19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Pavla „Chiisai“ Šrůtová

Fantasy jsem měla ráda odmalička, ale nikdy nechápala ty blázny, co jezdí na vícedenní akce přes celou republiku, aby sdíleli své zážitky, znalosti a zájmy s úplně cizími lidmi… Až jsem se nakonec jedním z nich stala. Mám ráda otevřenost a nebojím se improvizovat – je jedno jestli se jedná o hraní příběhů scifi, fantazy nebo reálných, naživo nebo přes internet, s hromadou lidí nebo samomluvou, přednášení či naslouchání… nevadí, když je smutno, hlavně ať je veselo.

Aye, Dark Overlord

pátek 14–16 (5/5)
Staň se mrzkým goblinem, který nesplnil úkol a teď se z něj musí vykecat. Buď pohotový, za pomocí inspirativních karet sval vinu na kolegy!
i pro nováčky
Komediální
Aye Dark Overlord
Věk: 15+

Jsi nováček, který chce začít s pen and paper RPGčky, ale bojí se dlouhého učení pravidel? Ostřílený matador s touhou si zahrát krátkou oddechovku? Nebo prostě hledáš nenáročnou vyprávěcí zábavu? Pod taktovkou té nejoblíbenější temné paní se staň mrzkým goblinem.

Absurdní situace a návaly smíchu zaručeny!

Časy se mění

sobota 14–18 (5/5)
Cestování časem existuje a historii musíme chránit. Vžij se do role neohrožených soudruhů, kteří napravují škody napáchané kapitalistickými škůdci.
Komediální
Časy se mění
Alternativní historie
Věk: 18+

Po vynálezu stroje času se Sovětský svaz stal pánem nejen země, vesmíru a počasí, ale zároveň i dějin. Bohužel, imperialisté nikdy nespí a tropí naschvály. Historie se kroutí. Časy se mění. Je třeba jednat, a tak se v této hře vžijete do role neohrožených soudruhů a soudružek, kteří se vydávají zpět do minulosti, aby napravili škody napáchané západními škůdci.

  • 5 základních vlastností postavy okořeněné 5 přístupy k nim = rychlá jednoduchá tvorba plastického a uvěřitelného charakteru postavy
  • náhodný setting (nebo na domluvě) = dobrodružství od pravěku do 1. světové války
  • ovlivňování hry hráči = ovládání času (mizení předmětů, zastavování času, změny v historii)
  • řešení konfliktů kostkou = sudá/lichá, zvládl/nezvládl hodně zábavy za málo úsilí = začátečníci zvládnou a pobaví se, pokročilí se vyřádí
  • Jedná se o stručná pravidla vypracovaná v soutěži 24 hour RPG

Workshop ohnivého žonglování

pátek 21–23 (1/15)
Máte základní zkušenosti se žonglováním s tyčemi, ale bojíte se sami si hrát s ohněm? Vyzkoušejte si manipulaci s plameny pod bezpečným dozorem.
Učící
Věk: 18+

Lektoři ze skupiny Tetris vás naučí vše, co potřebujete znát o bezpečném zacházení s ohnivými hračkami. Workshop vás provede bezpečnostní instruktáží, popovídáme si o typech paliv, metodách hašení, ošetření popálenin, vlivu ohně na psychiku a především si sami vyzkoušíte, jaké to je žonglovat s plameny. Ukážeme si ohnivé triky, u kterých se tají dech, a především se postaráme o to, abyste poznali, že ohňování je zábava pro každého.

Palivo v ceně. Účast na vlastní nebezpečí.

Workshop točení s poi

neděle 9–11 (10/15)
Workshop, kde si můžete pod vedením zkušených lektorů vyzkoušet a osvojit techniku točení s poi, které jste možná viděli na nějaké fireshow - tentokrát bez ohně.
Učící
Věk: 8+

Určitě jste už viděli nějakou fireshow, při které vás performeři oslnili manipulací s krásným, ale nebezpečným živlem – ohněm. Líbilo se vám to? Chtěli jste se to naučit, ale nevěděli jak začít? Nyní máte příležitost! Vaši lektoři ze skupiny Tetris vás naučí vše, co budete chtít znát o točení s poi.

O co tedy jde?

Točení s poi je moderní koníček, který má své kořeny v civilizaci divokých novozélandských Maorů, ale v současné době ho provozují lidé po celém světě. Řadí se do žonglování, ale s ničím se v základu nehází – u poi jsou míčky přivázané na provazy, kterými performer točí kolem sebe, čímž vytváří kruhy různých tvarů a rozměrů.

Ukážeme si základní manipulaci, naučíte se zajímavé triky a dáme vám tipy jak se rozvíjet dál. Pokud jste v točení mírně pokročilí, můžete přijít také – ukážeme vám partnerské triky a povíme si něco o choreografii. Ohňování je zábava pro každého – doražte a poznáte.

Workshop točení s tyčí

pátek 9–11 (5/15)
Workshop, kde si můžete pod vedením zkušených lektorů vyzkoušet a osvojit techniku točení s tyčí, které jste možná viděli na nějaké fireshow - tentokrát bez ohně.
Herní styl: Učící
Věk 8+

Určitě jste už viděli nějakou fireshow, při které vás performeři oslnili manipulací s krásným, ale nebezpečným živlem – ohněm. Líbilo se vám to? Chtěli jste se to naučit, ale nevěděli jak začít? Nyní máte příležitost! Lektoři ze skupiny Tetris vás naučí vše, co budete chtít znát o točení s tyčí.

O co tedy jde? Točení s ohnivou tyčí je moderní koníček, který stejně jako poi má své kořeny v civilizaci divokých novozélandských Maorů, ale v současné době ho provozují lidé po celém světě. Performer točí tyčí (či dvěma) kolem sebe, čímž vytváří kruhy různých tvarů a rozměrů. Ukážeme si základní manipulaci, naučíte se zajímavé triky a poradíme vám jak se rozvíjet dál. Pokud jste v točení mírně pokročilí, můžete přijít také – procvičíte se ve dvou tyčích nebo výhozech a dáme vám pár tipů k choreografii. Ohňování je zábava pro každého – doražte a poznáte.

Sponzoři

Partneři