Novinky pro Gamecon 2018

Michal „Manik“ Havelka, 8. května 2018

Vážení Gamecoňáci a Gamecoňačky,

doufáme, že se na letošní Gamecon těšíte minimálně stejně tak jako my. Všech cca 30 lidí v organizačním týmu dělá maximum pro to, abyste na ten letošní hned tak nezapomněli.

S letošním rokem přichází i několik novinek. Některé vás potěší, u některých jsme museli přistoupit ke kompromisu. Pojďme se na ně podívat:

Můj program

Malá, ale milá novinka je položka Můj program v sekci Program. Toto tlačítko vám vyfiltruje jen ty aktivity, na které jste přihlášení, a budete tak mít rychlý a snadný přehled o tom, co vás na Gameconu čeká. A pokud nejste fanoušci dotykových telefonů, můžete si jej např. vytisknout s sebou na Gamecon.

Ubytování

Ne až tak potěšující zprávy se týkají letošního ubytování. Z důvodu rekonstrukce dvou budov internátu budeme mít k dispozici pouze budovu C (tj. žlutý dům naproti Infopultu), kam se bohužel všichni nevejdeme. Pro první vlnu přihlašování na ní bude k dispozici 150 míst v třílůžkových pokojích.

Dalších 150 míst na postelích bude k dispozici na kolejích Univerzity Pardubice. Autobus jede cca 15min ze zastávky Domov mládeže (příp. přímý bus ze zastávky Gorkého), a to i v noci. Tyto počty případně navýšíme dle zájmu. Je možné, že v průběhu přihlašovacích vln mírně navýšíme i počty na budově C, ale slíbit to bohužel momentálně neumíme.

Snažili jsme se najít co nejlepší řešení této situace, bohužel prostorů vhodných pro festival není po republice mnoho a stěhování by nám všem přidalo mnoho starostí navíc. Věříme, že jeden rok rekonstrukce zvládneme se ctí a úsměvem.

Funkce náhradníků na webu

Další parádní funkce je možnost přihlásit se na aktivity jako náhradník přímo na webu. Pokud se nějaká aktivita zaplní, stačí kliknout na tlačítko ‘Přihlásit jako náhradník’. Pokud se pak někdo z aktivity odhlásí, přijde vám e-mail a budete-li rychlejší než ostatní náhradníci, může být místo vaše.

K funkci je vhodné zmínit ještě dvě maličkosti:

Na této funkci má lví podíl David Vávra – můžete ho pozvat na GC na pivko. ;-)

Taste kolty!

Jak jste si jistě všimli z webové výzdoby, letošní téma Gameconu je Western. To se bude prolínat jako každý rok celým Gameconem: Od soutěže, celohry, zahájení, zakončení až po vodní bitvu. Pokud chcete společně s námi podpořit westernovou atmosféru, nezapomeňte si do batohu přibalit kovbojský klobouk, košili a vestičku, příp. dlouhou sukni a halenku.

Vrcholem letošního tématu bude tradiční čtvrteční tématická párty, na kterou bude (alespoň základní) kostým vyžadován. Vězte, že to je párty, kterou nechcete minout.

Mládež a děti

Gamecon roste každým rokem, což znamená i více náctiletých a více rodičů s dětmi. Pokud je vám pod 18 (nebo jedete jako rodič s dítětem), vytvořili jsme pro vás novou stránku s názvem Mládež a děti. Tři nejdůležitější body:

  1. Pokud je vám 15 a méně, zašlete nám mailem potvrzení od rodičů
  2. Sledujte štítky věk u jednotlivých aktivit
  3. Pokud chcete přijet s menšími dětmi, určitě to není problém. Není však vhodné si je brát s sebou na aktivity a s jejich hlídáním zatím také neumíme pomoci.

A také se prosím odhlašujte

Občas se to stane. Člověk neodhadne svoje schopnosti a zaspí. Zasekne se v Kauflandu a nestíhá. Nebo mu den přes festivalem soused vytopí byt. Jsou různé důvody, proč hráč na aktivitu nedorazí. Máme na vás jednu prosbu: Pokud víte nebo tušíte, že na aktivitu nedorazíte, odhlaste se prosím. Není horšího pocitu, než shánět náhradníky na poslední chvíli. Pokud se odhlásíte 24hod předem, nenaskočí vám žádný storno poplatek; za méně než 24hod je to pak 50% z ceny aktivity.

Příprava vypravěče na vedení aktivity stojí spousty času, potu a krve. Pokud máte Gameconní vypravěče rádi, věnujte, prosím, svých 30 sekund tomu, že se z aktivity odhlásíte. Lze tak udělat na webu, příp. přímo na Infopultu.


A to je vše přátelé. Těšíme se na vás, na vaše výtvory v soutěži a těšíme se především na Gamecon!

Uvidíme se v Gametownu. Městě, které nikdy nespí.

info@gamecon.cz
© 2023 GameCon, Created by GameCon z.s.
kontakt Facebook Discord Instagram Youtube