ParCon 2017 na GameConu!

Kristýna Darien Obrdlíková, 10. dubna 2017

Šestatřicátý ročník nejstaršího conu v ČR se vrací do Pardubic!

Od roku 1982 je ParCon pořádán Československým fandomem jako putovní akce, která se odehrává každý rok v jiném městě. Nedílnou součástí PC je také vyhlašování Ceny Karla Čapka (nejprestižnější literární soutěž v žánru sci-fi, fantasy a hororu), které proběhne v sobotu večer. Hlavní cena v podobě „černého mloka“ už si za ta léta vybudovala slušnou pověst a každý majitel je v parconích kruzích považován za pořádného frajera. Práce výherců a účastníků si pak může každý smrtelník přečíst ve sbírkách Mlok a Kočas, které se na ParConu budou křtít.

A u slavného ocenění samozřejmě nekončíme. Každý rok je program bohatší a bohatší a pokaždé se organizátoři snaží přijít s něčím novým. Letos je přidružen k mladšímu a hravějšímu sourozenci GameConu a drží si stejné téma. Stejně jako GameCon si pohrává s umělou inteligencí, roboty a transhumanismem a také pojede na vlně kyberpunku. Na webových stránkách najdete ParCon jako vlastní programovou linii Gameconu a obsah bude přístupný jako přednášková linie.

Co můžete očekávat?

K dispozici pro letošní parconskou náplň je kinosál a přilehlé prostory. Během akce budou probíhat dvě linie přednášek, besed, panelových diskuzí, křtů a workshopů. Šestatřicetiletá tradice navíc dává prostor pro účast skutečných legend nejen z literárního prostředí.

Ano, letos dorazí do Pardubic celá řada super hostů. Chybět nebude kyborg českého kyberpunku Jiří Walker Procházka známý pro svou neutuchající energii. O své mimozemské houbičky se s námi podělí matadorka českého sci-fi Vilma Kadlečková, a pokud sníte o tom, že se na vzdálené světy jednou zaletíte podívat osobně, bude vás zajímat vystoupení Milana Halouska z České kosmické kanceláře. Hovořit bude o umělé inteligenci ve vesmírných programech.

A ani tady nekončíme. V dáli vyřvává Frankie, Goonův kámoš? Někde ve stínu se mihne rudá postava a máte pocit, že za sebou slyšíte šramot a chroupavé zvuky? Nebo se vám o hřbet ruky otřel závan magie? Nebojte, to je jen jiná realita prosakující z nakladatelství Comics centrum. Redakce Pevnosti vám nabídne pohled pod pokličku výrobního procesu časopisu. Na křídlech Xbjedničky zase přilétnou chystané novinky ze všech světů a chybět nebude ani Hanina Veselá, která v Pardubicích pokřtí novou knihu. Chcete i nějaké nakladatele a jejich novinky? Není problém. Budou tam skoro všichni (jo, bude možnost koupit si suvenýr! Šmarja! To je furt dokola…).

Samá česká kotlina, říkáte si? Co někdo ze světa? Není problém, dorazí totiž jeden známý Brit. I když vlastně budou možná dva. Záleží na tom, jak moc jste byli hodní od minulého ParConu. Na jména si ale ještě počkejte ;)

Pořád toho podle vás není dost? V pořádku, rozhodně nekončíme. Nemůžeme vám ale všechno prozradit hned na začátku. No dobře, že jste to vy – dlouhý tejdny pátral náš agent v potemnělých studených čtvrtích Bruntálu. Přišel o oko, ruku a dva zuby, ale nakonec se mu to podařilo. Je to tak. Na ParCon a GameCon možná dorazí i slavný bruntálský řezník Kotleta. Snad to přežijem.

Tak ale to je zatím fakt všechno. Chcete víc novinek? Sledujte FB ParConu ;)

Facebook Parconu.

Web Parconu.

info@gamecon.cz
© 2023 GameCon, Created by GameCon z.s.
kontakt Facebook Discord Instagram Youtube