19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Jakub „Dukolm“ Červený

Dukolm

Lady Blackbird

čtvrtek 14–18 (5/5)
Přijď si zahrát příběh kombinující romantiku Hvězdných válek s pulpovými dobrodružstvími a okořeněný špetkou steampunku.
Solar
steampunk
Věk: 15+
Romance

Lady Blackbird uprchla těsně před plánovanou svatbou s Hrabětem, najala si pašeráckou loď Sovičku a míří za svou tajnou láskou, pirátským králem. Jenže Sovičku v půli cesty polapila posádka imperiálního křižníku, všechny zajala a hodlá je soudit za let pod falešnou vlajkou. Posádka tak hnije v žaláři a Lady se nachází ve svízelné situaci.

Dokáže utéct z lodi dříve než posádka křižníku přijde na to, kdo jí doopravdy sedí ve vězení? A jak bude proboha vypadat zbytek cesty? A co když cestuje za něčím, co nakonec ve svém životě vůbec mít nechce, co když už všechno, co kdy potřebovala a hledala dávno má?

Představte si vesmír, říkejme mu Divoká modrá, kde je několik světů plovoucích na nebi dýchatelných plynů. Díky vyhasínající hvězdě zde existuje magie a vesmírné lodě pohání parní pohon. Pod nebem se ale nachází hlubina – nebezpečná žíravá mlhovina – ve které žádná loď ani člověk dlouho nevydrží. Říká se také, že v ní žijí hrozivá monstra a nebeská chobotnice.

Solar je jednoduchý systém, který bude vysvětlen při hře, proto není třeba studovat nic předem. Na hru je třeba minimálně jedna dívka, která si nenechá nic líbit a dokáže zahrát vznešenou šlechtičnu.

Vražedné intriky

pátek 14–18 (5/5)
Jeden za všechny! A všichni za jednoho!
Fate 4e
Historický
Věk: 15+

Je krásné slunečné ráno. Paříží se rozléhají zvony a hlahol gardistů, jenž si plánují v nejbližší hospodě vyřídit nedořešené účty s pár mušketýry. Padne pár ran a neadresovaných nadávek a výkřiků, když ze dveří hostince chvatně vyběhnou dvě osoby. V ostrém slunci se zaleskne zlatě vyšitý znak lilie na jejich ramenou.
Mezitím, ve Versailles, mušketýr na stráži naslouchá stále vyostřující se hádce mezi králem a královnou. Král chce potomka, dědice. A chce ho teď, hned, okamžitě!

Skupině královských mušketýrů už je v Paříži trochu těsno. V době míru nemají nic moc na práci, proto posedávají po hospodách s lehkými děvami nebo vyhledávají šarvátky s kardinálovými gardisty. Jejich velitel tak nadšeně kývne na královu žádost o ochranu důležité osoby na poutní místo.

Příběh a kulisy RPG inspiroval román Tři mušketýři od Alexandra Dumase. Dějištěm je tedy ve Francie v 17. století. Budeme hrát v systému Fate 4e, v lehce odlehčené formě s upraveným seznamem dovedností. Jedná se o hru s důrazem na příběh, ne o ukázku pravidel – pokud chcete probrat pravidla, raději si mě odchytněte někde u skleničky. Postavy budou připravené, ale pokud by měl někdo zájem si vytvořit svoji postavu, je možnost se domluvit přes email.

Znalost pravidel není nutná, ale dají se najít v češtině i v angličtině.

Sponzoři

Partneři