivé karty a cíle projít společně.

The Others

pátek 9–13 (3/5)
Muž v dlouhém kabátu se zapotácel a padl k zemi. Chapadla, která mu vykukovala z rukávů, se naposledy zatřásla a pak zůstala ležet bez hnutí.
semi-kooperativní
ameritrash
i pro nováčky
Věk: 15+

Morgana se ošklivě usmála a dobře mířenou ranou svého meče mu oddělila hlavu od těla. Pak si povzdechla a otočila se ke zbytku týmu: „Obávám se, že tohle pro ně bude jen malé zdržení, musíme přerušit rituál a pokračovat.“ Boj se neobešel bez zranění, ale kombinace Morganiných (nad)přirozených regeneračních schopností a pokročilých implantátů se s nimi rychle vypořádala. To, co pro tým FAITH vypadalo jako sebevražedná mise, se pomalu měnilo v další malý úspěch lidstva.

The Others: 7 Sins je asymetrická sci-fi taktická hra pro 2–5 hráčů, ve které se tým hrdinů utká s armádou ohavností z cizí dimenze a jen dobrá komunikace a obezřetnost jim umožní síly temnot porazit.

Můžete čekat spoustu taktických možností i hodů kostkami. Jeden z hráčů se ujme role „Těch Druhých“ a z pozice jednoho ze smrtelných hříchů se bude snažit zlikvidovat tým korporace FAITH dřív, než hrdinové splní své cíle a oddálí tak Apokalypsu o dalších pár dní.

Hra je v angličtině, ale obsahuje minimum textu. Je tedy bez problému hratelná i s malou znalostí angličtiny.

Sponzoři

Partneři