Wargaming 2017

Any, Thoradyn, 10. května 2017

Wargaming 2017

Jaro je v plném proudu a stejně tak i přípravy v rámci jednotlivých sekcí, proto pokračujeme se zveřejňováním aktualit k letošnímu ročníku. Jak jste již mohli zaznamenat, GC 2017 přinese mnoho novinek. O ně nebudou ochuzeni ani velitelé nelítostných armád, kteří jako vždy poženou svá vojska k vítězství hlava nehlava. Ano, řeč je o wargamingu! Tato sekce se každoročně těší stále většímu zájmu. Není divu. Budování vlastních armád dle libosti, originální barvení jednotlivých vojáků do posledního detailu a v neposlední řadě dobrodružství odehrávající se na bitevním poli, to vše si získává srdce i duše dalších a dalších nadšenců.

V tomto článku se dočtete, co chystáme v programové linii Wargaming, na kterých novinkách pilně pracujeme, jaké tradiční a netradiční aktivity vás čekají a kdo se jich letos chopí.

Kdo to bude mít pod palcem

Letos se nám na Gameconu poprvé představí i se svými figurkami hned dvě nové herny:

Warboss

[edit] Omlouvám se absenci herny na letošním ročníku GameConu. Bohužel do termínu akce přišla nepředvídaná obchodní záležitost v zahraničí, takže firma nemá kapacitu zajistit program u nás.

Black Oil

Herna Black Oil si z Brna přiveze figurky Warmachine – Hords a nabídne vám možnost volného hraní. V případě zájmu o ukázku hry vám lektor vše předvede a vysvětlí pravidla, následně si pod jeho vedením můžete sami zahrát.

Další novinky

Kromě toho se můžete těšit na další dvě nové aktivity na vyzkoušení. Warhammer 40k vám umožní zažít pořádnou střeva rvoucí bitvu (protože není nic lepšího než ve jménu císaře drtit kacíře – „Císař je věčný a naše životy patří císaři!“). Žánrově zcela odlišné Malifaux naopak vytvoří hororovou atmosféru, kde ožívají ty nejděsivější noční můry.

Namaluj si sám

Jako každý rok budete mít možnost si odnést suvenýr z barvícího kroužku a přiučit se nové techniky od zkušených barvířů či prohloubit stávající zručnost o nové fígle. Je to skvělá příležitost pro nováčky i dlouholeté hráče nabarvit si hezkou figurku, kterou pak můžete použít ve svých RPG hrách. Instruktor vás provede přes základní techniky používání barev, štětců a dalších prostředků k barvení. Ukáže vám různé techniky barvení a způsoby, jak se dají figurky upravovat.

Tento rok na vás budou čekat trpaslíci od Mantic, modely od Games Workshop a modely od Warmachine. Pokud máte vlastní figurky, rozhodně je neváhejte přinést, rádi vám s nimi pomůžeme. Také zde budou k vidění výstavní modely, z nichž se dá čerpat spoustu inspirace pro vlastní tvorbu. Na techniky, jak docílit efektů, jež vás zaujaly, se můžete kdykoliv zeptat instruktora, který bude v malířském kroužku po celou dobu přítomen.

Zastavte se u nás

Letos vás tedy rozhodně šetřit nebudeme. Něco si u nás najde každý. Milovníci techniky si jistě nenechají ujít příležitost vidět na živo provoz 3D tiskárny, zarputilí hráči svedou nejednu krvavou bitvu, ale ani nováčkové se rozhodně nudit nebudou. Obzvláště, jestli jste fanoušci RTS her, můžete zkusit jaké to je nahradit klávesnici za skutečné figurky, nebo se jen přijďte odreagovat při barvení miniatur a vytváření vlastního uměleckého díla. A že ne každá figurka přežije kruté roztavení na bojišti? Tím se v žádném případě nenechte odradit, protože přes veškeré oběti, to stojí za to!

Tímto bychom vás tedy rádi pozvali na naše aktivity. Zastavte se u nás…

info@gamecon.cz
© 2023 GameCon, Created by GameCon z.s.
kontakt Facebook Discord Instagram Youtube