19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Jan „Drak“ Saturka

popisek od vypravěče nemáme

Hon na bestii

sobota 19–0 (5/5)
Vědma řekla: Zachraňte Sněžana, hrozí mu nebezpečí. To bylo před čtyřmi dny a jen bohové vědí, co se za tu dobu mohlo stát. Nezbývá než přidat do kroku, čeká nás dlouhá noc.
DrD II
Detektivní
akční
Fantasy
Věk: 15+

Klikatý blesk rozčísl noční oblohu a nakrátko osvětlil spící osadu na břehu řeky. Třeskl hrom a bylo po bouři. Svěží vzduch prosycený vůní mokré lesní prsti se mísil se štiplavým nádechem kouře z milířů a železitým pachem čerstvě prolité krve.

Vědma jménem Darživa měla sen. Když vědmy mají sen, málokdy to pro obyčejné smrtelníky věští něco dobrého. A když vás taková vědma požádá o laskavost, snažíte se jí vyhovět, jak nejlépe je to možné. A je-li to rádkyně samotného knížete, tím spíš se taková prosba nedá odmítnout. A tak tři dny a tři noci neúnavně ženete koně směrem k Dřevlínu, kde by se podle vědmina snu měl nacházet její bratr Sněžan, odvrátit smrtelné nebezpečí, které mu hrozí.

Dobrodružství propojuje prvky detektivky i akce, která přivede hráčské postavy na hranici sil. Připravené prostředí je volně přístupné, avšak písek v hodinách se nezadržitelně sype. Hráčské postavy se navzájem znají, leccos už spolu zažili. Znalost systému DrD2 je výhodou, nikoli podmínkou, takže nováčkům vstup povolen.

Pro hrst stříbra

pátek 9–13 (4/5)
Pokud se Oren nemýlí a v Krušinách se opravdu našla nová žíla, je třeba jednat rychle. Nejdřív to ale musíš potvrdit. Tvůj pán potřebuje mít jistotu, než rozehraje tuhle partii.
DrD II
Detektivní
akční
Fantasy
Věk: 15+

Válka netrvala dlouho, jezerní kníže kapituloval. Uchvatitel se snaží zemi zpacifikovat co nejrychleji, ale místní šlechta jen využívá chaosu jako poslední příležitosti urvat si co nejvíce pro sebe. Také Ondřej Kapoun z Levehradu hraje vabank. Má jen málo času, ale pokud se zadaří, vrátí se jeho téměř vyhlazený rod zpět na výsluní – i kdyby to znamenalo ohnout koleno před lužanským uchvatitelem, kterému beztak žreci prorokují skvělou budoucnost.

Narychlo sestavená skupina důvěryhodných služebníků je vyslána do Krušin, skomírající důlní osady v drsném pohraničí, která má v současné situaci jen pramalou cenu. Poslední stříbrná žíla tu byla vytěžena už před dobrými deseti lety. Jenže by se to mohlo brzy změnit. Před nedávnem dorazil do Levehradu vzkaz: „Stříbro – zjistím víc – O.“

Dobrodružství s prvky vyšetřování i akce, kde hráči dostanou poměrně velkou volnost v tom, jak pojmou misi svých postav. Hraje se s předpřipravenými postavami, které už se dotkly pokročilých povolání. Nováčky nevyženu, ale doporučuji přinejmenším základní znalost systému DrD2. Hra bude sice v lecčems volnější, ale časově náročná a každá ušetřená chvilka se počítá.

Těžké chvilky radního Neplacha

sobota 9–13 (3/5)
Příležitost dělá zloděje. Drapnout pytel grošů a zmizet je vždycky jednoduché, ale co když se budeš muset jednou vrátit… aby cena nakonec nebyla vyšší, než jsi ochoten zaplatit.
DrD II
Fantasy
Věk: 15+

Není pochyb, že na pláních u Jezerenu došlo k rozhodujícímu okamžiku války. Právě tady se zhroutila moc Jezerního knížete. Slavná Jezerenská hotovost, tisíc mužů ve zbrani, se prostě na povel otočila a přímo z bitevní sestavy odpochodovala zpátky za hradby. Lužanský kníže toho dne sice nevybojoval vítěznou bitvu, zato získal celé knížectví a vcelku levně, bez ztráty jediného vojáka. Zlý jazykové mohou namítnout, že tak levně to nebylo… a vlastně i o tom bude tak trochu náš příběh.

Ač to na první pohled nebude zjevné, i v samotném Jezerenu se během půl roku změnilo mnohé. Sice stále vládne městská rada, ale na ulici se všechno převrátilo naruby. Krom toho se tu chystá knížecí svatba a byl svolán zemský sněm, aby legitimizoval vládu lužanského uchvatitele. Jezeren praská ve švech. Sjíždí se šlechta i prostý lid. Kdo chce v nových pořádcích něco znamenat, rozhodně tu nesmí chybět. A jelikož se zloději vracejí na místo činu, míří sem i jeden takový, co brzy pozná, jakou cenu měla jedna dobře využitá příležitost.

Hra je postavená jako jedno velké střetnutí. Na jedné straně stojí radní Neplach a na druhé jeden zloděj, pro kterého je to osobní. Naštěstí si přivedl několik přátel. Hrát se bude v propracovaném městském prostředí. Počítám s hráčskou iniciativou. Znalost DrD2 výhodou, nikoli podmínkou.

Sponzoři

Partneři