19.–22. 7. 2018 v Pardubicích
Nejste přihlášeni na web
Přihlásit / registrovat / obnovit heslo

Výběr aktivit
Typ
Rok
Obsazenost

Bohumil „Bobo“ Kebza

popisek od vypravěče nemáme

Azul

neděle 10–14 (12/20)
Azul je výborná abstraktní hra inspirovaná estetikou maorských obkladů, jež kdysi uchvátily i portugalského krále. Vaším úkolem bude z obkladů vytvořit co nejefektnější mozaiku.
Turnaj
i pro nováčky
Historický
Věk: 10+

Portugalský král Manuel I. byl při své návštěvě Alhambry natolik okouzlen jejími interiéry, zejména keramickými dlaždicemi zvanými „azulejos“ (původně s modro-bílým dekorem), že okamžitě nařídil, aby jeho vlastní palác v Portugalsku byl vyzdoben podobnými obklady. Azul vám, umělcům navrhujícím obložení interiérů, splní velký sen obložit stěny samotného královského paláce v Evoře.

Jakmile je hráč na tahu vybere si z nabídky kameny jednoho dekoru a umístí je do své zásoby. V další fázi tahu pak kameny obkládá stěny královského paláce a dostává se tak k prvním bodům. Další body získává za vytvoření určitých specifických vzorů a za dokončené série. Přebývající obklady znamenají mínusové body.

Kingdomino

pátek 11–13 (15/20)
Jako mocní králové hledáte nová místa pro rozšíření svých velkolepých království.
Turnaj
i pro nováčky
Historický
Věk: 8+

Je třeba prozkoumat všechny druhy krajiny – obilná pole, nehostinné skály i rozlehlá jezera a vybrat ta nejlepší místa. Ale pozor, jsou tu i další králové, kteří se poohlížejí po stejných krajinách… Vybudujte to nejskvělejší království! Prosperitu vám zajistí různé druhy krajiny a významné budovy.

Krycí jména

sobota 23–0 (42/100)
Milovníci slovních asociací a dobré zábavy, přijďte na turnaj v Krycích jménech, Hře roku 2016. Přijďte alespoň v 3 členných týmech a vybojujte si svou vlastní krabici!
Turnaj
Párty hra
Detektivní
i pro nováčky
Věk: 12+

Skrytou identitu všech 25 agentů znají jen hlavní špióni. Ostatní hráči znají agenty pouze pod jejich KRYCÍMI JMÉNY. Týmy spolu soupeří o prvenství v úspěšném kontaktování všech svých agentů. Hlavní špióni předkládají jednoslovné indicie pro skupinu slov zobrazených na stole. Spoluhráči se pokoušejí uhodnout slova své barvy a vyhnout se slovům patřícím soupeři. Opravdový profesionál nikdy nekontaktuje nájemného vraha.

Pravidla turnaje budou upřesněna na místě. Se samotnou hrou, včetně obrázkové verze a novinky pro 2 hráče, se můžete seznámit kdykoli během GameConu u stolů Czech Games Edition v hlavním herním sále.

Majesty

čtvrtek 19–21 (3/20)
Ve hře Majesty se stanete králi a královnami, kteří usilují o vybudování prosperujícího království.
Turnaj
i pro nováčky
Historický
Věk: 8+

K tomu potřebují vydatnou pomoc svých oddaných poddaných. Každý poddaný má velmi důležitou úlohu – jak na první pohled docela obyčejná mlynářka, tak například šlechtična. Pokud se vám podaří v pravou chvíli shromáždit ty správné postavy na správném místě, odmění vás tučnými příjmy. Je však třeba být neustále ve střehu – sousední vládce podniká často vojenské výpady. Pokud se však pyšníte vlastním vojskem, není čeho se obávat…

Memoarrr!

pátek 14–16 (0/20)
Jednoduchá a zábavná paměťová hra z prostředí zvířátek a pirátů, sopek a rubínů. Ideální odlehčený turnaj na páteční odpoledne.
Turnaj Párty hra
i pro nováčky
Věk 8+
Dobrodružný

Vydejte se spolu se zvířaty za pirátským pokladem na pustý ostrov. Spolehněte se na svoji paměť a trochu pirátského štěstí. Získejte co nejvíce rubínů z pokladu dříve, než je pohltí láva z vybuchující sopky!

Hráči se budou střídat v tazích a odhalovat tak místa propojená buď obrázkem zvířete či krajiny z předchozí otočené lokace. Když někdo odhalí lokaci, která nemá s předchozí nic společného, vypadává z kola. Poslední zbývající pirát v kole si pak vybere jeden z cenných pokladů, jež jsou k dispozici. Poté se otočí všechny odhalené lokace a začne se od začátku.

Protože se v průběhu hry nemění pozice karet, budou mít hráči k dispozici stále více informací, což jim umožní objevovat nová propojení. Občas se ale může i vyplatit spolehnout se na trochu toho štěstí ve vaší cestě za pokladem.

Sponzoři

Partneři