19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Daniel „Droll“ Dubský

popisek od vypravěče nemáme

Carson City

sobota 9–13 (5/5)
Jako jeden ze zakladatelů westernového města Carson City budeš muset prokázat nejen své obchodní a strategické schopnosti, ale i odvahu riskovat v přestřelkách se svými konkurenty.
euro
i pro nováčky
Věk: 12+
worker placement

Píše se rok 1858 a v Nevadě bylo právě založeno město „Carson City“. Začíná boj o nejlepší pozemky, které se rychle zaplňují novými podniky a domy pro nově příchozí obyvatele. Záleží na tobě, zda budeš investovat do centra města a stavět banky, saloony a hokynářství nebo se raději vrhneš do budovaní dolů a farem v okolí města. Při stavbě města je třeba správně využít nejen možnosti různých institucí ve městě, ale i významných osobností města a hlavně se nebát nasadit své po zuby ozbrojené kovboje v situacích, kdy domluva nebude možná a spolehnout se tak na nejistý výsledek v klíčových soubojích.

Ve hře Carson City se hráč stává jedním z investorů do právě založeného města na divokém západě a spolu s ostatními hráči ho na herní ploše staví a rozšiřuje. Hráči nakupují výhodné pozemky, staví na ně budovy přinášející zisk a snaží se své příjmy během hry přetavit na vítězné body. Hra využívá worker placement, tedy umísťování figurek na jednotlivé akce, který je v této hře okořeněn možností o tyto jednotlivé akce mezi hráči bojovat. Ačkoliv je hra klasické euro, do souboje vstupuje chytře i hrací kostka, takže hráč je často nucen spíše improvizovat, než přesně propočítat celé kolo dopředu. Na každé kolo pak hráč zvolí i zvláštní kartu osobnosti města, která mu dává zvláštní výhody pro dané kolo a značně ovlivňuje mnoho aspektů hry.

Hra neobsahuje žádné textové karty a řídí se symboly, takže při použití českých přehledů je jazykově nezávislá.

Eclipse

čtvrtek 18–0 (6/6)
V této epické vesmírné 4X strategii si užiješ vše, co k tomu patří – eXplore, eXpand, eXploit a eXterminate, ale je tam toho mnohem více.
strategická
ameritrash
euro
Sci-fi
Věk: 15+

Je již téměř jisté, že dlouhá léta míru, která následovala po strašlivých galaktických válkách mezi Pozemšťany a Hegemonií, jsou u konce. Máme zprávy, že v naší galaxii povstaly nové rasy, připravené přihlásit se o své právo na existenci. Obáváme se, že lodě Pradávných rozmístěné po galaxii nejsou již schopny udržet jejich flotily v dostatečné vzdálenosti, a dle našich informací některé tyto rasy vyvinuly technologie tak mocné, že jim nedokáže odolat ani obranný systém centra galaxie. Byly objeveny dávno ztracené mocné artefakty, vynalezeny nové ničivé zbraně a sestrojena bojová plavidla nevídané síly. Střet je nevyhnutelný, kdo však z něho vyjde jako vítěz a kdo jako poražený?

V komplexní hře Eclipse se hráč stává vůdcem jedné z politických frakcí všestranných lidí nebo některé ze specializovaných mimozemských ras, jako jsou např. technologičtí Hydrané, rostlinní Planta, umělí Mechanema nebo bojoví Orioňané, a snaží se prostřednictvím ovládnutí nejvýznamnějších systémů, výzkumu a boje získat nadvládu nad celou galaxií. Cest k vítězství je více a proto záleží na každém hráči, jakou zvolí strategii. Hra v sobě spojuje propracovaný ekonomický model euro hry se souboji řešenými množstvím kostek dle AT standardů. Specifikem této hry je, že každý hráč pomocí vynálezů, artefaktů a vylepšení buduje svoje vlastní loďstvo a tak spolu často bojují flotily složené z různě sestavených lodí a záleží na hráči, jestli preferuje rychlost, přesnost, odolnost nebo palebnou sílu a jestli správně sestaví svoji flotilu proti flotilám nepřátel.

Hra neobsahuje žádné textové karty a řídí se symboly, takže při použití českých přehledů je jazykově nezávislá.

