18.–21. 7. 2019 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Hana „ha“ Řádová

popisek od vypravěče nemáme

Vesnice

čtvrtek 19–0 (9/9)
Lid vesnice žije uprostřed nebezpečného území, společenství je prvořadé, každý jedinec nepostradatelný. Atmosférický larp ze světa před příchodem civilizace.
Argumentační
Vážná
Věk: 15+
Psychologická
Vztahová
edukativní
kostýmová
Emoční
Pravěk

Jsem hlas tradice. Hlas, který má každý z vás zapsaný ve svém nitru. Hlas, který vám říká, jak se věci dějí od nepaměti. Od dob dědů našich dědů platí, že Lid vesnice je jedním. Osud jedince ovlivňuje ostatní, rozhodnutí jednoho má dopad na celý lid. Není příliš důležité, co bylo ani co bude. To je věcí bohů. Důležité je to, co je nyní. A nezbytné je ctít bohy celým svým životem. Nebezpečí v okolních lesích zůstává zkroceno, dokud lid vesnice ctí své bohy a plní jejich vůli. Jeden z vás nedávno tradice porušil…

Vesnice je hra o jedincích a pospolitosti, tradicích a změně, jednotě a individualitě. Vtáhne vás do vztahů rodičů a dětí, sourozenců i blízkých přátel. Půjde v ní především o vaše prožívání a jeho dramatické ztvárnění, hra nejde prohrát nebo vyhrát. Budete řešit jak vztahové zápletky, tak hodnotová dilemata. Kam se celé společenství dostane, bude záležet na každém hráči.

Prostor; pohyb a rytmus; gesta, mimika, doteky, symboly; sdílení, péče a vzájemné naladění. To všechno je součástí podstaty světa Vesnice a s tím vším se budete před hrou i v průběhu hry učit pracovat. Hra má cca 2 hodiny workshopů, 2 hodiny samotného hraní a 1 hodinu zakončení a reflexe. Část workshopů už se odehrává v kostýmech a atmosféře hry. Ve hře můžete být vedeni mimo svou komfortní zónu. Součástí jsou vzájemné doteky, tanec, malování na tělo, užívání masek. Hra je vážná. Improvizovaná, skriptu kromě postav minimum. Má strukturu v podobě střídání dní a nocí a několik daných bodů v ději, především rituály.

Na hru si s sebou prosím přineste bílé (případně šedé či béžové) tílko nebo tričko.

Sponzoři

Partneři