19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Daniel „Dodo“ Mentlík

Jsem nadšenec a Gamecon je pro mě srdcová záležitost. Nebýt mé špatné vizuální paměti, nejspíš bych většinu účastníků zdálky zdravil jménem – je jen málo dlouholetých účastníků, se kterými jsem nehrál nebo které jsem hrát neviděl. Ke hrám na hrdiny jsem poprvé přičichl v roce 1990 a od té doby jsem ztracen. Začalo to „pouhým“ Doupětem, pokračovalo přes desítky jiných herních systémů, fantasy a Sci-fi literaturu, deskové hry, wargaming a počítačové hry, aby se vše zase vrátilo na začátek k pouhému doupěti. S rostoucím věkem ubývá čas se hraní věnovat, chuť se ale neztrácí a tak se každý rok těším na Gamecon, kde si budu moci zavzpomínat na staré časy a získat nové zážitky s novými hrami.


Na Gamecon jezdím od druhého ročníku a hráčem jsem byl tak dlouho, dokud se mi nepodařilo mistrovství v DrD vyhrát. Několik let jsem pomáhal Gamecon a mistrovství organizovat jako PJ, abych se v posledních pár letech zase vrátil jako hráč. Vypravěč se ve mě ale nezapře, takže i teď si do programu vždy přidám alespoň jednu aktivitu pro ostatní. Nemám moc rád přípravu udělanou do poslední čárky – raději improvizuji, takže ode mě nečekejte listování pravidly, jasně nalinkovaný příběh, ze kterého nelze uhnout ani o stopu a předem daný závěr. Nakonec, postavy jsou vaše, je to váš život, a co s ním uděláte je jen na vás.

Touhy po Republice

pátek 9–13 (5/5)
sobota 9–13 (5/5)
Kdysi dávno v předaleké galaxii... tentokrát bez rytířů Jedi. I přes obrovský rozmach Impéria se sbírají malinkaté ostrůvky odporu. Pomůžete jim k velikosti nebo zániku?
Star Wars Saga Edition (d20)
Science-fantasy
Star Wars
Věk: 15+

„Jsi si jistý, že v té depeši zmiňovali cíl určení na Lothalu?,“ zeptal se dnes snad už počtvrté Stefen.
„Jsi si jistý, že nemáš něco s ušima nebo mozkem?,“ kontroval jízlivě Derek. Jannva za jeho zády vrhla na Stefena pohled typu 'jestli už nebudeš držet hubu, tak tě zabiju'. Stefen se ušklíbl a pokrčil rameny.
„Klid, pánové,“ zapojil se Mikkail. „Jsme všichni na jedné lodi, pamatujete? Co kdybychom byli konstruktivní a nějak se z toho průšvihu zkusili dostat?“

Čtrnáct let po jmenování senátora Palpatina vrchním kancléřem je Galaktické Impérium na rozmachu. Rytíři Jedi byli vyhlazeni, Imperiální síly jsou přítomny snad ve všech systémech včetně bývalého Huttského impéria a prosperita zavládla v galaxii… nebo ne? Najdou se i tací, kteří nesouhlasí, vzpomínají na časy Republiky a snaží se o jejich návrat. Na různých místech galaxie vznikají malé buňky odporu, osamocená centra myšlenek „svobody“. K organizovanému hnutí má vše ještě daleko.

Hráči zaujmou roli sympatizantů s hnutím odporu proti Galaktickému Impériu, roli členů tvořící se buňky odporu. Dokáží buňku úspěšně vytvořit, splnit cíle prospěšné rebelům a spojit se s dalšími buňkami, nebo dojde jejich snažení neslavného konce? Je možné věřit svým novým kolegům, a není některý z nich jen nastrčeným agentem?

Pro hru je připraven výběr postav na 4. úrovni, pravidla budou vysvětlena před hrou. Neočekávejte příběh dominovaný světelnými meči nebo zaručený úspěch mise.

Sponzoři

Partneři