19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Štěpán „Jones“ Tuček

Jmenuji se Štěpán a pracuji jako obyčejný nudný úředník. Proto se během přemýšlení cestou domů v autobuse často dostávám ve svých představách do vzdálených galaxií, cestuji časem a zachraňuji dámy v nebezpečí, zachraňuji svět, někdy dokonce i celé světy. Ke hraní RPG (kombinace dračáku a D&D) mě dostal můj dobrý kamarád v prváku na gymplu, dříve jsem o tom spíše slýchával, nebo hrál RPG na PC. Časem jsem místo hraní zkusil rozjet vlastní hraní coby gamemaster. Začal jsem se sci-fi Dark Heresy. Zkusil jsem pak další systémy i settingy. Od fantasy světů, přes svůj vlastní herní systém, až jsem došel do stádia, kdy pravidla vnímám spíše jako podpůrnou berličku v situacích, kdy je třeba vyřešit nějaký konflikt. Souboje mám rád svižné, zábavné, nebezpečné pro postavy a krvavé. Mám rád, když příběh pomalu graduje a nerad se zápletkou stojím na jednom místě a zatím to tak vždy vyhovovalo i hráčům. Snažím se hry stavět především na příběhu a ne na kill-countu.

Vždy si rád zahraji dobrou deskovku, líbí se mi wargammingové hry (sám hraji Flames of War, X-Wing) a na gameconu se mi líbilo, že jsem si mohl zkusit zahrát RPG v jiných světech, podle jiných pravidel a s různou partou lidí zase jako hráč.

(čt+pá) Temnota v srdcích

čtvrtek 19–23 (5/5)
č.4
Stanice na řece Laulabě se pod vedením komandéra Carusa pozvedla od krachu a získala věhlas hlavní stanice Belgické královské obchodní společnosti. Nyní si koruna žádá jeho návrat.
Legendy
i pro nováčky
Věk: 12+
rovníková Afrika

Carusovo renomé a znamenité organizační schopnosti jej mají katapultovat mezi přední belgické magnáty a akcionáře společnosti. Zajistíte bezpečný odjezd ctihodného komandéra ze srdce rovníkové Afriky do Brugg, kde se pan Caruso chopí dalších úkolů, které jsou v zájmu jak belgické, tak i anglické královské koruny?


Navazující hra je v pátek 14–18

Legendy Klubu Dobrodruhů spočívají v hraní jednoho příběhu několika vzájemně se ovlivňujícími skupinami (viz vysvětlující text v sekci LKD), přičemž se hraje ve dvou kolech pokaždé v jiném prostředí – na první kolo si jej volíte sami, druhé prostředí (hra) se pak určí na místě. LKD se hrají v prostředí Příběhů Impéria a v systému Fate, nicméně ani jedno nemusíte znát – obojí je velmi jednoduché, základ je uveden na webu a před každou hrou bude vše potřebné vysvětleno.

The Magnates: A Game of Power

čtvrtek 14–18 (4/5)
Hra v kostce: Buďte magnátem, který nejlépe rozkrade Polsko, ale dejte pozor, aby se vám nerozpadlo pod rukama.
i pro nováčky
Historický
Věk: 12+

„Pane, Váš strýc byl jmenován kancléřem, to by nám mohlo být k užitku ve sporu s Potockim, který se snaží získat vojenská privilegia! Válka s Moskvou a Švédy je na spadnutí a nemůžeme si dovolit, aby zrovna Potocki ze všeho vyšel jako vítěz! A dobře Vám radím, vykašlete se na ty kozáky na jihu – žádné statky tam Vaše rodina nemá a bude jen dobře, když Sapiehovi vypálí pár statků. Jeho rodina je stejně získala díky podvodům v sejmu za časů předchozího krále!“

Hra je pro 2 – 5 hráčů, kteří se přenesou do období Polsko-litevské unie; každý hráč se stane hlavou jedné z nejdůležitějších šlechtických rodin. Jako „magnát“ se bude prostřednictvím rodové politiky snažit pro svou rodinu získat nejlepší politické funkce, privilegia a statky. Kromě hašteření s dalšími rody uvnitř soustátí se hráči budou muset zaměřit i na odražení vojenských výbojů okolních nepřátelsky naladěných zemí, které by nejraději viděly Polsko rozdělené. V této hře může vyhrát jen jeden rod, prohrát však mohou všichni!

Hra je poměrně intuitivní a není složitá, pravidla jsou srozumitelná. Herní karty jsou psány v angličtině, ale budou od vypravěče vždy vyloženy, aby jejich obsah a smysl byl po funkční stránce srozumitelný pro každého hráče.

Sponzoři

Partneři