2. Vlna programu se otevírá!

sirien, 10. června 2021

…už za pár hodin (konkrétně dnes ve 20:21), a tak jsme si řekli, že je dobrá chvíle říct něco o některých letošních novinkách.

Rozmach Wargamingu

I když je Wargaming jednou z nejstarších linií GameConu, tak se rozvíjel jen pomalu a ostatní linie ho během let předběhly a možná až zastínily. Bylo načase dodat mu novou energii!

Zlepšené Malování figurek – Nejdřív přinášíme koncepční změny v tradičně velmi oblíbeném Malování figurek. Nový typ figurek spolu s investicí do štětců a barev dají vypravěčům více prostoru pro výuku malovacích technik a účastníci si z workshopů budou moci odnést třeba i nějakou tu výhru, protože namalované figurky se letos můžou účastnit soutěže publika! Podle toho, jak se ověří některé letošní koncepty, uvažujeme do příštích let o otevření workshopů pro pokročilé malíře.

Turnaj v Age of Sigmar – Poprvé v historii letos GameCon hostuje skutečný wargamingový turnaj v u nás jedné z nejpopulárnějších her z prostředí Warhammeru – Age of Sigmar. Turnaj je pro už zaběhlé hráče s vlastními armádami, ale diváci a fandící publikum budou určitě vítáni! Turnaj má stále pár volných míst, takže pokud máte kamarády, kteří Age of Sigmar hrají, tak se jim určitě nezapomeňte zmínit.

Turnaj ve Star Wars: Legion – Stranou turnaje Age of Sigmar letos nabízíme i turnaj ve Star Wars: Legion. Ten je zajímavý tím, že je i pro úplné nováčky! Ti se hru mohou naučit na předchozí aktivitě a armádu si do turnaje po dohodě s vypravěči zapůjčit! Nemusíte tedy nic mít ani umět, a přesto můžete vyhrát!

Kromě toho Wagaming nadále nabízí klasické formáty menších i větších bitev z mnoha různých her, systémů a prostředí. Věříme, že letošek je pouze začátkem velké budoucnosti Wargamingu na GameConu.

Deskovkové turnaje pro nováčky

Všimli jsme si, že se dlouhodobě hlásíte na staré klasiky, které znáte a ve kterých si věříte (Bang, Osadníci, Krycí jména atp.) Nicméně – Deskoherna nabízí i turnaje pro nováčky! Vůbec se nemusíte bát, že hru neznáte – nejspíš jí totiž nebude znát ani nikdo jiný okolo. Jde o příležitost hru se naučit a rovnou si přitom trochu zasoutěžit a něco i vyhrát!

Návrat přednášek a Na tahu

Po mnoha letech stagnace a odsunutí do pozadí se letos ve větším vrací i přednášková linie – modernizovaná a v mnohém obměněná.

Nové, zábavnější formáty – Pryč s nudnými „školními“ hodinovkami s 45 minutovou přednáškou a 15 minutovou diskusí místo „přestávky“ – možná jsou na českých conech běžné, ale všichni víme, jak dokáží být úmorné – pro posluchače, ale i pro přednášející. A proto žádné nemáme. Místo toho vám nabídneme:

Panelové diskuse, kde se nad jedním tématem sejde několik hostů s rozsáhlými, ale různými zkušenostmi. Panelovky nabídnou pestrý obsah a velmi široký náhled na téma z mnoha různých úhlů, stejně jako následnou živější diskusi a interakci s posluchači.

Tematické bloky, v nichž se sejde menší počet přednášejících s kratšími přednáškami. Každá bude věnována jednomu aspektu tématu, ale přitom se budou vzájemně doplňovat. Po krátké společné diskusi přednášejících bude následovat obsáhlá diskuse s publikem. Tematické bloky jsou dobrým způsobem, jak v krátkém čase získat ucelený a hluboký vhled do daného tématu živou a interaktivní formou.

Na tahu živě na GameConu! – chcete potkat členy jednoho z nejlepších a nejslavnějších českých RPG streamů a zúčastnit se streamovaného živého hraní? V neděli budete mít možnost!

Celohra začíná!

Stranou novinek letos samozřejmě přineseme i všechen klasický program, letos i díky vašim zpětným vazbám zase o něco lepší, než minule. A mezi tradiční program patří i Celohra – která začne už teď! Detaily najdete už teď na stránce Celohry, kde pozorní čtenáři možná najdou i něco pro ukrácení volné chvíle při čekání na GameCon.

info@gamecon.cz
© 2023 GameCon, Created by GameCon z.s.
kontakt Facebook Discord Instagram Youtube