18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Jan „Hannibal“ Šedivý

popisek od vypravěče nemáme

Pika-don

pátek 9–12 (6/6)
sobota 9–12 (5/6)
Konec druhé světové války je na dohled. Japonské císařství však stále vzdoruje a svět stojí před rozhodnutím, zda si nevynutit vítězství novou a smrtonosnou zbraní.
i pro nováčky
Argumentační
Vážná
Věk: 15+
historie
edukativní

Srpen 1945. Válka v Evropě skončila před třemi měsíci, ale v Tichomoří stále zuří kruté boje. Na americké vojenské základně Johnstonova ostrova přistává letadlo se šesti muži. Jde o zástupce několika národů, jsou mezi nimi vojáci, velvyslanci i členové tajných služeb. Na programu přísně tajného jednání je nová a dosud nepoužitá zbraň – atomová bomba. Před jejím prvním použitím chtějí Američané získat většinový souhlas reprezentantů zemí zapojených do právě končící války. Každý z účastníků jednání má však své cíle a je otázkou, co všechno pro ně bude ochoten udělat.

Pika-Don je diplomatický larp o rozhodování, o prosazování zájmů, o odpovědnosti a především pak o tom, co to znamená morálka. Figuruje v něm šest postav, všechny mužské (mohou být hrány ženou, ale postava je muž). Stanete se v něm jedním ze zástupců národů zapojených do druhé světové války, na jednání, které nikdy neproběhlo, jelikož některé historické události probíhají příliš rychle na to, aby se o nich dalo racionálně rozhodovat…

Jedná se o vážnou hru. Využívá speciální mechaniky, které umožňují vnucovat ostatních hráčům jistý postoj a tím usměrňovat a gradovat argumentaci až k závěrečnému rozhodování.

Autoři: Petr Bejby Kadlec, Jakub Sancho Dlabka

Sponzoři

Partneři