19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Tomáš „Carry“ Trafina

popisek od vypravěče nemáme

Workshop MUSADO

sobota 9–11 (6/12)
Bojový workshop zaměřený na techniky umění pouliční sebeobrany, Musado, který používá i armáda České republiky.
Učící
Věk: 15+

Už jste zkoušeli nějaké bojové SPORTY a nebavila vás jejich nepraktičnost v reálných životních situacích? Musado je moderní bojový systém postavený na tradičních korejských válečných uměních a je určen zejména pro sebeobranu vlastní osoby v nebezpečných situacích.

Součástí workshopu bude krátká teoretická část pokrývající princip pasivní sebeobrany (vyhnutí se konfliktu) a psychologii boje. Po rozehřátí a rozcvičce přejdeme k praktickým ukázkám a zkoušení si jednotlivých technik: bezpečné pády, krytí úderů a to nejdůležitější, specifické obranné kroky proti častým útokům jako je škrcení, držení za ruce nebo za klopy apod. Také si zkusíme páky a ukážeme tlakové body. Nebudeme se zbytečně učit postoje a jiné elementární techniky, zaměříme se na to, abyste si do života odnesli nápady na použitelné techniky pro vlastní sebeobranu.

Účástníkům se doporučuje pevnější oblečení, které se neroztrhne při silnějším zatažetí: dlouhé nohavice a rukávy (proti odření při pádech) a pevná obuv. Workshop proběhné venku na trávě, v případě vyloženě špatného počasí v tělocvičně.

Workshop ohnivého žonglování

pátek 21–23 (1/15)
Máte základní zkušenosti se žonglováním s tyčemi, ale bojíte se sami si hrát s ohněm? Vyzkoušejte si manipulaci s plameny pod bezpečným dozorem.
Učící
Věk: 18+

Lektoři ze skupiny Tetris vás naučí vše, co potřebujete znát o bezpečném zacházení s ohnivými hračkami. Workshop vás provede bezpečnostní instruktáží, popovídáme si o typech paliv, metodách hašení, ošetření popálenin, vlivu ohně na psychiku a především si sami vyzkoušíte, jaké to je žonglovat s plameny. Ukážeme si ohnivé triky, u kterých se tají dech, a především se postaráme o to, abyste poznali, že ohňování je zábava pro každého.

Palivo v ceně. Účast na vlastní nebezpečí.

Workshop točení s poi

neděle 9–11 (10/15)
Workshop, kde si můžete pod vedením zkušených lektorů vyzkoušet a osvojit techniku točení s poi, které jste možná viděli na nějaké fireshow - tentokrát bez ohně.
Učící
Věk: 8+

Určitě jste už viděli nějakou fireshow, při které vás performeři oslnili manipulací s krásným, ale nebezpečným živlem – ohněm. Líbilo se vám to? Chtěli jste se to naučit, ale nevěděli jak začít? Nyní máte příležitost! Vaši lektoři ze skupiny Tetris vás naučí vše, co budete chtít znát o točení s poi.

O co tedy jde?

Točení s poi je moderní koníček, který má své kořeny v civilizaci divokých novozélandských Maorů, ale v současné době ho provozují lidé po celém světě. Řadí se do žonglování, ale s ničím se v základu nehází – u poi jsou míčky přivázané na provazy, kterými performer točí kolem sebe, čímž vytváří kruhy různých tvarů a rozměrů.

Ukážeme si základní manipulaci, naučíte se zajímavé triky a dáme vám tipy jak se rozvíjet dál. Pokud jste v točení mírně pokročilí, můžete přijít také – ukážeme vám partnerské triky a povíme si něco o choreografii. Ohňování je zábava pro každého – doražte a poznáte.

Workshop točení s tyčí

pátek 9–11 (5/15)
pátek 16–18 (4/15)
Workshop, kde si můžete pod vedením zkušených lektorů vyzkoušet a osvojit techniku točení s tyčí, které jste možná viděli na nějaké fireshow - tentokrát bez ohně.
Učící
Věk: 8+

Určitě jste už viděli nějakou fireshow, při které vás performeři oslnili manipulací s krásným, ale nebezpečným živlem – ohněm. Líbilo se vám to? Chtěli jste se to naučit, ale nevěděli jak začít? Nyní máte příležitost! Lektoři ze skupiny Tetris vás naučí vše, co budete chtít znát o točení s tyčí.

O co tedy jde? Točení s ohnivou tyčí je moderní koníček, který stejně jako poi má své kořeny v civilizaci divokých novozélandských Maorů, ale v současné době ho provozují lidé po celém světě. Performer točí tyčí (či dvěma) kolem sebe, čímž vytváří kruhy různých tvarů a rozměrů. Ukážeme si základní manipulaci, naučíte se zajímavé triky a poradíme vám jak se rozvíjet dál. Pokud jste v točení mírně pokročilí, můžete přijít také – procvičíte se ve dvou tyčích nebo výhozech a dáme vám pár tipů k choreografii. Ohňování je zábava pro každého – doražte a poznáte.

Zombie outbrejk

pátek 14–16 (9/50)
Nevážná hra o zombie apokalypse. Zabije vás dříve zombie nebo záchvat smíchu?
i pro nováčky
Běhací
Věk: 8+

Outbrejk je larpová akční hra na téma první scéna zombie apokalypse filmu – zmatení občané panicky pobíhají mezi prvními zombíky a snaží se zachránit. Podstatou je zablbnout si a užít si parodii na zombie filmy. Hra se nebere vážně a není možné ji vytrolit!

Sponzoři

Partneři