Jindřich „Estanor“ Mašek

popisek od vypravěče nemáme

Jak se nezklamat z tvorby

I pro nováčky
Larp
RPG
Věk: 12+
Netvoř nové věci od nuly! Ušetři své nervy a dosáhni lepších výsledků! Pouč se z chyb a ověřených postupů těch, co tvořili před tebou.
čtvrtek 19–21   

Jak se nezklamat z tvorby

I pro nováčky
Larp
RPG
Věk: 12+

Netvoř nové věci od nuly! Ušetři své nervy a dosáhni lepších výsledků! Pouč se z chyb a ověřených postupů těch, co tvořili před tebou.

Tvůrčí zápal, maraton psaní při kafíčku na letní zahrádce, kreativní a veselé diskuse s kamarády, barevné mind-mapy a nadšení ostatních z tvého hotového díla. Jak zabránit proměně těchto krásných představ v hodiny sledování blikajícího kurzoru na prázdné stránce, hádky se spoluautory, rvaní si vlasů, nervová zhroucení z prošvihlých termínů a brekot nad zklamáním publika?

Dvouhodinový přednáškově-diskusní blok věnovaný tvorbě a tvůrčímu procesu ti dá všechny základní vědomosti, které potřebuješ vědět, než se do něčeho (úspěšně) pustíš.

Estanor je designér služeb. Larpu se věnuje dvacet let a mimo jiné je autorem her Moon, Bucañero nebo ZA OBZOR. Vystudoval informační studia se specializací design informačních služeb a v rámci svého akademického snažení se věnoval tvůrčím a designovým postupům. V tom pokračuje i v současnosti, kdy pracuje jako designér v agentuře House of Řezáč. Ve své úvodní části se zaměří na samotný proces tvorby jako kreativní činnosti, na jeho kolorit, nečekaná zákoutí, možnosti zlepšení, na významnou roli neúspěchu v designovém procesu a na to, jak s neúspěchem nakládat konstruktivně.

Sirien je projektový manager, mnohaletý organizátor GameConu (ConventiConu, Maelströmu a dalších akcí), autor mnoha RPG článků a materiálů, překladatel Fate a Apokalyptickýho světa, vedoucí autorského týmu RPG Jeskyně a draci a spoluautor larpu Ostrov. Ve své úvodní části se zaměří na řemeslnou stránku tvorby – na organizaci, plánování, spolupráci, vhodné nástroje, řízení rozsahu a očekávání u sebe i u ostatních a zejména na schopnost věci skutečně dokončit.

Po úvodních přednáškách bude krátký blok věnovaný diskusi o souvislostech mezi kreativní a řemeslnou částí tvůrčího procesu, který plynule přejde do diskuse s publikem. Ta bude věnována vašim vlastním tématům, tedy čemukoliv, o čem se budete chtít bavit nebo s čím budete chtít pomoct nebo poradit.

Vypravěč:

Petr „Sirien“ Mazák
Jindřich „Estanor“ Mašek

Informace:

neomezeně
2 h
zdarma

Termíny:

čtvrtek 19–21   
info@gamecon.cz
© 2021 Gamecon, Created by Gamecon
kontakt Facebook