Na Parcon 2017 přijede Ben Aaronovitch!

Kristýna Darien Obrdlíková, 12. června 2017

Na Parcon 2017 přijede Ben Aaronovitch!

Jestli přemýšlíte, proč přijet, přinášíme jedno pošťouchnutí pro ano: budete moci potkat britskou stoupající hvězdu literárního nebe Bena Aaronovitche, zeptat se ho, na co chcete, nechat si podepsat knížky nebo vyblejsknout selfie. Britského spisovatele přiváží Argo.

Ben Aaronovitch, narozený v Londýně roku 1964, se proslavil se díky celosvětově známému seriálu Doctor Who. Napsal scénáře pro dvě série, vytvořil také scénář pro méně známou space operu Jupiter Moon. V devadesátých letech vydával knihy z univerza Doctora Who (Remembrance of the Daleks (1990), Transit (1992), The Also People (1995) a So Vile a Sin (1997)). Pak začal pracovat v síti britských knihkupectví Waterstones.

Málokdo, kdo sleduje současnou literární scénu, minul jeho příchod na český knižní trh. Jeho série Peter Grant, přezdívaná podle prvního dílu Řeky Londýna, na sebe strhla oprávněnou pozornost.

Řeky Londýna

Hlavní hrdina Peter Grant je absolutně obyčejný londýnský policista, který se však při vyšetřování jedné vraždy dozví podivné věci od svědka, který je však již nějakou dobu prokazatelně mrtvý. O setkání s duchem se dozví vrchní inspektor Nightingale, který je shodou okolností posledním čarodějem Anglie, a Petera požádá o spolupráci. Z obyčejného policisty prakticky ze dne na den stává detektiv a čarodějův učeň: Peter zjití, že svět není tak obyčejné místo, jak si myslel, a zároveň musí samozřejmě vyřešit zločiny, které jsou s nově objevenou utváří Londýna spojené.

Ačkoli mají Řeky Londýna pomalejší nástup, další díly (Měsíc, nad Soho, Šepot podzemí, Prokleté domovy a další) už vás nepustí a bez obav můžeme říci, že série je jednou z nejlepších urban fantasy poslední doby.

Příležitost k osobnímu setkání

Beseda s autorem je plánována na sobotu v kinosále od 13. do 14.30 hodin. Následně od 15. hodin bude v prostoru před bufetem (deskohernou) probíhat autogramiáda, na kterou naváže Richard Klíčník s představením dalších připravovaných novinek z Arga.

Videopozvánku s Richardem Klíčníkem pro vás natočil a připravil Tomáš Pipota.

Těšíme se na vás!

info@gamecon.cz
© 2023 GameCon, Created by GameCon z.s.
kontakt Facebook Discord Instagram Youtube