Runewars

pátek 19–0 (4/4)
Fantasy svět Terrinoth plný rozmanitých ras a příšer je to správné bojiště pro nelítostné bitvy a hrdinské činy, protože pán run může být jen jeden.
strategická
ameritrash
Fantasy
Věk: 15+

Po celém Terrinothu jsou ukryté prastaré Dračí runy, které mají obrovskou moc a není proto divu, že se je snaží získat všechny národy usilující o nadvládu nad celou zemí. Národy tedy budují mocné armády, snaží se dobýt bohatá území, zabírají výnosná města a obléhají nepřátelské pevnosti, ukrývající runy. Mezi bojujícími armádami se pohybují různí hrdinové, kteří podstupují nebezpečné úkoly a zápasí mezi sebou o další runy a nakonec tu je mocná lóže čarodějů, která nejvlivnějším a nejmocnějším vládcům může jako projev podpory další runy věnovat. Každý ze čtyř národů oplývá jedinečnými jednotkami a schopnostmi, které je třeba správně využít a nakombinovat, aby se stal vítězem v Runových válkách – Runewars.

Hra Runewars je klasický zástupce herního stylu Ameritrash, který se vyznačuje tím, že hráč má k dispozici mnoho plastových figurek, které spolu vedou epické bitvy řízené prvkem náhody, v tomto případě se nejedná o kostky, ale karty. Hráči staví rozmanité armády za zdrojů, které získávají s dobytých území a bojují o Dračí runy, kdy je předem známo, kolik run je třeba k vítězství, ale jejich držení je částečně tajné. Runy lze dále získat pomocí hrdinů putujících po mapě a řešící úkoly a dále při splnění různých karet cílů a událostí a ovlivňující hru. Hra probíhá jednotlivými ročními obdobími, kdy každé období spouští jednu předem danou opakující se událost (např. sklizeň, krmění, putování hrdinů) a jednu událost předem neznámou. Hráči mají balíček akcí, z kterých pro každé období tajně vybírají, co budou hrát a v jakém pořadí (např. verbování, boj, stavby) a ve hře je přítomno množství akčních karet použitelnými ve všech fázích hry. Nedílnou součástí hry je vliv jednotlivých frakcí, který se využívá v mnoha situacích a především při dražení některých run.

Veškerý herní materiál je opatřen kvalitním překladem, takže je hra jazykově nezávislá.

This War of Mine

sobota 18–0 (4/4)
Jsou ve válce hrdinové ti, kteří bojují za vyšší cíle nebo ti, kteří se jí snaží pouze přežít? Jak krutá je válka pro úplně obyčejné lidi.
vyprávěcí
i pro nováčky
Současnost
Věk: 18+
Dobrodružný

Dnešní noc byla úspěšná, v opuštěném domě na konci ulice se nám podařilo najít pár konzerv a nikdo nás tentokrát v našem úkrytu nepřepadl. Začíná se ale ochlazovat a jestli nezatlučeme díry ve zdech po minometném ostřelování a neseženeme dostatek dřeva na otop, tak tu umrzneme dřív, než ta prokletá válka skončí. Někteří z nás jsou na pokraji zhroucení, zranění se bez lékařské pomoci nevyléčí. Má cenu riskovat zásah ostřelovačem a vypravit se přes otevřené náměstí k nemocnici a nebo raději vyměnit poslední zásoby cigaret a kafe za čisté obvazy? V dálce je slyšet střelba a došla nám pitná voda, v noci bude muset někdo ven…

V kooperativní hře This War of Mine hráči společně hrají za skupinku obyčejných lidí, kteří se ocitli uprostřed současné blíže nespecifikované občanské války a jejich jediným cílem je se dožít vytouženého míru. Jak už to tak bývá, tak konflikt v posledních dnech graduje a stejně tak graduje i tato hra, která pravidlově není až tak složitá, jako je však plná složitých rozhodnutí, často rozhodujících o životě a smrti jednotlivých postav. Hra je rozdělena na jednotlivé dny, kdy v každou část dne postavy provádí jiné činnosti – zvelebují úkryt, prohledávají okolí, přináší potřebné zdroje, jí, odpočívají, hlídají své zásoby atd. Hra má silný příběh, který podporuje velké množství doprovodných textů pro rozmanité situace ve hře sestavených do jakéhosi gamebooku, ve kterém hráči volí jakým směrem se příběh bude odvíjet. Hra vznikla dle stejnojmenné PC hry, kterou autoři velmi zdařile převedli do deskové podoby a mnoho hráčů se shoduje na tom, že co do hloubky a rozmanitosti příběhu desková verze překonala svého digitálního předchůdce.

Jedná se o české vydání hry.

Sponzoři

Partneři